 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 05-01-2012 21:15 | DEMONICON (4893 punktów) | Religia Hitlera.
8 na 8 | Moje przeczucie literackie odmówiło posłuszeństwa, zmysł "psa na fascynujące mnie książki" nie zadziałał "słusznie", a zawsze skrupulatnie przeglądałem dane na temat każdej ksikiąż na jaką marzyłem wydać pieniążki. Do rzeczy ... Zakupiłem lekturkę grubaśną pt. "Religia Hitlera" Michaela Hesemanna, wydała mi się ona wyjątkowo fascynująca, no i reklamował ją oczywiście "Świat Nauki". Temat pociągający, a nuż kolejny element do wiedzy z religianctwa i faszyzmów okresu okołodrugowojennego. Jeszcze jej nie czytałem, raczej "głębiej" przejrzałem i co tu mamy ... Mamy tu próbę wybielenia postaci papieża Piusa XII. Kolejna lektura zakrzykująca "nieprawomyślną" historię. Tą lekturę osobiście odradzam racjonalistom, no chyba że pragną poznać inne zdanie na ten dość popularny temat. Odnosi się wrażenie, że np. Deschner padł ofiarą kłamliwej propagandy antykatolickiej, a cóż uczynił biedny Pan Mariusz Agnosiewicz, zwyczajnie wypisuje brednie. A ja będę przekorny, niech stracę "mnóstwo" pieniędzy i zakupię (choć nie teraz, po jest jeszcze długa lista czytadeł na kilka następnych miesięcy) pracę Pana Mariusza "Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji". Jak bić się w pierś, to z choćby małym hukiem. Przytoczę zakończenie "reklamowanej" przeze mnie książki, tak na zachętę: Cytat: Powodzenie, jakim i dziś cieszą się sekty, popularność niedowarzonych teorii spiskowych i ezoterycznych nauk o zbawieniu o podłożu gnostyckich nadziei na samozbawienie dowodzi jednego: bagno, z którego narodziło się brunatne szaleństwo, u początków trzeciego tysiąclecia bynajmniej nie wyschło. Ukryty antysemityzm i tląca się nieufność do Kościołów są dziś jeszcze skrytą spuścizną narodowego socjalizmu. Doczesna oferta konsumpcji i liberalistycznego, hedonistycznego "społeczeństwa zabawy" nie wystarcza, by zaspokoić pierwotną potrzebę duchowości. Zradykalizowany fundamentalizm islamski w swoim fanatycznym odłamie jest tylko odpowiedzią na duchową nędzę Zachodu. Jedynie społeczeństwo, które przyznaje się do swojej religijnej tożsamości, jest wystarczająco silne, by obronić się przed takimi atakami. Nic nie trzeba dodawać. Miłej lektury życzyć tylko można. Nieczęsto ostatnio wypowiadam się na Forum, życie nabrało nieoczekiwanego dynamizmu, ale nie umniejszyłem sobie "manii śledzenia wszystkiego, co pojawiło się na Racjonalista.pl" (jak to małżonka określa). O Forum także nie zapominam.  No i za to: www.youtube.com/watch?v=HbAkbxcnjbI Panu marcin1902 chciałbym szczerze podziękować.  Pozdrawiam  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej..#136 4 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | |
#137 5 na 5 | maruda (5550 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Poza tym Kościół jako najbardziej obłudna i oblizła instytucja świata ma różne kruczki, którymi manipuluje w zależności od okazji.Cytat:126. Celem ekskomuniki, jak każdej innej cenzury, jest w pierwszym rzędzie poprawienie i upamiętanie grzesznika, złamanie uporu jego, a tym samym zbawienie jego duszy [...] Obok tego głównego celu, ekskomunika ma jeszcze inne na względzie: chodzi tu najpierw o zachowanie powagi i godności Kościoła, które by wiele ucierpiały, gdyby grzesznikom zuchwale przekraczającym przykazania kościelne wolno było bezkarnie nadal pozostać członkami jego, a potem o dobro i pożytek reszty członków Kościoła, których strzec od zarazy Kościół ma prawo i obowiązek, bo "trocha kwasu wszystko ciasto zakwasza".[...] ks. Jan Nepomucen Opieliński rok 1894W świetle tej wypowiedzi ciężko jest obronić brak reakcji kościoła na wybryki Hitlera. Ta niby automatyczna ekskomunika oznacza tylko przyznanie się do Hitlera jako katolika. |
