Racjonalista - Strona głównaDo treści
Naukowo o aborcji

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
17-12-2013 16:17dokowski (7933 punktów)
(zablokowany)
Naukowo o aborcji
Ocena 21 na 21
Temat ten często wraca, jako aktualny i ważny. Znów pojawiło się zagrożenie ze strony ciemniaków, którzy chcą zaostrzyć prawo. Środowiska racjonalistów powinny w tej sytuacji przypominać ludziom, że nauka też ma wiele do powiedzenia w kwestii aborcji. Przykład: Nie wszyscy wiedzą, że większość zapłodnionych komórek jajowych umiera z powodu miesiączki po około 14 dniach od zapłodnienia. Oczywiście śmierć ta odbywa się bez świadomości ludzi. Absurdem jest jakiekolwiek upodmiotowienie, nie mówiąc już o ochronie prawnej, obiektu, o którym nikt nie wie, że istnieje. Wniosek: zapłodniona komórka przez pierwsze 14 dni nie może być obiektem żadnej ochrony prawnej.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#181
21-12-2013 16:23
 Ocena 6 na 6
maciejo (3492 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Jacek Przypadek
>Idź na konsultację do psychologa bo masz chłopie jakąś obsesję. Wszędzie widzisz katolików, nawet wśród ateistów jak ja. I szalenie zależy ci na debatowaniu z urojonymi katolickimi wartościami (bo widząc po twoich wpisach - o katolicyzmie nie wiesz nic).

Skoro jesteś ateistą, to na jakiej podstawie zrównujesz zlepek komórek, z którego nie wiadomo co będzie (może nic nie być albo nowotwór), z dorosłą kobietą?

#182
21-12-2013 16:31
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Jacek Przypadek
>Widzę że ty nigdy nie przyjmujesz do wiadomości, że możesz się mylić.
W jaki sposób można się mylić opowiadając się za wolnym wyborem dla kobiet w kwestii aborcji?
>Po co więc sugerujesz, że ja mam to przyjmować.
Bo nie lubię jak inni próbują dyktować ludziom jak mają żyć.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#183
21-12-2013 16:37
 Ocena 3 na 3
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Jacek Przypadek
>To, że morderca jest zły i powinien umrzeć jest tak oczywiste, że nie można powiedzieć nic odkrywczego uzasadniając to.
Innymi słowy nie masz żadnego argumentu, ale głupio ci się przyznać.
>Nie miał szacunku dla cudzego życia więc nie ma powodu aby jemu ten szacunek przyznawać.
Najlepiej więc sprowadzić się do jego poziomu. Wprawdzie nijak bym nie żałował śmierci mordercy, ale przy polskim wymiarze sprawiedliwości nie ma co ryzykować wprowadzania kary śmierci. No i przy stanowieniu prawa osobiste odczucia warto jednak odsunąć na bok.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#184
21-12-2013 16:40
 Ocena 6 na 6
Frank Holman (5897 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi szarley

>Nie bronię stanowiska kosciola, ale jeśli się z nim chcesz nie zgadzać to je poznaj. Terlikowski, Cejrowski, Ziuta spod dwójki i Zenek z Radwanic, do kościoła należą, ale zazwyczaj prezentują prywatne opinie.
Kogo obchodzą kłamstwa kościelnych hierarchów, którzy zawsze najpierw nasrają ludziom władzy do mózgów, a potem będą się wymigwać. Liczą się fakty, gdy władza państwa ma zasrane religią głowy:
Cytat:
Przypadek nieletniej dziewczyny, której tożsamość jest na razie utajniona, jest drastyczny. Jej matka Cristina wróciła do domu na biednym przedmieściu Salty, na północy kraju, i zastała swojego konkubenta gwałcącego jej córkę. Stanęła w jej obronie, ale mężczyzna ciężko pobił je obie. Dziewczyna była tak zmaltretowana, że zabrano ją do szpitala. Gwałciciela aresztowała policja. W szpitalu po tygodniu lekarze stwierdzili, że dziewczyna zaszła w ciążę. Obie - matka i córka - zawiadomiły o gwałcie i poprosiły o możliwość dokonania aborcji. W myśl orzeczenia argentyńskiego sądu najwyższego ofiary gwałtu mają prawo do usunięcia ciąży bez konieczności uzyskania orzeczenia sądu. Zabieg został przewidziany na 19 listopada.

Jednak miejscowy gubernator prowincji Salta, znany z konserwatywnych przekonań Jose Manuel Urtubey, ogłosił własne regionalne zarządzenie, które wymaga, by małoletnie ofiary gwałtu dodatkowo zawiadamiały lokalnego kuratora ds. nieletnich. Kiedy to się stało, gorliwa pani kurator Claudia Flores Duran odwiedziła zgwałconą dziewczynę w szpitalu i nakazała jej urodzić dziecko, a po porodzie oddać je do adopcji. Sama zaś złożyła w miejscowym sądzie wniosek o ratowanie życia płodu wbrew woli matki i orzeczeniu argentyńskiego sądu najwyższego.

