Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bitcoin osiąga nowe ATH

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-11-2020 20:390363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Bitcoin osiąga nowe ATH

BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:



I to bez jakiejkolwiek rządowej przemocy, zastraszania i wsadzania do więzień.

Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą ?

.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Z tej perspektywy nie zdołam udowodnić sowjej "bez winy". [...] Ograniczona odpowiedzialność jest zarezerowowana dla ludzi kryjącymi się za osobami prawnymi,

A nie jest tak, że zarząd upadającej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością też musi wykazać brak winy za niewypłacalność spółki ?

szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Cytat:

Biedactwo, musi podzielić się swoimi państwowymi dotacjami do prywatnej własności z podatków od biedy i dywidendą od swoich tajnych i nieopodatkownych posiadłości, a chciało ich użyć do kolejnych akwizycji i przewlaszczen czyniąc sobie całą wieś podporządkowana?


Przeproś za kłamstwa

Udowodnić nie poradzisz

Nadal będziesz kłamał,że berlińscy robotnicy mieszkają w niedogrzanych piwnicach ?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>A nie jest tak, że zarząd upadającej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością też musi wykazać brak winy za niewypłacalność spółki ?

Pisałem o właścicielach.
Ale zarząd też nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci, jeżeli złoży wniosek o upadlosc przed tym, zanim kapitały własne spadną do połowy kapitału zakładowego.

Ale to właścicielom należy się i nie mają praktycznie żadnej odpowiedzialnosci.

A ja spółka jest zarejestrowana w skrzynce na listy na oceanicznej wyspie to już w ogóle niemożliwym staje się wywiedzieć kto jest właścicielem, bo wyspowe prawo zabrania i karze za ujawnianie takich informacji.

Dzięki czemu na wyspie jest po 1000 spółek kapitałych w jednej skrzynce na listy.

szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Cytat:
Biedactwo, musi podzielić się swoimi państwowymi dotacjami do prywatnej własności z podatków od biedy i dywidendą od swoich tajnych i nieopodatkownych posiadłości, a chciało ich użyć do kolejnych akwizycji i przewlaszczen czyniąc sobie całą wieś podporządkowana?


Kłamstwo
Kłamstwo
Kłamstwo

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>A z jakiego powodu nie możesz wykonać upadłości konsumenckiej ?

Ponieważ ten dług nigdy nie istniał
Żaden bank nie pożyczy 350 000 złotych pod zastaw 7 arów ziemi bez wkładu własnego

Każdy kredytobiorca wie ile pożyczył na jaki procent i w jakim banku
Każdy zlicytowany kredytobiorca wie za ile sprzedano jego ziemię, u kogo pozostał mu dług i jak jest oprocentowany

To tylko konfabulacja
tak samo jak praca do odwodnienia w przykuciu łańcuchem do maszyny w Berlinie, praca nazajutrz po zawale serca w Berlinie, głód i mieszkanie w piwnicy w Berlinie, zakaz poruszania się drogami i chodnikami i podobne brednie najaranego ciula

To tylko konfabulacja zmierzająca do manipulacji, żeby przekonać, że skoro masz rower, to masz płacić podatki na biednego Hamerlika


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Ale zarząd też nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci, jeżeli złoży wniosek o upadlosc przed tym, zanim kapitały własne spadną do połowy kapitału zakładowego.

Który dokładnie artykuł KSH mówi o tym kryterium ? Pytam, bo o ile wiem, podobne kryterium występuje tylko w:

Cytat:
Art. 233. § 1. Jeżeli bilans sporządzony przez zarząd wykaże stratę przewyższającą sumę kapitałów zapasowego i rezerwowych oraz połowę kapitału zakładowego, zarząd jest obowiązany niezwłocznie zwołać zgromadzenie wspólników w celu powzięcia uchwały dotyczącej dalszego istnienia spółki.

który wspomina jedynie o obowiązku zwołania zgromadzenia wspólników.

O ile wiem, spółka może utrzymywać nawet ujemny kapitał własny, jeśli jest wciąż zdolna do regulowania zobowiązań.

Jest za to:

Cytat:
Art. 293. § 1. Członek zarządu, rady nadzorczej, komisji rewizyjnej oraz likwidator odpowiada wobec spółki za szkodę wyrządzoną działaniem lub zaniechaniem sprzecznym z prawem lub postanowieniami umowy spółki, chyba że nie ponosi winy.


