Racjonalista - Strona głównaDo treści
Bitcoin osiąga nowe ATH

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
20-11-2020 20:390363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Bitcoin osiąga nowe ATH

BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:



I to bez jakiejkolwiek rządowej przemocy, zastraszania i wsadzania do więzień.

Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą ?

.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#1
20-11-2020 21:12
 Ocena 3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:
>Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą ?
Gdy zapłacę za chleb 1 bitcoinem i kasjerka wyda mi 70668,45 zł reszty.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:
>>Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą ?
>Gdy zapłacę za chleb 1 bitcoinem i kasjerka wyda mi 70668,45 zł reszty.
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

>

tak, tylko 1 BTC jest podzielny na 100000000 jednostek

#3
21-11-2020 04:54
 Ocena 4 na 4
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>tak, tylko 1 BTC jest podzielny na 100000000 jednostek
w którym sklepie kasjerka wyda mi resztę w jednostkach?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#4
21-11-2020 12:35
 Ocena 2 na 2
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>tak, tylko 1 BTC jest podzielny na 100000000 jednostek
>w którym sklepie kasjerka wyda mi resztę w jednostkach?
>
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.


Myślę, że to kwestia czasu... tak jak kiedyś dziwili się, że kasjerka wyda komuś resztę w papierkach, jak ktoś płaci złotem... Świat się zmienia, nie ważne, czy ktoś myśli, że na lepsze, a ktoś - że na gorsze.

szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:
Gratuluję

>I to bez jakiejkolwiek rządowej przemocy, zastraszania i wsadzania do więzień.
Tym bardziej gratutuję.
Kiedy nie chciano zaakceptować kursu dolara, do demonstrantów strzelano
setki zabitych, tysiące rannych dziesiątki tysięcy przetrzymywanych w tymczasowych obozach na stadionach

>Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą?

Kiedy odpowiesz na wpis z 11 XI 2019

Cytat:

Oczywiście moje pytania o BTC od lat bez odpowiedzi

Co zrobisz kiedy sprzedawca na stacji paliw w Prząsławiu k/Jędrzejowa odmówi przyjęcia btc?

Tak, wiem "to był zamach" (Macierewicz)
Tak, wiem "Korea sprzedawała moc węgla do Chin" (MaXgolonko)
Tak, wiem "samochód hamując zwiększa masę" (Hamerlik - Konopka)

Tylko k..., ja chciałbym coś więcej niż religijne dogmaty świadków Jehowy


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>>BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:
>Gratuluję
>>I to bez jakiejkolwiek rządowej przemocy, zastraszania i wsadzania do więzień.
>Tym bardziej gratutuję.
>Kiedy nie chciano zaakceptować kursu dolara, do demonstrantów strzelano
>setki zabitych, tysiące rannych dziesiątki tysięcy przetrzymywanych w tymczasowych obozach na stadionach

Tak właśnie jest,

USA od dziesięcioleci prowadzi wojny z krajami nieakceptującymi dolara za eksport swoich dóbr, dążąc do obsadzenia w tych krajach swoich marionetkowych rządów (pod przykrywką walki o demokracje)

>>Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą?
>Kiedy odpowiesz na wpis z 11 XI 2019
> Cytat:

>Oczywiście moje pytania o BTC od lat bez odpowiedzi
>Co zrobisz kiedy sprzedawca na stacji paliw w Prząsławiu k/Jędrzejowa odmówi przyjęcia btc?
>Tak, wiem "to był zamach" (Macierewicz)
>Tak, wiem "Korea sprzedawała moc węgla do Chin" (MaXgolonko)
>Tak, wiem "samochód hamując zwiększa masę" (Hamerlik - Konopka)
>Tylko k..., ja chciałbym coś więcej niż religijne dogmaty świadków Jehowy
>

>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Jak znajdę frajera, który będzie chciał ode mnie przyjąć czeską koronę czy złotówkę, to oczywiście jak najszybciej mu ją opchnę XD

Zrozum jedno. Tracisz wtedy, kiedy akceptujesz rządową walutę (ponieważ rząd mając wpływ na bazę monetarną, cały czas ją deprecjonuje, więc część swoich świadczeń oddajesz za friko elitom rządzącym, które kreują tę walutę), natomiast jeśli to ty płacisz rządową walutą, jest to dla ciebie korzystne (ponieważ jej wartość zmniejsza się w czasie, więc powinieneś ją jak najszybciej wydać).

.

