Racjonalista - Strona głównaDo treści
Porządki wampirów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-03-2019 14:56Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Porządki wampirów
Ocena -1 na 3
Czasem człowiek zastanawia się czasem skąd pochodzą różne pojęcia, dla których nie ma odpowiedników w realnym świecie – np. pojęcie wampira.

Rozpadało się, spadł duży deszcz, gdzieś był dach nieszczelny, woda zebrała się, przelała i przeciekła, coś zostało zalane.
Ktoś się wyprowadzał z mieszkania wynajętego od wielkiego koncernu, nie chciał albo nie mógł zapłacić ostatniego czynszu i nie zapłacił. Kiedy wielki koncern zapłaty zażądał ten podniósł zarzut nieszczelności dachu, zalania paru rzeczy, poniesienia szkody.

Sąd wezwał mnie i moją żonę, aby tę kwestię sprawiedliwe rozstrzygnąć ale ani ja, ani moja żona nie chcieliśmy brać w tym cyrku udziału i nie poszliśmy na wezwanie sądu, nie chciałem zresztą tracić dnia pracy na nieswoje sprawy, żeby jakiemuś koncernowi znowu przysporzyć.
Oboje zostaliśmy ukarani za niepodporządkowanie się woli sądu po 200 EUR dla każdego, razem 400. Kiedy to zobaczyłem oczy mi się przewróciły. Na kolejne wezwanie już poszliśmy, nic właściwie o sprawie nie powiedziałem, bo też nic o niej nie wiedziałem, tyle że padał deszcz. Napisaliśmy też odwołanie od kary, tłumacząc, że nie chcieliśmy, nie mogliśmy, że nie mamy kasy, aby taką karę zapłacić. Odwołanie zostało odrzucone a koszt jego rozpatrzenia wyniósł 65 EUR.
Nie mieliśmy tej kasy i nie zapłaciliśmy.

Tym razem dostaliśmy wezwanie od komornika sądowego, który do kary każdego z nas doliczył po 50 EUR własnych kosztów, razem już 565 EUR i napisał nam, że jeżeli nie zapłacimy w 2 tygodnie, to przyjdzie do wynajętego przez nas mieszkania, żeby wycenić nasze rzeczy i sprzedać je na pokrycie naszego długu.

Moja żona pracowała przez ostatni miesiąc przez 4 godziny dziennie codziennie, dojeżdżając dodatkowo 2 godziny do pracy, z wielkim wysiłkiem, bo przy opiece nad 3 małych dzieci to jest wielki wysiłek. Zarobiła mniej niż wynosi nasz dług.
Jacyś straszni ludzie okradają nas z dziesiątek godzin naszego wspólnego wysiłku. Zżerają naszą energię życiową. Chcą wypić naszą krew.

Już wiem skąd wywodzi się pojęcie wampira
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..
#106
03-04-2019 14:17
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Kiedy czyni coś złego?

Ale nie czyni.

>Takie są zasady, sam mi mówiłeś.

No tak. Ty też swoim gadaniem nie czynisz nic złego.

>Czy do Was się nie odnoszą?

Pewnie, że się odnoszą.

> A może nie czynicie zła tylko dobro, wg pojęcia w
> waszej prymitywnej kulturze?

Zamiast się żolądkowac i rozsądzać co jest dobre a co złe u bliźnich, odpowiedz lepiej na pytanie z jakim działaniem (konsekwencjami) wiążesz w swoim przyszłym systemie nieuznanie cudzej własności?
W innym wątku opisałem sytuację, w której może się to zdarzyć, czyli ktoś (zbiedniały lub niezbyt pracowity rolnik) może w twoim systemie nie uznać twojej własności, choć legalnie płacisz od niej podatek w zasądzonej w bezpośrednim głosowaniu wysokości.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,783530#w784457
No więc z jakim działaniem (konsekwencjami) wiążesz w swoim przyszłym systemie nieuznanie cudzej własności?


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#107
03-04-2019 15:06
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
>Kiedy czyni coś złego?

To TY piszesz, że popełniam przestępstwa
Dowodem są jedynie twoje urojenia

>Takie są zasady, sam mi mówiłeś.
>Czy do Was się nie odnoszą?
Do mnie odnosi się prawo
Zarzuciłeś mi przestępstwa? Udowodnij złamanie praw.
Udowodnij lub przeproś
Gówno mnie obchodzi twoja ocena poglądów jakie mi wymyśliłeś

>A może nie czynicie zła tylko dobro, wg pojęcia w waszej prymitywnej kulturze?
Prymitywne jest zarzucanie przestępstw bez dowodu


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi j23a
Bezmyślny słup powiadasz.. to by znaczyło, że dał się wrobić.
Z tą inteligencją może nawet nadgorliwie dał się wrobić..