Więc syndyk spółki w upadłości zawsze może domagać się od zarządu rekompensaty za działania na szkodę spółki (a takim działaniem jest np. zaciąganie zobowiązań po to tylko aby wytransferować je na rzecz innych podmiotów).

>Ale to właścicielom należy się i nie mają praktycznie żadnej odpowiedzialnosci.

Ale żeby zrobić przekręt i być bezpiecznym w majestacie prawa, właściciel musiałby najpierw znaleźć słupa do zarządu ? A jak znajdzie słupa to i tak już żadnej spółki nie potrzebuje.

>A ja spółka jest zarejestrowana w skrzynce na listy na oceanicznej wyspie to już w ogóle niemożliwym staje się wywiedzieć kto jest właścicielem, bo wyspowe prawo zabrania i karze za ujawnianie takich informacji.

Założenie spółki za granicą w egzotycznym kraju to żaden problem. Tylko nie wiem który bank w Europie da kredyt takiej spółce. Wielu cwaniaków by chciało, aby życie było takie proste xD

Myślę, że mimo wszystko bez układów w sądach takie przekręty nigdy nie przechodzą.

.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>brednie najaranego ciula

Denerwuje cie demaskowanie brzydoty waszego świata, w sytuacji gdy sami w przymusowych szkołach państwowych, finansowanych z podatkow od biedy, nauczacie robotnicze dzieci o jego pięknie?

Czego nauczałeś dzieci w szkole?
Tego, ze każdy człowiek, który ma wartość coś posiada a jeśli ktoś nic nie posiada, to nie ma żadnej wartości?

Zaszczepiles u nich wiarę w niską wartość ich własnych rodziców, którzy ich wychowali i nasaczyles przekonaniem o wielkiej wartości "Pana dziedzica", który nigdy niczego dla nich nie zrobił tylko kiedy już dojrzeja wypije im krew, tak jak upijał ją ich rodzicom?

Zaszczepiles u nich strach i podległość?

Opowiedziales o Panie w niebie, których ich zabije po śmierci, jeżeli ci się natychmiast nie podporządkują?

Uformowales nowych, przerażonych platnikow podatków od zmytych wam podłóg na wasze państwowe dopłaty do własności?

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>Myślę, że mimo wszystko bez układów w sądach takie przekręty nigdy nie przechodzą.

W rzeczywistości ponoszą taką odpowiedzialność jaką teraz poniesie Krause z Giertychem.

To wszystko zbudowane jest na kolesiowych układach, w których sądy tkwią po uszy.

To wszystko jest zbudowane na kastach i zmowach.

szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Cytat:
Biedactwo, musi podzielić się swoimi państwowymi dotacjami do prywatnej własności z podatków od biedy i dywidendą od swoich tajnych i nieopodatkownych posiadłości, a chciało ich użyć do kolejnych akwizycji i przewlaszczen czyniąc sobie całą wieś podporządkowana?


Kłamiesz
Przeproś

Berlińscy robotnicy mieszkają w piwnicach?
Kłamiesz

brednie najaranego ciula

>Czego nauczałeś dzieci w szkole?
>Tego, ze każdy człowiek, który ma wartość coś posiada a jeśli ktoś nic nie posiada, to nie ma żadnej wartości?
Kłamiesz
Przeproś

>Zaszczepiles u nich wiarę w niską wartość ich własnych rodziców,
Kłamiesz
Przeproś

>Zaszczepiles u nich strach i podległość?
Kłamiesz
Przeproś

>Opowiedziales o Panie w niebie, których ich zabije po śmierci, jeżeli ci się natychmiast nie podporządkują?
Kłamiesz
Przeproś

>Uformowales nowych, przerażonych platnikow podatków od zmytych wam podłóg na wasze państwowe dopłaty do własności?
Kłamiesz
Przeproś

Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca
Kłamca

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#55
24-11-2020 01:15
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>Kłamca

Z tym, że Krause dostanie dotacje państwowe, z podatków zapłaconych przez jego najemnych pracowników bez mienia od pracy dla niego i konsumpcji tego co sami wytworzyli a których wikiwal z dodatkowej wypłaty świątecznej drogim zakupem przez spółkę wierzytelności, które wg dłużnika w ogóle nie istnieją?

