Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.700.505 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 366 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Powiedzieli im, że w kapitalizmie pierwszy milion trzeba ukraść, więc każdy zabrał się do roboty jak umiał."
Komentarze do strony Racjonalista - Prolog

Dodaj swój komentarz…
SilentOtto - Feudalizm w nauce  -1 na 3
Niestety ilość informacji spadających we współczesnym świecie na jednego śmiertelnika wyklucza możliwość ich weryfikacji.. Siłą rzeczy musimy opierać się na wierze... A w kontekście do feudalnych stosunków panujących w świecie akademickim, wiara ta jest nieracjonalna... Autorytety nie raz się ośmieszyły i nie raz opóźniły rzetelne badania.. Vide Majowie i błędna teoria NAUKOWEGIO GURU (jak może mylić sie człowiek, który tyle lat poświęcił i tyle opublikował?), że to był miłuący pokój ludek... Guru umarł, błędna teoria do piachu... 50 lat w plecy... Jak się zwał, tak się zwał iaległupoty kóre były za życia GURU NAUKOWEGO NIEPODWAŻALNYMI AKSJOMATAMI odeszły do grobu... Żarówka to gadżet i nigdy się przy jej pomocy miasta nie oświetli... Obiekt cięższy od powietrza latał nigdy nie będzie... NAUKOWCY ZBUDOWALI PIERWSZY SAMOLOT? CZY ENTUZJAŚCI?
Autor: SilentOtto Dodano: 19-06-2005
Reklama
SilentOtto - GURU NAUKOWI   2 na 4
Kiedy mój przyyaciel mówił mi, że aby napisać pracę doktorską musi się nauczyć języka programowania, którego nikt poza promotorem nikt rozsądny nie używa , bo jest prymitywny... Śmiałęm się ale.... Co ma na myśli? Postęp!? Byłem na tzw. studiach informatycznych w mieścieon stołecznym na uczelni pod auspicjami... i jeszcze zapłaciłem za to...g..no. A na labolatoriach dowiedziałem się od pani DOKTOR, że Office to SYSTEM OPERACYJNY!!! SIC!!! Tak sięs kłada, że byłem MCSE, ale pomimo tego zostałem wyrzucony z zajęć! I ja mam za to płacić, bo mi dadzą papier magistra idioty!? IDIOCI? Głąby, które w systemie feudalnym dostali swoje papierki?
Autor: SilentOtto Dodano: 19-06-2005
SilentOtto - weryfikacja   2 na 2
I Pan proponuje weryfikację na podstawie wątpliwych teorii? Zgoda, teorie naukowe można zweryfikować, pośmierci guru, czy też wymarciu opcji guru... To jest jakiś plus w stosunku do wiary religijnej...
Autor: SilentOtto Dodano: 19-06-2005
SilentOtto - Podłe  -4 na 6
To co Pan propaguje jest tak samo podłe jak religie... Wierzyć w teorie wysnuwane w środowisku daleko bardziej zamordystycznym jak kościelne (vide stosunki akademickie) A potem "przepraszamy"... Noooooooom owszem, przepraszamy, żeśmy się pomylili? To jakaś nowa JAKOŚĆ? Tu nie chodzi chodzi o prawdę.... Co PAN IM DA W ZAMIAN? Tym prymitywom, którzy wierzą i chcą wierzyć?
Z dnia na dzień wyjdzie papa i powie: My chotieli choroszo, poluczilos kak wsiegda" ? Toż go ukamienują...
Najpierw skończcie z zamordyzmem w środowisku, a potem naprawiajcie...
Autor: SilentOtto Dodano: 19-06-2005
Eflaugus - po co te nerwy?   1 na 1
Co Ty się tak stresujesz? Każdy jest dziełem swoich czasów. Racjonalista.pl również. Dystansu trochę ;-)
Co zrobi wiatr historii z tutejszymi ideami, to się zobaczy dopiero.
Autor: Eflaugus Dodano: 19-06-2005
bialutki - To już nie szkoła  -3 na 5
Kiedyś naprawdę przyjemnie się czytało tu artykuły, teraz coraz więcej chorej antyklerykalnej postawy, to nie jest racjonalizm, to nie jest agnostycyzm, to nie jest ateizm. Antyklerykalizm nie jest neutralny światopoglądowo, pewnie nieliczni mnie zrozumieją (staram się edukować kiedy mogę, w różnych miejscach w internecie i w prasie). Antylkerykalizm nie jest poglądem,  to jest postawa wobec innej grupy ludzi, nacechowana negatywnie, wręcz można okreslić to jako fobię, a takie przypadłości się leczy. A jak jeszcze dojdzie do tego dział pt. "Internetowe Centrum Krytycznej Biblistyki" i sonda pt. "Kto bardziej jest stworzony na obraz i podobieństwo Pana Boga?" to już nawet znam odpowiedź jeżeli chodzi - to jest paranoja.
To tak na temat kościoła bo jestem na bieżąco, jest jeszcze trochę do przejrzenia, ale przypomina mi się skecz, o różowej dupie, która siedzi na drzewie i twierdzi że jest słowikiem. I tak również zaczyna wyglądać wasz racjonalizm. Coraz bardziej widać, że portal jest robiony dla rzesz, a nie dla kogoś, kto lubi myśleć.  Informacje są podane, zapaczkowane, tak aby ludzie, z wyższym wykształceniem na chwilę poczuli się jak racjonaliści. I w kontekście ilościowym pewnie osiągnęliście sukces. W każdym razie za dużo w myśleniem racjonalnym
Autor: bialutki Dodano: 22-03-2009
Slodka Lili - Gdzie tu jest Hierarchia waznosci-Straszny tu HAOS  -2 na 2
tu jest byc moze i wiele INTRYGUJACYCH tresci..ale panujacy tu chaos jest STRASZNY....gdzie jest tu cos co mozna nazwac HIERARCHIA WARTOSCI RACJONALISTY..tu jak na rynku..jajek..czyli CI TAK NAPRAWDE CHCECIE POKAZAC..BO WYGLADA MI TYLKO..takie gadanie..CO TU JEST WZNE..A CO SMIETNIK INFORAMCJI..
