Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.168.147 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 415 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Jedna z najsmutniejszych lekcji płynących z historii ludzkości brzmi: Jeśli oszukiwano nas przez wystarczająco długi czas, to mamy tendencję do odrzucania jakichkolwiek dowodów na występowanie tego oszustwa. Nie jesteśmy zainteresowani odnalezieniem prawdy. Oszustwo nas pochłonęło. Po prostu zbyt bolesne byłoby przyznanie się nawet przed samym sobą, że zostaliśmy oszukani."
Krytyka Racjonalisty
<- Wróć do innych listów
Biblia_vs_homoseksualisci_2414 (06-05-2003)
 Autor: Rafał Kowalewski
Biblia nie potępia samych homoseksualistów, ale praktyki homoseksualne. Są one grzechem. Jednak Jezus może człowieka uwolnić z orientacji homoseksualnej. Bóg nie stworzył Adama i Adasia, ale Adama i Ewę. Także Jezus wypowiadał się tej kwestii, nauczając na temat małżeństwa. Np. mówił "opuści człowiek ojca swego i złączy się z żona swoją". Biblia naucza, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. Jeśli już ktoś chce żyć w związku homoseksualnym, to czemu chce adoptować czyjeś dzieci, a nie zrobi sobie swoich ? Jeżeli kościoły protestanckie opierają się na Biblii, to nie zmienią podejścia do tego, ze małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety.
Autor pisze, że już wiele kościołów protestanckich zmieniło swoje podejście do tego tematu. Ciekawe które ? ja słyszałem tylko o luteranach i anglikanach. Ale czy dwa kościoły, to wiele kościołów ?
Ja jestem antyklerykałem, popierającym rozdział kościoła od państwa. Moje życie opieram na Biblii i tylko dlatego popieram rozdział kościoła od państwa, ponieważ interpretuję Biblię dosłownie. A Jezus powiedział: "co cesarskie oddawajcie cesarzowi, a co boskie Bogu". Jestem członkiem Kościoła Zielonoświątkowego.
W tekście autor zawarł nieprawdziwe informacje, że kościoły rzekomo wręcz nienawidzą homoseksualistów. Jest przeciwnie - kościoły chcą im pomóc.
Jeżeli autor popiera choć minimalnie wolność religijną, to nie może odbierać nikomu prawa interpretowania Biblii dosłownie, a także uznawania małżeństwa jako związku heteroseksualnego.
Autor zarzuca chrześcijanom dyskryminację homoseksualistów, a sam dyskryminuje, tych którzy nie akceptują tych związków (co nie znaczy, że je dyskryminują).
Pozdrawiam
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365