Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bitcoin osiąga nowe ATH

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-11-2020 20:390363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Bitcoin osiąga nowe ATH

BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:



I to bez jakiejkolwiek rządowej przemocy, zastraszania i wsadzania do więzień.

Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą ?

.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>A cała praca, która została włożona w jego stworzenie i rozwój to też nic?
>>Jaka praca? Bitcoina stworzył nieznany ktoś pod pseudonimem.
>Bitcoina tworzą miliony ludzi każdego dnia.

I tylko oni między sobą bawią się w tego bitcoina.

Ktoś, kto się nie zna może pomyśleć, że to łatwa gra. Ale zabawa w bitcoina to zabawa zamkniętej grupy.

My już parę razy nie sprzedaliśmy bitcoina bo po prostu nikt nie chciał kupić.
Ten wirtualny pieniążek nie jest niczym namacalnym i nie możesz iść z nim jak z dolarem do banku i zamienić tego dolara na rupię. Bank musi ci dolara na rupię wymienić. A jak bitcoina nikt nke będzie chciał od ciebie kupić to sobie siedzisz z nim i się cieszysz jak głupi do sera.

Jest też często tak, że nie możesz kupić całego bitcoina (lub dwóch albo trzech) na raz bo po prostu nikt nie chce sprzedać.

Jest to nic innego jak zabawa w wymianę kamieni na twardą walutę za którą możesz kupić chleb, ser i dom.

W każdej chwili bańka bitcoinowa może pęknąć tak jak przedwczoraj piękna bajka o xrp ripples 😂😂

Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>>>>A cała praca, która została włożona w jego stworzenie i rozwój to też nic?
>>>Jaka praca? Bitcoina stworzył nieznany ktoś pod pseudonimem.
>>Bitcoina tworzą miliony ludzi każdego dnia.
>I tylko oni między sobą bawią się w tego bitcoina.
>Ktoś, kto się nie zna może pomyśleć, że to łatwa gra. Ale zabawa w bitcoina to zabawa zamkniętej grupy.
>My już parę razy nie sprzedaliśmy bitcoina bo po prostu nikt nie chciał kupić.
>Ten wirtualny pieniążek nie jest niczym namacalnym i nie możesz iść z nim jak z dolarem do banku i zamienić tego dolara na rupię. Bank musi ci dolara na rupię wymienić. A jak bitcoina nikt nke będzie chciał od ciebie kupić to sobie siedzisz z nim i się cieszysz jak głupi do sera.
>Jest też często tak, że nie możesz kupić całego bitcoina (lub dwóch albo trzech) na raz bo po prostu nikt nie chce sprzedać.
>Jest to nic innego jak zabawa w wymianę kamieni na twardą walutę za którą możesz kupić chleb, ser i dom.
>W każdej chwili bańka bitcoinowa może pęknąć tak jak przedwczoraj piękna bajka o xrp ripples 😂😂

Zgadzam się z Tobą.
Wielki orędownik bitcoina Hamerlik, nota bene ekonomista ponoć, propaguje tą wirtualną walutę, jako pieniądz/środek przy wymianie towarowej przyszłości. Z pogardą do pieniądza papierowego, którego traktuje tylko jako zadrukowaną kartkę papieru, zdradza jego zwyczajny brak pojęcia o tym co to jest pieniądz i jaka jego rola i racja istnienia na wolnym rynku. Żeby znał, historię powstania i ewolucji pieniądza, to by jako ekonomista z wyobraźnią dawno spalił się ze wstydu. Swego czasu dałem mu wykład, skrócony wielce, o pieniądzu. Ale widocznie ekonomistą z krwi i kości to on nie jest, bo uważa, że pieniądz jest tylko wymiarem władzy i "nadrzędności" nad innymi. (Jego typowy bełkot). Nie uznaje tego, że na wolnym rynku jest tylko narzędziem pomocnym w wolnej wymianie towarowej, bez cech wywoływania jakiejś nadrzędności. A papierowy, bo wygodniejszy by go schować, przenosić bez zwracania uwagi, ogólnie operować.
Pieniądz w formie papierowej ma uzasadnienie historycznie udowodnione swego powstania a bitcoin raczej nie. Za pieniądzem (oczywiście papierowym, stoi jakaś, wg nominału, wartość). Jest to przeważnie popularne złoto w rezerwach bankowych. Bierzesz np. tysiąc zł idziesz do banku i masz prawo kupć po aktualnym kursie złoto. Za bitcoinem nic nie stoi, bo też nie ma zabezpieczenia jego wartości. Stąd istnieje niebezpieczeństwo, iż pewnego ranka możesz mieć "nic" na koncie z bitcoinami.
Ta gra w bitcoiny przypomina w pewnym sensie odmianę piramidy finansowej. Bitcoin nie jest walutą biorącą udział w giełdach walutowych, więc na rynku walut oficjalnie nie istnieje. Masz rację, mając kilka bitcoinów nie wiesz tak naprawdę co z nimi zrobić.
Cytat:
Bitcoina tworzą miliony ludzi każdego dnia.

