 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Gospodarka i ekonomia
| Napisano | Autor | Tytuł | | 04-07-2010 13:40 | waldeck77 (4307 punktów) | Polska praca jest chora?
7 na 7 | W maju br. ukazał się raport NSZZ Solidarność nt. sytuacji polskich pracowników. Wynika z niego m.in., że: - w Polsce jest najwyższy w UE (27,1) poziom umów o pracę na czas określony (a przecież ciągle słyszę, że polski rynek pracy jest za mało elastyczny), - pod względem wysokości kosztów pracy Polska jest na 6 miejscu od końca w UE, wyprzedzając takie potęgi jak Rumunia, Bułgaria, Litwa, Łotwa i Słowacja (a przecież ciągle słyszę, że w Polsce są koszmarnie wysokie koszty pracy generujące bezrobocie), - minimalna płaca w Polsce jest wyższa jedynie od płacy minimalnej w Bułgarii i na Litwie, - mimo tej niezwykłej elastyczności na rynku pracy (neoliberalny raj?) bezrobocie w Polsce prawie przez całe minione 20-lecie jest dwucyfrowe i mimo wielkiej emigracji zarobkowej, niewiele się w tym zakresie zmienia. Jak to więc jest z tą polską pracą? biznes.int(*)lska-praca-jest-chora,1479189, | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej..#76 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52307 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > rozumiem, że socyalizm niczego nie zdegradował, ani w PRL, ani w ZSRR, ani w Korei Północnej, ani nigdzie ...Cholera! A wydawało mi się, że do rozumienia rozum jest potrzebnym, a tu jaka precyzja rozumienia i z jakim podkładem naukowym. To skandal, że nie było Norymbergi dla komunistów. To dziwne, że Jaruzelskiego i Rakowskiego nie skazano za zbrodnie Stalina, a chociaż Pol Pota. Ten ustrój jest najlepszym, w którym najwięcej ludzi może się zrealizować.Moje "alogiczne" przemyślenia wskazują, że nie tyle ideologie degradują możliwości realizacji się poszczególnych jednostek, co ideolodzy dążący konsekwentnie do "czystej" ich realizacji i dążący do podporządkowania całego ustroju ich bzdurnym wymysłom. Po trupach byle do celu.Jestem niewierzącym i w żadne ideologie nie wierzę, a ich ideolodzy im czystszej formy wymagają tym są groźniejsi. Czy był zrealizowany gdziekolwiek ustrój socjalistyczny /bardzo liberalny w warstwie społecznej/ w to wątpię. Może i dobrze. Realizowano "real-socjalizm" oparty na "modelu leninowsko-stalinowskim", a gdzie bardziej bezwzględnie realizowano tą ideologię tym dla ludzi było gorzej. Realizowano też prawicowe faszyzmy i przeróżne ich mieszaniny. Ale to już było i nie wróci więcej.Dziś podobnym zagrożeniem jest neoliberalizm w "czystym" modelu "austriackim" i dlatego jego ideolodzy są społecznie groźni. Tak, dla polskiego społeczeństwa więcej dobrego zrobili polscy socjaliści, niż polscy liberałowie, a tu oba poglądy różnią się od poglądów światowych. Ale tu wiara w czarno-biały świat nie wystarcza - potrzebne są poważne społeczno-ekonomiczne analizy. @@@ . |
#77 4 na 4 | spray (5875 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > rozumiem, że socyalizm niczego nie zdegradował, ani w PRL, ani w ZSRR, ani w Korei Północnej, ani nigdzie ...Socyalizm, cokolwiek to znaczy, na pewno zdegradował. Wierzę na słowo. Ala jak to się ma do socjalizmu? Bo socjalizmu nie było ani w PRL, ani w ZSSR, a już o Korei Północnej hadko wspominać w tym kontekście... Jak na razie, to raczej zgodnie z przewidywaniem Marksa, dopiero do socjalizmu zmierzamy. Nieudolnie, ale zawsze. Przy czym "krajom wolności" idzie to jakby troche lepiej, bo wczesniej zaczynały. Komunizm, czyli wspólnota pierwotna w oświeconym wydaniu, prawdopodobnie jest nie do uniknięcia. Lepiej wcześniej, niż później. Widzę jednak, że tylu mamy ... ekhm... logików, iż będzie to raczej za 500, niż 50 lat... Jeśli w ogóle będzie. Wszak na Wolnym Rynku (aka: Wolna Amerykanka) najlepiej prosperuje przemysł zbrojeniowy. |