#7
21-11-2020 15:38
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
>>Kiedy nie chciano zaakceptować kursu dolara, do demonstrantów strzelano
>>setki zabitych, tysiące rannych dziesiątki tysięcy przetrzymywanych w tymczasowych obozach na stadionach
>Tak właśnie jest,
>USA od dziesięcioleci prowadzi wojny z krajami nieakceptującymi dolara za eksport swoich dóbr, dążąc do obsadzenia w tych krajach swoich marionetkowych rządów (pod przykrywką walki o demokracje)

Paczpan a ja nie kupiłem dolarów po administracyjnie ustalonym przez rząd USA kursie. Jaki wyrok mi grozi?

>>>Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą?
>>Kiedy odpowiesz na wpis z 11 XI 2019
>> Cytat:

>>Oczywiście moje pytania o BTC od lat bez odpowiedzi
>>Co zrobisz kiedy sprzedawca na stacji paliw w Prząsławiu k/Jędrzejowa odmówi przyjęcia btc?
>>Tak, wiem "to był zamach" (Macierewicz)
>>Tak, wiem "Korea sprzedawała moc węgla do Chin" (MaXgolonko)
>>Tak, wiem "samochód hamując zwiększa masę" (Hamerlik - Konopka)
>>Tylko k..., ja chciałbym coś więcej niż religijne dogmaty świadków Jehowy
>>


>Jak znajdę frajera, który będzie chciał ode mnie przyjąć czeską koronę czy złotówkę, to oczywiście jak najszybciej mu ją opchnę XD
Twoje prawo

I znów brak odpowiedzi na pytanie.
Uciekasz jak Hamerlik


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>BTC osiągnął dzisiaj najwyższą cenę w historii względem złotówki:
>>Kiedy wreszcie pogodzicie się z wyższością wolnego zdecentralizowanego pieniądza nad reżimową walutą ?
>Gdy zapłacę za chleb 1 bitcoinem i kasjerka wyda mi 70668,45 zł reszty.

BTC to zapis cyfrowy a nie wydruk na papierze.
Po co miałbyś przelewać komuś 1 BTC za chleb skoro możesz przelać 0,0001 i też zaakeptuje?
Sam definiujesz ile przelewasz BTC nie żadna drukarnia drukująca cyfry na papierze.

#9
22-11-2020 03:02
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>>USA od dziesięcioleci prowadzi wojny z krajami nieakceptującymi dolara za eksport swoich dóbr, dążąc do obsadzenia w tych krajach swoich marionetkowych rządów (pod przykrywką walki o demokracje)
>Paczpan a ja nie kupiłem dolarów po administracyjnie ustalonym przez rząd USA kursie. Jaki wyrok mi grozi?

A gdybym miał prywatną stację paliw i w niej prywatną benzynę, podjechałbyś do mnie kupić trochę paliwa a ja na to, że płatności tylko w BTC, bo zadrukowanego cyframi papieru nie wezmę, panuje pandemia i ten może być skażony wirusem, ponadto noszenie papieru jest niepraktyczne a jego składowanie grozi wybuchem pożaru.

Jaki wyrok mi grozi?

Będzie luz i pojedziesz sobie gdzieś indziej ze swoją makulaturą, do innych ludzi, któzy nie mają czym w piecu palić, czy pojedziesz po kolesi i wrócicie z napalmem?

#10
22-11-2020 05:55
 Ocena 2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi DyktaFon
>>w którym sklepie kasjerka wyda mi resztę w jednostkach?
>Myślę, że to kwestia czasu...
Dożyjesz?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#11
22-11-2020 13:22
 0 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>w którym sklepie kasjerka wyda mi resztę w jednostkach?
>>Myślę, że to kwestia czasu...
>Dożyjesz?

Tak pytano o internet.
Pamiętam jak dziś kiedy moja mama, wtedy 60 letnia, mówiła, że ona już nigdy nie nauczy się korzystać z internetu.
Ta, która dziś połowę swojej aktywności życiowej przejawia w sieci podłączona do niej przez kilka urządzeń równoczesnie, co sobie organizuje sama bez obcej pomocy .

Za 10-20 lat już nikt nie będzie pamiętał starych dziadów, w stylu szarleya, którzy twierdzili, że Bitcoin to bzdura bez żadnej wartości i przyszłości, nie to co nadrukowany papier, który będzie istniał już zawsze.

Duchu nie rozumuj jak stare dziady.
BTC to niewyobrażalna potęga.

Łańcuch bloków to pierwowzor elektronicznej, rozproszonej księgi kapitału.