Trzeba również powiedzieć ilu ludzi odchodzi od tej gry rozczarowanych. Pewnie też miliony. Bezczelne stwierdzenie. Nie podano ile milionów codziennie tworzy bitcoina, więc napisałem bezczelnie ile milionów ludzi odchodzi. Pieniądza nie tworzą ludzie. Pieniądz kreowany jest przez towar. Bo pieniądz jest substytutem towaru, a więc jest też towarem. Widać po tej pisaninie, że to znów "twórczość" (0 qwa!) przemyśleń Hamerlika.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#123
29-12-2020 17:32
 Ocena 1 na 1
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>>>>Jak możesz kpić z btc, skoro ten zaraz przebije 100.000 polskich paciorków? Skoro ten utrzymuje wartość od wielu lat? To jest jakaś głupi kpina!
>>>Miałeś racje XD
>>>.
>>Nic sobie z tego nie zrobią i zdania nie zmienią.
>>Widzą to, co chcą ujrzeć, nic ponadto.
>>Tak działa ludzka psyche, broni się przed zmianą przekonań na wszelkie możliwe sposoby.
>Ja widzę duże szwankowania kursu. Sam z bratem zarobiliśmy już paręnaście tysięcy na kupnie i sprzedaży 3 bitcoinow.
>To, że kurs waha się z sekundy na sekundę pokazuje, że nie jest to poważna waluta na przyszłość.
>Jest to taka sama bańka jak wiele innych baniek giełdowych. Pęknie jak pierwszy większy gracz zacznie sprzedawać większe zasoby bitcoinow.
>Osobiście trzymam 2 bitcoiny jeszcze parę miesięcy nieruszane bo podejrzewam, że kurs po nowym roku podskoczy do 100000$ lub więcej.
>A poza tym za bitcoiny sprzedane po dłuższym posiadaniu niż rok nie płaci się podatku dochodowego.

Mając 100 bitcoinów, masz więc 10 000 929,27 PLN. Zapada decyzja zbudowania domu dla rodziny. GDZIE TE BITCOINY WYMIENISZ NA ZŁOTE W POLSCE? NIGDZIE BO BITCOIN NIE JEST ŻADNĄ WALUTĄ POSIADAJĄCĄ WARTOŚĆ. W PRZELICZNIKACH WARTOŚCI BICOINA NIE MA DO CZEGO PORÓWNYWAĆ. DLATEGO BANKI NIE UZNAJĄ BITCOINA JAKO WALUTY. POZOSTAJE SIĘ TYLKO BAWIĆ MIĘDZY WYZNAWCAMI TEGO ŚRODKA SYMULUJĄCEGO WALUTĘ.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>>>>A cała praca, która została włożona w jego stworzenie i rozwój to też nic?
>>>Jaka praca? Bitcoina stworzył nieznany ktoś pod pseudonimem.
>>Bitcoina tworzą miliony ludzi każdego dnia.
>I tylko oni między sobą bawią się w tego bitcoina.

Żyją z tego, karmią własne dzieci z tego, czy to jest zabawne? Może dla ciebie dla mnie to poważne.

>Ktoś, kto się nie zna może pomyśleć, że to łatwa gra. Ale zabawa w bitcoina to zabawa zamkniętej grupy.
>My już parę razy nie sprzedaliśmy bitcoina bo po prostu nikt nie chciał kupić.
>Ten wirtualny pieniążek nie jest niczym namacalnym i nie możesz iść z nim jak z dolarem do banku i zamienić tego dolara na rupię.

Widać, że tych 2 BTC wcale nie masz i tylko zmyslasz. Nie masz ewidentnie żadnego doświadczenia w handlu Bitcoinem.

Ja zdołałbym wymienić BTC na większość popularnych walut w parę minut.

>Bank musi ci dolara na rupię wymienić.

Co musi?
Bank nie musi ci nawet wypłacić depozytu, jak premier państwa uzna, że cała kasa idzie na wojnę.

>A jak bitcoina nikt nke będzie chciał od ciebie kupić to sobie siedzisz z nim i się cieszysz jak głupi do sera.

A jak polskich zlotowoek nikt nie będzie chciał, bo każdy będzie chciał bitcoina, to będziesz mógł napalić banknotami w piecu. W historii pieniądza państwowego się dość często zdarzało.

