Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bitcoin osiąga nowe ATH

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-11-2020 20:390363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Bitcoin osiąga nowe ATH

BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:



I to bez jakiejkolwiek rządowej przemocy, zastraszania i wsadzania do więzień.

Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą ?

.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>Można wyróżnić dwa rodzaje węzłów: zwykłe węzły walidujące (validation nodes), które są bardzo tanie do uruchomienia i praktycznie każdy użytkownik może posiadać taki węzeł oraz węzły rozgłaszające nowe bloki z dowodami pracy (mining nodes), których skuteczne prowadzenie wymaga znacznych nakładów mocy obliczeniowej.

Czyli dysponent mocy obliczeniowej może stworzyć 1.000.000 węzłów naprzeciw twojego jednego i czyim ogłoszeniom uwierzy sieć? Milionom węzłów czy jednemu?

>Empirycznym dowodem na powyższe jest to, że rozwój BTC rzeczywiście potoczył się wbrew interesom górników (dysponujących zdecydowaną większością mocy obliczeniowej w sieci). W 2017 roku miało miejsce uruchomienie SegWita pomimo sprzeciwu kopalń kontrolujących większość mocy obliczeniowej w sieci:
>bitcoinmag(*)ay-defines-community-consensus
>www.buybitcoinworldwide.com/uasf/
>Gydby było prawdą to co piszesz, że Bitcoin jest kontrolowany przez większość mocy obliczeniowej, nie byłoby to możliwe.

Przedstawiasz tu konflikt interesów pomiędzy górnikami a administratorami węzłów jakby ten rzeczywiście istniał, jakby górnicy nie byli jednocześnie administratorami węzłów.

Gdyby większość obliczeniowa rzeczywiście nie chciała SegWita to nie byłoby żadnego SegWita.
Zdecydowali się, bo wiedzieli, że zatkanie sieci ograniczeniami pierwotnego algorytmu będzie barierą dla propagacji btc i zarazem barierą zysków.

Znalazło się trochę przeciwnych fundamentalistów btc, którzy czynili sobie z niego religę ale ostatecznie żądza zysku jak zawsze zwyciężyła.

Nie ma co mówić, że większość obliczeniowa nie kontroluje btc, kiedy kontroluje, kiedy było to wyraźnie już wyrażone nawet w manifeście Satoshi.

Większość obliczeniowa działając łącznie mogłaby oszukać sieć.
Ale tego nie zrobi, bo korzyści z oszustwa są niczym wobec zysku z egzystencji i rozwoju btc.

W moim modelu postulują aby nad księgę kapitału także kontrolował większość kapitału.
Większość kapitału, która nigdy nie sfalsyfikuje księgi, bo korzyści z oszustwa byłby niczym naprzeciw utraty wartości całego kapitału księgi rozwijanej przez lata.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Czyli dysponent mocy obliczeniowej może stworzyć 1.000.000 węzłów naprzeciw twojego jednego i czyim ogłoszeniom uwierzy sieć? Milionom węzłów czy jednemu?

Ale algorytm konsensusu w BTC nie działa w ten sposób, że blockchain rozgłaszany przez większość węzłów jest z automatu uznawany za poprawny. Poprawny jest najdłuższy znany łańcuch spełniający reguły. Nawet jeśli milion węzłów (np. uruchomionych przez kopalnie) będzie propagować swoją wersję łańcucha (utworzonego wedle reguł forsowanych przez kopalnie), to węzeł użytkownika odrzuci ten łańcuch, jeśli nie będzie spełniał ustalonych przez społeczność reguł. A społeczność ustali takie reguły, które są w interesie całej społeczności, a nie tylko górników.

Spójrz na to w ten sposób:

Wartość BTC wynika wyłącznie z akceptacji tej waluty przez społeczność. Każdy członek społeczności powinien mieć swój własny węzeł lokalny i na nim zweryfikować czy łańcuch spełnia reguły (szczególnie kiedy akceptuje płatność). Jeśli będziesz chciał komuś zapłacić 0.001 BTC w zamian za świadczenie z jego strony, to użytkownik przyjmujący przelew zaakceptuje go dopiero, jeżeli otrzyma łańcuch spełniający jego reguły (które weryfikuje lokalnie). W rezultacie nawet, jeżeli większość kopalni rozwijałaby i propagował łańcuch według własnych reguł nieakceptowanych przez społeczność, to nikt nie uznałby przelewu zatwierdzonego w takim łańcuchu za poprawny, w rezultacie nikomu nie można by BTC potwierdzonych na takim łańcuchu sprzedać (byłyby bezwartościowe). Górnicy też mają swoje koszty i jeżeli nie byliby w stanie wymienić tych swoich pseudo BTC na prąd czy sprzęt, to długo by nie pociągnęli. W rezultacie ci, którzy chcieliby przetrwać musieliby ostatecznie zaakceptować reguły konsensusu, które byłyby wymuszane przez węzły użytkowników.