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

#109
03-04-2019 15:39
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Porządki wampirów
> Dobrze rozumiem, że eksperyment to działanie w mikroskali na
> próbę, od którego nikt nie uzależnia swojej egzystencji.

Źle. Jeśli ludzie będą mieli inną alternatywę, nie będą uczestniczyć serio w twoim eksperymencie. Będą traktować go jak rozrywkę. Jak im się znudzi, to wychodzą. Jak się troszku zmęczą - to samo.
O niczym ta drogą się nie przekonasz.
Chyba nie sądzisz, że komfort pracy i sytuacji materialnej wielu na tym świecie, obecna stabilizacja spadła im z nieba. To były krew i łzy poprzedników, każdy z ludzi który coś się dorobił zresztą też placił na poczatku frycowe, o Wyjatku Od Reguły moj drogi.

Krew pot i łzy - na to przygotuj swoich eksperymentalnytch twardzieli.
I ryzyko, że stracą parę latek.

Co, już nadchodza te tłumy? Wow!


Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Nawet u nas sa tylko pozwolenia na zewnętrzy obrys chaty, resztę
>> robisz jak chcesz przecież (jak już masz szkielet)
>Dokładnie. Tylko że "oni" zabrali mu ową wizję chaty po 3 godzinach pobytu na działce..
>> Zasilanie , ogrzewanie , łączność. Tylko wiocha musi być, nie miasto.
>> Krystek nie ma pojęcia o zwykłym paleniu w piecu o reszcie nie mówiąc. I
>> taki chce tworzyć wolność. Komedia.
>On chce tylko fantazjować. Nie chce nic tworzyć.
>Myślę że tylko podsyła ideę*, chce aby "coś" stworzono za niego.
>
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać.

>* tragicznie nieporzemyślaną i zawierająca więcej niespójności oraz absurdów, niż słońc w naszej gromadzie galaktyk
>

A pozwolisz mi wymienić się świadczeniem z drugim człowiekiem nie przychodząc do mnie po podatek od konsumpcji chleba?

Ależ skąd, twoje tu wyrazy to już konkretna zapowiedź uczynienia twojej sprawiedliwości siłą.

Przypomnę Ci Jacku to co starasz się ignorować.
Za wymianę świadczen z drugim człowiekiem bez oddania Wam daniny wiezicie ludzi w klatkach i określacie złodziejami.

Na razie muszę jedynie fantazjowac, bo gdybym spróbował zastosować własną ideę w praktyce sprowadzilbym na siebie wasze kary, w następstwie czego wszystko przegralbym. Zniszczylibyscie mnie doszczętnie.

Sadzisz, ze nie potrafię docenić waszej dominacji?

Moge jeszcze poczekać na swoją sprawiedliwość. Wytrzymam. Na początek mogę sprzeciwiać się waszym ideom teoretycznie a praktycznie podporządkować się im, az któregoś dnia sprzeciwie się im praktycznie i nie zrobię więcej tego czego chcesz

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Dobrze rozumiem, że eksperyment to działanie w mikroskali na
>> próbę, od którego nikt nie uzależnia swojej egzystencji.
>Źle. Jeśli ludzie będą mieli inną alternatywę, nie będą uczestniczyć serio w twoim eksperymencie. Będą traktować go jak rozrywkę. Jak im się znudzi, to wychodzą. Jak się troszku zmęczą - to samo.

I bardzo dobrze. Mój model zwycięża w uczciwej konkurencji bez żadnego środka przymusu albo ginie w zapomnieniu. Nie inaczej.
Niech temu, który zechce budować granice pomiędzy nowym i starym światem ręce odpadną. Nikt nie ma do tego prawa a już zwłaszcza ja.
Albo innych nawróca na mój model korzyści albo mój model się nigdy nie rozwinie.

Dobrze mówisz twierdząc, iz liczę, że społeczeństwo zorganizują inni, nie ja.

>O niczym ta drogą się nie przekonasz.

Przekonam się i Ty też, jeśli tylko do tego dopuscisz.

>Chyba nie sądzisz, że komfort pracy i sytuacji materialnej wielu na tym świecie, obecna stabilizacja spadła im z nieba.

Dobrze, że zauważasz iż nie wszystkich. Jest wyraźny podział na tych, którym się powodzi i na tych, którzy żyją w piekle całkowitej bezwoli.

>To były krew i łzy poprzedników, każdy z ludzi który coś się dorobił zresztą też placił na poczatku frycowe, o Wyjatku Od Reguły moj drogi.
>Krew pot i łzy - na to przygotuj swoich eksperymentalnytch twardzieli.

Doskonala organizacja współpracy i lepszy powiedział efektów pracy to nie jest żaden krok wstecz. Nikt nie będzie musiał na nowo karczowac lasu tylko wchodzi na wyższy poziom stosunków społecznych. To wszystko.

>I ryzyko, że stracą parę latek.

