Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
182.578.883 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7342 tekstów. Zajęłyby one 28978 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3274 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie umiem wyobrazić sobie Boga nagradzającego i karzącego tych, których stworzył, a którego cele są wzorowane na naszych własnych - krótko mówiąc, Boga, który jest jedynie odbiciem ludzkich słabości. Ani też nie wierzę w przeżycie przez jednostkę śmierci jej ciała, chociaż słabe dusze żywią takie myśli z powodu strachu lub absurdalnego egotyzmu".

Dodaj swój komentarz…
okragly
do Berlina mamy tylko 100km (dzięki Rosjanom) ale prawa fizyki tu nie działają, zamiast sie wyrównywać wzrasta różnica poziomów, Balcerowicz Tusk, Rostowski i inni patoliberałowie powinni wrócić (Balcerowicz 20 lat temu obiecywał, że za 20 lat dogonimy Niemcy
Autor: okragly  Dodano: 06-01-2021
Reklama
lusyferpgr - z życia fabryki   3 na 5
Chciałbym dodać kilka obserwacji z branży produkcyjnej mając porównanie z dwóch firm (polskiej i niemieckiej) z tej samej branży.
- wyższa kultura techniczna objawiająca się w obchodzeniu się ze sprzętem
- miałem przyjemność współpracy z niemieckim dr inż. Rozwiązywał problemy na hali ubrany w drelich, potrafił obsłużyć tokarkę, nie bał się młotka. U nas dr inż. to tytuł szlachecki.
- wyższe wydajności dzięki lepszej organizacji pracy przy mniejszej obsadzie.
- wprowadzanie modernizacji jak i systemów komputerowych w polskich firmach i instytucjach to walka z ludźmi którzy za wszelka cenę starają się udowodnić że nie działa.
- we francuskich i niemieckich firmach związki zawodowe aktywnie uczestniczą w bhp na stanowiskach, poprawianiu ergonomii pracy i usprawnieniach podnoszących wydajność pracy!

Na koniec chciałem dodać że przy wszystkich inicjatywach najważniejszy jest plan. W każdy pomysł, przedsięwzięcie można wpompować dowolną ilość pieniędzy jeśli się nie ma dobrego planu co u nas jest powszechne.
Autor: lusyferpgr  Dodano: 08-01-2021
blob - Polska wersja książki
Gdzie można kupić polską wersję tej książki?
Autor: blob  Dodano: 01-02-2021
Hamburg1 - Niedziela
Nie wiem czy dobrze zrozumialem artykuł.

Po pierwsze moi drodzy praca w niedziele powinna byc bardzo dobrze wynagradzana . Podejrzewam ze chetnech nie bedzie brakowac.
Po drugie moi drodzy można śmiało powiedzieć że prawo w Polsce nie istniej .
Po trzecie takie instytucje jak inspekacja pracy to jest dowcip . No nie oszukujmy sie.
I po czwarte czy chcecie czy nie musicie zrozumieć że ludzie sa zniwolenie na własne życzenie . Obłożeni kredytami . Nie mowiac o bierzacych wydatkach . Zeby nie wiadomo co się dzialo Polacy przez najbliższe 20 lat będą tanią siłą roboczą
Autor: Hamburg1  Dodano: 18-04-2021
Wojciech Przytulski - Łaj Dżermans do it beter?  -1 na 1
Otóż Niemcy/Prusacy/Naziści "robią to" lepiej, gdyż są kulturą półzwierzęcą, której stałym i niezmiennym elementem ich funkcjonowania jest ciągła kradzież i pożeranie innych.
I nie skończyło się to wcale wraz z przegraniem działań zbrojnych przez Wehrmacht(państwo III Rzesza i jego następcy RFN czy NRD nie podpisały kiedykolwiek kapitulacji, ani paktu pokojowego ze swoją największą ofiarą czyli Polską). Krótko po wojnie kanclerz Konrad Adenauer powiedział:
"Nigdy więcej wojny, obedrzemy polskiego barana ze skóry bez użycia noża"
I to pokazuje czego się te nazistowskie wieprze nauczyły drugą Wojną Światową, otóż nauczyła się świnia, że "trzeba" pożerać innych, tylko tak żeby nie rzucało się to w oczy.
Gdy w początku lat 80-ch stało się jasne, że Związek Sowiecki upadnie, niemieckie służby dostały od sowieckiego generała Czesława Kiszczaka zgodę na werbowanie agentury na terenie polski w tym w aparacie partii! W latach 80-ch w Warszawie funkcjonowała delegatura STASI ("Operationgruppe Warschau") i przewerbowywała sowieckie struktury okupacyjne na swoją stronę.
Autor: Wojciech Przytulski  Dodano: 16-06-2021
Wojciech Przytulski - Łaj Dżermans do it beter??  -1 na 1
To m. in. dzięki temu świnie z zachodu tak sprawnie rozkradły i pożarły polski majątek narodowy po 1989, a czego kraść nie chciały lub nie mogły to zdeptały kopytami. Jeszcze kilka lat temu w niemieckim konsulacie we Wrocławiu pracowało kilkaset osób! To jasno pokazuje u kogo służy do dzisiaj biurokratyczny aparat okupacyjny wyhodowany nam tu pod okupacją żydo-sowiecką w latach 1945-89. Te wszystkie sądy i urzędasy rozwalają polskie firmy i czyszczące drogę firmom niemieckim, ustawy polskojęzycznego sejmu zarzynające podatkami i haraczami polskich przedsiębiorców i zwalniających z opłat firmy zachodnie itd. To tak w skrócie czemu "Dżermans do it beter"
Świnia jest zawsze świnią.
Na chwilę obecną Unia "Europejska" realizuje w Polsce plan wyłączenia nam prądu, poprzez zniszczenie polskich elektrowni. I znowu będzie, że Nazis do it beter, no bo po zamknięciu polskich elektrowni prąd będziemy kupować u Nazistów. A to że te żydo-sowieckie gnojki przewerbowane na stronę zachodnią i korporacyjną, które okupują polski sejm i ministerstwa wykonają każde zniszczenie to wiemy już po 30 latach kolonizacji żydo-nazi-sasko-banksterskiej po 1989.
Autor: Wojciech Przytulski  Dodano: 16-06-2021
LukaszJuke
Cała gospodarka jest zbudowana na automatach do gry online polskie-sloty.com/darmowe-sloty/ultra-hot/
Autor: LukaszJuke  Dodano: 30-06-2021
martaszyszka
Też chętnie dowiem się, gdzie kupić polską wersję książki. Dajcie znać. www.likespa.pl/
Autor: martaszyszka  Dodano: 09-09-2021

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365