Autor: Slodka Lili Dodano: 06-05-2009
Marta - Jedno i ... to samo.  -3 na 5
Witam:)
Zastanawiam się dlaczego większość waszych  tematów poświęcacie religiom, ich założeniom i bogom? Przecież jesteście zdeklarowanymi ateistami bądź agnostykami?
Wykluczyliście Boga ze swojego życia, na jego miejsce intronizując człowieka i jego rozum, a mimo to odnoszę wrażenie, że fakt istnienia Boga podskórnie was uwiera, że możliwość Jego obecności obala wasze założenia. Dlaczego więc się tak zbroicie? Tworzycie Stowarzyszenia Krytyków Biblii, posiadacie Radę Naukową jakoby miała wam zapewnić skuteczną merytoryczną obronę.
Próbujecie naukowo udowodnić, że Boga nie ma, Kościół nie ma wam tego za złe i nawet nie próbuje udowadniać wam, że Bóg istnieje, bo nie potrzebuje na to dowodów.
Autor: Marta Dodano: 24-02-2010
Buczkowski - odpowiadam MARCIE   3 na 3
Prawdziwy racjonalista jest wolny od jakiegokolwiek "uwierania" przez "istnienie" Boga, bo nie wierzy w jego istnienie. Nie można więc udowadniać istnienie czegoś, co NIE ISTNIEJE. Powołam się tu na zmarłego w ub. roku, największego-współczesnego, polskiego filozofa, prof. Leszka Kołakowskiego, który w wykładzie (wygłoszonym w progr. II TVP, dn. 06.03.2006r, godz.19,52), powiedział:"Nie można udowodnić istnienia pana Boga, taki dowód nie istnieje." Tak naprawdę, ateista, nie walczy w ogóle z Bogiem. Nie walczy z 2-ch powodów: 1) NIE MA LOGICZNEJ POTRZEBY WALCZYĆ Z CZYMŚ CO NIE ISTNIEJE; 2) NIE JEST DLA MNIE PRZESZKODĄ, ŻE KTOŚ WIERZY W BOGA, SKORO JEST MU TO POTRZEBNE W ŻYCIU. Przeszkadza mi natomiast to, że Kościół korzysta "wielkimi garściami" z publicznych pieniędzy (w tym, z moich podatków - bez mojej zgody), w sytuacji, gdy brak pieniędzy, np, na SŁUŻBĘ ZDROWIA, że księża nie płacą podatków od swoich przychodów, że darowizny na Kosciół są uprzywilejowane w stosunku do innych darowizn, że za największe  przestępstwa, jakim jest wykorzystywanie seksualne dzieci, księża i biskupi nie byli dotychczas karani (tak jak"cywilni" obywatele); księży przenoszono do innych parafii, biskupów pod "skrzydła" papieża. Postaram się dokończyć - "co przeszkadza".
Autor: Buczkowski  Dodano: 19-04-2010
Płeć Piękna - Link do wątku   1 na 1
http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,334362
Autor: Płeć Piękna  Dodano: 10-06-2010
parapsycholog - Piotr Arkadiusz - do Marty
Marto - Boga niema, jest tylko wiedza która czyni oświecenie, przykład: cały mądry Watykan
był nasączony teorią płaskiej Ziemi, palono ludzi na stosach jeśli ktoś miał inną teorię, ale Kopernikowi się udało, jeden przeciwko wszystkim, czy był dogmatem czy racjonalistą?
Temat boskości chciałbym częściowo wytłumaczyć. Skoro w biblii pisze wyraźnie, "Syn Boży - Duch Święty - Bóg Ojciec" jest jednością w nas, tak jak "ucho - nos - oko" jest w nas, jest to typowy przykład spojrzenia trzeźwym materialnym umysłem a jeszcze do tego dodajmy werset "Bóg stworzył człowieka na podobieństwo swoje - ale nie był człowiekiem" Teraz zastanówmy się, o co tu właściwie chodzi, a to jest takie banalnie proste. Zadam pytanie . Czy "świadomość - podświadomość i nadświadomość" jest jednością w nas. i czy jest człowiekiem, jest to trójca, w każdym człowieku, Chyba nikt tego nie zaprzeczy: biblia cały czas o tych trzech stanach zmysłowych trąbi. I to jest cała filozofia wprowadzania ludzi w błąd a cel tego oszustwa jest banalnie prosty "KASA" Jeśli masz ochotę poszerzyć własne horyzonty tej wiedzy, przeczytaj moją książkę "ZA KULISAMI U BOGA" lub str. www.zaswiatyuboga.pl
Pozdrawiam wszystkich sympatyków Parapsychologii Piotr
Autor: parapsycholog  Dodano: 06-11-2012
lipcowydziadek - Koraszewscy   1 na 1
Państwo Koraszewscy - wracajcie, bez Was nie ma co czytać.
Autor: lipcowydziadek  Dodano: 09-01-2014

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365