#78 1 na 1 | spray (5875 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > >rozumiem, że socyalizm niczego nie zdegradował, ani w PRL, ani w ZSRR, ani w Korei Północnej, ani nigdzie ...Socyalizm, cokolwiek to znaczy, na pewno zdegradował. Wierzę na słowo. Ala jak to się ma do socjalizmu? Bo socjalizmu nie było ani w PRL, ani w ZSSR*, a już o Korei Północnej hadko wspominać w tym kontekście... Jak na razie, to raczej zgodnie z przewidywaniem Marksa, dopiero do socjalizmu zmierzamy. Nieudolnie, ale zawsze. Przy czym "krajom wolności" idzie to jakby troche lepiej, bo wczesniej zaczynały. Komunizm, czyli wspólnota pierwotna w oświeconym wydaniu, prawdopodobnie jest nie do uniknięcia. Lepiej wcześniej, niż później. Widzę jednak, że tylu mamy ... ekhm... logików, iż będzie to raczej za 500, niż 50 lat... Jeśli w ogóle będzie. Wszak na Wolnym Rynku (aka: Wolna Amerykanka) najlepiej prosperuje przemysł zbrojeniowy. _____________________ *populizm nie jest tym samym, co socjalizm; co widzimy najjaskrawiej na przykladzie kaczystów |
| Logik (812 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | gdybym miał dostać od lewaka PLUSA, to byłby skandal i upokorzenie. Gdyby MNIE mieli nagradzać plusem tacy wybitni socyaliści, jak Stalin, Gieremek, Engels, Hitler, Pol Pot, Marks, Michnik, Mao Ze Dong, Szymborska ... to wtedy byłoby to dla mnie najgorsze upokorzenie ... Dlatego minus od lewaka to ZASZCZYT ...
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ... |
| Logik (812 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | A czy nie sądzisz, że skoro banki płacą wyższe czynsze, to znaczy, że widocznie lepiej zarabiają, a to z kolei oznacza, że widocznie ludzie (z jakiegoś nieznanego MI powodu) wolą dać zarobić bankom, niż fryzjerom i sklepikarzom ? I JAKIKOLWIEK to jest powód, wynika on z Wolnej Woli dysponentów pieniędzy, czyli LUDZI ... Tu nie ma nad czym debatować. Problemem by było, gdyby wyszła ustawa NAKAZUJĄCA oddanie bankom lokali w centrach miast po nierynkowych czynszach. Zapytaj się JAKIEGOKOLWIEK właściciela lokalu wynajętego na bank, czy dzieje mu się krzywda. Porozmawiaj też z jakimś właścicielem nieruchomości, z którym bank właśnie rozwiązał umowę ... (o ile biedak będzie miał siły rozmawiać) Pozwólcie, niech Wolny Rynek SAM zdecyduje, kto i jaki lokal wynajmuje i po co ... NIE INGERUJMY !!! NIE INGERUJMY !!! NIE INGERUJMY !!!
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ... |
#81 2 na 2 | Logik (812 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | spray - dlaczego utożsamiasz Wolny Rynek z Wolną Amerykanką ? Wolny Rynek to: - ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje czyny - samodzielne dysponowanie swoim majątkiem A nie "róbta co chceta". To socyaliści chcą właśnie ludziom pozwolić na "róbta co chceta" ... W socyaliźmie to państwo musi pilnować zdrowia obywateli, na które czyhają ci źli kapitaliści. W Wolnym rynku służba zdrowia jest prywatna, a nad zdrowiem czuwają ludzie - każdy nad swoim zdrowiem. A do pomocy mają SILNE PAŃSTWO. Ale państwo, które jest silne, ale się nie wtrąca w prywatne sprawy ludzi !!! A Logików, spray, jest nie "wielu", ale JEDEN. Ale przyjdzie godzina (aber der Stunde kommt !!!), gdy pójdą za Logikiem MILIONY !!! (die Millionen !!!) Klar !!!???
