Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
193.512.300 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 233 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Bóg jest jedynym bytem, który aby rządzić, wcale nie potrzebuje istnieć."
Krytyka Racjonalisty
<- Wróć do innych listów
Biblia_vs_homoseksualisci_2414 (06-05-2003)
 Autor: Rafał Kowalewski
Biblia nie potępia samych homoseksualistów, ale praktyki homoseksualne. Są one grzechem. Jednak Jezus może człowieka uwolnić z orientacji homoseksualnej. Bóg nie stworzył Adama i Adasia, ale Adama i Ewę. Także Jezus wypowiadał się tej kwestii, nauczając na temat małżeństwa. Np. mówił "opuści człowiek ojca swego i złączy się z żona swoją". Biblia naucza, że małżeństwo to związek mężczyzny i kobiety. Jeśli już ktoś chce żyć w związku homoseksualnym, to czemu chce adoptować czyjeś dzieci, a nie zrobi sobie swoich ? Jeżeli kościoły protestanckie opierają się na Biblii, to nie zmienią podejścia do tego, ze małżeństwo jest związkiem mężczyzny i kobiety.
Autor pisze, że już wiele kościołów protestanckich zmieniło swoje podejście do tego tematu. Ciekawe które ? ja słyszałem tylko o luteranach i anglikanach. Ale czy dwa kościoły, to wiele kościołów ?
Ja jestem antyklerykałem, popierającym rozdział kościoła od państwa. Moje życie opieram na Biblii i tylko dlatego popieram rozdział kościoła od państwa, ponieważ interpretuję Biblię dosłownie. A Jezus powiedział: "co cesarskie oddawajcie cesarzowi, a co boskie Bogu". Jestem członkiem Kościoła Zielonoświątkowego.
W tekście autor zawarł nieprawdziwe informacje, że kościoły rzekomo wręcz nienawidzą homoseksualistów. Jest przeciwnie - kościoły chcą im pomóc.
Jeżeli autor popiera choć minimalnie wolność religijną, to nie może odbierać nikomu prawa interpretowania Biblii dosłownie, a także uznawania małżeństwa jako związku heteroseksualnego.
Autor zarzuca chrześcijanom dyskryminację homoseksualistów, a sam dyskryminuje, tych którzy nie akceptują tych związków (co nie znaczy, że je dyskryminują).
Pozdrawiam
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365