Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bitcoin osiąga nowe ATH

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-11-2020 20:390363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Bitcoin osiąga nowe ATH

BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:



I to bez jakiejkolwiek rządowej przemocy, zastraszania i wsadzania do więzień.

Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą ?

.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#16
22-11-2020 19:13
 Ocena 1 na 1
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

Ostatecznie siła każdej władzy bierze się z poparcia tłumu (który wierzy, że ta władza jest dobra).

Wystarczy, że ludzie masowo i jednocześnie odmówią akceptacji rządowego pieniądza, wtedy elity stracą jakiekolwiek narzędzia, aby utrzymać obecny system przy życiu (niemożliwość opłacenia policji i wojska wystarczyłaby do rozpadu obecnego państwa).

Cytat:
Tym, co jest obecne wszędzie na Ziemi, i pozwala państwu nadal istnieć, jest przyzwolenie jego ofiar. [30] Każda ofiara etatyzmu w pewnym stopniu uznaje państwo. Coroczne obwieszczenie Urzędu Skarbowego, że podatek dochodowy zależy od "dobrowolnego przyzwolenia" jest, o ironio, prawdziwe. Gdyby podatnicy zupełnie odcięli wampirowi państwa dopływ krwi, ten niechybnie by zginął; jego nieopłacone policja i armia niemal natychmiast zdezertowałyby, pozbawiając potwora zębów. Gdyby każdy porzucił "legalny środek płatniczy", a do wszelkich transakcji zaczął używać złota i innych dóbr, wątpliwe, by nawet opodatkowanie pozwoliło na utrzymanie współczesnego państwa przy życiu. [31]

Samuel Edward Konkin III "Nowy manifest libertariański"


Główny problem jest w tym, że większość ludzi nie chce żadnych zmian. Nie wyobrażają sobie życia bez Pana, który im powie, co mają robić.

.

#17
22-11-2020 19:19
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Czy znów będziesz kłamał że berlińscy robotnicy mieszkają w niedogrzanych piwnicach?
Kłamco!

Cytat:

Biedactwo, musi podzielić się swoimi państwowymi dotacjami do prywatnej własności z podatków od biedy i dywidendą od swoich tajnych i nieopodatkownych posiadłości, a chciało ich użyć do kolejnych akwizycji i przewlaszczen czyniąc sobie całą wieś podporządkowana?
Nadczłowieczeństwo nadludziom należy się jak łańcuchowemu burkowi buda. Dlatego wszelka własność powinna być utajniona i zwolniona od wszelkiego opodatkowania a takze państwowo dotowania i przede wszystkim przymusowo egzekwowana!


Przeproś
(chyba że poradzisz udowodnić, że dostałem jakąś dotację...)
Nie poradzisz, więc przeproś

Jak przeprosisz za kłamstwa na mój temat, to odpowiem

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>Ostatecznie siła każdej władzy bierze się z poparcia tłumu (który wierzy, że ta władza jest dobra).
>Wystarczy, że ludzie masowo i jednocześnie odmówią akceptacji rządowego pieniądza, wtedy elity stracą jakiekolwiek narzędzia, aby utrzymać obecny system przy życiu (niemożliwość opłacenia policji i wojska wystarczyłaby do rozpadu obecnego państwa).
>Cytat:
Tym, co jest obecne wszędzie na Ziemi, i pozwala państwu nadal istnieć, jest przyzwolenie jego ofiar. [30] Każda ofiara etatyzmu w pewnym stopniu uznaje państwo. Coroczne obwieszczenie Urzędu Skarbowego, że podatek dochodowy zależy od "dobrowolnego przyzwolenia" jest, o ironio, prawdziwe. Gdyby podatnicy zupełnie odcięli wampirowi państwa dopływ krwi, ten niechybnie by zginął; jego nieopłacone policja i armia niemal natychmiast zdezertowałyby, pozbawiając potwora zębów. Gdyby każdy porzucił "legalny środek płatniczy", a do wszelkich transakcji zaczął używać złota i innych dóbr, wątpliwe, by nawet opodatkowanie pozwoliło na utrzymanie współczesnego państwa przy życiu. [31]
>Samuel Edward Konkin III "Nowy manifest libertariański"
>

>Główny problem jest w tym, że większość ludzi nie chce żadnych zmian. Nie wyobrażają sobie życia bez Pana, który im powie, co mają robić.

Gdyby świat był taki prosty.
Ale to tak prosty nie jest.

