> Dawać lajki niewdzięczni ciułaczeMusisz uspokoić swoją psyche, bo to jest bez sensu. Może jesteś zły, może rozczarowany, może nieszczęśliwy ale dezorganizacja to żadne rozwiązanie. Żeby ktoś Cię wysłuchał musisz prowadzić rozmowę a nie monolog, przy czym nie licz w odpowiedzi na pomyślne słowa. Zycie jest trudne i nikt nie ma obowiązku myśleć jak Ty, tym bardziej kiedy twoje myśli są zdezorganizowane i samodestrukcyjne. Każdy intelektualista ma święty obowiązek opanować własne emocje. Jeżeli chcesz być osobą myślącą to Opanuj się albo gin. Swiadomosc boli ale każdy rozwinięty człowiek musi znieść ten ból. Przestań się nad sobą rozczulać i przeżywać jaki świat jest zły. Lament i oskarżenia nic nie zmieniają. Zmienić może tylko stawienie czoła temu czemu czoła stawić się nie da. Nikt za Ciebie nie zrobi. Albo zrobisz sam albo nikt. Zrozum to wreszcie i naucz się rozmawiać co może stać się podstawą jakiegoś nowego konstruktu. Albo oszalej, zapij się i gin. Natura nie takich wykończyła i działa się dalej bez przerwy. |