Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bitcoin osiąga nowe ATH

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-11-2020 20:390363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Bitcoin osiąga nowe ATH

BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:



I to bez jakiejkolwiek rządowej przemocy, zastraszania i wsadzania do więzień.

Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą ?

.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#61
24-11-2020 08:36
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>> Z tego co pamiętam w przybliżeniu około 25%.
>> Przyjmij 100 tys. za podstawę i pomnóż x 2,5.
>> Wychodzi 250 tys. odsetek.
> Za rok????

O ile dobrze rozumiem co H chce napisać, bez obsługi długu:

2010 r.: 100 tys. PLN
2011 r. 125 tys. PLN
2012 r. 156 tys. PLN
2013 r. 195 tys. PLN
2014 r. 244 tys. PLN
2015 r. 305 tys. PLN
2016 r. 381 tys. PLN
2017 r. 476 tys. PLN
2018 r. 596 tys. PLN
2019 r. 745 tys. PLN
2020 r. 931 tys. PLN

Ale jego to przecież nie interesuje
Cytat:
Odchowam dzieci, zbuduję jakąś rezerwę to na nowo zajmę się tym. Teraz nie widzę w tym sensu.

Zobaczy sens, jak dług urośnie do 20 milionów.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Ten dług to taka sama konfabulacja, jak praca dzień po zawale serca bez prawa napicia się wody i w przykuciu łańcuchem do maszyny

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#63
24-11-2020 09:53
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>Ten dług to taka sama konfabulacja, jak praca dzień po zawale
> serca bez prawa napicia się wody i w przykuciu łańcuchem do
> maszyny

Bogiem a prawdą rzeczywiście przez te lata napracował się, by ani jedno jego słowo nie brać na poważnie.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>> Z tego co pamiętam w przybliżeniu około 25%.
>>> Przyjmij 100 tys. za podstawę i pomnóż x 2,5.
>>> Wychodzi 250 tys. odsetek.
>> Za rok????
>O ile dobrze rozumiem co H chce napisać, bez obsługi długu:
>2010 r.: 100 tys. PLN
>2011 r. 125 tys. PLN
>2012 r. 156 tys. PLN
>2013 r. 195 tys. PLN
>2014 r. 244 tys. PLN
>2015 r. 305 tys. PLN
>2016 r. 381 tys. PLN
>2017 r. 476 tys. PLN
>2018 r. 596 tys. PLN
>2019 r. 745 tys. PLN
>2020 r. 931 tys. PLN
>Ale jego to przecież nie interesuje
>Cytat:
Odchowam dzieci, zbuduję jakąś rezerwę to na nowo zajmę się tym. Teraz nie widzę w tym sensu.

>Zobaczy sens, jak dług urośnie do 20 milionów.

Na moje szczęście nawet w waszym chorym świecie jeszcze odsetek od odsetek nie ma.
Tego stopnia lichwy jeszcze nie osiągnęliście. Wszystko dopiero przed wami.

Twój sposób pisania o tym pokazuje, że ty jesteś całkowicie zainfekowany tym wirusem.
Opisujesz patologię, popełniając przy tym błędy i dodając temu jeszcze wynaturzeń i cieszysz się przy tym i klaszczesz.

Jesteś chory!
Fascynuje cię niszczenie życia drugiego człowieka.
Podejrzewam, że jesteś sadystą, tyle że trochę bardziej rozwiniętym intelektualnie.

Idź człowieku do psychologa i zacznij leczyć się z chorych emocji, z korzyścią dla ciebie i twojego otoczenia, bo swoją patologią wyrządzisz sobie i innym krzywdę.

szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>>Musiałeś wiedzieć, za ile zlicytowano twoją ziemię i ile ci zostało długu po licytacji. [...] trzymasz w tajemnicy fakt, dlaczego nie sprzedałeś ziemi, by spłacić dług
>Czy z tego co tu zacytowałam czasem nie wynika, że ze sprzedaży ziemi i tak nie dałoby się tego długu spłacić?
>

Wynika, niemniej zawsze korzystniej jest zadłużonemu uciec z długiem poprzez sprzedaż ziemi, niż czekać na licytację.

