Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
167.835.432 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7335 tekstów. Zajęłyby one 28952 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 817 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
W tej materii sąd znawców jest nad wyraz zgodny: bóg do swego wyznawcy zawsze jest podobny

Dodaj swój komentarz…
Pabich - Anatomia dorabiania gęby czyli..
Widziałem podobną mapę zgodną prawie z pańską  w 100% tyle ze zamiast głupich polaków było użyte jeszcze gorsze sformułowanie o treści ludzie którzy nienawidzą Azjatów chińczyków
Autor: Pabich  Dodano: 30-12-2016
Reklama
Droper - Ewolucja memu
Bardzo dobry tekst poruszający kwestie o której zdecydowanie za mało się mówi, każdy internetowy wyjadacz zdaje sobie sprawę z istnienia zjawiska, sam się z tym zetknąłem dziesiątki razy i bywały momenty gdy sianie antypolskiej nagonki w miedzynarodowym internecie przybierało czasami wręcz szokujące rozmiary.
Całe szczęście jest takie że Polacy mają tą umiejętność przerabiania hejtu na swój własny użytek, te wszystkie polandballe i cała reszta memów które w założeniu miały nam zaszkodzić tak naprawdę nam się przysłużyły, sam polandball dziś kojarzy sie bardzo pozytywnie i jest rozpoznawalny na całym świecie, ten mem nas wypycha z zadupia w sam pępek internetowej globalnej kultury, ludzie o nas mówia, interesują się, jest zamieszanie, ten mem zrobił nam marketing za grube miliony.
Autor: Droper  Dodano: 30-12-2016
Poltiser - Wchodzić w rolę...   3 na 3
Ma Pan rację pisząc o anty... propagandzie. Ona zawsze działała i działa nadal. Zjawisko nieuniknione nie tylko wśród ludzi. Szympansy zachowują się podobnie. Mając lepiej rozwiniętą od innych "theory of mind" nie mysimy wchodzić w wyznaczone role, co w naszej historii od ponad 400 lat zdarza się nadwyraz często. Między innymi dlatego czytam pańską stronę, choć muszę przyznać niektóre artykuły ostatnio wzbudzały moje zdziwienie i zaskakiwały propagandowymi chwytami. Zwalczanie kłamstw tylko powiększa ich popularność. Cierpliwe korygowanie błędów i rekonstrukcje zjawisk i historii w sztuce i dogłębnym dziennikarstwie, jest o wiele skuteczniejsze, choć trudne i trafia do wyselekcjonowanej publiczności. Obecnie mamy dość skomplikowaną (ala lata 30ste) sytuację na ulicy i w korytarzach akademii. Moda na misje i prawomyślność oślepia najmądrzejszych i często plotą trzy po trzy (jakby powiedział Fredro).
Zgadzam się z Droperem, za mało mówimy o plotkach, bredniach i faktach. Konieczna jest nasza perspektywa i weryfikacja wydarzeń, bez wybielania ich, bez propagandy, bez idiotycznego bicia się w piersi i kajania za procesy historyczne. Wyraźnie natomiast należy pisać o tym co OBECNIE uznajemy za normę i cel. Łączę pozdrowienia Noworoczne dla wszystkich.
Autor: Poltiser  Dodano: 31-12-2016
wiiiktor - wiiiktor
pytanie, co robić w odpowiedzi - czy stworzyć armię trolli, która szkaluje Rosję?.. czy może armię, która promuje polską tradycję demokratyczną? a może obie te armie?

@Pabicha: ta mapa z informację, że Polacy nienawidzą Chińczyków wzięła się stąd, że przeglądarka chińska uzupełnia frazę "why Poland... hates China", co wynika z naszej współpracy dyplomatycznej i wywiadowczej z Japonią, po Wersalu (warto o tym poczytać! współpracowaliśmy przez prawie całą WWII. to więź podobna do tej, jaką mieliśmy z Węgrami. robię biznesy z jednym Japończykiem i on o tym wiedział). Chińczycy odczytywali naszą współpracę z Japonią jako antychińską i stąd takie autouzupełnianie.
Autor: wiiiktor  Dodano: 31-12-2016
Iznogud - co do...   1 na 1
nie zgadzam się na demonizowanie polandball'a, natomiast jeśli podstawić w to miejscie CNN czy niemieckie koncerny medialne, to by się zgadzało. Wbrew pozorom większą "gębę" Polsce dorabiają lewicowe zachodnie koncerny medialne niż rosyjska propaganda, szczytem bezczelności cechują się Austryjacy i Niemcy publikując "polskie obozy śmierci", a po (w końcu) przegranych procesach przed polskimi sądami, olewają wyroki.
Autor: Iznogud  Dodano: 02-01-2017
Nadsański
Bardzo dobry artykuł. Tego rodzaju teksty i publikacje są niezwykle pożyteczne w dobie "wojny informacyjnej", którą moim zdaniem tak naprawdę na arenie międzynarodowej dyskretnie toczą wszyscy ze wszystkimi i nie dotyczy ona wyłącznie kwestii wizerunku danej nacji. Nie zgodzę się tylko z tezą, że samokrytycyzm nie jest potrzebny narodom osłabionym. Uważam, że UMIARKOWANY i KONSTRUKTYWNY samokrytycyzm (samokrytycyzm w wykonaniu salonu Gazety Wyborczej i środowisk jemu pokrewnych z pewnością taki nie jest) może pomóc w procesie samonaprawy.
Autor: Nadsański  Dodano: 05-01-2017
ederlezi
Co nie zmienia faktu że do mądrych nie należymy...
Autor: ederlezi  Dodano: 07-01-2017
Margueritee - vvbzxxb
z opinii znajomego Amerykanina - wedlug niego wiekszosc Amerykanow uwaza ze obozy koncentracyjne byly w Niemczech (nie znał nikogo kto uwazal inaczej) - jak Auschwitz (przy zwiedzaniu Krakowa gdy ktos im mowil ze moga zwiedzic ten oboz byli w szoku bo wedlug nich jest w Niemczech) a te ktore maja polish w nazwie znacza , że są na terenie Polski... tak więc.... jak to jest z tą prawdą, nieprawda, półprawdą, manipulacją... ?
Autor: Margueritee  Dodano: 26-01-2020

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365