Hierarchia osobnicza jest WYŁĄCZNYM źródłem społeczeństwa więc zakwestionowanie władzy to w efekcie zakwestionowanie społeczeństwa i zarazem upadek społeczeństwa.

Trudna prawda jest taka, że w miejsce upadającej władzy natychmiast kształtuje się następna dla utrzymania ciągłości społeczeństwa a z jej istnienia korzystają wszyscy członkowie społeczeństwa.

Najgorsza władza jest lepsza od żadnej.

Jesteśmy zwierzętami społecznymi.
Bez spoleczenstwa czeka nas śmierć.
Nie jesteśmy zdolni przetrwać bez istnienia władzy.

#19
22-11-2020 21:01
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>Przeproś

Udowodnij, że wydałeś choć kopiejkę na moje alimenta, że kiwnales choćby jeden raz palcem w bucie dla mojego dziecka, a nie tylko czekasz aż je wychowam, by za środki zgromadzine w jednostkach funduszu inwestycyjnego, skupującego długi biedoty, zatrudnić je do roboty przy zaspokajaniu twoich potrzeb!

Udowodnij albo przeproś, że stwierdziłeś, iż płacisz za mnie alimenta.

Co, nie udowidnisz i nie przeprosisz?
Bo jesteś tylko kolejnym chciwym, roszczeniowym, bezwzględnym dziadem, jakich pełno, który rozumuje - moje, dla mnie, więcej, jeszcze więcej dla mnie, tylko dla mnie.

#20
22-11-2020 21:10
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Cytat:
Biedactwo, musi podzielić się swoimi państwowymi dotacjami do prywatnej własności z podatków od biedy i dywidendą od swoich tajnych i nieopodatkownych posiadłości, a chciało ich użyć do kolejnych akwizycji i przewlaszczen czyniąc sobie całą wieś podporządkowana?
Nadczłowieczeństwo nadludziom należy się jak łańcuchowemu burkowi buda. Dlatego wszelka własność powinna być utajniona i zwolniona od wszelkiego opodatkowania a takze państwowo dotowania i przede wszystkim przymusowo egzekwowana!


Przeproś

Potem odpowiem na twoje pytania

Kilka razy przepraszałeś za pisanie obelżywych bredni na mój temat i robisz to nadal

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Trudna prawda jest taka, że w miejsce upadającej władzy natychmiast kształtuje się następna dla utrzymania ciągłości społeczeństwa a z jej istnienia korzystają wszyscy członkowie społeczeństwa.

Dlatego należy od początku dążyć do wdrażania takich rozwiązań, które zapobiegną powtórnej centralizacji władzy, po upadku aktualnej.

Powszechny dostęp do broni, zdecentralizowany system pieniężny, zwiększanie ekonomicznej i politycznej świadomości ludzi (tak, aby stawali się coraz bardziej odporni na pranie mózgu ze strony państwa).

szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>Powszechny dostęp do broni, zdecentralizowany system pieniężny, zwiększanie ekonomicznej i politycznej świadomości ludzi (tak, aby stawali się coraz bardziej odporni na pranie mózgu ze strony państwa).

Na dziś masz dostęp do ucieczek od pytań.
Wystarczy?

Co zrobisz jeśli w Prząsawiu....
ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>Powszechny dostęp do broni,

Jestem za.
Pamiętam jak zrobili nas w konia na niemieckiej budowie i nie wypłacili nam, blisko 50 ludziom, żadnego wynagrodzenia za 3 tygodnie ciężkiej pracy od świtu do nocy.
To od początku był tak wymierzony przekręt na spółkę słup z Polski, zorganizowany przez aferzystę od afery Orlenu.
Gdyby każdy z roboli miał przy sobie spluwę cwaniacy nie nabieraliby takiej arogancji i musieliby liczyć się z drugim człowiekiem.
W sytuacji całkowitego rozbrojenia cwaniacy nie boją się nikogo.

>zdecentralizowany system pieniężny,

I nie tylko. Zdecentralizowana cała księga kapitału a w niej opis wszelkiej własności, system pieniężny i system podatkowy.

Żadnego kapitału więcej na tajnych kwitach i żadnego koryta podatkowego pod kontrolą zmowionych kolesi.

>zwiększanie ekonomicznej i politycznej świadomości ludzi (tak, aby stawali się coraz bardziej odporni na pranie mózgu ze strony państwa).

