 |
22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-07-2015 01:30 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków
14 na 16 | USA ma od lat najbardziej prymitywny i barbarzyński wymiar karania, gdyż nikt nie więzi tak wielu własnych obywateli jak Stany (na 10 mln więźniów na całym świecie aż 2,2 mln to więźniowie amerykańscy). Jest to barbarzyństwo o podłożu ekonomicznym, gdyż system amerykańskich więzień to rozkwitająca branża biznesowa dla amerykańskich korporacji* (!). Oto kolejny przykład tej patologii: 30 letnia nauczycielka za uwiedzenie trzech 17-letnich uczniów została właśnie skazana na Florydzie na karę 22 lat więzienia. Pan sędzia i tak był wyrozumiały, gdyż pani prokuratorka domagała się 25 lat więzienia, czyli tyle ile dostają za takie zbrodnie mężczyźni. Skazując tę zbrodniarkę sędzia powiedział: "Będzie pani miała dużo czasu, by przemyśleć sobie to co pani zrobiła". Za skazaną ujęły się rosyjskie feministki. Tłumaczenie ich grafiki: "W Stanach babce za seks z 17-latkami dali 22 lata więzienia - u nas w Chimkach za to samo dali kobiecie 3000 rubli" ŹródłoZachęcamy do poparcia petycji do Białego Domu o uwolnienie Jennifer Fichter: petitions.(*)ition/freedom-jennifer-fichterPodobna inicjatywa na FB: www.facebook.com/free.jennifer---------- * "Amerykańskie prywatne więzienia systematycznie zdobywają coraz więcej rynku. Największą prywatną firmą więzienniczą w USA jest notowana na nowojorskiej giełdzie Corrections Corporation of America, która dysponuje 66 placówkami i miejscem dla 91 tys. więźniów. Jej przychody w 2011 r. sięgnęły 1,73 mld dol., a zysk netto przekroczył 162 mln dol. Jak podaje niezależna organizacja Center for Responsive Politics, zajmująca się badaniem wpływu pieniędzy i lobbingu na wybory i decyzje polityczne, w ciągu ostatnich 10 lat firma przeznaczyła prawie 17,5 mln dol. na zabiegi lobbujące za jej interesami. Druga największa prywatna amerykańska firma z branży penitencjarnej to Geo Group, która zarządza 65 placówkami i może przyjąć prawie 68 tys. więźniów. Przychody tej spółki giełdowej w 2011 r. wyniosły 1,6 mld dol, a zysk netto sięgnął 98,5 mln dol. Wydatki Geo Group na lobbing w ostatnich 8 latach wyniosły 2,5 mln dol." www.ekonomia.rp.pl/artykul/896641.html__ Na marginesie: Polska niestety ma również bardzo opresyjny system karania wobec zwykłych obywateli. Polecamy analizę kryminologiczną tego problemu: www.racjon(*)84/q,Czy.nalezy.karac.surowiejwww.racjon(*)ka.najwiekszym.gulagiem.EuropyCo gorsza, i u nas pojawiają się postulaty prywatyzacji więziennictwa. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..| Burnham (1149 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Kpię z Ciebie i aż dziw, że tego nie widzisz.A może nie jesteś w stanie mnie obrazić ? Ja chadzam ulicą i widzę szczekające psy to widzę szczekające psy. Po prostu. |
#32 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> 17 latki nic nie wiedzą o seksie natomiast ta stara cwaniara wiedziała o tym wszystko.Zatem gdyby owi siedemnastolatkowie tę trzydziestoparoletnią nauczycielkę zgwałcili, to ów czyn także przypisałbyś ich niewiedzy o seksie?