Po prostu nie wierzę, że ktoś dostał od banku 350 000 kredytu pod zastaw 7 - arowej działeczki. nie wierzę, że po dopłaceniu 100 000 złotych pozostał dług, nie wierzę, że wykwalifikowany specjalista z pensją powyżej średniej w Berlinie nie ma na zaległe alimenta, bo ma dług, którego ... i tak nie spłaca

To się wszystko kupy nie trzyma, tak jak to mieszkanie berlińskich robotników w piwnicach

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley

>>>Musiałeś wiedzieć, za ile zlicytowano twoją ziemię i ile ci zostało długu po licytacji. [...] trzymasz w tajemnicy fakt, dlaczego nie sprzedałeś ziemi, by spłacić dług
>>Czy z tego co tu zacytowałam czasem nie wynika, że ze sprzedaży ziemi i tak nie dałoby się tego długu spłacić?
>Wynika, niemniej zawsze korzystniej jest zadłużonemu uciec z długiem poprzez sprzedaż ziemi, niż czekać na licytację.
A niby czemu zawsze miałoby tak być, skoro licytacja jest szukaniem najwyższej ceny rynkowej, której sam zadłużony przecież raczej by nie osiągnął.

cr

#67
24-11-2020 12:12
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Opisujesz patologię

Zgadza się. Forumowicze widzą, czyją.

> popełniając przy tym błędy

Bardzo możliwe. Nie jestem od tych spraw specjalistą.
Widzisz, dlatego najpierw zapytałem u źródła.
Ale źródła widać temat nie interesuje.. albo woli trzymać wszystko w tajemnicy.
Hamerliku: jak się powiedziało A, trzeba tez B.

>Fascynuje cię niszczenie życia drugiego człowieka.

Acha, jeszcze zamordowałem ci matkę

> swoją patologią wyrządzisz sobie i innym krzywdę

Acha ale to ja twierdze, że kule są do siebie równoległe.
To ja uważam, że sądy cywilne są zbyteczne.
To ja mniemam, że głosowania powinny być jawne.
To ja gloszę, że emeryci powinni dostawać do ludzi w sile wieku na przeżycie, co łaska.
To ja twierdzę, że jak ktoś przekona pięknymi słowami większą grupę ludzi na internecie, to można wbrew jego woli wykupić rolnikowi jego kawałek ziemi, z którego utrzymywał siebie i rodzinę.

No comments.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>>>>Musiałeś wiedzieć, za ile zlicytowano twoją ziemię i ile ci zostało długu po licytacji. [...] trzymasz w tajemnicy fakt, dlaczego nie sprzedałeś ziemi, by spłacić dług
>>>Czy z tego co tu zacytowałam czasem nie wynika, że ze sprzedaży ziemi i tak nie dałoby się tego długu spłacić?
>>Wynika, niemniej zawsze korzystniej jest zadłużonemu uciec z długiem poprzez sprzedaż ziemi, niż czekać na licytację.
>A niby czemu zawsze miałoby tak być, skoro licytacja jest szukaniem najwyższej ceny rynkowej, której sam zadłużony przecież raczej by nie osiągnął.

1 Źle napisałem. Prawie zawsze.
Niemniej prawie zawsze skuteczniejsze jest dawanie ogłoszeń, wywieszenie baneru i nawet prywatna licytacja, czyli poinformowanie jak największej liczby osób o sprzedaży ziemi, niż liczyć na to, że bank umieści licytację na swojej stronie w necie
Poza tym przy osobistej sprzedaży odchodzą koszta egzekucyjne.

Niemniej liczby jak i fakty przywołane przez Hamerlika, uważam za konfabulacje

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>zawsze skuteczniejsze jest dawanie ogłoszeń, wywieszenie baneru i nawet prywatna licytacja, czyli poinformowanie jak największej liczby osób o sprzedaży ziemi, niż liczyć na to, że bank umieści licytację na swojej stronie w necie

A dlaczego?

Bo przymusowa sprzedaż w egzekucji jest ustawiona?

Bo to kolejny z przejawów zakłamania w waszym "cudnym" kapitalizmie opartym na utajnionej i nieopodatkowanej własności?

Bo cały wasz model zbudowany jest na kłamstwach, oszustwach i manipulacji?

#70
24-11-2020 13:53
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
> A niby czemu zawsze miałoby tak być, skoro licytacja jest
> szukaniem najwyższej ceny rynkowej, której sam zadłużony przecież
> raczej by nie osiągnął.

