 |
22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Świat
| Napisano | Autor | Tytuł | | 19-07-2015 01:30 | Mariusz Agnosiewicz (moderator) | 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków
14 na 16 | USA ma od lat najbardziej prymitywny i barbarzyński wymiar karania, gdyż nikt nie więzi tak wielu własnych obywateli jak Stany (na 10 mln więźniów na całym świecie aż 2,2 mln to więźniowie amerykańscy). Jest to barbarzyństwo o podłożu ekonomicznym, gdyż system amerykańskich więzień to rozkwitająca branża biznesowa dla amerykańskich korporacji* (!). Oto kolejny przykład tej patologii: 30 letnia nauczycielka za uwiedzenie trzech 17-letnich uczniów została właśnie skazana na Florydzie na karę 22 lat więzienia. Pan sędzia i tak był wyrozumiały, gdyż pani prokuratorka domagała się 25 lat więzienia, czyli tyle ile dostają za takie zbrodnie mężczyźni. Skazując tę zbrodniarkę sędzia powiedział: "Będzie pani miała dużo czasu, by przemyśleć sobie to co pani zrobiła". Za skazaną ujęły się rosyjskie feministki. Tłumaczenie ich grafiki: "W Stanach babce za seks z 17-latkami dali 22 lata więzienia - u nas w Chimkach za to samo dali kobiecie 3000 rubli" ŹródłoZachęcamy do poparcia petycji do Białego Domu o uwolnienie Jennifer Fichter: petitions.(*)ition/freedom-jennifer-fichterPodobna inicjatywa na FB: www.facebook.com/free.jennifer---------- * "Amerykańskie prywatne więzienia systematycznie zdobywają coraz więcej rynku. Największą prywatną firmą więzienniczą w USA jest notowana na nowojorskiej giełdzie Corrections Corporation of America, która dysponuje 66 placówkami i miejscem dla 91 tys. więźniów. Jej przychody w 2011 r. sięgnęły 1,73 mld dol., a zysk netto przekroczył 162 mln dol. Jak podaje niezależna organizacja Center for Responsive Politics, zajmująca się badaniem wpływu pieniędzy i lobbingu na wybory i decyzje polityczne, w ciągu ostatnich 10 lat firma przeznaczyła prawie 17,5 mln dol. na zabiegi lobbujące za jej interesami. Druga największa prywatna amerykańska firma z branży penitencjarnej to Geo Group, która zarządza 65 placówkami i może przyjąć prawie 68 tys. więźniów. Przychody tej spółki giełdowej w 2011 r. wyniosły 1,6 mld dol, a zysk netto sięgnął 98,5 mln dol. Wydatki Geo Group na lobbing w ostatnich 8 latach wyniosły 2,5 mln dol." www.ekonomia.rp.pl/artykul/896641.html__ Na marginesie: Polska niestety ma również bardzo opresyjny system karania wobec zwykłych obywateli. Polecamy analizę kryminologiczną tego problemu: www.racjon(*)84/q,Czy.nalezy.karac.surowiejwww.racjon(*)ka.najwiekszym.gulagiem.EuropyCo gorsza, i u nas pojawiają się postulaty prywatyzacji więziennictwa. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej..#106 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> >No i właśnie przez wymiar kary można okazać daleko - zbyt daleko - posuniętą tolerancję.> Wg ciebie ta kara jest adekwatna do czynu?Ta, o której piszę, że mogłaby wyrażać zbyt daleko posuniętą tolerancję z definicji jest nieadekwatna.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> >Więc czemu imperatyw Kanta współcześnie - jak twierdzisz - nie działa?> Bo się rozejrzyj dookoła.Widzę kantujących interlokutorów, ale oni imperatywowi Kanta nie są w stanie zaszkodzić. > Nie potrafisz odnieść się do prostych pytań, a zajmujesz się Kantem Nie jest to pytanie, więc się do tego odniosę: do pytań się nie odnoszę, bo one są do tego, by na nie odpowiadać; zajmowanie się lub nie Kantem nie ma tu nic do rzeczy.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| de Vill (1165 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | . > Czlowieku lecz sie... moze jeszcze nie jest za pozno...W tym przypadku żadne leczenie nie pomoże, a normalnych mózgów się nie przeszczepia. Co wpadnę na wytwory tego prawackiego degenerata to mam odruch wymiotny. |
| finerbijk (17282 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Ta, o której piszę, że mogłaby wyrażać zbyt daleko posuniętą tolerancję z definicji jest nieadekwatna.Przecież nie o tę pytałem. Tylko o tą konkretną. |
#110 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Więc nie rozumiem czemu zgadzasz się by tę Amerykankę, czyli człowieka, poświęcono na rzecz demokracji, cóż że amerykańskiej?A co ma do tego moje zgadzanie się, czy nie - wyraziłam tylko opinię. > Och, to może ogólniej: w każdym kraju każdy naród ma własny system, więc cokolwiek w którymkolwiek kraju czynią: dobrze im tak.  W każdym tzw. demokratycznym - jak najbardziej. Sami sobie ustalają prawo dla siebie i sami się muszą podporządkować. |