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#33 4 na 4 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> A ja mam problem z tego typu sprawami. Niezależnie, jak opresyjne jest prawo...Chodzi o karę, która jest rażąco nieadekwatna do rozmiaru wyrządzonej krzywdy.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#34 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > >Kpię z Ciebie i aż dziw, że tego nie widzisz.> A może nie jesteś w stanie mnie obrazić ? Ja chadzam ulicą i widzę szczekające psy to widzę szczekające psy. Po prostu.> Kpię, nie obrażam 1 Nie chcę Cię obrażać 2 Nie poradzę obrazić człowieka, dla którego najbardziej obraźliwym słowem jest: "socjalista" |
#35 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> Dziwi mnie co piszesz, bo jak byłem w liceum to marzyłem o takiej nauczycielceLicealistki zaś marzą o emanujących męskim urokiem nauczycielach. Ale chociaż na zgodności marzeń analogie płci wydają się kończyć, to zakładające równość prawo nie może męskim fascynacjom przypisywać większej interesowności niż żeńskim, bo formalnie do takiego rozróżnienia nie ma podstaw.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#36 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Licealistki zaś marzą o emanujących męskim urokiem nauczycielach.Licealistki jeszcze raczej nie, ale nie raz bywało, że studenki wychodziły za swoich wykładowców  > Ale chociaż na zgodności marzeń analogie płci wydają się kończyć, to zakładające równość prawo nie może męskim fascynacjom przypisywać większej interesowności niż żeńskim, bo formalnie do takiego rozróżnienia nie ma podstaw.Na pewno nie. To jest sprawa indywidualna. Są sztywne granice wiekowe i tyle. Dobrze, że jeszcze prawo nie decyduje jaka powinna być różnica wieku, bo wielu wyznaje zabobon, że przyzwoita różnica to te 3-5 lat, i tylko na korzyść faceta. A już jeśli kobieta jest starsza o te 6-9 lat, to kręcą kółka, że babie na starość odbiło. |
#37 5 na 5 | Olek Mularski (3178 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Owszem, nic nie pisałeś o kartelach narkotykowych, a jedynie posługiwałeś się polit-poprawnymi sloganami na zasadzie władze stanu Arizona są barbarzyńskie bo zatrzymują nieletnich Meksykanów. Ja jedynie naprostowałem tok myślenia.Naprostowałeś? Chyba zaadaptowałeś do swoich potrzeb i teraz próbujesz wcisnąć swoje słowa w cudze usta. Mam rozumieć, że wg Ciebie tylko Twój i Korwina-Mikkego tok myślenia jest prawidlowy, a reszta tylko banda głupków, których trzeba "naprostować". > Władze tego stanu mają poważny problem z imigrantami bo w Meksyku toczy się wojna domowa między państwem, a kartelami narkotykowymi. Ludzie przed wojną uciekają do "imperium zła". A że z reguły handlem narkotykami się trudnią to władze robią wszystko by ich zweryfikować. Ludzie tego stanu po prostu nie życzą sobie kwitnącego handlu narkotykami i radzą sobie z tą falą tak jak mogą. A że jest to politycznie niepoprawne ...Stosowanie niewolnictwa nazywasz polityczną niepoprawnością? Ciekawe czy morderstwo albo gwałt ze szczególnym okrucieństwem to dla Ciebie wykroczenia? > Natomiast to co ty wiesz jest informacją od zachodnich lewaków i tę informację dalej przetwarzasz. Nie wiesz przykładowo, że Obama już od dawna upatrzył sobie stan Arizona. Generalnie Obama jako komunista nie bardzo interesuje się problemami mieszkańców Arizony bo i tak wie, że wyborców tam partia Demokratów nie ma. Natomiast wyborców można sobie kupić, gdy się przykładowo ogłosi amnestię i nakaże władzom stanowym wypuszczenie nielegalnych imigrantów. Podłe i cyniczne ? A skądżePrzestań chrzanić o jakichś lewakach! Wymyślasz spiskowe teorie dziejów, żeby na siłę pokazać, że w USA nie może się dziać nic złego, a jeśli nawet to ma to polityczne (lub lepiej ekonomiczne) uzasadnienie! > ... Dla lewaka wypuszczanie skazańców to jest święty obowiązek. Nawet wtedy, gdy taka dyrektywa Prezydenta USA jest sprzeczna z prawem i jako taka odrzucana jest najpierw przez sąd niższej instancji, później przez sąd apelacyjny, a następnie przez władze stanowe, na wkurzeniu wyborców stanów południowych kończąc.> Ale czort z prawem, check and balance i konstytucją USA ! Ważne, że należy wypuścić na wolność skazańców.Nic nie pisałem o wypuszczaniu przestępców i nie uważam, że powinno się ich uwolnić. Wyroki muszą być jednak proporcjonalne do czynu popełnionego przez oskarżonego. Głupotą jest to, że wyrok za współżycie około 30-sto letniej nauczycielki z 17-sto letnim uczniem za obopólną zgodą jest wyższy od tego, który można dostać za rozbój w warunkach recydywy albo gwałt. Poza tym samo bycie nielegalnym imigrantem to nie przestępstwo. Nie powinno się takich ludzi trzymać we więzieniach, a już na pewno nie wykorzystywać jako niewolników! Jedynym skutecznym działaniem jest ich deportacja! > Ty się po prostu nie interesujesz USA.Wręcz przeciwnie, tylko w przeciwieństwie do Ciebie nie idealizuję tego państwa. > Ciebie interesuje jedynie śledzenie wrednych kapitalistów i oburzanie się na możnych tego świata i ich brudne pieniądze.Typowa gadka radykalnego prawicowca-korwinisty... > >>Wiedział Pan o tym, że w Meksyku jest wojna domowa czy tylko zainteresował się pan wrednymi kapitalistami i ich brudnymi pieniędzmi ?