Matka i córka zaprotestowały. Przepychanki przed sądem trwały kilka tygodni, a lekarze ze strachu przed konsekwencjami opóźniali zabieg.

13 grudnia sędzia Victor Soria orzekł, że dziewczyna musi rodzić, a dziecko oddać do adopcji.

Adwokaci dziewczyny i matki odwołali się od wyroku do sądu wyższej instancji. Wobec opieszałości sędziów złożyli jednak także skargę do Międzynarodowego Trybunał Praw Człowieka w Waszyngtonie, który w podobnym przypadku chorej Salwadorki, której krajowy sąd nie pozwalał usunąć pozbawionego mózgu płodu, nakazał przeprowadzenie zabiegu. Osobne zażalenie adwokaci złożyli w argentyńskim sądzie najwyższym, prosząc o interwencję przeciw arbitralnemu orzeczeniu sądu lokalnego.

W tym czasie dziewczyna wyszła już ze szpitala, ale wpadła w depresję, schudła 10 kilo i czeka z duszą na ramieniu na uchylenie zakazu.
wyborcza.p(*)oze_usunac_ciazy_z_gwaltu.html

PYTAM SIĘ WPROST: TAKICH RZECZY W TYM KRAJU CHCECIE HUJE GŁUPIE !!!???

#185
21-12-2013 16:48
 0 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Frank Holman
>>Nie bronię stanowiska kosciola, ale jeśli się z nim chcesz nie zgadzać to je poznaj. Terlikowski, Cejrowski, Ziuta spod dwójki i Zenek z Radwanic, do kościoła należą, ale zazwyczaj prezentują prywatne opinie.
>Kogo obchodzą kłamstwa kościelnych hierarchów, którzy zawsze najpierw nasrają ludziom władzy do mózgów, a potem będą się wymigwać. Liczą się fakty, gdy władza państwa ma zasrane religią głowy:

Jeśli Cię nie obchodzą to ich nie poznajesz, to proste. Jacek Przypadek powoływał się na stanowisko, które jak twierdzi zna.

PS Zanim zechcesz ze mną polemizować, poznaj moje zdanie
zanim nazwiesz mnie hujem głupim, napij sie wody

#186
21-12-2013 17:08
 Ocena 4 na 4
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Jacek Przypadek
>Aborcja nie jest decydowaniem kobiety o samej sobie tylko o życiu dziecka.
Płodu. Decydując na donoszenie lub nie ciąży kobieta decyduje o samej sobie. Niewyrażalne zdanie płodu jest niewyrażalne właśnie, więc bez znaczenia, podobnie jak twierdzenia klerykalnych polityków czy kogokolwiek innego.
>Dlatego nie powinna być zawsze dopuszczona - są ważniejsze rzeczy niż wygoda kobiet.
Jakie? Twoje widzimisie? Kościółkowe dobre samopoczucie?

The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#187
21-12-2013 17:11
 Ocena 5 na 5
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Jacek Przypadek
>Dewiacją są raczej hobbystyczne skrobanki... o których nie można nic powiedzieć, bo są na świecie gorsze rzeczy.
Abstrahując od sensowności używania słowa skrobanka, w kontekście postu liliac to czy ktoś ci broni o aborcji dyskutować? Gadaj do woli, ale decydowanie już nie do ciebie należy.
>Ale o pedofilii w KK to pewnie już można?
Nawet trzeba. Chyba, że bardziej wzruszają cię "cierpienia dzieci poczętych" niż prawdziwych.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#188
21-12-2013 17:15
 Ocena 1 na 1
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Jacek Przypadek
>Mam tego świadomość, niemniej uważam że eliminacja morderców z uwagi na eliminowanie zagrożenia jest pomysłem mało rozgarniętym.
Dlaczego? Cokolwiek by nie sądzić o karze śmierci to jej zastosowanie sprawia, że osoba w ten sposób ukarana nikomu już nie zagrozi. Jest to wedle mnie jedyne co w owej karze ma sens.
>Trzeba eliminować aby dać wyraz absolutnemu potępieniu czynów danego człowieka.
Nie trzeba. Wystarczy zamknąć. Dożywocie również całkiem skutecznie pokazuje potępienie dla danego czynu.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#189
21-12-2013 17:20
 Ocena 3 na 3
Iwan Denisowicz (16705 punktów)
(zablokowany)
Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Jacek Przypadek
>Poza co to za uznanie zdania kobiet w ciąży za jakieś nadrzędne.
Ciekawe to czyje zdanie miałoby być nadrzędne skoro nie osoby, której ciąża dotyczy najbardziej?
>Gdyby decydowały o sobie - wolna droga.
A nie decydują? Nie mówiąc już o tym co masz w tej kwestii do gadania?
>Ale jeżeli chcą decydować o swoich dzieciach to już trzeba zrobić pewne granice.
Bo ty tak powiedziałeś? Ot takie dyktatorskie ciągotki.


