Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
189.225.297 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29036 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Wojna na Ukrainie skończy się w 2022?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 184 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Gdybym został królem świata, to bym się nazywał Walery Armata… Pewnie nic bym nie robił. Uważam, że najlepiej się ludziom nie wcinać. Pozostawić ich samym sobie, z ich własną aktywnością. Wtrącać im się w jak najmniej rzeczy. Zapewnić szeroko pojęte bezpieczeństwo, możliwość osądzania tych, którzy szkodzili by innym i nic więcej. Pozostawić sobie wpływ na wojsko, policję i sądy, a do niczego..
Krytyka Racjonalisty
<- Wróć do innych listów
-Brak tytułu- (05-06-2001)
 Autor: Artur

Różnica poglądów nie pozwoli nam się zrozumieć. Ale RELIGIA (przynajmniej chrześcijańsko-katolicka) to nie system. PAMIĘTAJ że naukę chrześ. stworzył Jezus swoim życiem. Wszystko zamyka się w słowie MIŁOŚĆ które dla każdego człowieka i katolika i ateisty i innych powinno być najważniejsze. I pod takim względem trzeba to rozpatrywać. Jeśli ty postrzegasz to jako system to tylko dlatego że albo ty coś źle widzisz albo zobaczyłeś coś co CZŁOWIEK źle zrobił, ale w żaden sposób nie przekreśla to ogółu.
POZDRAWIAM I CZEKAM NA ODPOWIEDŹ.
Artur

Skoro nie dostrzegasz, że religia to system, to... hmm. Po cóż mamy dyskutować. Ja uważam Twoją postawę za gruntownie błędną i opierającą się na niewiedzy. Jednak nie chce Cię zmieniać, jeśli ze szczerością będziesz oddawał się tylko praktykowaniu miłości. To jednak było zupełnie obce chrześcijaństwu, lecz tego Ty nigdy nie dostrzeżesz. To jest tak jak z zakochaniem. Jeśli się zadurzysz w kobiecie, nie dostrzeżesz jej wad. Silny imperatyw biologiczny wypacza chłodny osąd. Podobnie z religią - drzemie w Tobie silna jej potrzeba, a że najprawdopodobniej zostałeś wychowany w religii katolickiej - będziesz wybielał wady i niedociągnięcia akurat tej a nie innej. Nie ma co się zresztą łudzić - przyszłość należy do wyższych ewolucyjnie postaw światopoglądowych, jakimi są ateizm i agnostycyzm. Wystarczy zdać sobie sprawę z faktu, że Europa zachodnia jest generalnie ZDECHRYSTIANIZOWANA. Tam właśnie zmierzamy. Naiwnością jest mniemać, że prawo naczyń połączonych w tym przypadku nie zadziała. Oprócz integracji gospodarczej Polska prędzej czy później dostąpi integracji (a)religijnej. Dlatego też zupełnie rozumiem tych z księży, którzy przestrzegają przed Unią. Reszta kleru jest najprawdopodobniej ślepa lub nieszczera.
Sądzę, że nie powinieneś na mnie angażować swych emocji, gdyż nie możemy sobie w żaden sposób pomóc.
Pozdrawiam,
Mariusz Agnosiewicz

[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365