Mam doskonałą ideę.
Poblicznie jawna księga kapitału a w niej publicznie jawne świadectwa własności i ich przepływy.

Ta zdecentralizowana, o której mowa powyżej.

Zeby każdy wiedział co dzieje się z przepływem dobra w społeczenstwie.

Publicznie jawna, zdecentralizowana księga kapitału, o krypotograficznie zabezpieczonych świadectwach własności i środkach pieniężnych.
A przy tym system podatkowy z podarkiem od własności okreslanym jawnie w demokracji bezpośredniej, o którym podatnicy sami decydują ile idzie na utrzymanie państwa a ile na socjal dla pracowników najemnych bez mienia. Socjal jest wypłacany bezpośrednio, że żadnego koryta i lepkich rączek kolesi. Przelewy na utrzymanie państwa wszystkie do najmniejszego kosztu - PUBLICZNIE JAWNE!

Zastrzegam przy tym, że wyjawienie kapitałów nie jest żadnym zakwestionowaniem prawa własności.

Własne wciąż pozostaje własne, choć własność jest publicznie jawna.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>>Powszechny dostęp do broni, zdecentralizowany system pieniężny, zwiększanie ekonomicznej i politycznej świadomości ludzi (tak, aby stawali się coraz bardziej odporni na pranie mózgu ze strony państwa).
>Na dziś masz dostęp do ucieczek od pytań.
>Wystarczy?

Chyba ucieczek od uznania twojej utajnionej i nieopodatkowanej "własności".
Z tym zgoda!

#25
23-11-2020 08:11
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>> Na dziś masz dostęp do ucieczek od pytań.
>> Wystarczy?
> Chyba ucieczek od uznania twojej utajnionej
> i nieopodatkowanej "własności".

Czyżby tylko? Poziomu swojego długu na chwilę obecną nie wyjawiłeś = ucieczka od jawności, którą z takim zapałem proklamujesz.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#26
23-11-2020 08:14
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Publicznie jawna (..) okreslanym jawnie (..) Przelewy PUBLICZNIE
> JAWNE (..) wyjawienie kapitałów (..) własność jest publicznie jawna.

Długi też jawne?
Czy chcesz je jednak wyjątkowo zachować w tajemnicy przed bliźnimi?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#27
23-11-2020 08:45
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Komu będę musiał spłacać dług państwowy do końca
> życia, a następnie moje dzieci i dzieci moich dzieci?

Dług (o tajemniczej wysokości) byłby państwowy, gdybyś pożyczył w państwowym banku. A tego nie wiemy gdzie pożyczyłeś. Nie pisałeś o tym.
Może i będziesz spłacał do końca życia.
Ale skąd ci się wzięło, że twoje dzieci będą spłacać twój dług? (o tajemniczej wysokości).


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#28
23-11-2020 08:52
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> DLACZEGO NIC NIE WIEM O TYM KTO JEST MOIM WIERZYCIELEM?

A gdzie zaciągnąłeś ten dług? U ufoludków?
Tak bardzo wtedy interesowało cię, co się z nim dzieje (gdy był jeszcze w rękach tych ufoludków) jak przestałeś go obsługiwać?

Hamerlik leje sikiem prostym na pierwszy bank którego zna nazwę, siedzibę i osoby reprezentujące.
Leje sikiem prostym również na wszystkich po kolei wierzycieli, którzy później handlują tym długiem, ale oni mają meldować się Hamerlikowi ze swojej tożsamości.

Oj, co za "logika". Brawo.

Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Publicznie jawna (..) okreslanym jawnie (..) Przelewy PUBLICZNIE
>> JAWNE (..) wyjawienie kapitałów (..) własność jest publicznie jawna.
>Długi też jawne?

Nie odpowiadam na pytania, na które nie znam odpowiedzi.
Gdybyś zechciał mi poradzić, żebym się dowiedział, żeby ci o tym powiedzieć to zaznaczam, że nie przyjmuje porad od wrogów.
Będę robił czego oczekujesz to skończę na dnie.

#30
23-11-2020 10:19
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
> Nie odpowiadam na pytania, na które nie znam odpowiedzi.

Trochę inaczej: nie odpowiadasz na pytania o dane, których nie chce ci się poszukać.
Przynajmniej jesteś w tym konsekwentny.

>Będę robił czego oczekujesz to skończę na dnie.

Piękna wymówka.
Czyli długi chcesz jednak wyjątkowo taić przed bliźnimi. A może także przed sobą?
Dziękuję za informację.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365