> >Wojna domowa w Meksyku?> No nie ?Wojna gangów to nie wojna domowa! > Bo lewicującym przeciwnikom PRL nie chodziło o istotę władzy, ale o fakt, że tam była nędza materialna. Przecież Obama jest takim typowy towarzyszem Gierkiem z tym, że znacznie bogatszym. I ilu zwolenników w Polsce on ma mimo, że generalnie USA nie lubią (Obama zresztą też nie lubi).W Polsce na szczęście ostatnio znacznie spada poparcie dla Amerykanów i ich działań na arenie międzynarodowej, szkoda, że na razie tylko wśród szarych obywateli. Ciekawe kiedy ten korzystny prąd polityczny dojdzie do władzy? Czy wg Ciebie lepszy od w miarę spokojnego Obamy był George W. Bush- na zewnątrz najeźdźca, terrorysta i agresor, a w USA bezduszny kapitalista , dla którego liczył się tylko pieniądz? > Obawiam się, że Murzyni czy Arabowie próbujący się tratwami przedostać przez ocean do USA mogli nie dopłynąć i dlatego o nich nie słyszałeś.Nawet gdyby mogli, to by nie pływali do USA, gdyż tym ludziom chodzi o dwie rzeczy- spokój i socjal. W Ameryce socjalu nie dostaną, a zamienić wojnę domową czy międzypaństwową na wojnę gangów to w sumie niewielka różnica. |
#38 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> Licealistki jeszcze raczej nie, ale nie raz bywało, że studenki wychodziły za swoich wykładowców  Studentki są pełnoletnie, więc mogą sobie [u] wykładowców zaliczać i bez ślubu.  > Są sztywne granice wiekowe i tyle.No właśnie: są te granice i to jest prawo, którego źródło Burnham uzasadniał twierdzeniem że "Przecież taki chłopak jest bezbronny wobec takiej kobiety.Brak mu obycia życiowego i nadal jest jednostką w tym sensie niewinną.". Więc czemu się tak dziwisz pisząc "Dziwi mnie co piszesz, bo jak byłem w liceum to marzyłem o takiej nauczycielce."? Bo ostatecznie co chciałeś w związku z tematem przekazać: czy że "takie jest prawo, więc trudno" czy że "złe jest amerykańskie prawo, bo licealiści i tak napalają się na swoje nauczycielki".
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#39 1 na 1 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Studentki są pełnoletnie, więc mogą sobie [u] wykładowców zaliczać i bez ślubu.  Seks jest w Polsce legalny (czy dokładniej uznaje się prawo do zgody) od 16 roku życia  Więc to co piszesz licealistki by też mogły legalnie. Ślub po 18-stce, od 16-stki za zgodą rodziców. > Więc czemu się tak dziwisz pisząc "Dziwi mnie co...Bo ich uznał za bezwolnych małolatów. Gdyby mieszkali w stanie obok, to już by byli pełnoletni. Może im brakowało parę miesięcy. Chciałem tylko powiedzieć, że kara jest niewspółmierna do "zbrodni". |
#40 2 na 2 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Chodzi o karę, która jest rażąco nieadekwatna do rozmiaru wyrządzonej krzywdy.To akurat (o dziwo) zrozumiałam, ale czy Polska nie ma takiego samego problemu? Po prostu nie rozumiem, co pomoże wspieranie jednej skazanej, jeżeli w tle jest wiele innych spraw, mniej nagłośnionych, być może bardziej drastycznych. Zabójstwa i wyroki o charakterze rasistowskim ujawniane są teraz, a dotyczą spraw z kilku lat. Stany mają po prostu złe prawo albo wadliwy system wymiaru sprawiedliwości. Ale są również, podobno, państwem demokratycznym, więc to obywatele powinni domagać się zmiany prawa, a nie zmniejszenia wyroku dla jednej osoby. |
#41 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> Więc to co piszesz licealistki by też mogły legalnie.Te 16-letnie. Ale "to co piszę" to głównie spostrzeżenie, że erotyczne fascynacje uczniów nauczycielkami w polskich szkołach nijak się ma do orzekania w amerykańskich sądach w sprawach o takież fascynacje nauczycielek uczniami. > Bo ich uznał za bezwolnych małolatów. Gdyby mieszkali w stanie obok, to już by byli pełnoletni. Może im brakowało parę miesięcy. Chciałem tylko powiedzieć, że kara jest niewspółmierna do "zbrodni".Za bezwolnych uznało ich przede wszystkim prawo tamtego stanu, opinia usera Burnhama jest tylko tamtejszych rozwiązań zapewne mniej więcej trafną wykładnią. Ale nie wiem dlaczego zasadność tamtej kary chcesz oceniać przez pryzmat własnych pragnień. Czyżbyś z powodu własnego zamiłowania do matematyczki chciał u nas prawa, według którego pobłażano by takiemu nauczycielowi współżyjącym seksualnie ze swymi - adekwatnie w polskim prawie - czternastoletnimi uczennicami?