.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>Górnicy też mają swoje koszty i jeżeli nie byliby w stanie wymienić tych swoich pseudo BTC na prąd czy sprzęt, to długo by nie pociągnęli. W rezultacie ci, którzy chcieliby przetrwać musieliby ostatecznie zaakceptować reguły konsensusu, które byłyby wymuszane przez węzły użytkowników.

Nie będę się spierał, bo mam za mało wiedzy, żeby to właściwie osądzić.
Wiem, że nikt nie ma do tego motywacji.
Nawet złodzieje bitcoinów nie zamierzają bitcona zniszczyć, chcą go jedynie ukraść.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH

>BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:

Wczoraj (po niecałych 3 latach) osiągnął nowe ATH względem dolara.

Bitstamp (świece miesięczne):


#110
01-12-2020 16:29
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>>BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:
>Wczoraj (po niecałych 3 latach) osiągnął nowe ATH względem dolara.
>Bitstamp (świece miesięczne):
>

A tu wielu z tego śmieje się i nazywa to paciorkiem bez żadnego pokrycia.

Tacy mądrzy i tylko świat zwariował

Google też zwariowało, bo podaje kursy przeliczenia btc na państwowe paciorki w wynikach wyszukania

www.google.com/search?q=btc+pln&oq=btc+pln

Wojciech Przytulski (676 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>Ostatecznie siła każdej władzy bierze się z poparcia tłumu (który wierzy, że ta władza jest dobra).
>Wystarczy, że ludzie masowo i jednocześnie odmówią akceptacji rządowego pieniądza, wtedy elity stracą jakiekolwiek narzędzia, aby utrzymać obecny system przy życiu (niemożliwość opłacenia policji i wojska wystarczyłaby do rozpadu obecnego państwa).
I do wprowadzenia zdziczenia rodem z państw III-go świata, rządów bandytów i kacyków, powszechnej nędzy i dehumanizacji.
>Cytat:
Tym, co jest obecne wszędzie na Ziemi, i pozwala państwu nadal istnieć, jest przyzwolenie jego ofiar. [30] Każda ofiara etatyzmu w pewnym stopniu uznaje państwo. Coroczne obwieszczenie Urzędu Skarbowego, że podatek dochodowy zależy od "dobrowolnego przyzwolenia" jest, o ironio, prawdziwe. Gdyby podatnicy zupełnie odcięli wampirowi państwa dopływ krwi, ten niechybnie by zginął; jego nieopłacone policja i armia niemal natychmiast zdezertowałyby, pozbawiając potwora zębów. Gdyby każdy porzucił "legalny środek płatniczy", a do wszelkich transakcji zaczął używać złota i innych dóbr, wątpliwe, by nawet opodatkowanie pozwoliło na utrzymanie współczesnego państwa przy życiu. [31]
>Samuel Edward Konkin III "Nowy manifest libertariański"
>

>Główny problem jest w tym, że większość ludzi nie chce żadnych zmian. Nie wyobrażają sobie życia bez Pana, który im powie, co mają robić.
Główne problemy leżą w nierozumieniu pojęć przez masy społeczne. Państwa zostały zbudowane na na takim patologicznym fundamencie jakim jest "monopol na przemoc", a tymczasem po normalnemu, a zwłaszcza w naturalnej polskiej kulturze czyli nie tej z okupacji żydo-sowieckiej z naleciałościami okupacji żydo-nazi-saskiej, państwo to przede wszystkim dom narodu, a nie jakiś tam "monopol na przemoc", "monopol na kradzież", czy "monopol na niewolnictwo". Takie antyludzkie monopole są nielegalne, w przypadku polski podtrzymywanie ich przy życiu wynika z działalności okupantów, naturalna polska kultura narodowa jak najbardziej jest w stanie stworzyć dom narodu, w którym moglibyśmy żyć po ludzku.