#138 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | . > Ważne, co kto ma "w głowie" a nie w papierach.I mnie katolikowi Pan to mówi? Niech Pan to katolickim klechom uświadomi, niech przestaną opowiadać dyrdymały, że 95% Polaków, to katolicy. Jak w niektórych diecezjach to 50% byłoby się trudno doliczyć. @@@ . |
#139 9 na 11 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | . > Nie wspomina Pan że ....Wielu rzeczy nie tu wspominam, gdyż ten ping-pong z Panią to tylko zabawa. Ale skoro Pani chce abym coś Pani polecił, to może zacznie Pani od "Papieża Hitlera", Johna Cornella. Później dla zabawy może "Święte Przymierze", Erica Frattini. > Fakty historyczne kontra Pana przesądy.A kto Panią uczył historii i u kogo składała Pani egzaminy. Przy takiej erudycji, to warto i mistrzów poznać. Miłego dnia. @@@ . Czytelnik 'katechetka' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Hitlera.' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,474361#w475684Fajne! Tak wstydzić się swoich mistrzów, że aż minusa mi za to wstawić. Szanowna Pani, studiowałem na kilku uczelniach i pomimo że nie uznaję żadnych osobowych autorytetów, to jestem dumnym z moich nauczycieli. A może ten minus, to za podanie ciekawych lektur niezbyt cytatej gimnazjalistce? Niech Bóg ma Panią w opiece. @@@ . |
#140 14 na 14 | Madman (7811 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Dziecko ojca nie jest ojcem.A dziecko boga jest bogiem?  |
#141 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | . > Lepsze niż tradycje ateistyczne w Korei Północnej z obozami pracy.I znowu bzdury Pani opowiada. Wystarczyło popatrzeć na ryczące w rozpaczy tłumy po śmierci jednego ze wcieleń ich boga. Całe szczęście, że mają już jego następne wcielenie. To Pani jest najczystszej wody ateistką, która wrzeszczy tylko mój bóg i wiara w niego jest jedynie prawdziwą. Większość fideistów - jakby ich Pani nie ponazywała - ma w wielkim poważaniu takich pokrzykiwaczy i wierzą sobie w swoich. Czy ten religijny bełkot opisujący Pani Boga: "Całą mocą wierzymy i bez zastrzeżenia wyznajemy, że jeden tylko jest prawdziwy Bóg, odwieczny i nieskończony, niezmienny, niepojęty, wszechmocny i niewymowny, Ojciec, Syn i Duch Święty: Trzy wprawdzie Osoby, ale jedna istota, substancja, czyli natura zupełnie niezłożona. Ojciec od nikogo nie pochodzi, syn tylko od Ojca, Duch Święty od Obydwóch, i to bez początku, zawsze i bez końca. Ojciec Rodziciel, Syn zrodzony, Duch Święty pochodzący: współistotni i równi sobie, wszechmocni i współwiekuiści. Są jedynym wszystkich rzeczy początkiem, stwórcą wszystkiego co widzialne i niewidzialne, co duchowe i materialne. [Ten jeden Bóg] wszechmocną swoją potęgą równocześnie, od początku czasu, stworzył z nicości jeden i drugi rodzaj stworzeń, tj. istoty duchowe i materialne: aniołów i ten świat, a na koniec naturę ludzką łączącą te dwa światy, złożoną z duszy i ciała".bogów. www.racjon(*)hp/s,4873/q,Bog.bogowie.bostwaJest