 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-01-2012 21:15 | DEMONICON (4893 punktów) | Religia Hitlera.
8 na 8 | Moje przeczucie literackie odmówiło posłuszeństwa, zmysł "psa na fascynujące mnie książki" nie zadziałał "słusznie", a zawsze skrupulatnie przeglądałem dane na temat każdej ksikiąż na jaką marzyłem wydać pieniążki. Do rzeczy ... Zakupiłem lekturkę grubaśną pt. "Religia Hitlera" Michaela Hesemanna, wydała mi się ona wyjątkowo fascynująca, no i reklamował ją oczywiście "Świat Nauki". Temat pociągający, a nuż kolejny element do wiedzy z religianctwa i faszyzmów okresu okołodrugowojennego. Jeszcze jej nie czytałem, raczej "głębiej" przejrzałem i co tu mamy ... Mamy tu próbę wybielenia postaci papieża Piusa XII. Kolejna lektura zakrzykująca "nieprawomyślną" historię. Tą lekturę osobiście odradzam racjonalistom, no chyba że pragną poznać inne zdanie na ten dość popularny temat. Odnosi się wrażenie, że np. Deschner padł ofiarą kłamliwej propagandy antykatolickiej, a cóż uczynił biedny Pan Mariusz Agnosiewicz, zwyczajnie wypisuje brednie. A ja będę przekorny, niech stracę "mnóstwo" pieniędzy i zakupię (choć nie teraz, po jest jeszcze długa lista czytadeł na kilka następnych miesięcy) pracę Pana Mariusza "Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji". Jak bić się w pierś, to z choćby małym hukiem. Przytoczę zakończenie "reklamowanej" przeze mnie książki, tak na zachętę: Cytat: Powodzenie, jakim i dziś cieszą się sekty, popularność niedowarzonych teorii spiskowych i ezoterycznych nauk o zbawieniu o podłożu gnostyckich nadziei na samozbawienie dowodzi jednego: bagno, z którego narodziło się brunatne szaleństwo, u początków trzeciego tysiąclecia bynajmniej nie wyschło. Ukryty antysemityzm i tląca się nieufność do Kościołów są dziś jeszcze skrytą spuścizną narodowego socjalizmu. Doczesna oferta konsumpcji i liberalistycznego, hedonistycznego "społeczeństwa zabawy" nie wystarcza, by zaspokoić pierwotną potrzebę duchowości. Zradykalizowany fundamentalizm islamski w swoim fanatycznym odłamie jest tylko odpowiedzią na duchową nędzę Zachodu. Jedynie społeczeństwo, które przyznaje się do swojej religijnej tożsamości, jest wystarczająco silne, by obronić się przed takimi atakami. Nic nie trzeba dodawać. Miłej lektury życzyć tylko można. Nieczęsto ostatnio wypowiadam się na Forum, życie nabrało nieoczekiwanego dynamizmu, ale nie umniejszyłem sobie "manii śledzenia wszystkiego, co pojawiło się na Racjonalista.pl" (jak to małżonka określa). O Forum także nie zapominam.  No i za to: www.youtube.com/watch?v=HbAkbxcnjbI Panu marcin1902 chciałbym szczerze podziękować.  Pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..#1 7 na 7 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | >Mamy tu próbę wybielenia postaci papieża Piusa XII. Kolejna >lektura zakrzykująca "nieprawomyślną" historię. > Tą lekturę osobiście odradzam racjonalistom, no chyba że pragną poznać inne zdanie na ten dość >popularny temat. Odnosi się wrażenie, że np. Deschner padł ofiarą kłamliwej propagandy >antykatolickiej, a cóż uczynił biedny Pan Mariusz Agnosiewicz, zwyczajnie wypisuje brednie.