>Jest też często tak, że nie możesz kupić całego bitcoina (lub dwóch albo trzech) na raz bo po prostu nikt nie chce sprzedać.

Widać, że nie kupowałeś, nie wiesz o czym mówisz.

>Jest to nic innego jak zabawa w wymianę kamieni na twardą walutę za którą możesz kupić chleb, ser i dom.

Dopóki wiara w państwowe paciorki.
Dlugo nie potrwa.

>W każdej chwili bańka bitcoinowa może pęknąć tak jak przedwczoraj piękna bajka o xrp ripples 😂😂

Jak nie zechciało ci się zgłębić idei btc to sobie wierz w takie bzdury.

Nic poważnego nie potwierdza tych bzdur.

BTC wciąż jest tylko początkiem czegoś potężnego, czegoś co zmieni nasze życie i nasz świat.

#125
29-12-2020 21:47
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Widać, że nie kupowałeś, nie wiesz o czym mówisz.

Ewidentnie udowodniłeś właśnie, że sam nie wiesz jak funkcjonuje handel bitcoinem.

W zależności od wielkości portalu (a więc ilości graczy) nie możesz kupić dowolnej ilości bitcoinow bo po prostu żaden gracz nie chce lub nie może (bo sam ma tylko 0,004 bitcoina) sprzedać tyle bitcoinow ile ty w tym momencie chcesz kupić.

Drugi problem w zabawie z bitcoinem jest czas jaki mija pomiędzy transakcjami.
Widzisz kurs jaki cię interesuje stawiasz zlecenie kupna/sprzedaży za kurs x i się po paru minutach okazuje, że kupiłeś za x+y albo sprzedałeś za x-y.
Dlatego przed kupnem/sprzedażą stawiasz w aplikacji limit widełek za jaki gotów jesteś kupić/sprzedać.

Zresztą jak mógłbyś handlować bitcoinem skoro według własnych deklaracji brak ci kasy na bułki na śniadanie 😂😂😂😂



To jest mój wallet sprzed 2 dni.
Te 2,7 bitcoinow kupiłem od 8 graczy a nie jednego czy dwóch.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>Te 2,7 bitcoinow kupiłem od 8 graczy a nie jednego czy dwóch.

Co mi tu zrzutki wklejasz.
Chcesz pisać poważnie to podaj adres portfela.
Sprawdzę czy piszesz prawdę.

Np. tu
www.blockchain.com/de/btc/blocks

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>Zresztą jak mógłbyś handlować bitcoinem skoro według własnych deklaracji brak ci kasy na bułki na śniadanie 😂😂😂😂

A to co?
Wartościowanie człowieka po wartości portfela?

Może brak mi kasy dlatego, że nie jestem ja ty?

#128
29-12-2020 22:47
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Te 2,7 bitcoinow kupiłem od 8 graczy a nie jednego czy dwóch.
>Co mi tu zrzutki wklejasz.
>Chcesz pisać poważnie to podaj adres portfela.
>Sprawdzę czy piszesz prawdę.
>Np. tu
>www.blockchain.com/de/btc/blocks

Ja ci nic nie muszę udowadniać 😂😂😂

Ja handluję a ty teoretyzujesz i nie masz na bułki 😂😂😂

#129
29-12-2020 22:52
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Zresztą jak mógłbyś handlować bitcoinem skoro według własnych deklaracji brak ci kasy na bułki na śniadanie 😂😂😂😂
>A to co?
>Wartościowanie człowieka po wartości portfela?

Przecież to twój dogmat. To ty p*****lisz, że portfele każdego muszą być jawne, zeby każdy wiedział z kim ma do czynienia.

>Może brak mi kasy dlatego, że nie jestem ja ty?
>

Brak ci kasy bo jesteś lewusem siedzącym na socjalu.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>>www.blockchain.com/de/btc/blocks
>Ja ci nic nie muszę udowadniać 😂😂😂
>Ja handluję a ty teoretyzujesz i nie masz na bułki 😂😂😂

W takim razie nie widzę podstaw, żeby przyznać ci rację w twierdzeniu, że BTC to pic na wodę dla tylko dla zabawy.

Po prostu nie masz racji.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>Przecież to twój dogmat. To ty p*****lisz, że portfele każdego muszą być jawne, zeby każdy wiedział z kim ma do czynienia.

Nie, kapitał ma być jawny po to, żeby wszyscy nabrali świadomości podziału pracy i dobra.
Żeby robole goniący za własnym ogonem, nie wydatkowali całej energii na organizacje przyjęć dla swoich panów lecz zaczęli inwestować energię w swój dobrobyt, własne zdrowie lub wykształcenie własnych dzieci.

>>Może brak mi kasy dlatego, że nie jestem ja ty?
>>
>Brak ci kasy bo jesteś lewusem siedzącym na socjalu.