mądrzejszy od bełkotu opisującego wiarę w Juche (czyt. dżucze) stworzoną przez Wielkiego Wodza Prezydenta Kim Ir Sena. Ideologia Juche opiera się na myśleniu, że wszystko należy do człowieka po to aby mu służyć. Ideologia Juche pozwala na stworzenie niezniszczalnej więzi między ludzkimi masami i Wodzem, oznacza to możliwość zbudowania niezależności i suwerenności gdzie ludzie mogą używać swoich talentów i siły dla wspólnego dobra. Trzy aspekty wiary Przywódcy Korei Kim Dzong Ila Niezależna Korea, zwycięsko podążająca na przekór burzom historii w kierunku socjalistycznego rozwoju, czerpie swoja siłę i nadzieje na dalszy rozkwit z trzech punktów widzenia świata swojego Przywódcy Kim Dzong Ila.www.krld.p(*)ywodcy Kim Dzong Ila.pdf W propagandzie państwowej Kim Dzong Il jest przedstawiany jako wybitny generał, ale - w przeciwieństwie do swojego ojca - nie jako niedościgniony mistrz wszystkich sfer życia publicznego. Takie rozwiązanie było koniecznie z uwagi na panujący w kraju kryzys gospodarczy i głód, które dało się wytłumaczyć wyłącznie konfrontacją ze Stanami Zjednoczonymi i koniecznością skupienia przez Kim Dzong Ila wszystkich wysiłków na obronie państwa. Zdaniem B.R. Myersa, amerykańskiego specjalisty od ideologii północnokoreańskiej kryzys jądrowy wyposażył go w jego własny mit o ocaleniu narodu. Zarazem jednak w propagandzie Drogi przywódca jawi się jako bardziej ludzki i podatny na zranienie niż Kim Ir Sen, a więc stanowi bardziej przekonujące ucieleśnienie rasy koreańskiej.Chce Pani powiedzieć, że to bardziej chore od katolicyzmu? Zgoda, ale tam ludzie mają taką mentalność, a wiara jest wiarą i im głębsza tym głupsza. Niezależnie od tego w jakiego Wacka się wierzy. Miłego dnia. @@@ . |
#142 2 na 2 | finerbijk (17282 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Przecież selekcja do obozów odbywała się według innych zasad.> Według grup zawodowych?Również. Za wiki: "Obozy zaczęły służyć jako miejsca przetrzymywania inteligencji krajów podbitych (w szczególności polskiej), kleru (w szczególności katolickiego), osób związanych z ruchem oporu i podziemiem, ofiar łapanek ulicznych oraz jeńców wojennych". > Jest to logiczne, ale czy logiką kierował się Hitler?W jego szaleństwie była jakaś metoda. |
#143 8 na 8 | Mateusz(Kojut) Kozuch (2120 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Ekskomunika automatyczna wykluczyła ich z KK więc opowiada Pan bzdury.Ciekawy sposób obrony. Automatyczna ekskomunika i już argumentacja oponenta leży. Ach, my biedni ateiści, takiego przydatnego narzędzia w swojej "ideologii" nie posiadamy. |
#144 4 na 4 | setarkos (10757 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > .. Ateista czy nazista,ta sama skłonność do mordowania i eksterminacji ludzi.Pewnie warto byłoby zatem wprowadzić konstytucyjny zakaz ateizmu (a przynajmniej zabronić niewiernym sprawowania wysokich urzędów).. Jak myślisz (czy raczej: jak czujesz)? |
#145 4 na 4 | Mateusz(Kojut) Kozuch (2120 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Ideologia komunistyczna była ateistyczna.NIE! Komunizm byl/jest z zalozenia SWIECKI nie ateistyczny. Stalin jako psychopata (chrzescijanski raczej, bo nie slyszalem aby kosciol rosyjski nalozyl na niego ekskomunike) niszczyl ludzi/organizacje, ktore uwazal za swoich wrogow. A wsrod nich byli zarowno przedstawiciele Cerkwii jak i jego (Stalina) najblizsi wspolpracownicy (czasami przyjaciele). |