> Przytoczę zakończenie "reklamowanej" przeze mnie książki, tak na zachętę: > [cytat] Powodzenie, jakim i dziś cieszą się sekty, popularność niedowarzonych teorii spiskowych i >ezoterycznych nauk o zbawieniu o podłożu gnostyckich nadziei na samozbawienie dowodzi jednego: >bagno, z którego narodziło się brunatne szaleństwo, u początków trzeciego tysiąclecia bynajmniej nie >wyschło.
To, że różne okultystyczne sekty i stowarzyszenia miały wpływ na ideologię nazizmu nie ulega chyba żadnej wątpliwości. I nie ulega wątpliwości, że kościoły chrześcijańskie, z katolickim na czele, miały również wpływ - poprzez antysemityzm, którego były "szafarzami" - na powstanie zbrodniczego planu ludobójstwa. Z pewnością Kościół z biegiem czasu będzie chętnie wskazywał np. na krąg ezoteryków z Loży Thule jako dowód na antychrześcijańską i antykatolicką naturę nazizmu. To oczywiście jest cwane podejście kota, który usiłuje "spaść na cztery łapy"... Cały obraz staje się jaśniejszy, jeśli się zrozumie, że kościół katolicki z przyległościami jest takim samym zbiorem sekt i paranoicznych stowarzyszeń pijących z mrocznego źródła głupoty jak np. sataniści czy wyznawcy innego Baala. To, że społeczeństwa w większości akceptują istnienie tych mętnych intelektualnie organizacji wynika z ich roli - o której sami biskupi czasem napomykają - utrzymywania zła na uwięzi. A że od czasu do czasu parę demonów im się spod sutanny wymsknie, cóż, wola boża.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
#2 3 na 3 | DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Religia Hitlera. |
> To, że różne okultystyczne sekty i stowarzyszenia miały wpływ na ideologię nazizmu nie ulega chyba żadnej wątpliwości. I nie ulega wątpliwości, że kościoły chrześcijańskie, z katolickim na czele, miały również wpływ - poprzez antysemityzm, którego były "szafarzami" - na powstanie zbrodniczego planu ludobójstwa. Z pewnością Kościół z biegiem czasu będzie chętnie wskazywał np. na krąg ezoteryków z Loży Thule jako dowód na antychrześcijańską i antykatolicką naturę nazizmu. To oczywiście jest cwane podejście kota, który usiłuje "spaść na cztery łapy"...> Cały obraz staje się jaśniejszy, jeśli się zrozumie, że kościół katolicki z przyległościami jest takim samym zbiorem sekt i paranoicznych stowarzyszeń pijących z mrocznego źródła głupoty jak np. sataniści czy wyznawcy innego Baala. To, że społeczeństwa w większości akceptują istnienie tych mętnych intelektualnie organizacji wynika z ich roli - o której sami biskupi czasem napomykają - utrzymywania zła na uwięzi. A że od czasu do czasu parę demonów im się spod sutanny wymsknie, cóż, wola boża.Ja temu nie przeczę. Nie ma zachowań czarnych i białych, są kolorowe i kwestia miejsca na skali barw. Pytaniem jest, czy z książki wynika obiektywna prawda, czy autora i jego ojców doktrynerskich "święta" prawda. Książka ma pokazywać prawdę, czy mimo nawet przekłamywania bronić Kościołów. Ja osobiście czekam na bezbożną książkę oceniającą komunizm. Bądź książkę napisaną przez ateistę, krytykującą zbrodnie ateistów. To by było bardzo ożywcze ta tego środowiska, pokazujące jego szczerość, uczciwość, odcinające od łatek przeszłości. Pozdrawiam  |