To nie wygląda na docenianie mnie, z którego spłynie na mnie fortuna.
To mi wygląda raczej na poniżenie i pogardę.

Z moich doświadczeń wynika, że innymi ludźmi gardzi się i poniża się ich, żeby ich kontrolować i podporządkować sobie.

Nauczyłem się już ignorować taką pogardę.
Spłynęło po mnie.
Za 2 minuty nie będę pamiętał nawet twojego nicka, tylu was jest a wszyscy tacy sami .

------------
Aaaaa
Nie wierzę, że za zrzutka czegokolwiek dowodzi, w kwestii twojego doświadczenia z BTC.
To jest fake.
Bez adresu portfela BTC to jest tylko stek bzdur, na który nie warto w ogóle zwracać uwagi.

#132
29-12-2020 23:16
 Ocena 2 na 2
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>www.blockchain.com/de/btc/blocks
>>Ja ci nic nie muszę udowadniać 😂😂😂
>>Ja handluję a ty teoretyzujesz i nie masz na bułki 😂😂😂
>W takim razie nie widzę podstaw, żeby przyznać ci rację w twierdzeniu, że BTC to pic na wodę dla tylko dla zabawy.
>Po prostu nie masz racji.

Nic nie musisz przyznawać.

Na razie kryptowaluty to nic innego jak zabawa giełdowa.
Nie twierdzę, że to pic na wodę. Wręcz przeciwnie - mając szczęście, umiejętność analizowania można poprzez żonglowanie pomiędzy wirtualnymi kamyczkami a aktualnie ważną, namacalną i ogólnie akceptowalną walutą stać się milionerem.

Ale tak jak xrp ripple tak i wszystkie inne kryptowaluty (jak i inne wirtualne byty ns giełdzie) mogą się pójść j....bać.
Dlatego najważniejszą umiejętnością w giełdowe zabawy jest optymalne w czasie odejście i wymiana kamyczków, bajek i innych jednorożców na coś, co pozwoli kupić ci chleb, ser i dom, zanim te wirtualne byty pójdą się j...bać.

#133
29-12-2020 23:21
 Ocena 3 na 3
zeniu73 (6483 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
.
>Z moich doświadczeń wynika, że innymi ludźmi gardzi się i poniża się ich, żeby ich kontrolować i podporządkować sobie.

W dupie cię mam i nie chce kontrolować.

Po prostu od czasu do czasu wymienię się z tobą dwoma, trzema odpowiedziami. Ns więcej mnie nie stać bo z idiotami się nie dyskutuje.

>------------
>Aaaaa
>Nie wierzę, że za zrzutka czegokolwiek dowodzi, w kwestii twojego doświadczenia z BTC.
>To jest fake.
>Bez adresu portfela BTC to jest tylko stek bzdur, na który nie warto w ogóle zwracać uwagi.

Wierzyć możesz w kościele.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>Po prostu od czasu do czasu wymienię się z tobą dwoma, trzema odpowiedziami. Ns więcej mnie nie stać bo z idiotami się nie dyskutuje.

Milutko i prospołecznie.
Wielkie rzeczy razem stworzymy.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>Nie twierdzę, że to pic na wodę. Wręcz przeciwnie - mając szczęście, umiejętność analizowania można poprzez żonglowanie pomiędzy wirtualnymi kamyczkami a aktualnie ważną, namacalną i ogólnie akceptowalną walutą stać się milionerem.
>Ale tak jak xrp ripple tak i wszystkie inne kryptowaluty (jak i inne wirtualne byty ns giełdzie) mogą się pójść j....bać.
>Dlatego najważniejszą umiejętnością w giełdowe zabawy jest optymalne w czasie odejście i wymiana kamyczków, bajek i innych jednorożców na coś, co pozwoli kupić ci chleb, ser i dom, zanim te wirtualne byty pójdą się j...bać.

Nie koncentruję się na możliwych zyskach ze spekulacji kryptowalutami.
Zostawaj sobie milionerem na zdrowie.

Dla mnie ważne jest coś innego.

System kryptowalut to pierwowzór publicznej księgi kapitału pod kolektywną kontrolą.
System kryptowalut to pośrednia realizacja moich postulatów.

Zyskami z kryptowalut szczęścia moim dzieciom nie zapewnię.
Lepszym światem do egzystencji - możliwe.

Leczę się z prymitywnej chciwości.
Uczę się osiągać szczęście w miejscu, w którym jestem.
Nie robisz na mnie żadnego wrażenia swoimi potencjalnymi inwestycjami w BTC i jednoczesną pogardą dla środowiska BTC.

Ludzi złej woli jest pełno.
Kto by się nimi przejmował

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365