Wojciech Przytulski (676 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Przeproś
>Udowodnij, że wydałeś choć kopiejkę na moje alimenta, że kiwnales choćby jeden raz palcem w bucie dla mojego dziecka, a nie tylko czekasz aż je wychowam, by za środki zgromadzine w jednostkach funduszu inwestycyjnego, skupującego długi biedoty, zatrudnić je do roboty przy zaspokajaniu twoich potrzeb!
>Udowodnij albo przeproś, że stwierdziłeś, iż płacisz za mnie alimenta.
>Co, nie udowidnisz i nie przeprosisz?
>Bo jesteś tylko kolejnym chciwym, roszczeniowym, bezwzględnym dziadem, jakich pełno, który rozumuje - moje, dla mnie, więcej, jeszcze więcej dla mnie, tylko dla mnie.
Uprawiana na tym forum przez szarleya adwokatura totalitarnych zamordyzmów, świadczy najlepiej co to za osobnik.

#113
07-12-2020 23:31
 Ocena 1 na 1
Wojciech Przytulski (676 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>>>Kilka lat czego? Czy widziałeś kiedykolwiek kilkuletni wykres bitcoina?
>>Jest załączony w twojej wypowiedzi.
>w twoich wypowiedziach jest jedynie tchórzostwo ucieczki chochoły i kłamstwa
>Za kilka tygodni znów zaczniesz domagać się eksperymentu, od którego właśnie uciekłeś
>I znów zaczniesz nowy wątek z powtarzaniem tych samych mantr i nad będziesz uciekał od odpowiedzi na pytania i argumenta
A może nauczył się od ciebie?
>A potem znów zaczniesz domagać się eksperymentu, od którego właśnie uciekłeś
Tym sam wykonałeś już mnóstwo ucieczek od argumentów przeciwko totalitarnym zamordyzmom, które reklamujesz.
>I znów i znów i znów
>Jesteś intelektualnym impotentem
Przypominam tylko, że Hamerlik Konopka jest od ciebie mądrzejszy, a po drugie to on przynajmniej próbuje imitować dobre intencje i robi to w sposób o wiele bardziej finezyjny od twojej sowieckiej siermięgi.

#114
08-12-2020 01:11
 Ocena 1 na 1
Wojciech Przytulski (676 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Kilka lat czego? Czy widziałeś kiedykolwiek kilkuletni wykres bitcoina?
>Jest załączony w twojej wypowiedzi.
Hamerliku Konopko, czy wiesz do czego służy uniwersytet?
Pytam, bo chcę sprawdzić jak dalece przeganiasz szarleya poziomem intelektualnym.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Jak możesz kpić z btc, skoro ten zaraz przebije 100.000 polskich paciorków? Skoro ten utrzymuje wartość od wielu lat? To jest jakaś głupi kpina!



Miałeś racje XD

.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>>Jak możesz kpić z btc, skoro ten zaraz przebije 100.000 polskich paciorków? Skoro ten utrzymuje wartość od wielu lat? To jest jakaś głupi kpina!
>Miałeś racje XD
>.

Nic sobie z tego nie zrobią i zdania nie zmienią.
Widzą to, co chcą ujrzeć, nic ponadto.
Tak działa ludzka psyche, broni się przed zmianą przekonań na wszelkie możliwe sposoby.

zeniu73 (6483 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Jak możesz kpić z btc, skoro ten zaraz przebije 100.000 polskich paciorków? Skoro ten utrzymuje wartość od wielu lat? To jest jakaś głupi kpina!
>>Miałeś racje XD
>>.
>Nic sobie z tego nie zrobią i zdania nie zmienią.
>Widzą to, co chcą ujrzeć, nic ponadto.
>Tak działa ludzka psyche, broni się przed zmianą przekonań na wszelkie możliwe sposoby.

Ja widzę duże szwankowania kursu. Sam z bratem zarobiliśmy już paręnaście tysięcy na kupnie i sprzedaży 3 bitcoinow.

To, że kurs waha się z sekundy na sekundę pokazuje, że nie jest to poważna waluta na przyszłość.

Jest to taka sama bańka jak wiele innych baniek giełdowych. Pęknie jak pierwszy większy gracz zacznie sprzedawać większe zasoby bitcoinow.