Jednego można być pewnym, tego się nie dowiemy, bowiem wydatki publiczne na dotacje dla prywatnych właścicieli, pwiekszajace dług publiczny, są tajne.

Żaden z płatników podatku od biedy nigdy nie dowie się na co jego krwawica została przez kolesi roztrwoniona. Jak się skonczy, przyjdą po więcej, nigdy nie będzie im dosyć.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Musiałeś wiedzieć, za ile zlicytowano twoją ziemię i ile ci zostało długu po licytacji. [...] trzymasz w tajemnicy fakt, dlaczego nie sprzedałeś ziemi, by spłacić dług
Czy z tego co tu zacytowałam czasem nie wynika, że ze sprzedaży ziemi i tak nie dałoby się tego długu spłacić?

szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Kłamca
>Z tym, że Krause dostanie .....

Cytat:
Biedactwo, musi podzielić się swoimi państwowymi dotacjami do prywatnej własności z podatków od biedy i dywidendą od swoich tajnych i nieopodatkownych posiadłości, a chciało ich użyć do kolejnych akwizycji i przewlaszczen czyniąc sobie całą wieś podporządkowana?


To napisałeś o mnie kłamco
Przeproś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#58
24-11-2020 08:19
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>> Kwota doliczona za obsługe, oraz wysokość przeterminowanych
> odsetek* też nie była przed tobą tajna.
> Nie była ale nie znam jej.

Nie chciałeś znać czegoś, co zaważyło na całym twoim późniejszym życiu? Dobrze czytam?

>> Dla wszystkich wokół trzymasz w tajemnicy fakt, dlaczego nie
>> sprzedałeś ziemi, by spłacić dług i uciec przed kolegami z windykacji.
> Bo siedziałem w pracy nawet po 16h, żeby zarobić na jedzenie dla dzieci.

Wcześniej pisałeś, że zająłeś się czytaniem internetu.
Plączesz się w zeznaniach. Poza tym w 2009 r. raczej nie miałes tyle dzieci, co teraz.
I trzecia rzecz: z tego co piszesz wynika, że pracując po 16 h dziennie.. nie miałeś w 2009 r. tysiąca w miesiącu na spłatę zobowiązań.
Serio? I mamy w to wszysto uwierzyć?

>Nie, po prostu w tej chwili jej nie potrzebuję, nic mi nie da.

A pisałeś, że takie rzeczy powinny być jawne.
Dla ciebie są, ale z jakiegoś powodu nie chcesz nawet znać tych informacji, prawda?

>Zajmę się tym kiedy dojdę do takiego punktu, w którym będę mógł z tym coś zrobić.

Obiecanki-cacanki, zatajaczu.

> Odchowam dzieci, zbuduję jakąś rezerwę to na nowo zajmę się tym.
> Teraz nie widzę w tym sensu.
> Widzę, za to sens w pluciu na wasz i nie mój kapitalizm,

Skoro tym pluciem lepiej wychowasz swoje dzieci, będziesz szcześliwszy - pluj i bądź hipokrytą dalej.

> zbudowany na utajnionej, nieopodatkowanej własności i lichwiarskim pieniądzu.
> Co jeszcze chciałbyś wiedzieć jacku gadzino?

Już nic.
Nie wiesz, "czym się zajmiesz" bo prozaicznie.. "w tej chwili wiedzy o tym czym się zajmę, nie potrzebuję".
Rozumiem. Bez komentarza.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#59
24-11-2020 08:21
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>> Biedactwo....
>> Wróg nie na żarty....
> Staraj się, żebym pozostał bezsilny, bo tej całej pogardy
> szybko ci nie zapomnę

Wystarczająco sam się starasz dzień za dniem.
Nikt więcej jakoś palcem nie chce kiwnąć. I moim zdaniem nie należy.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#60
24-11-2020 08:26
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>To trzeba było samemu sprzedać, żeby uciec od długu

W handelku internetowym, windykacji czy też pracy na budowach / maszynie / marketingu / naciąganiu córki na koszty, ucieczkach itd. nasz forumowicz jest dobry.
Niestety, nie w perspektywicznym myśleniu. Przynajmniej dotąd, dokąd nie zaczął rozmawiać z tobą. Mam wrazenie, że teraz zaczyna przynajmniej trochę widzieć swoją kiepską kondycję.

Ale jeszcze trochę popluje.


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365