Racjonalista - Strona głównaDo treści
Lech Kaczyński

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
06-05-2010 18:05PiotrB (2937 punktów)Lech Kaczyński
Ocena 4 na 4
Temat nie jest prowokacją, więc chciałbym uniknąć rozemocjonowania tych pro jak i tych anty.

Na Lecha Kaczyńskiego kręcili nosem niemal "wszyscy", wciąż słychać, szczególnie na racjonaliście, że mimo tej całej żałobnej "szopki" z Wawelem i elitą, to był to najgorszy prezydent Polski - ale pozostawia się to bez uzasadnienia. Moje pytanie jest następujące. Biorąc pod uwagę historię Polski po 1989 roku, czy ktoś mógłby w miarę konkretnie wymienić powody, dla których uważa się, że Kaczyński wypada blado na tle Wałęsy czy Kwaśniewskiego, oraz co składało się na tę/tą jego najgorszość? Powtarzanym najczęściej argumentem jest, że był to prezydent pisowski, bo wetował ustawy (jakie ustawy?) PO. A konkretniej? Co macie mu za złe?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..
#46
07-05-2010 18:50
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Odp: Lech Kaczyński
W odpowiedzi Ocykan
>>>Czy możesz poprzeć tę kategoryczną opinię prawomocnymi wyrokami sądowymi? Oczywiście wyrokami za przestępstwo (bo o to go pomawiasz), a nie za jakieś tam wykroczenie.
>>Tak, jego zakazy parady wolności były jak zadecydował sąd bezprawne.
>I został skazany?

I owszem - nie za tamto, ale Lech Kaczyński został skazany, o ile mnie pamięć nie myli - prawomocnym wyrokiem. Wyrokiem, którego postanowień nigdy nie wykonał, dając tym samym obywatelom piękny przykład tego, w jakim poważaniu ma prawo stojący na straży konstytucyjnego porządku prezydent wywodzący się z partii Prawo i Sprawiedliwość .

#47
07-05-2010 18:54
 Ocena 1 na 1
Sakowicz2 reaktywacja (105 punktów)Odp: Lech Kaczyński
W odpowiedzi Adamiak

>   Znaczy, seplenisz czy grzmisz?- dziękuję za plusa.
>>Nie szkoda ci czasu na wklepywanie w klawiaturę takich pierdół?
>   Trochę szkoda, ale nie chcę cię pozbawić pretekstu do dalszych plusików.

Jak człowiek z całej siły w myszkę przyłoży w stanie uniesienia to można przypadkiem i plusa dać. Nawet dwa. Jednakże nie jestem pewien czy moja myszka wytrzyma więcej twoich postów.

#48
07-05-2010 19:19
 Ocena 2 na 2
Ocykan (3528 punktów)Odp: Lech Kaczyński
W odpowiedzi Olek Koneta
>bodajże z samego początku swojego urzędowania nie stawienie się na na spotkaniu z panią kanclerz Niemiec , gdzie wcześniej buńczucznie wypowiadał się na temat tego wydarzenia w mediach a gdy przyszło co do czego to dostał sraczki

WIZYTY ZAGRANICZNE PREZYDENTA LECHA KACZYŃSKIEGO
[...]
Niemcy - 8-9 marca 2006
Spotkanie z prezydentem Niemiec Horstem Köhlerem oraz z kanclerzem Niemiec Angelą Merkel.
pl.wikiped(*)cha_Kaczyńskiego#Rok_2009

Jako że kadencja Lecha Kaczyńskiego rozpoczęła się 23 grudnia 2005 r. to owo "nie stawienie" się na spotkanie z panią Anielą istotnie miało miejsce z samego początku jego urzędowania.

Poniżej: prezydent Lech Kaczyński w trakcie sraczki



Andrzej Bogusławski (52271 punktów)Odp: Lech Kaczyński
W odpowiedzi Brzostowski
>>Czy potrzebny jest jakiś komentarz. Tak uważa większość społeczeństwa jakoś tam związana z PiS-em i właśnie dlatego nie był to mój prezydent.
>>I to nie końca jest wina Lecha Kaczyńskiego.
>No tak każdy ma jakieś poglądy, większość społeczeństwa związana z lewicą ma inne,
Tak, a większość społeczeństwa związana z PO jeszcze inne.

>ale czy to oznacza że np poseł SLD z Mazowsza nie jest posłem wyborcy PiS z Mazowsza? Wyborów dokonuje się "z puli", wszyscy oni są "nasi", tylko z jednymi się zgadzamy bardziej z innymi mniej, ale jeśli już wybiorą kogoś, to jest nasz.
Dla mnie taka koncepcja byłaby straszną. Z większością polskich posłów nie chcę mieć nic wspólnego. Choć oczywiście szanuję demokratyczny wybór. Ot siła złego na biednego!

>Nie rozumiem, też tej jak dla mniej szalonej logiki? Nie był to Twój prezydent dlatego, że ktoś coś uważa?
Może i szalona, ale nikt nie jest sam. Każdy ma kręgi swojego otoczenia. Im kto jest na wyższym stanowisku tym te kręgi są szersze. Żaden tych z kręgów nie jest mi bliski, ani mentalnie, ani moralnie, a już zupełnie nie intelektualnie.