Dobrze napisałaś, raczej.
Wydaje mi się, że licytacja raczej osiąga niższe ceny, niż własna sprzedaż ziemi.
A to dlatego, że wyznaczany jest jej krótki czas. W licytacji nie uczestniczy tak dużo potencjalnych kupców, jak w zwykłej sprzedaży.
W szerszym czasie można dać ogłoszenie i czekać rok-dwa, badając w tym czasie spływające oferty, by w koncu na kogoś się zdecydować.
Certyfikowani doradcy od obrotu nieruchomościami mają wgląd w ceny transakcyjne i mogą podpowiedzieć, jaka cena w ogóle nie wchodzi w grę, jaka jest zaniżona itd.

Tych atutów nie ma wcale licytacja.

Inna rzecz, ile kosztuje nas czyjaś licytacja, a ile zwykły pośrednik, wreszcie można też zecydować się na sprzedaż gruntu bezposrednio przy pomocy li zwykłego notariusza, samemu biorąc wszystkie aspekty techniczno-komercyjno-formalne na siebie.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#71
24-11-2020 13:56
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>A dlaczego?
>Bo przymusowa sprzedaż w egzekucji jest ustawiona?

Nie.

>Bo to kolejny z przejawów zakłamania w waszym "cudnym"
> kapitalizmie opartym na utajnionej i nieopodatkowanej własności?

Nie. A propos, jaki to przejaw zakłamania? Kto, kogo i jakim sposobem okłamuje?

> Bo cały wasz model zbudowany jest na kłamstwach,
> oszustwach i manipulacji?

A skąd ci się to wzięło?
Odpowiedź na twoje pytanie, dlatego:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,829936#w830248


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Bo cały wasz model zbudowany jest na kłamstwach, oszustwach i manipulacji?

Cytat:
Biedactwo, musi podzielić się swoimi państwowymi dotacjami do prywatnej własności z podatków od biedy i dywidendą od swoich tajnych i nieopodatkownych posiadłości, a chciało ich użyć do kolejnych akwizycji i przewlaszczen czyniąc sobie całą wieś podporządkowana?


Przeproś za kłamstwa

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley

>Niemniej prawie zawsze skuteczniejsze jest dawanie ogłoszeń, wywieszenie baneru i nawet prywatna licytacja, czyli poinformowanie jak największej liczby osób o sprzedaży ziemi, niż liczyć na to, że bank umieści licytację na swojej stronie w necie
To by znaczyło, że bankowi lub/i egzekutorom bardziej idzie o zrujnowanie klienta i przeniesienie zobowiązań na jego spadkobierców, niż o zwrot samego długu.

>Poza tym przy osobistej sprzedaży odchodzą koszta egzekucyjne.
Kalkulacja kosztów kredytu powinna uwzględniać te koszty w takim stopniu, żeby nie przewyższały różnicy w cenie sprzedaży na chybcika od tej osiągniętej w profesjonalnie zorganizowanej licytacji.

cr

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Wydaje mi się, że licytacja raczej osiąga niższe ceny, niż własna sprzedaż ziemi.
>A to dlatego, że wyznaczany jest jej krótki czas.
Czyli jest przejawem niegospodarności organizatora, co powinno być systemowo blokowane, bo kredytobiorcy są w 99 procentach słabszą ekonomicznie stroną umów.

>W licytacji nie uczestniczy tak dużo potencjalnych kupców, jak w zwykłej sprzedaży. W szerszym czasie można dać ogłoszenie...
Czy nie mówimy o sprzedaży gruntu w trybie pilnym, pod presją egzekucji?

cr

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>A dlaczego?
>>Bo przymusowa sprzedaż w egzekucji jest ustawiona?
>Nie.
>>Bo to kolejny z przejawów zakłamania w waszym "cudnym"
>> kapitalizmie opartym na utajnionej i nieopodatkowanej własności?
>Nie. A propos, jaki to przejaw zakłamania? Kto, kogo i jakim sposobem okłamuje?

>Bezpodstawne wzbogacenie polega na osiągnięciu korzyści majątkowej bez podstawy prawnej kosztem innej osoby.
pl.wikipedia.org/wiki/Bezpodstawne_wzbogacenie

Przypomnę.
1. Niczego nie zyskałem.
2. Zrujnowano mi życie, żeby paru wielkomiejskich japiszonów pożyło na bogato.

Jesteś jednym z nich?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365