Osobiście trzymam 2 bitcoiny jeszcze parę miesięcy nieruszane bo podejrzewam, że kurs po nowym roku podskoczy do 100000$ lub więcej.
A poza tym za bitcoiny sprzedane po dłuższym posiadaniu niż rok nie płaci się podatku dochodowego.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>Ja widzę duże szwankowania kursu. Sam z bratem zarobiliśmy już paręnaście tysięcy na kupnie i sprzedaży 3 bitcoinow.
>To, że kurs waha się z sekundy na sekundę pokazuje, że nie jest to poważna waluta na przyszłość.

Czyli tych 2 Bitcoinow, które masz nie traktujesz poważnie?

>Jest to taka sama bańka jak wiele innych baniek giełdowych. Pęknie jak pierwszy większy gracz zacznie sprzedawać większe zasoby bitcoinow.

A cała praca, która została włożona w jego stworzenie i rozwój to też nic?

>Osobiście trzymam 2 bitcoiny jeszcze parę miesięcy nieruszane bo podejrzewam, że kurs po nowym roku podskoczy do 100000$ lub więcej.

Aha, czekasz na wzrost wartość czegos bez wartości do $100.000?
Brawo! A to mi zarzuca się wariactwo.
Może nazbieraj kamieni rzecznych i poczekaj aż ich wartość wzrośnie do €100.000, na nich też nieźle zarobisz.

>A poza tym za bitcoiny sprzedane po dłuższym posiadaniu niż rok nie płaci się podatku dochodowego.
Podatek dochodowy od czego?
Od wzrostu wartości klucza prywatnego?

pl.m.wikipedia.org/wiki/Klucz_(kryptografia)

który jest niczym innym jak zapisem dużej liczby?

Jezu jaki ten świat chory a to co ludzie mają w umysłach przeraża!

zeniu73 (6483 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Ja widzę duże szwankowania kursu. Sam z bratem zarobiliśmy już paręnaście tysięcy na kupnie i sprzedaży 3 bitcoinow.
>>To, że kurs waha się z sekundy na sekundę pokazuje, że nie jest to poważna waluta na przyszłość.
>Czyli tych 2 Bitcoinow, które masz nie traktujesz poważnie?

Traktuję jak obiekt do spekulacji a nie poważną walutę, która zastąpi konwencjonalny pieniądz.

>>Jest to taka sama bańka jak wiele innych baniek giełdowych. Pęknie jak pierwszy większy gracz zacznie sprzedawać większe zasoby bitcoinow.
>A cała praca, która została włożona w jego stworzenie i rozwój to też nic?

Jaka praca? Bitcoina stworzył nieznany ktoś pod pseudonimem.

>>Osobiście trzymam 2 bitcoiny jeszcze parę miesięcy nieruszane bo podejrzewam, że kurs po nowym roku podskoczy do 100000$ lub więcej.
>Aha, czekasz na wzrost wartość czegos bez wartości do $100.000?
>Brawo! A to mi zarzuca się wariactwo.
>Może nazbieraj kamieni rzecznych i poczekaj aż ich wartość wzrośnie do €100.000, na nich też nieźle zarobisz.

Jeśli jutro tacy jak ty będą płacić za kamienie 100000zl to też nazbieram parę i ci sprzedam. Ty będziesz miał kamienie a ja €.

>>A poza tym za bitcoiny sprzedane po dłuższym posiadaniu niż rok nie płaci się podatku dochodowego.
>Podatek dochodowy od czego?
>Od wzrostu wartości klucza prywatnego?
>pl.m.wikipedia.org/wiki/Klucz_(kryptografia)
>który jest niczym innym jak zapisem dużej liczby?
>Jezu jaki ten świat chory a to co ludzie mają w umysłach przeraża!

Podatek od dochodu. Zgadzam się, że podatek od dochodu, który wygenerowałem zabawą z opodatkowanych pieniędzy, które zarobiłem w pracy jest chujowym wymysłem ale nic na to na razie nie poradzę.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>>A cała praca, która została włożona w jego stworzenie i rozwój to też nic?
>Jaka praca? Bitcoina stworzył nieznany ktoś pod pseudonimem.

Bitcoina tworzą miliony ludzi każdego dnia.
Nie ma już znaczenia kto pierwszy wpadł na ten pomysł.
Na ten sam pomysł wpadłoby kolejno 100 następnych ludzi to była tylko kwestia czasu.

To ma swoje określenie i nazywa się

EWOLUCJA

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365