Doświadczenie próby czegoś nowego, nieznanego nie jest żadną stratą lecz rozwojem. Nawet jeśli to będzie kosztować wysiłek to się odpłaci w rozwoju świadomości.

>Co, już nadchodza te tłumy? Wow!

Może to dlatego, że nie obiecuję nikomu, że dam mu 1000 zł za to, że mnie wybierze w tajnych wyborach na swojego króla ale uświadamiam, że wszystko każdy będzie musiał wypracować sobie sam.
Wszystko co mam do zaoferowania to wyższy poziom współpracy i nic ponadto.

W sumie to dobry znak. Bo zauważ oferuję debet bez lichwy, którego nie potrzeba spłacić jesli tylko utrzymasz opodatkowaną własność i nikt się nie kusi. Znaczy, że podaż pieniądza w moim modelu jest skutecznie ograniczona , a to znaczy, że można stworzyć model kreując pieniądz wg innych zasad niż wasze lichwiarskie, gdzie 1/4 ludzkości żyje z kwitów wypełnianych na innych ludzi.

Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
>>Kiedy czyni coś złego?
>To TY piszesz, że popełniam przestępstwa
>Dowodem są jedynie twoje urojenia
>>Takie są zasady, sam mi mówiłeś.
>>Czy do Was się nie odnoszą?
>Do mnie odnosi się prawo
>Zarzuciłeś mi przestępstwa? Udowodnij złamanie praw.
>Udowodnij lub przeproś
>Gówno mnie obchodzi twoja ocena poglądów jakie mi wymyśliłeś
>>A może nie czynicie zła tylko dobro, wg pojęcia w waszej prymitywnej kulturze?
>Prymitywne jest zarzucanie przestępstw bez dowodu
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Twoje prawo nie równa się mojemu.
Twoja moralność stoi w sprzeczności z moją.

Organizacja przymusowej egzekucji utajnionej i nieopodatkowanej własności jest przestepstwem.
Organizacja przymusowej egzekucji zobowiązań jest przestępstwem.
Organizacja przymusowej egzekucji podatku od konsumpcji chleba jest przestępstwem.
Kreacja lichwiarkiej złotówki i jej emisja poprzez prywatne instytucje finansowe jest przestępstwem.
Kreacja świata potężnej koncentracji kapitału, swiata potężnej władzy człowieka nad człowiekiem, kreacja dominacji w stosunkach społecznych jest bardzo ciężkim przestępstwem przeciw ludzkości.

Czego tu nie rozumiesz?
Pytam Cię ja, człowiek psiego chuja honoru.
Nie nadążasz?

#113
03-04-2019 20:24
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Co, już nadchodza te tłumy? Wow!

Jacek zamiast się śmiać mógłbyś wyjaśnić jak w waszym modelu społecznym dochodzi do utraty podstaw egzystencjalnych niektorych ludzi bez naturalnej katastrofy, choroby, utraty zdolności czy innych niezależnych od Was zdarzeń?

Jesli mi tego racjonalnie nie wyjaśnisz będę sądził, ze to wynik skutecznego zrobienia człowieka w konia przez drugiego człowieka.

A potem niedaleko już wniosek, że stworzyliście system robienia ludzi w konia.

Żebym się nie karmił, jak to określasz, swoimi fałszywymi wizjami i projekcjami odbiegajacymi daleko od realnej rzeczywistości, może wyjaśnisz ten fenomen. Na pewno wyciągniesz jakąś odpowiedź z kapelusza, zatem wyciągnij i odpowiedz. Zracjonalizuj to.

szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
Utrzymujesz się z wynajmowania swoich dzieci do pedofilskiej prostytucji

Jak ci brakło na mocarza, to sprzedałeś nerkę dziecka do przeszczepu

Żal dzieci

Mam udowodnić ?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
Dlaczego uciekłeś do Berlina ?

Bo w Polsce groził ci wyrok za gwałt na swoje czteroletniej córce

mam udowodnić?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
Przetrzymywałeś matkę w chlewie wraz ze świniami nie dając jej jeść.
Musiała jeść z koryta dla świń

mam udowodnić?

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
wolno ci wymyślać przestępstwa innych
Mnie też

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#118
03-04-2019 22:12
 Ocena-1 na 1
Krystian Hamerlik-Konopka (2981 punktów)
(zablokowany)
Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
>wolno ci wymyślać przestępstwa innych
>Mnie też
>
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby


Nic nie wymyśliłem.
Jesteś fundamentalista wspolczenstwo państwa.
Miałbyś chociaż honor się do tego przyznać.

szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
>Mam udowodnić ?
Oczywiście nie udowodnię, nie mam dowodów, bo to wymysł


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Porządki wampirów
W odpowiedzi szarley
>mam udowodnić?
Oczywiście nie udowodnię, nie mam dowodów, bo to wymysł

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365