#146 4 na 4 | Mateusz(Kojut) Kozuch (2120 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Interesuje mnie kim jest człowiek,a nie jego poglądy.Poglądy świadczą o człowieku. |
#147 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | . > >>>Przecież selekcja do obozów odbywała się według innych zasad.> >>>Według grup zawodowych?> Również. Za wiki:> "Obozy zaczęły służyć jako miejsca przetrzymywania inteligencji krajów podbitych (w szczególności polskiej), kleru (w szczególności katolickiego), osób związanych z ruchem oporu i podziemiem, ofiar łapanek ulicznych oraz jeńców wojennych".Zupełnie nie rozumiem, gdzie w tym cytacie jest informacja o nadreprezentatywności, a nawet o grupach zawodowych. Inteligencja, to grupa zawodowa, a z klerem, czy bez kleru? Nasza rozmowa była taka: Cytat:>>>>Jaka nadreprezentatywność - w jakich obozach? >>>>W obozach jenieckich, w obozach zagłady, a może w obozach nur für Deutsche? >W KL względem innych grup zawodowych i kapłanów innych wyznań. Mam trochę literatury na ten temat przez wydawnictwa kościelne i nigdzie nie znalazłem twierdzeń o nadreprezantywności. Zresztą od czego miałaby być ona liczoną? Kapłanów innych wyznań? To najpierw należałoby wyliczyć ilu kapłanów jakiego wyznania przypada na określoną liczbę i gdzie. W Polsce, w Niemczech, w Rosji, w Europie? Przecież selekcja do obozów odbywała się według innych zasad. Według grup zawodowych? To miałoby znaczyć np, że księży było więcej niż krawców? Takie wyliczenia to paranoja, do niczego nie prowadząca. W Wikipedii to większość haseł mogłoby otrzymać imprimatur, ale to samo hasło ma trochę inny wydźwięk, gdy podamy większy cytat: Podczas wojny niemieccy naziści wprowadzili nowe typy obozów, zgodnie z rozszerzeniem ich roli w przeprowadzaniu założeń polityki nazistowskiej oraz konkretnych celów natury ekonomiczno-militarnej. Obozy zaczęły służyć jako miejsca przetrzymywania inteligencji krajów podbitych (w szczególności polskiej), kleru (w szczególności katolickiego), osób związanych z ruchem oporu i podziemiem, ofiar łapanek ulicznych oraz jeńców wojennych. W obozach masowo wykorzystywano więźniów do niewolniczej i wyczerpującej pracy na rzecz niemieckich firm, w tym przede wszystkim koncernów przemysłu wojennego. Eliminacja elit polskich, jak również masowe mordy na zwykłej ludności miały miejsce w ramach przygotowanego projektu Generalnego Planu Wschodniego, mającego na celu kolonizację ziem słowiańskich. Po 1939 r. znacznie rozbudowano dotychczas istniejące obozy koncentracyjne na terenie przedwojennej III Rzeszy, a w miarę zdobyczy terytorialnych w okupowanych krajach organizowano nowe obozy i ośrodki zagłady. Największymi nowo powstałymi tego typu obozami były (w kolejności ich powstawania): Stutthof (sierpień 1939), Auschwitz (wiosna 1940), Neuengamme (czerwiec 1940), Natzweiler-Struthof (lipiec 1940), Gross-Rosen (1940), Bergen-Belsen (październik 1940), Majdanek (październik 1941), Hertogenbosch (styczeń 1942), Ryga-Kaiserwald (Salaspils - maj 1943), Mittelbau-Dora (koniec 1943). Przy lokalizacji obozów brano m.in. pod uwagę położenie dogodne ze względów komunikacyjnych, sąsiedztwo wielkich zakładów produkcyjnych lub kamieniołomów w celu wykorzystania pracy niewolniczej więźniów (np. Mittelbau-Dora, Gross-Rosen).