| Anna Salman (16360 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Dlatego napisałam, że ja tak postępuję.Czyli - nie wydajesz tak wysokich wyroków, ok. Ale w Polsce to niemożliwe, bo u nas wyroków się nie sumuje. > >a nie wymagaj od innych> Nie wymagam przecież. to nie było skierowane do ciebie, sformułowałam inaczej ów imperatyw. > >Inaczej to już jest narzucanie innym własnej woli> Nikomu niczego nie narzucam, nawet nie mogłabym, bo niby jak.Jw. - część objaśnienia imperatywu. > Ten konkretny przypadek oceniam według zasady, której słuszności staram się tu dowieść.To wreszcie odnosisz się do wyroku, czy do zasady podpisywania petycji w słusznej sprawie? |
#112 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> >Ta, o której piszę, że mogłaby wyrażać zbyt daleko posuniętą tolerancję z definicji jest nieadekwatna.> Przecież nie o tę pytałem. Tylko o tą konkretną.A która jest tą konkretną, skoro rozpatrujemy teraz Twoje odniesienie się do mojego pytania, w którym to pytaniu wskazania konkretnej kary przecież nie ma. 
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> >Więc nie rozumiem czemu zgadzasz się by tę Amerykankę, czyli człowieka, poświęcono na rzecz demokracji, cóż że amerykańskiej?> A co ma do tego moje zgadzanie się, czy nie - wyraziłam tylko opinię.Każdemu wolno wyrazić dowolną opinie i w ramach tej zasady każdemu wolno poczynić spostrzeżenie, że czyjeś twierdzenie przeczy logice. > >Och, to może ogólniej: w każdym kraju każdy naród ma własny system, więc cokolwiek w którymkolwiek kraju czynią: dobrze im tak.  > W każdym tzw. demokratycznym - jak najbardziej. Sami sobie ustalają prawo dla siebie i sami się muszą podporządkować.Także gdy demokratycznie obalą swoją demokrację?
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| finerbijk (17282 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > A która jest tą konkretną,22 lata więzienia. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> >Dlatego napisałam, że ja tak postępuję.> Czyli - nie wydajesz tak wysokich wyrokówSzerzej: zabiegam o to, by moje zasady zasługiwały na upowszechnienie. > To wreszcie odnosisz się do wyroku, czy do zasady podpisywania petycjiPowinnaś uznać, że odnoszę się do tego, co nazwałaś "tym konkretnym przypadkiem".
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
#116 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Także gdy demokratycznie obalą swoją demokrację?Jeżeli to jest wykonalne? Czemu nie ...  |
#117 1 na 1 | Anna Salman (16360 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków | > Szerzej: zabiegam o to, by moje zasady zasługiwały na upowszechnienie.No, to już nie ma nic wspólnego z imperatywem kantowskim. > Powinnaś uznać, że odnoszę się do tego, co nazwałaś "tym konkretnym przypadkiem".Czyli po pierwsze - jw., po drugie to p. Mariusz zamieścił petycję, czyli to on stara się o upowszechnienie działań, które uznaje za słuszne, a ty tylko dyskutujesz z ludźmi, którzy zapoznali się ze sprawą dzięki autorowi wątku i podejmują decyzje kierując się własnymi przekonaniami. Po trzecie - "powinnaś" ?!  Nawet Kant się tak nie rozpędził. |
#118 1 na 1 | chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> 22 lata więzieniaSzukam zasady, wg której dałoby się tę karę uznać za nieadekwatną. 
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> >Szerzej: zabiegam o to, by moje zasady zasługiwały na upowszechnienie.> No, to już nie ma nic wspólnego z imperatywem kantowskim.A jak powinno przebiegać pragmatyczne podejście do imperatywu Kanta? > on stara się o upowszechnienie [...] a ty tylko dyskutujeszPubliczna (publicystyczna) dyskusja nie służy upowszechnieniu? > Nawet Kant się tak nie rozpędził.Podoba mi się użycie "nawet".  Tylko gdzie się w tym Kanta dopatrzyłaś? To przecież była zwykła logiczna konsekwencja.
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: 22 lata więzienia za uwiedzenie trzech 17-latków |
> >Także gdy demokratycznie obalą swoją demokrację?> Jeżeli to jest wykonalne? Czemu nie ...  Także gdyby owa samoobalająca się demokracja zaistniała dzięki jakiejś dyktaturze?
Tropię przejawy irracjonalizmu u tutejszych racjonalistów. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|