>Niestety też (dla Twojego wywodu) nie jestem związany z PiS-em, mam po prostu takie zdanie na ten temat.
Wszelakie związki nie muszą być sformalizowane, a tym bardziej zaraz skonsumowane. Sympatia, nawet platoniczna, to też związek.

>I zachęcam też do głębszej analizy tego co robił i mówił Kaczyński, bo przyznam się że zacząłem troszkę analizować pewne "fakty" po tej katastrofie.
Analizuję na co dzień, taki mam zawód.

>i np o tym "spieprzaj dziadu" i borubarze (z czego sam sie nieźle śmiałem) i okazało się że to zwykła manipulacja była.
"spieprzaj dziadu" słyszałem na własne uszy, a nie jestem tym zakochanym mężem, który po przyłapaniu żony in flagranti - usłyszał: I ty mówisz, że mnie kochasz, a wierzysz własnym oczom zamiast mnie.

>Taki był obraz tegoż prezydenta, powtarzam to bo jest to świetny symbol jak z Lecha robiono idiotę w głownych stacjach TV.
Miałem możliwość rozmawiania z Lechem Kaczyńskim i w najmniejszym stopniu nie zrobił na mnie wrażenia idioty, ale też nie zauważyłem niesprawiedliwego oceniania jego słów i czynów w poważnych mediach. Odwrotnie często oceny te były dość oportunistyczne.

Przykro mi, ale śmierć Lecha Kaczyńskiego nie zmieniła mojej krytycznej oceny jego prezydentury, a jeszcze bardziej boję się zwycięstwa tego PiS-u, który pozostał.

.
>

#50
07-05-2010 19:28
 Ocena 1 na 1
Ocykan (3528 punktów)Odp: Lech Kaczyński
W odpowiedzi Sylwek
>wolę idiotę [...] czy nawet degenerata [...] niż pospolitego przestępce

Każdy woli tego, do kogo mu bliżej. Widać z tego, że bliżej Ci do idioty lub degenerata niż do przestępcy. Z punktu widzenia Kodeksu Karnego jesteś więc w porządku... Tylko czy dyskusja z Tobą ma sens?

#51
07-05-2010 19:36
 Ocena 1 na 1
de Vill (1165 punktów)Odp: Lech Kaczyński
>Co macie mu za złe?

Najkrócej: formalnie prezydent, faktycznie pisydent.

#52
07-05-2010 19:38
 Ocena 1 na 1
Ocykan (3528 punktów)Odp: Lech Kaczyński
W odpowiedzi big_zyd
>Lech Kaczyński został skazany, o ile mnie pamięć nie myli - prawomocnym wyrokiem.

Ja pytałem o wyrok za przestępstwo.

#53
07-05-2010 19:51
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)Odp: Lech Kaczyński
W odpowiedzi Ocykan
Ale naprawdę nie ppełnisz na mnie semantycznego nadużycia.

A serio, skoro nazywanie go przestępcą jest mniejszą niesprawiedliwością od tych, jakich on się dopuszczał. No ale już moralny obrońco IV RP, darujmy sobie dalsza wymianę zdań, bo i tak donikąd nie prowadzi.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/

#54
07-05-2010 19:51
 Ocena 7 na 7
Adamiak (36436 punktów)Odp: Lech Kaczyński
>Jak człowiek z całej siły w myszkę przyłoży w stanie uniesienia...
   Może spróbuj sam? Albo w kotka?

>Jednakże nie jestem pewien czy moja myszka wytrzyma więcej twoich postów.
   A nie lepiej jej spytać?

   "Nie jestem pewien"... Dobre, plus.

#55
07-05-2010 19:53
 Ocena 1 na 1
Sylwek (15472 punktów)Odp: Lech Kaczyński
W odpowiedzi kognitywista

>A tamten idiota nie łamał prawa ? A wykorzystanie stanowiska dla czyszczenia własnej teczki ? A czerwcowy zamach stanu z tego samego powodu ? A więc także na bakier z prawem i do tego idiota ... kto więc wygrywa ?

Zaraz, a czy Kaczyński nie był też idiotą? Był! W każdym razie, wydaje mi się, ze Lech W. jednak rzadziej wchodził w konflikty z rządami (choć nie mówię, że wcale), no i nie był umyślnym na posyłki brata.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/

#56
07-05-2010 19:56
 Ocena 2 na 2
Sylwek (15472 punktów)Odp: Lech Kaczyński
W odpowiedzi Ocykan
>Tylko czy dyskusja z Tobą ma sens?