Bitcoin to chyba pierwasz w dziejach ludzkości aplikacja rozproszona, tzn. taka dla której istnieje wyłącznie administrator zbiorowy i żadne samodzielne indywiduum nie ma na tym kontroli.

Bitcoin to największy postęp w rozwoju społecznym być może od tysiąclec.

Bitcoin jest tak wielką ideą, że trudno mi nawet wyobrazić sobie jej głębię.

#12
22-11-2020 14:29
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
Czy znów będziesz kłamał że berlińscy robotnicy mieszkają w niedogrzanych piwnicach?
Kłamco!

Cytat:
Biedactwo, musi podzielić się swoimi państwowymi dotacjami do prywatnej własności z podatków od biedy i dywidendą od swoich tajnych i nieopodatkownych posiadłości, a chciało ich użyć do kolejnych akwizycji i przewlaszczen czyniąc sobie całą wieś podporządkowana?

Nadczłowieczeństwo nadludziom należy się jak łańcuchowemu burkowi buda. Dlatego wszelka własność powinna być utajniona i zwolniona od wszelkiego opodatkowania a takze państwowo dotowania i przede wszystkim przymusowo egzekwowana!


Przeproś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#13
22-11-2020 17:32
 Ocena 1 na 1
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Bitcoin jest tak wielką ideą, że trudno mi nawet wyobrazić sobie jej głębię.

Ja tam sobie wyobrażam bez problemu Gorzej mają urzędy skarbowe, te to muszą się nagłowić... ale nikt nie obiecywał, że zawsze w urzędach będzie z górki

#14
22-11-2020 18:44
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi DyktaFon
>>Bitcoin jest tak wielką ideą, że trudno mi nawet wyobrazić sobie jej głębię.
>Ja tam sobie wyobrażam bez problemu Gorzej mają urzędy skarbowe, te to muszą się nagłowić... ale nikt nie obiecywał, że zawsze w urzędach będzie z górki

Poborcy od zawsze czesali wyłącznie frajerów. Z frajerami sobie poradzą.
Cwaniacy nie płacą żadnych podatków, tylko dostają państwowe dotacje z podatków wyczesanych od frajerów.

Człowiek, który tłucze jakąś masówkę przy jeden maszynie przez cały dzień, gdzie mu nawet siku nie wolno pójść bez zapytania o zgodę, nie rozwinie się nigdy na tyle, żeby przechytrzyć poborcę, nawet z wykorzystaniem kryptowalut.

Poborcy będą się specjalizować, uczyć się, szukać rozwiązań, żeby im żaden frajer nie wymknął się spod kontroli i nie zapłacił podatku od pracy i chleba.

Zresztą jeżeli poborcy nie będą skuteczni i nie będzie kasy od frajerów na kolesiowe koryto i na dotacje dla Panów właścicieli, to kapitaliści wywalą ich z pracy na pysk i znajdą sobie takich, którzy takie trojany wymyślą, że największa kryptograifia nawet nie poradzi.

Każdy niedorozwinięty człowiek zabuli podatek od każdej zmytej innym podłogi i od każdego zjedzonego, upieczonego przez siebie chleba. Z bitcoinem czy bez.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Bitcoin osiąga nowe ATH
W odpowiedzi szarley
>Czy znów będziesz kłamał że berlińscy robotnicy mieszkają w niedogrzanych piwnicach?
>Kłamco!
> Cytat:
Biedactwo, musi podzielić się swoimi państwowymi dotacjami do prywatnej własności z podatków od biedy i dywidendą od swoich tajnych i nieopodatkownych posiadłości, a chciało ich użyć do kolejnych akwizycji i przewlaszczen czyniąc sobie całą wieś podporządkowana?
>Nadczłowieczeństwo nadludziom należy się jak łańcuchowemu burkowi buda. Dlatego wszelka własność powinna być utajniona i zwolniona od wszelkiego opodatkowania a takze państwowo dotowania i przede wszystkim przymusowo egzekwowana!
>

>Przeproś

Zapytałem cię, kto jest wierzycielem długów państwowych?

Komu będę musiał spłacać dług państwowy do końca życia, a następnie moje dzieci i dzieci moich dzieci?

Nie widzisz o co cię pytam?

KTO TO JEST?

DLACZEGO NIC NIE WIEM O TYM KTO JEST MOIM WIERZYCIELEM?

Kto jest właścicielem Ziemi?
Komu muszę się podporządkować?

KTO TO JEST?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365