Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
143.234.758 wizyt
Ponad 1058 autorów napisało dla nas 7261 tekstów. Zajęłyby one 28622 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Korea Północna zaatakuje
w 2018 r.
w ciągu kilku lat
nie zaatakuje
  

Oddano 1584 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
(..) do jakiego stopnia [ludzie] gotowi są usprawiedliwiać zło ze względu na jakiekolwiek wartości ideologiczne? Ci, co sądzą, że granic takich nie da się określić, lub którzy po prostu nie godzą się na ich określenie, są - we właściwym sensie tego słowa - duchowymi spadkobiercami Hitlera.

Dodaj swój komentarz…
Pabich - Anatomia dorabiania gęby czyli..
Widziałem podobną mapę zgodną prawie z pańską  w 100% tyle ze zamiast głupich polaków było użyte jeszcze gorsze sformułowanie o treści ludzie którzy nienawidzą Azjatów chińczyków
Autor: Pabich  Dodano: 30-12-2016
Reklama
Droper - Ewolucja memu
Bardzo dobry tekst poruszający kwestie o której zdecydowanie za mało się mówi, każdy internetowy wyjadacz zdaje sobie sprawę z istnienia zjawiska, sam się z tym zetknąłem dziesiątki razy i bywały momenty gdy sianie antypolskiej nagonki w miedzynarodowym internecie przybierało czasami wręcz szokujące rozmiary.
Całe szczęście jest takie że Polacy mają tą umiejętność przerabiania hejtu na swój własny użytek, te wszystkie polandballe i cała reszta memów które w założeniu miały nam zaszkodzić tak naprawdę nam się przysłużyły, sam polandball dziś kojarzy sie bardzo pozytywnie i jest rozpoznawalny na całym świecie, ten mem nas wypycha z zadupia w sam pępek internetowej globalnej kultury, ludzie o nas mówia, interesują się, jest zamieszanie, ten mem zrobił nam marketing za grube miliony.
Autor: Droper  Dodano: 30-12-2016
Poltiser - Wchodzić w rolę...   3 na 3
Ma Pan rację pisząc o anty... propagandzie. Ona zawsze działała i działa nadal. Zjawisko nieuniknione nie tylko wśród ludzi. Szympansy zachowują się podobnie. Mając lepiej rozwiniętą od innych "theory of mind" nie mysimy wchodzić w wyznaczone role, co w naszej historii od ponad 400 lat zdarza się nadwyraz często. Między innymi dlatego czytam pańską stronę, choć muszę przyznać niektóre artykuły ostatnio wzbudzały moje zdziwienie i zaskakiwały propagandowymi chwytami. Zwalczanie kłamstw tylko powiększa ich popularność. Cierpliwe korygowanie błędów i rekonstrukcje zjawisk i historii w sztuce i dogłębnym dziennikarstwie, jest o wiele skuteczniejsze, choć trudne i trafia do wyselekcjonowanej publiczności. Obecnie mamy dość skomplikowaną (ala lata 30ste) sytuację na ulicy i w korytarzach akademii. Moda na misje i prawomyślność oślepia najmądrzejszych i często plotą trzy po trzy (jakby powiedział Fredro).
Zgadzam się z Droperem, za mało mówimy o plotkach, bredniach i faktach. Konieczna jest nasza perspektywa i weryfikacja wydarzeń, bez wybielania ich, bez propagandy, bez idiotycznego bicia się w piersi i kajania za procesy historyczne. Wyraźnie natomiast należy pisać o tym co OBECNIE uznajemy za normę i cel. Łączę pozdrowienia Noworoczne dla wszystkich.
Autor: Poltiser  Dodano: 31-12-2016
wiiiktor - wiiiktor
pytanie, co robić w odpowiedzi - czy stworzyć armię trolli, która szkaluje Rosję?.. czy może armię, która promuje polską tradycję demokratyczną? a może obie te armie?

@Pabicha: ta mapa z informację, że Polacy nienawidzą Chińczyków wzięła się stąd, że przeglądarka chińska uzupełnia frazę "why Poland... hates China", co wynika z naszej współpracy dyplomatycznej i wywiadowczej z Japonią, po Wersalu (warto o tym poczytać! współpracowaliśmy przez prawie całą WWII. to więź podobna do tej, jaką mieliśmy z Węgrami. robię biznesy z jednym Japończykiem i on o tym wiedział). Chińczycy odczytywali naszą współpracę z Japonią jako antychińską i stąd takie autouzupełnianie.
Autor: wiiiktor  Dodano: 31-12-2016
Iznogud - co do...   1 na 1
nie zgadzam się na demonizowanie polandball'a, natomiast jeśli podstawić w to miejscie CNN czy niemieckie koncerny medialne, to by się zgadzało. Wbrew pozorom większą "gębę" Polsce dorabiają lewicowe zachodnie koncerny medialne niż rosyjska propaganda, szczytem bezczelności cechują się Austryjacy i Niemcy publikując "polskie obozy śmierci", a po (w końcu) przegranych procesach przed polskimi sądami, olewają wyroki.
Autor: Iznogud  Dodano: 02-01-2017
Nadsański
Bardzo dobry artykuł. Tego rodzaju teksty i publikacje są niezwykle pożyteczne w dobie "wojny informacyjnej", którą moim zdaniem tak naprawdę na arenie międzynarodowej dyskretnie toczą wszyscy ze wszystkimi i nie dotyczy ona wyłącznie kwestii wizerunku danej nacji. Nie zgodzę się tylko z tezą, że samokrytycyzm nie jest potrzebny narodom osłabionym. Uważam, że UMIARKOWANY i KONSTRUKTYWNY samokrytycyzm (samokrytycyzm w wykonaniu salonu Gazety Wyborczej i środowisk jemu pokrewnych z pewnością taki nie jest) może pomóc w procesie samonaprawy.
Autor: Nadsański  Dodano: 05-01-2017
ederlezi
Co nie zmienia faktu że do mądrych nie należymy...
Autor: ederlezi  Dodano: 07-01-2017

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365