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#42 1 na 1 | Lucyan (49 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > >Chodzi o karę, która jest rażąco nieadekwatna do rozmiaru wyrządzonej krzywdy.> To akurat (o dziwo) zrozumiałam, ale czy Polska nie ma takiego samego problemu? Po prostu nie rozumiem, co pomoże wspieranie jednej skazanej, jeżeli w tle jest wiele innych spraw, mniej nagłośnionych, być może bardziej drastycznych.> Zabójstwa i wyroki o charakterze rasistowskim ujawniane są teraz, a dotyczą spraw z kilku lat. Stany mają po prostu złe prawo albo wadliwy system wymiaru sprawiedliwości. Ale są również, podobno, państwem demokratycznym, więc to obywatele powinni domagać się zmiany prawa, a nie zmniejszenia wyroku dla jednej osoby.Slusznie, obywatele powinni sie domagac zmiany prawa (w takich przypadkach). Ale moze w USA zmiana prawa sie dokonuje poprzez precedensy. I gdy zamiast 22 lat dostalaby np. 3 miesiace, to bylaby to wykladnia jak prawo stosowac. Dziwne jest tez ze mlodzieniec jest ofiara, niby dlaczego, bo ma 17 lat? Jak 17 latek ukradnie batonik to Amerykanie nie maja problemu go skazac, a tutaj wielki placz ze nie dal rady sie powstrzymac i kobieta go piescila. Dziwne ze USA jako mocarstwo militarne nie potrafi poradzic sobie z kobieta ktora lubi seks, i jedynym rozwiazaniem amerykanskim jest 22 lata za recydywe. Widac seks jest w USA tak samo grozny jak kule z rewolweru, a moze nawet i bardziej niebezpieczny. A moze sie powinnismy cieszyc, ze jej Amerykanie nie obrzezali? To by troche powstrzymalo seks waginalny, ale co z oralnym. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> >Chodzi o karę, która jest rażąco nieadekwatna do rozmiaru wyrządzonej krzywdy.> To akurat [...] zrozumiałam [...] więc [...] powinni domagać się zmiany prawa, a nie zmniejszenia wyroku dla jednej osobyNo przecież jeśli jeden konkretny wyrok jest niesłuszny, trzeba powalczyć o ten jeden wyrok, nie o zmianę prawa. 
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#44 2 na 2 | mayolina (2278 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | Chcę przypomnieć, że system prawny USA nie opiera się na kodeksie, tak więc komentarz o zmianie prawa jest nietrafiony. Walka o ten jeden wyrok ma sens w USA, gdzie ten jeden wyrok wpłynie na następne. Wystarczy przypomnieć sławny wyrok w sprawie Roe vs Wade, który od lat przeciwnicy aborcji próbują odwrócić, na razie bezskutecznie. |
| Hodża (11172 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Chcę przypomnieć, że system prawny USA nie opiera się na kodeksieSłuszna uwaga - to system precedensowy i dlatego zdecydowany opór społeczny bądź nagłośnienie w mediach, chociaż oficjalne tego się nie przyznaje, ma tam większy wpływ na praktykę orzecznictwa niż w prawie kontynentalnym.
Dixi et salvavi animam meam |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|