Osobnym torem potoczyła się historia obozów przeznaczonych dla wymordowania milionów Żydów z całej Europy. Wraz z atakiem Niemiec na ZSRR specjalne szwadrony rozpoczęły akcję masowych mordów na Żydach, najpierw mężczyznach i chłopcach, potem również kobietach i dzieciach. W obliczu problemów organizacyjnych, wysokich kosztów oraz trudności psychologicznych dla katów, związanych z tak licznymi egzekucjami, już w 1941, a szerzej od 1942 r., wybrane placówki zaczęto przygotowywać pod kątem nowej metody masowej eksterminacji. Instalowano całe systemy komór gazowych i krematoriów, które miały służyć mordowaniu i paleniu tysięcy zwłok dziennie - głównie Żydów.(Już przy informacji, że ludność była szczególnie polska nasuwa się wniosek, że kler był głównie katolicki. Gdy zaczęto mordować Żydów, to zaczęli szczególnym zainteresowaniem zbrodniarzy cieszyć się rabini. A wielką radość odczuwali, gdy im się jakiś cadyk trafił. Przecież ten zbrodniczy system wydobył ze złych ludzi wszystko co najgorsze.) > >>>Jest to logiczne, ale czy logiką kierował się Hitler?> W jego szaleństwie była jakaś metoda.Niektórzy się w jego poczynaniach się racjonalności doszukują, ale jakoś trudno jest mi wczuć się w logikę psychopatów, zbrodniarzy, morderców. Choć historia zna sporo takich typów. Pozdrawiam. @@@ . |
#148 3 na 5 | Mateusz(Kojut) Kozuch (2120 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > A ateiści? Marzy Pan o ZSRR, Korei Północnej,Chińskiej Republice Ludowej czy Kambodży Pol Pota?Po.....ne katolickie myslenie! A czemu katole jedne nie dajecie jako przyklad takich krajow jak Czechy, Hollandia albo Szwecja- kraje laickie z przewaga ateistow. Nie, wy to od razu z grubej rury aby innym debilom ateizm obrzydzic. Powiem tyle- jestescie siebie warci! I obym nigdy nie mial na zywo do czynienia z ludzmi takimi jak Ty. PS Pisze "wy" gdyz uzytkownik katechetka prezentuje poglady jakie dosc czesto mozna spotkac na portalach takich jak "Onet" czy inna "WP". Wystarczy sie temu przyjrzec a mozna stwierdzic, ze calkiem spora czesc tam piszacych wypowiada sie w podobnym tonie. |
#149 6 na 6 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Jeśli katolik zabijał był automatycznie ekskomunikowany.No, no i co by tu powiedzieć...  Przecie historia Europy i nie tylko, to ciągłe mordowanie się, pardon, zabijanie. Ilu z tych co zabijali było katolikami? Ho, ho może i ja mam w rodzinie jakiego "ekskomunikowanego" przodka? W takim razie mój chrzest jest nieważny? O tych co mord..., zabijali w imię papieża, nie wspominam. Przecie oni ułaskawieni zostali. Co tam jakiś Bóg i jego prawa wobec woli głowy Kościoła... Prawda? A teraz, tradycyjnie proszę o odwrócenie kota do góry nogami. |
#150 6 na 6 | Tomek Fiedorek (5805 punktów) | Odp: Religia Hitlera. | > Ateista czy nazista,ta sama skłonność do mordowania i eksterminacji ludzi.Zacytuję kogoś: Cytat:Z tego wynika że bycie katolikiem czy ateistą nie warunkuje zachowań agresywnych dążących do eksterminacji ludzkości Któż to napisał? Może brak interpunkcji będzie pomocny?  To jak to w końcu jest? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|