Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bitcoin osiąga nowe ATH

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-11-2020 20:390363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Bitcoin osiąga nowe ATH

BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:



I to bez jakiejkolwiek rządowej przemocy, zastraszania i wsadzania do więzień.

Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą ?

.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Wenancjusz
>Wielki orędownik bitcoina Hamerlik, nota bene ekonomista ponoć, propaguje tą wirtualną walutę, jako pieniądz/środek przy wymianie towarowej przyszłości. Z pogardą do pieniądza papierowego, którego traktuje tylko jako zadrukowaną kartkę papieru, zdradza jego zwyczajny brak pojęcia o tym co to jest pieniądz i jaka jego rola i racja istnienia na wolnym rynku. Żeby znał, historię powstania i ewolucji pieniądza, to by jako ekonomista z wyobraźnią dawno spalił się ze wstydu.

Cyfrowy zapis na papierze lepszy czy wręcz konieczny w obliczu możliwości cyfrowego zapisu w chmurze?
pl.wikipedia.org/wiki/Chmura_publiczna

No i jak to uzasadnisz?

Tym, że nikt nie zauważy ani nie dowie się gdy z sąsiadem wymienisz się papierem a w chmurze czujesz, że możesz podlegać obcej kontroli?
Ale do czego sprowadza się problem obcej kontroli?
Do tego, że musiałbyś być uczciwy, sprawiedliwy, szczodry a w tajemnicy możesz myśleć tylko o sobie a przed innymi udawać, że oni też liczą się dla ciebie?

>Swego czasu dałem mu wykład, skrócony wielce, o pieniądzu. Ale widocznie ekonomistą z krwi i kości to on nie jest, bo uważa, że pieniądz jest tylko wymiarem władzy i "nadrzędności" nad innymi. (Jego typowy bełkot). Nie uznaje tego, że na wolnym rynku jest tylko narzędziem pomocnym w wolnej wymianie towarowej, bez cech wywoływania jakiejś nadrzędności. A papierowy, bo wygodniejszy by go schować, przenosić bez zwracania uwagi, ogólnie operować.

Bo jak ktoś nie chce przyjąć do świadomości definicji własności, która jest hierarchicznym, społecznym stosunkiem nadrzędności i podporządkowania, to mu potem wychodzi, że pieniądz noszący w sobie wartość własności, nie jest nośnikiem władzy.

Pieniądz służy wymianie praw własności.
Pieniądz służy redystrybucji władzy.

Zapis cyfr na papierze w obliczu możliwości zapisu elektronicznego jest nieefektywny ale dla ciebie zdaje się inne cechy papieru są ważne "schować, przenosić bez zwracania uwagi".
Papier pomaga ci w rozwoju twojego egoizmu?

Ale nie martw się, egoiści znajdują też rozwiązanie w zapisie elektronicznym.
pl.wikipedia.org/wiki/Dash_(kryptowaluta)
zwany wcześniej darkcoinem

>Pieniądz w formie papierowej ma uzasadnienie historycznie udowodnione swego powstania a bitcoin raczej nie. Za pieniądzem (oczywiście papierowym, stoi jakaś, wg nominału, wartość). Jest to przeważnie popularne złoto w rezerwach bankowych. Bierzesz np. tysiąc zł idziesz do banku i masz prawo kupć po aktualnym kursie złoto.

Za każdym pieniądzem stoi potrzeba wymiany własności nie żadne złoto.
Złoto to metal co się mieni w słońcu i dobrze przewodzi prąd elektryczny. To wszystko.

>Za bitcoinem nic nie stoi, bo też nie ma zabezpieczenia jego wartości. Stąd istnieje niebezpieczeństwo, iż pewnego ranka możesz mieć "nic" na koncie z bitcoinami.

Za bitcoinem stoi ogrom pracy, ogrom wynazczości, wielka sieć, doskonały algorytm, czysta matematyka.
W końcu ktoś uwierzył w osiągniecia matematyki.

Ale czymże jest matematyka dla ciebie wobec papieru zadrukowanego cyframi, który możesz schować do skarpety?

>Ta gra w bitcoiny przypomina w pewnym sensie odmianę piramidy finansowej. Bitcoin nie jest walutą biorącą udział w giełdach walutowych, więc na rynku walut oficjalnie nie istnieje. Masz rację, mając kilka bitcoinów nie wiesz tak naprawdę co z nimi zrobić.

Gra w bitcoiny?
1 BTC = 100.000 polskich paciorków
zabawa w obliczu głodu na świecie, koczowania ludzi w namiotach, w zamkniętych obozach, bez dostępu do czystej wody

>Cytat:
Bitcoina tworzą miliony ludzi każdego dnia.

>Trzeba również powiedzieć ilu ludzi odchodzi od tej gry rozczarowanych.

