Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
189.441.555 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Wojna na Ukrainie skończy się w 2022?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 255 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Z niejakim osłupieniem czytam lub słyszę wyznania wiary w rozum i rozsądek obywateli III Rzeczypospolitej. Mogę od biedy pojąć, że akurat politycy nam je objawiają. Taki polityk rozumuje następująco: gdy będę sławił pod niebiosa mądrość wyborców, to oni chętnie uwierzą i złożą w urnie kwit z moim nazwiskiem, o co właśnie chodzi. Polityków więc rozumiem - kto nie z nami, ten przeciw Dobru i Prawdzie,..
Krytyka Racjonalisty
<- Wróć do innych listów
Biblia_vs_homoseksualisci_2414 (19-05-2003)
 Autor: Wojciech
Witam
Niestety nie zgadzam sie, zachecam do lektury krotkiego wstepniaka do majowego numeru SlowaPrawdy: www.SlowoPrawdy.dlaJezusa.pl Nie jest to odpowiedz bezposrednio na Pana tezy, ale odpowiada posrednio na Pana 'argumenty' biblijne. Swoja droga jak Pan widzi (zobaczy) jest to tekst w ktorym chcemy wyjsc z nasza opinia, tak by nie bylo 'nic o nas bez nas'. Temat dla Kosciola trudny bo kulturowo bulwersujacy (dla mnie na szczescie - nie chce zyc w kraju o kulturze 'bi-seksualnej', bo uwazam ze jest to grzech - oczywiscie w znaczeniu jednostki), ale droga zamkniecia sie jest ZLA.
pozdrawiam
Wojciech

MA: Panie Baptysto,
Pan Wlodek korzysta z jakichs felernych (albo raczej: tendencyjnych) tlumaczen. W Rzym 1,27 nie ma mowy o zboczeniu, lecz o "błędzie". (łac. vulg. 'erroris'; gr. westcot 'planhs'). Jesli baptysci wciaz slepo wczytuja sie w tekst Biblii, nalezaloby przynajmniej starac sie o mozliwie wierne tlumaczenia. Warto tez zauwazyc, ze Biblia potepia tam jedynie meskich homoseksualistow (1 Kor 6,10: "masculorum concubitores"). Zapomniano o lesbijkach? :)
Poza tym chcialbym zwrocic uwage na fragment p. Tasaka: "Ależ mamy homoseksualistów wśród polityków, artystów, dziennikarzy - znacznie częściej wśród finansowej elity niż dołów społecznych". Dla mnie to bzdura. Mamy nie dlatego, ze jest ich wiecej akurat tam, jak sugeruje błędnie autor, lecz dlatego, ze akurat te grupy ludzi moga sobie czesciej pozwolic na odwage i przyznac sie do homoseksualizmu.
Uwazam, ze adopcja dzieci przez pary homoseksualne moze byc dyskusyjna, ale nazwanie jej: "zaspokojeniem egoistycznych pragnień", dowodzi, ze autor wyjatkowo slabo rozumie lub nie chce zrozumiec to o czym pisze.
Ja osobiscie sceptycznie oceniam zabiegi Jacka Krówki o pogodzenie Biblii z homoseksualizmem. Dla mnie bowiem zarowno Biblia jak i chrzescijanstwo sa czynnikami obstrukcyjnymi i szkodliwymi, jak sie okazuje nie tylko intelektualnie, ale i spolecznie. Tekst p. Wlodka Tasaka jest kolejnym tego potwierdzeniem.
Jestem ateista - i bogu dzieki:)
Pozdrawiam, lecz z dezaprobata
 E-Mail: wojm@dlaJezusa.pl
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365