Nie dla ciebie.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/

#57
07-05-2010 19:57
 Ocena 1 na 1
Brzostowski (7067 punktów)Odp: Lech Kaczyński
>Dla mnie taka koncepcja byłaby straszną. Z większością polskich posłów nie chcę mieć nic wspólnego. Choć oczywiście szanuję demokratyczny wybór. Ot siła złego na biednego!
Czyli zgodzisz się że prezydent nie musi być prezydentem wszystkich Polaków i że jest to normalne w kraju demokratycznym?
>Wszelakie związki nie muszą być sformalizowane, a tym bardziej zaraz skonsumowane. Sympatia, nawet platoniczna, to też związek.
Faktycznie, to że jesteś Polakiem znaczy, że przez 5 lat (jak Kaczyński był Prezydentem) byłeś z nim związany, "to też związek".
>Analizuję na co dzień, taki mam zawód.
>>i np o tym "spieprzaj dziadu" i borubarze (z czego sam sie nieźle śmiałem) i okazało się że to zwykła manipulacja była.
>"spieprzaj dziadu" słyszałem na własne uszy, a nie jestem tym zakochanym mężem, który po przyłapaniu żony in flagranti - usłyszał: I ty mówisz, że mnie kochasz, a wierzysz własnym oczom zamiast mnie.
OK, skoro słyszałeś to byłeś bliżej prezydenta niż ja (kolejny związek?), ja widziałem filmik w internecie i wydawało mi się że to nie on mówił (on powiedział "spieprzaj pan"), ale skoro tak mówisz, pewnie tak było. Natomiast jeśli chodzi o borubara, to jestem pewien, bo słyszę to na filmie, nie mówi borubar, tylko niewyraźnie "Artur Boruc bardzo", co zlewa się i tak wychodzi.
>Miałem możliwość rozmawiania z Lechem Kaczyńskim i w najmniejszym stopniu nie zrobił na mnie wrażenia idioty, ale też nie zauważyłem niesprawiedliwego oceniania jego słów i czynów w poważnych mediach. Odwrotnie często oceny te były dość oportunistyczne.
>Przykro mi, ale śmierć Lecha Kaczyńskiego nie zmieniła mojej krytycznej oceny jego prezydentury, a jeszcze bardziej boję się zwycięstwa tego PiS-u, który pozostał.

Świetnie że oceniasz, iż Kaczyński nie był idiotą, ale dość dyskretnie próbujesz chyba powiedzieć że ja nim jestem (bo chyba tylko idiota zmienia zdanie o kimś dlatego że zginął). Ja też oceniam prezydenturę Lecha dość surowo, ale nie potępiam jej zupełnie, i nie staram się krytykować go niezależnie od faktów (czego Tobie nie zarzucam, to opinia ogólna).

>

#58
07-05-2010 19:58
 Ocena 5 na 5
Sylwek (15472 punktów)Odp: Lech Kaczyński
W odpowiedzi PKowalski
>Największy problem Lecha Kaczyńskiego to brak sukcesów. I przy Wałęsie (mimo wszelkich słabości tej prezydentury) i przy Kwaśniewskim można je wymienić. (Można je wymienić i przy Jaruzelskim, który też raczej powinien być uwzględniany.) A Kaczyński -- jesteś w stanie coś wymienić? Ja mam dwa, potencjalne typy.

Nie łudźmy się - Naród już zdecydował, sukcesem (największym) była heroiczna śmierć pod Katyniem.

dnoterlikowskiego.blogspot.com/

Brzostowski (7067 punktów)Odp: Lech Kaczyński
W odpowiedzi uxbridge
>>Niech za symbol tej manipulacji i rzekomej nieudolności i chamstwa prezydenta będą fakty medialne o tym że powiedział "spieprzaj dziadu" i "borubar" co nigdy nie miało miejsca, a karmiły się tym i karmią niektóre umysły do dziś.
>"Spieprzaj pan!" a potem z samochodu "spieprzaj dziadu" miały miejsce i to nie ulega wątpliwości.
Być może, oglądałem ten filmik kilka razy i wydawało mi się że to nie on mówił, że on mówił "spieprzaj pan" (to widać), a reszty nie widać, ale być może się mylę.
>"Borubar" - tu trochę podkoloryzowania jest, bo Kaczyński zapewne mówił 'Artur Boruc bardzo' ale że mówił niedbale to wyszło jak wyszło.
Tu zgoda.
>Ale mamy jeszcze 'Roger Perejro', 'Benhauer', 'Irasiad', 'Małpa w czerwonym', 'Jest Pani na mojej krótkiej liście, pożałuje pani', 'rozpierducha na skalę międzynarodową'.
>

No miał wpadki.

#60
07-05-2010 20:04
 Ocena 3 na 3
Sylwek (15472 punktów)Odp: Lech Kaczyński

>Ja mam dokładnie podobne odczucia czytając twoje posty. Nie szkoda ci czasu na wklepywanie w klawiaturę takich pierdół?

Bóg mi świadkiem (i stojący obok niego niechybnie Największy Prezio też) - Adamiaka pierdoły są złotem przy twoim postękiwaniu. A wiem co mówię, bo nikt się tak nie zna na p*****leniu Adamiaka jak ja (zresztą, mniemam on jest nie mniejszym ekspertem od mojego pajacowania).

dnoterlikowskiego.blogspot.com/

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365