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ... |
#82 1 na 1 | Wolnomyśliciel (7257 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? |
Dobry jesteś, coraz bardziej mi się podobasz! Niestety czy stety(zależy dla kogo) zbyt mało ludzi wierzy, choć wielu się zgadza. Stąd słabe(a jednak coraz lepsze!) wyniki wyborcze JKM-a. Kto wie - może dożyje swojego triumfu? Młodzież - sądzę, że młodzież jest silnym zapleczem i z pewnością zapowiedzią nowego. Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski  (agnostyk/ignostyk/sceptyk)
Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)] |
| homopitek (1536 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | Piszesz "obok". > A czy nie sądzisz, że skoro banki płacą wyższe czynsze, to znaczy, że widocznie lepiej zarabiają, a to z kolei oznacza, że widocznie ludzie (z jakiegoś nieznanego MI powodu) wolą dać zarobić bankom, niż fryzjerom i sklepikarzom ?A wysokie dochody wykwalifikowanych dresiarzy świadczą o tym, że ludzie wolą dać zarobić im, a nie policjantom. > Zapytaj się JAKIEGOKOLWIEK właściciela lokalu wynajętego na bank, czy dzieje mu się krzywda.A co mnie to obchodzi - ja mam własne interesy, którym szkodzi nadmiar banków w mojej okolicy. Z powodu "przebankowienia" ponoszę stałe straty (niewygody) i to jakoś nie rusza właścicieli lokali wynajętych przez banki. Dlaczego mam "nie ingerować", jeśli zmienia się moje otoczenie na mniej przyjazne?
Nie stosuję emoticonów |
#84 2 na 2 | apud (4399 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | > spray - dlaczego utożsamiasz Wolny Rynek z Wolną Amerykanką ?> Wolny Rynek to:> - ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje czyny> - samodzielne dysponowanie swoim majątkiem> A nie "róbta co chce ta".No nie, sie na wakacje pracujące wybrałam, w przyrodę dla was egzotyczna,a tu w mojej byłej ojczyźnie logika sie na przemianę ustrojowa załapała! Np, jak samodzielnie sie odpowiada za swoje czyny i dysponuje swoim majątkiem, to przecież jest to samo co "robta co chceta"!!! Zreszta, zawsze można robić co sie chce akceptując prawne konsekwencje! To sie nazywa wolnosc wyboru zamiast "robta co chceta", no nie? PS Logiku przeminy ustrojowej, postudiuj pojecie "wolnego rynku{ i potem sie logicznie wypowiadaj! |
#85 1 na 1 | Logik (812 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | 1. Róbta co chceta oznacza, że się NIE ODPOWIADA za swoje czyny. Jak mówisz do dziecka "róbta co chceta", to jak możesz je później karać ? 2. Jeżeli się SAMODZIELNIE odpowiada za swoje czyny, to się również samodzielnie PONOSI KONSEKWENCJE 3. Zrób MI wykład na temat Wolnego Rynku p.s. czy ktoś z MOICH przeciwników mógłby zwrócić uwagę apud na błędy w jej rozumowaniu ? (mówię to do przeciwników, żeby było obiektywnie, powinniście mieć choć na tyle honoru, że jeżeli ktoś z was robi ewidentny błąd logiczny w dyskusji, to powinniście to uczciwie przyznać) Czy znajdzie się ktoś, kto uratuje honor racjonaistów ?
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ... |
| Logik (812 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | 1. Wolny Rynek w swojej definicji posiada pojęcie OBUSTRONNIE DOBROWOLNEJ transakcji - transakcja z dresami NIE JEST obustronnie dobrowolna - transakcja z bankiem JEST obustronnie dobrowolna 2. Możesz ingerować, na zasadzie WOLNOŚCIOWEJ, czyli przebić ich ceną ... lub odejść ...