The only good is knowledge and the only evil is ignorance.

#190
21-12-2013 17:59
 Ocena 2 na 2
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Jacek Przypadek
>Nie jestem katolikiem tylko ateistą. A to drobna różnica.

Ateista to Ty moze i jestes ale aidiota i achcenainnychwymusicprzestrzeganiemojegoswiatopogladu to raczej nie jestes

Pamietaj, ze ateizm to tylko brak wiary w bogow. O nie byciu idiota i ignorantem decyduja inne czynniki

Frank Holman (5897 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi szarley
>PS Zanim zechcesz ze mną polemizować, poznaj moje zdanie
>zanim nazwiesz mnie hujem głupim, napij sie wody
W ogólnie nie zamierzam z Tobą polemizować. Nie można dopuścić, aby takie przypadki się w Polsce zdarzały, niezależnie od tego jakich obelg wymaga to stosowania, albo jakich krzyków, aby zagłuszyć pitolenie o konieczności zakazów.

#192
22-12-2013 15:26
 Ocena 6 na 6
Frank Holman (5897 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Jacek Przypadek
>Nie ma dostępu do antykoncepcji? Wolne żarty.
Proponuję odwiedziny u młodych kobiet, utrzymujących się za trzysta złotych miesięcznie, zamieszkujących w postpegereowskich wsiach, gdzie w okolicy kilkudziesięciu kilometrów jest jedna apteka, w której akurat nie prowadzi się nawet sprzedaży prezerwatyw. Zresztą po co, skoro żaden chłop ani nawet młodzieniaszek z okolicznych wsi i tak by czegoś takiego nie kupował i "na pisiora przed ruchaniem" nie zakładał. O innej nowocześniejszej antykoncepcji nawet nie pomnę z wiadomych względów, choć może powinieniem, bo braki zauważam u ciebie nie tylko w wiedzy, ale i w inteligencji pozwalającej na zwizualizowanie sobie życia zwykłych ludzi w polskim biedolandzie. W każdym razie, są dużo droższe, a tam ludzi nie stać czasami na porządne jedzenie i ubranie, czy choćby bilet na PKS.
Więc proszę Cię po raz kolejny - zamknij się ze swoimi urojeniami, póki nie poznasz prawdziwego świata i realów życia.

#193
22-12-2013 21:59
 Ocena 4 na 4
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi szarley
>kara śmierci jest niedozwolona (to stanowisko oczywiście ewoluowało przez wieki)<
Ewoluowało przez wieki i jeszcze się nie wyewoluowało:

Cytat:
KKK-2267 Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.


>Stanowisko poszczegónych katolików jest różne, także pewien ksiądz w Gościu Niedzielnym (!) pisał, że Jan Paweł II był zwolennikiem kary śmierci tylko był źle zrozumiany.<
Dobrze ten ksiądz gadał. Evangelium Vitae,56

Piorunochrony na kociołach są najwyższym votum nieufności wobec Boga.

szarley (54913 punktów)Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi Nietsche
>>kara śmierci jest niedozwolona (to stanowisko oczywiście ewoluowało przez wieki)<
>Ewoluowało przez wieki i jeszcze się nie wyewoluowało:
>Cytat:
KKK-2267 Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.


Pozostaje przyznać się do niewiedzy i podziękować za naukę , choć przyznaję, niełatwo mi sobie wyobrazić sytuację w której "kara śmierci .... jest jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem"
Oczywiście nie zmienia to w niczym faktu, że dla wielu przyznających się do katolicyzmu, kara śmierci jest nie tylko dozwoloną ale nawet pożądaną.

#195
22-12-2013 22:30
 Ocena 2 na 2
Nietsche (4548 punktów)
(zablokowany)
Odp: Naukowo o aborcji
W odpowiedzi szarley
>Oczywiście nie zmienia to w niczym faktu, że dla wielu przyznających się do katolicyzmu, kara śmierci jest nie tylko dozwoloną ale nawet pożądaną.<
Powszechnie wiadomo że mordercą jest człowiek ze skrzywioną psychiką. Można zostać zabójcą; przez przypadek, w afekcie, ale nie mordercą. Dlatego osoby ze skrzywioną psychiką, morderców, gwałcicieli - należy izolować od społeczeństwa. Stryczek nie jest do tego potrzebny. Pozostaje niezaspokojone uczucie zemsty. O zaspokojeniu uczucia zemsty pisał przyznający się do katolicyzmu Wojtyła. Jezus ponoć mówił o nadstawianiu drugiego policzka, ale nigdzie tego nie zapisał.


Piorunochrony na kociołach są najwyższym votum nieufności wobec Boga.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365