Ktoś tu gloryfikował zyski ze spekulacji walutami?
Pieniądz nie istnieje po to, żebyś potężnie zarobił nie kiwając palcem w bucie dla drugiego człowieka. To nie jest rola pieniądza.

>Pieniądz kreowany jest przez towar.

Pieniądz kreowany jest przez ludzi, wg określnych przez nich zasad i po to, żeby ci wymienili się między sobą prawem własności.

>Bo pieniądz jest substytutem towaru, a więc jest też towarem.

Nie, pieniądz jest nośnikiem prawa własności.
Pieniądz jest nośnikiem władzy.

Każdy o tym doskonale wie ale nikomu to nie przeszkadza w brnięciu w piramidalne bzdury.

Prawda jest nieopłacalna, więc dla zysków karmimy się fałszem.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Wenancjusz

>Mając 100 bitcoinów, masz więc 10 000 929,27 PLN. Zapada decyzja zbudowania domu dla rodziny. GDZIE TE BITCOINY WYMIENISZ NA ZŁOTE W POLSCE? NIGDZIE BO BITCOIN NIE JEST ŻADNĄ WALUTĄ POSIADAJĄCĄ WARTOŚĆ.

Robisz sobie jaja czy naprawdę myślisz, że BTC ma wartość 150 000 PLN i nie da się go nigdzie wymienić na gównianą złotówkę ?

Uświadamiam cię, możesz sobie wymienić go gdzie chcesz. Na giełdach, w kantorach, w bitomatach, w jednej z wielu legalnych firm zajmujących się obrotem BTC (które aktualnie powstają jak grzyby po deszczu) czy choćby u czarnorynkowych cinkciarzy.

Tylko naprawdę nie wiem po co ktoś miałby to robić skoro wiadomo, że złotówka zaraz się zawali.

Kiedy potrzebujesz jakiegoś produktu lub usługi, po prostu zapłać bezpośrednio przez BTC, czy to u świadczeniodawcy bezpośrednio akceptującego BTC (auta i domy też się sprzedaje za BTC jeśli się dobrze poszuka) czy przez pośrednika (np. Paypal, Bitpay).

.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>To jest fake.
>Bez adresu portfela BTC to jest tylko stek bzdur, na który nie warto w ogóle zwracać uwagi.

A samo pokazanie adresu czegokolwiek by dowodziło ? Jak ci podam adres, na którym leży pierwsze wykopane 50 BTC z 3 stycznia 2009 roku to uwierzysz, że jestem satoshi ? XD

Poza pokazaniem adresu z rzekomymi BTC musiałby również przedstawić sygnaturę wiadomości (zawierającej choćby jego nick i aktualną datę) wykonaną z użyciem klucza prywatnego, który pasuje do tego adresu.

Przykładowo electrum pozwala na wykonanie takiego dowodu:

www.crypto(*)-sign-a-message-with-electrum/

.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>>To jest fake.
>>Bez adresu portfela BTC to jest tylko stek bzdur, na który nie warto w ogóle zwracać uwagi.
>A samo pokazanie adresu czegokolwiek by dowodziło ? Jak ci podam adres, na którym leży pierwsze wykopane 50 BTC z 3 stycznia 2009 roku to uwierzysz, że jestem satoshi ? XD
>Poza pokazaniem adresu z rzekomymi BTC musiałby również przedstawić sygnaturę wiadomości (zawierającej choćby jego nick i aktualną datę) wykonaną z użyciem klucza prywatnego, który pasuje do tego adresu.
>Przykładowo electrum pozwala na wykonanie takiego dowodu:
>www.crypto(*)-sign-a-message-with-electrum/
>.

Pokazał zrzut z ekranu z konkretną wartością.

Nie sądzę, żeby miał wcześniej dopasowany do tego adres btc, którego transakcje i stan potwierdzilby to samo, więc jeżeli może pokazać adras, który potwierdzi to samo co na zrzucie to będzie prawdopodobne.

Ponadto nie w gruncie rzeczy nie sądzę, żeby kłamał i nie wydaje mi się, żeby poradził podpiac wiadomość prywatnym kluczem btc.

Ale mogę się myślic.

Nie rozumiem jednak skąd ta pogarda dla btc, połączona z inwestycją

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
Jednak zmieniam zdanie to jest fake.

Spójrz na ten zrzut ekranu, który jest ponoc zrzutem ze smartfonu i na jego naglowek.

Który z telefonów ma rzekomo taki bzdurny pasek? IPhone?

Ponadto bsdex to kantor
www.bsdex.de/de/faq/

Czyli nie ma żadnych btc a co najwyżej depozyt, cyferki po zalogowaniu bez żadnego własnego klucza prywatnego.