#3 7 na 7 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Pytaniem jest, czy z książki wynika obiektywna prawda, czy autora i jego ojców doktrynerskich "święta" prawda. Książka ma pokazywać prawdę, czy mimo nawet przekłamywania bronić Kościołów.Nie czytałem, nie wiem... a poza tym nie jestem historykiem  > Ja osobiście czekam na bezbożną książkę oceniającą komunizm. Bądź książkę napisaną przez ateistę, krytykującą zbrodnie ateistów. To by było bardzo ożywcze ta tego środowiska, pokazujące jego szczerość, uczciwość, odcinające od łatek przeszłości.> Pozdrawiam  Chyba już coś takiego powstało: en.wikipedia.org/wiki/The_Black_Book_of_CommunismZ drugiej strony liczy się "tylko" zbrodnie, hm, "fizyczne": masowe mordy, represje, gułagi, głód. A jak policzyć ofiary np. Wielkiego Kryzysu w krajach kapitalistycznych? Wiem, różnica polega na tym, że głód i kryzys nie zostały zadekretowane przez biuro polityczne. Różnica więc polega na sposobie masowego uśmiercania: w pierwszym przypadku polega na działaniu i przemocy, w drugim - na tworzeniu mechanizmów, w których ludzie mrą w ciszy i osamotnieniu z powodu braku środków do życia. Terror ekonomiczny również jest źródłem strachu, cierpienia i ofiar.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
#4 5 na 7 | slik (20011 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Terror ekonomiczny również jest źródłem strachu, cierpienia i ofiar.Przy okazji kolejnej rocznicy Stanu Wojennego mówiło się o ponad 100 jego ofiarach, nikt natomiast nie głośno nie mówi, że obecnie w Polsce, 4 tysiące osób rocznie popełnia samobójstwo. Jest to liczba porównywalna z ilością ofiar wypadków drogowych |
#5 1 na 1 | marcin1902 (3438 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > No i za to: www.youtube.com/watch?v=HbAkbxcnjbI Panu marcin1902 chciałbym szczerze podziękować.  Miło mi, choć tylko znalazłem "w sieci". 
"Przepraszam za spóźnienie [...] ale nie mogłem znaleźć koszernego parkingu." |
#6 6 na 6 | diogenes (42753 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Przy okazji kolejnej rocznicy Stanu Wojennego mówiło się o ponad 100 jego ofiarach, nikt natomiast nie głośno nie mówi, że obecnie w Polsce, 4 tysiące osób rocznie popełnia samobójstwo.Za stanem wojennym stała wiadoma ideologia i puste półki w sklepach. Samobójstwo wciąż rozpatrywane jest przede wszystkim w skali jednostkowej, psychologicznej, no, czasem w skali rodziny lub grupy rówieśniczej. W szkole - powiedzmy - ma miejsce seria samobójstw. Wszyscy zainteresowani są listami pożegnalnymi, sytuacją w rodzinie, klasie. Jakoś nikt nie wiąże tych zdarzeń z brakiem pedagoga szkolnego, którego nie zatrudnił organ prowadzący (rzekome oszczędności) o konkretnej opcji politycznej. Ciekaw jestem ile samobójstw miało tło ustrojowe? Czy więcej ludzi odebrało sobie życie z powodu socjalizmu, czy kapitalizmu? Na marginesie: syn oszusta Madoffa powiesił się przy Wall Street na smyczy.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania. |
#7 1 na 1 | DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Religia Hitlera. |
> Miło mi, choć tylko znalazłem "w sieci".  Traktuję to jako pożyczenie bardzo dobrej książki, bądź poinformowanie o niej w tej, konkretnej bibliotece.  Pozdrawiam  |
#8 1 na 1 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | |
#9 3 na 3 | Hodża (11172 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > >Przy okazji kolejnej rocznicy Stanu Wojennego mówiło się o ponad 100 jego ofiarach, nikt natomiast nie głośno nie mówi, że obecnie w Polsce, 4 tysiące osób rocznie popełnia samobójstwo.> Samobójstwo wciąż rozpatrywane jest przede wszystkim w skali jednostkowej, psychologicznej, no, czasem w skali rodziny lub grupy rówieśniczej.Jakkolwiek gdzieś czytałem, że w okresach niepewności i chaosu politycznego liczba samobójstw wzrasta. Tak, jakby człowiek, pozbawiony oparcia w pewnej niezmiennej, pewnej rzeczywistości stawał się łatwym łupem depresji. Chyba nawet są badania na ten temat. > W szkole - powiedzmy - ma miejsce seria samobójstw. Wszyscy zainteresowani są listami pożegnalnymi, sytuacją w rodzinie, klasie. Jakoś nikt nie wiąże tych zdarzeń z brakiem pedagoga szkolnego, którego nie zatrudnił organ prowadzący (rzekome oszczędności) o konkretnej opcji politycznej. Ciekaw jestem ile samobójstw miało tło ustrojowe? Czy więcej ludzi odebrało sobie życie z powodu socjalizmu, czy kapitalizmu?W mojej podstawówce - a były to czasy PRL, był przypadek chłopca, który, niestety, skończył w ten sposób. Ale inny mój kolega szkolny, całkiem niedawno, również wybrał sobie gałąź drzewa jako sposób na pozbycie się kłopotów. Myślę, że ustrojowe tło nie ma tu nic do rzeczy - w PRL była taka beznadzieja, że nie zdziwiłbym się, gdyby te statystyki jednak wówczas były gorsze. Ale w momentach zagrożenia, wojny, liczba samobójstw maleje, co było szczególnie widoczne po zamachach 11 września w USA. Wydaje się, że to koreluje z tym, co pisałem wcześniej - ludzie w sytuacji zagrożenia ze strony jasno zdefiniowanego wroga, uzyskują klarowny obraz świata, co przekłada się na uporządkowanie ich psychiki. Tak to przynajmniej widzę.
Nie Bóg, lecz Człowiek potrzebuje obrony. |
| DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > "Każdy ma prawo w tym kraju pisać książki o Hitlerze, nawet jeżeli los nie dał mu potrzebnych do tego zdolności".Oczywiście.  Wyrażam własną opinię na temat tej książki. Wolność słowa zezwala na wolność krytyki. Prawda wcześniej czy później zawsze wyjdzie na powierzchnię. Pozdrawiam  |
| DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Nie czytałem, nie wiem... a poza tym nie jestem historykiem  Fakt. Poniosło mnie z lekka.  Pozdrawiam  |
#12 2 na 2 Nietsche (4548 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | > >"Każdy ma prawo w tym kraju pisać książki o Hitlerze, nawet jeżeli los nie dał mu potrzebnych do tego zdolności".> Oczywiście.  > Wyrażam własną opinię na temat tej książki.> Wolność słowa zezwala na wolność krytyki.> Prawda wcześniej czy później zawsze wyjdzie na powierzchnię.> Pozdrawiam  Michael Hesemann napisał wiele interesujących książek. Spisał historyczne dzieje Marii z Nazaretu, udowodnił istnienie Pawła z Tarsu i prawdziwość Dziejów Apostolskich oraz wiele podobnych. Taki niemiecki Terlikowski z dostępem do Watykanu i papieża. Mam swoje przypuszczenie na ten temat ale nie wypowiem go głośno. Wśród historyków jego książki mają wartość równą nullkommanull. |
#13 -6 na 8 katechetka (-31 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Hitlera. | Trzeba uświadomić sobie że Adolf Hitler jak każdy działacz ruchów lewicowych nienawidził religii katolickiej.W latach 1933-1939 skonfiskowano własność wielu klasztorów, zamknięto gazety kościelne, a w 1941 wydano rozkaz zdjęcia krzyży ze szkolnych ścian.
|
#14 12 na 12 | DEMONICON (4893 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | |
#15 10 na 12 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | Pani katechetka jak to pani katechetka - i tak swoje wie. Przyszła nam dwójki stawiać  O, pardon, raczej jedynki. Dwójka to teraz stopień pozytywny.
Komunizm i katolicyzm mają to do siebie, że łączy je pruderia (M. Środa) |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|