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ... |
| Logik (812 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | nazwanie tej zbrodni, która wydarzyła się w USA "patologią" to eufemizm ... To była ZBRODNIA, a winni powinni zostać ROZSTRZELANI ... Uchwalono prawo "antyrasistowskie", które zmuszało banki do udzielania kredytów Murzynom (pod groźbą procesów). Więc banki się na to zgodziły, ale zażądały za to ochrony. I państwo dało im tą ochronę skupując niewygodne aktywa. Ten cykle przepoczwarzania się zatrutych aktywów w kolejne wcielenia trwał 30 lat, aż w końcu system już nie był w stanie tego kontynuować (ZSRR też w końcu się rozleciał). To nie Wolny Rynek, lecz BRAK Wolnego Rynku był przyczyną. W dodatku to nie stało się z przyczyn losowych ! To była PRZEMYŚLANA, ŚWIADOMA akcja okradania podatników !!! Dlatego uważam, że winnych należy rozstrzelać ... Gdyż działali wspólnie i w porozumieniu, ze szczególną zuchwałością z zamiarem doprowadzenia 200 milionów ludzi do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem ...
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ... |
#88 1 na 1 | Logik (812 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | dlaczego używasz słowa "niewolnicza", skoro pracę podejmują DOBROWOLNIE ? Co więcej !!! Chińczycy MASOWO UCIEKAJĄ ze swoich wsi do tej, jak to nazywasz, "niewolniczej pracy" ... Powtarzam pytanie: Dlaczego uczyłaś słowa "niewolnicza" ? Znasz znaczenie słów ? I drugie pytanie: czym według ciebie różni się pojęcie "sprawiedliwość" od słowa "sprawiedliwość społeczna" ?
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ... |
| Logik (812 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | 1. Związki nie muszą być zdelegalizowane, ale powinny działać jak ZWYKŁE STOWARZYSZENIA, bez żadnych przywilejów ... 2. W firmie powinien rządzić WYŁĄCZNIE WŁAŚCICIEL, a ludziom, jak się coś nie podoba, to zawsze mogą odejść. Nie ma niewolnictwa ... 3. Nie ma czegoś takiego, jak bezrobocie !!! Wynika to wprost z faktu, że ludzkie potrzeby są NIEOGRANICZONE. Praktycznie ani jedna rzecz codziennego użytku, jaka istnieje na świecie nie istniała 10 lat temu. Za 10 lat ani jedna z istniejących rzeczy nie będzie istniała ... W ciągu 100 lat nie będzie istniał żaden dom lub droga, wszystko będzie nowe ... A są jeszcze usługi, które będą się też pojawiać. Dzięki automatyzacji produkcji ludzie zwolnieni z fabryk mogą pracować w usługach (np. były górnik może MI zrobić jakieś roboty ziemne w ogródku, były hutnik pospawa MI huśtawkę dla dziecka, studentka ... a nie ważne ...) Jednym słowem, potrzeb jest zawsze więcej, niż chętnych do ich wykonania, dlatego praca ma swoją wartość. Ale praca nie ma nóg i sama do człowieka nie przyjdzie. Jeżeli nie szuka pracy, to znacz, że nie umiera z głodu. A dlaczego nie umiera ? Bo żyje z renty, emerytury, zasiłków, kradzieży, żebractwa, lub pracuje na czarno. Kiedyś bezrobotny przyszedł do firmy ze skierowaniem, ale nie chciał pracować. Powiedział jedynie właścicielowi "panie, pierd..nij mi tu pieczątkę, że byłem, bo ja nie mam czasu ! Na mnie robota czeka !" Pomoc społeczna oswaja ludzi ze stanem bierności i co najgorsze, uczy tego samego ich DZIECI ... To jest DEMORALIZACJA milionów ludzi.
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ... |
| Logik (812 punktów) | Odp: Polska praca jest chora? | BŁĄD: Nie ma żadnej sensownej metody rozliczenia pracy urzędników. Jedyne, co można zrobić, to dać im JAK NAJMNIEJSZE (tylko niezbędne !!!) uprawnienia. W systemie wolnorynkowym urzędnik nie ma wiele do powiedzenia. Nie ma "specjalnych stref ekonomicznych", nie ma państwowych i gminnych spółek, nie ma agencji rynku rolnego, nie ma dotacji itp. ... A rozliczać mogą wyborcy co 4 lata ...
... bo kto nie wyjdzie z domu swego, by socyalizm znaleźć i z oblicza Ziemi zgładzić, do tego socyalizm sam przyjdzie i stanie przed obliczem jego ... |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|