Cholera wie.
Wszyscy ludzie kłamią, żeby oszukać i wyzyskać stąd pomysł publicznie jawniej księgi kapitału, żeby chory popęd ludzi do kłamstw i manipulacji dla wspólnego dobra przytemperowac.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>>To jest fake.

To jest prawdziwy zrzut z ekranu i jakże wymowny


0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi zeniu73
>W zależności od wielkości portalu (a więc ilości graczy) nie możesz kupić dowolnej ilości bitcoinow bo po prostu żaden gracz nie chce lub nie może (bo sam ma tylko 0,004 bitcoina) sprzedać tyle bitcoinow ile ty w tym momencie chcesz kupić.

A dowolną ilość ziemniaków na bazarze możesz kupić ?

To do czego się odnosisz to tzw. głębokość rynku (market depth) i jest ona ograniczona w przypadku każdego realnego rynku, nie tylko bitcoina. Nie jest też ograniczona aż w takim stopniu jak opisujesz. Ilość zleceń w orderbookach największych międzynarodowych giełd jest na tyle duża, że możesz spokojnie wykonać transakcje o wartości 1 BTC (ok. 40K USD) bez wywierania zauważalnego wpływu na cenę.

Przykładowo wielkość obrotów za ostatnią dobę na światowym rynku BTC to ponad 10 miliardów USD. Więc kilka BTC to są milionowe części całego dziennego obrotu ! Jak można mieć problem z wymianą tak relatywnie niewielkiej ilości ?

Zapewne większość spółek z "regulowanej" GPW nie ma tak dobrej płynności jak BTC.

Skąd to wiem ?

Stąd, że nawet średnia całkowita kapitalizacja spółki na "poważnej" GPW nie jest w stanie dorównać dziennemu obrotowi na rynku BTC XD

A ty wobec tego wszystkiego wciąż kpisz z BTC i każesz mi wierzyć w archaiczny rynek finansowy w całości tworzony i kontrolowany przez jakichś leśnych dziadków, ustanawiających sobie przywileje i celowo tworzących bariery prawne chroniące ich tyłki przed wolnorynkową konkurencją ? Po moim trupie ! Dosyć władzy leśnych dziadów.

.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>Dosyć władzy leśnych dziadów.

Problem w tym, że za panującym porządkiem nie stoi kilka bezsilnych dziadków, lecz wielka, silna i dobrze zorganizowana grupa interesu.

W tej grupie są nie tylko urzędnicy i biznesmeni ale też ideolodzy, księża, nauczyciele, sędziowie, policjanci, żołnierze.

Jak tylko zauważą, że im ubywa, bo poradzisz więcej zachować dla siebie, ich reakcja będzie bardzo żywiołowa. Spróbują zrobić z ciebie bandytę i złodzieja a potem będą Cię łamać w podejściu indywidualnym zanim zdążysz się z kimkolwiek innym zorganizować i nabrać możliwości obrony.

Polecam Ci dużo pokory, sam też ją posiadam, kwestionuję ich uprawnienia ale nie łamię ich praw.
Oni tylko czekają na błąd, żeby zaatakować i nikt Cię nie będzie żałował ani nikt nie będzie zdolny Ci pomóc.
Gdy chodzi o kasę/władzę to nie ma sentymentów, ludzie się dla władzy/kasy mordują.

Proponuję budowę organizacji z zachowaniem obowiązujących praw. Trzeba po prostu włożyć w tę organizację 4x więcej energii od chciwych dziadów i pokonać ich politycznie w zorganizowany sposób.

Ostatecznie trzeba niedobrym ludziom odebrać władzę ale dać im żyć.
Byleby Tobie czy mi nie mówili jak należy żyć i co nam wolno, co musimy i czego nie możemy.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Polecam Ci dużo pokory, sam też ją posiadam, kwestionuję ich uprawnienia ale nie łamię ich praw.
>Oni tylko czekają na błąd, żeby zaatakować i nikt Cię nie będzie żałował ani nikt nie będzie zdolny Ci pomóc.
>Gdy chodzi o kasę/władzę to nie ma sentymentów, ludzie się dla władzy/kasy mordują.

Niczego się nie boję. I tak mam niewiele do stracenia.

Dzisiaj nawet duże opozycyjne media namawiają do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Ja tym bardziej nie zamierzam respektować "prawa", w którego sprawiedliwość nie wierzę.

.

Hamerlik Konopka (19904 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>Niczego się nie boję. I tak mam niewiele do stracenia.
>Dzisiaj nawet duże opozycyjne media namawiają do obywatelskiego nieposłuszeństwa. Ja tym bardziej nie zamierzam respektować "prawa", w którego sprawiedliwość nie wierzę.

Panujący, zgnily układ między ludźmi, powstał na kanwie tego, że ludzie wzajemnie nie respektuja się ale każdy musi jeść.

Przypomnę ci, że 80 lat temu ludzie wyżynali się, gazowali w łaźniach bez wody, budowali piece przemysłowe, żeby się po wymordowaniu spalić.

Przypomnę ci komunizm, łagry, zesłania, łamanie ludzkich psyche, strzały w plecy za ucieczkę z raju, potężny strach i wzajemną nienawiść.

To nie były małpy z dżungli.
To byli ludzie tak inteligentni jak my.

Załamanie się organizacji społecznej i stojący za tym brak pożywienia odpala u ludzi najbardziej chore ideolo - byleby się najeść.

Prawda jest taka, że nie wolno dopuścić do upadku organizacji społecznej bez względu na to jak ta panujaca jest zgnila i niesprawiedliwa.

Wolno jedynie stworzyć nową organizację, lepszą, która wyprze stara i ja zastąpi.

Przejście na kryptowaluty i "uwolnienie się" od zgnilych zasad, w tych chorych podatków, wbrew panującemu prawu nie jest żadnym rozwiązaniem dającym nadzieję. Z tego wyniknie jedynie kolejna ludzka wojna i wszyscy na niej stracą, nawet ci, którzy wierzą, że dzięki kryptografii uwalniaja się od chciwości i niesprawiedliwosci.

Dlatego sam postuluje publicznie jawny eksperyment społeczny, pod nadzorem współczesnych instytucji państwa, w tym w szczególności instytucji naukowych, będący próbą stworzenia nowych stosunków społecznych, nowej organizacji społeczenstwa, która będzie miała szanse zastąpić stara.

Eksperyment mialby przebiegać w warunkach, w których każdy mógłby zyskać informację o jego założeniach, przebiegu i każdy sam mógłby dokonać oceny jego wyników.

Nie polecam nikomu łamać panującego prawa.
Nie polecam nikomu obchodzić panujących zasad.
To jest droga do nikąd, do kolejnej ludzkiej wojny.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>kwestionuję ich uprawnienia ale nie łamię ich praw

A kto napisał

"Dla mnie wasze prawo to jedynie źródło wiedzy, w jakiej sytuacji zostanę przez Was zaatakowany."

oraz

"Oczywiście będę unikał waszych służb, wiedząc, że mogą mnie skrzywdzić, ale kiedy tylko odwrócicie wzrok zaraz wasz zakaz złamię."

?

#147
14-01-2021 19:04
 Ocena 1 na 1
keeen (235 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
Za Bitcoina wzieli się Musk z Gatesem (Zwani dalej żwirkiem i muchomorkiem)
Na włąsne piekne oczy widziałem (o ile nie był to deep fake albo mistyfikacja) jak zachęcają skorzystania z ich algorytmu, który będzie automatycznie zarządzał bitcoinowym kapitałem uzytkowników zapewniając, że każdy się niepomiernie wzbogaci.
Raczej nie wierzę w ich intencje zważywszy, że ciułają na "kolonizacje kosmosu"
Tak myślę, że żwirek z muchomorkiem za pomocą tej platformy chca po prostu spekulować ceną bitcoina i standardowo zarabiac na sinusoidalnym wykresie jego ceny.

#148
14-01-2021 19:11
 Ocena 1 na 1
keeen (235 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi keeen
To zasadniczo stary pomysł.
Oddając komuś w zarządzanie swoją kasę tak naprawdę ją tracimy.
Zawniało banksterami z tego ich spota reklamowego, w którym uśmiechali sie do mnie jak wilk do owcy.
No cóż.
Nie śledziłem rozwoju tej szlachetnej inicjatywy ale biorąc pod uwagę skłonność drobnych inwestorów do zawierzania rekinom, które chcą ich zeżreć to bit coina można zaczac powoli opłakiwać

#149
14-01-2021 19:15
 Ocena 1 na 1
keeen (235 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi keeen
ewentualnie skumać się ze żwirkiem i muchomorkiem a dla lepszego samopoczucia przyjąć, że tak naprawdę to zasadniczo są fajne chłopaki z nich a my już prawie razem z nimi rządzimy światem

#150
14-01-2021 19:23
 Ocena 1 na 1
keeen (235 punktów)
(zablokowany)
Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi keeen
Na początek podkręcą trochę cenę żeby przekonać ludzi do automatyzacji handlu.
Ewentualnie poczekają aż wzrośnie płodząc po drodze mnóstwo przekonujących analiz, że to diżeki ich genialnemu systemowi.
W chwili kiedy ilość bitcoinów, którymi będą mogli zaspekulować (a których nie kupili chociaż są miliarderami) będzie odpowiednia zaczną je sprzedawać ukrucą możliwość płącenia bitcoinem w sieci a kiedy cena jebnie na ryj to je wykupią wszystkie.
Następnie zaczną kupować sami od siebie żeby podnieśc cene i je opierdolą następnym frajerom

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365