Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
164.079.448 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7324 tekstów. Zajęłyby one 28895 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Koronawirus z Wuhan to
wiele hałasu o nic
sezonowy problem
lokala epidemia
globalna epidemia
  

Oddano 745 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Niech młodzieniec nie zaniedbuje filozofii, ale i starzec niech się nie czuje niezdolny do dalszego jej studiowania. Dla nikogo bowiem nie jest ani za wcześnie, ani za późno, aby zacząć troszczyć się o zdrowie swej duszy.
Komentarze do strony Teodemokracja Kaczyńskich

Dodaj swój komentarz…
monika.k  -5 na 11
W systemie, o którym mówię, nie ma niczego, co byłoby nie do przyjęcia przez osobę niewierzącą , ale dużo jest w programie PiS elementów które są nie do przyjęcia przez osoby wierzące. PiS jest partią któremu blisko do określenia katolewica.  Trochę z lewa trochę z prawa i kiełbasa wyborcza gotowa. Ktoś kto w ten sposób wypacza idee teistyczne jest gorszy od przeciwnika tych idei.Podobnie  PO jest gorsza  dla idei  liberalizmu gospodarczego niż SLD. Nie posądzałabym Kaczyńskiego o teodemokratyzm, ale raczej o heretyzm demokratyczny. Rozbawiło mnie stwierdzenie autora "A przecież wolny świat to „kraje demokracji liberalnej", gdzież ta wolność w którym kraju ? Wszystkie  demokracje jadą na garbie podatnika ile można. Dla profesora ,  który żyje za pieniądze podatnika to wolności nie ogranicza. 
Autor: monika.k  Dodano: 23-09-2011
Reklama
kub44 - Kaczyński łudzi się...   13 na 13
Kaczyński się nie łudzi, on gra, gra i jeszcze raz gra. Gra na to co może przynieść lepszy wynik wyborczy. Kaczyński ma w gdzieś to za kogo go uważają. On patrzy tylko na słupki popularności i jedyne czego w życiu pożąda to władza (nic innego mu już nie zostało). Robi i mówi to co jego wyborczy chcą usłyszeć. Dla mnie jest to w tej chwili najgroźniejszy dla Polski człowiek którego nie sposób się pozbyć. Jedynie wyborcy mogą to zrobić, a nie zrobią tego bo około 20% Polaków to właśnie tacy miniaturowi Kaczyńscy do których nic nie dotrze. kropka.
Autor: kub44  Dodano: 23-09-2011
Sliwa   7 na 7
Dziękuję Autorowi za tekst. Doskonale napisane. Sedno sprawy.
Autor: Sliwa  Dodano: 23-09-2011
Ondraszek - Bez zmian .   8 na 8
Prezes Kaczyński się nie zmienia ,zmieniają siętylko jego metody w drodze do przechwycenia władzy, jego wręcz chorobliwa chęć władzy widoczna była bezpośrednio po wyborach prezydęckich. To co proponuje PiS to nie istotna sprawa i tak Jarosław po wygranej postawi na swoim .Dlatego moim zdaniem szanowny "kub44" ma rację ,pisząc ,że jest to najgroźniejszy człowiek dla Polski .Jestem przekonany ,że gotów jest do każdej destrukcji społecznej jeśli miało by to pomóc w dojściu do władzy .Jego elektorat to wiecznie niezadowoleni i narzekający ludzie ,tacy genetyczni poszkodowani patrioci .Pozdrawiam .
Autor: Ondraszek  Dodano: 23-09-2011
zohen - a na początku były kompleksy   7 na 7
Jarosław – kompleks - Kaczyński. Chyba nie tyle o władzę rzecz się ma, a o leczenie z poczucia kompleksów i tzw. życiowej nieporadności, które tego pana zżerają. Władza jest jednym z najskuteczniejszych w jego przypadku lekarstw. I dalej – opinie o jego pobożności rozśmieszają mnie do rozpuku. Jego racjonalizm w tym miejscu zdaje się przewyższać nas wszystkich na tym portalu. Niech się nikt nie łudzi, nie o Boga chodzi, a o jego niebotycznie rozbudowaną strukturę naziemnej organizacji i jej funkcjonariuszy, którzy w tumanieniu ciemnego ludu przewyższają skutecznością nawet posła Kurskiego.
W sumie Himalaje hipokryzji i fałszu. Najtragiczniejsze jest to, że 25% naszego społeczeństwa daje się na to nabrać.
Autor: zohen  Dodano: 23-09-2011
zohen - c.d. bezinteresowna pobożność prezesa   5 na 5
Podczas piątkowej wizyty na Jasnej Górze prezes PiS Jarosław Kaczyński modlił się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej - oczywiście w gęstym towarzystwie reporterów, którzy swoimi przekazami wzmocnią miłosno - modlitewne przesłanie prezesa do pana Boga - tylko i wyłącznie do pana Boga.

Wcześniej prezes PiS uczestniczył w konferencji prasowej, zorganizowanej na terenie (zupełnie przypadkowo!) klasztoru - na jasnogórskich wałach.
O. Jasiulewicz uważa, że nie można tego odczytywać jako agitacji czy też angażowania Kościoła w kampanię na rzecz określonej partii - oczywiście wielebny ojcze: czy ktoś by śmiał kojarzyć pana Kaczyńskiego z PiSem, albo 23 września z wyborami, które będą dopiero za dwa tygodnie?

Prawda, że w tym wszystkim uderzający jest brak wyborczego kontekstu?
Autor: zohen  Dodano: 23-09-2011
Jan Res - Kaczyński a Kościół   21 na 21
Wszyscy znamy megalomanię prezesa PiS-u, lecz mało kto zdaje sobie sprawę z jeszcze jednego aspektu tej walki o władzę.
Kościół zrobi wszystko, aby wygrał PiS. Kaczyński już się sprawdził, więc Kościół ufa tylko jemu. 
Kardynał Dziwisz rozegrał to koncertowo: pochówek na Wawelu jest gwarancją całkowitego uzależnienia JK od Kościoła. Brat-marionetka już tam jest, więc inny pochówek, niż u boku brata, jest dla niego niewyobrażalny. Ale na ten pochówek będzie jeszcze musiał sobie zasłużyć: będąc u władzy będzie musiał jeszcze hojniej rozdawać Kościołowi majątki i przywileje.
Niestety wygląda na to, że JK z pomocą Kościoła może tę władzę zdobyć i ściągnąć na Polskę watykańskie tsunami.
Dlatego tak ważne jest nasze w tych wyborach uczestnictwo. 
Autor: Jan Res  Dodano: 23-09-2011
Rafał Poniecki - l'etat c'est moi!   1 na 1
Dla Jarkacza nikt się nie liczy, jeśli nie jest mu w jakis sposób przydatny do zdobycia władzy. Pewnie jeśli by uznał, że jacyś oligarchowie, baronowie przemysłu, którego ciągle Polsce brakuje, pomogli by mu wgramolić się na upragniony zydel, to olał by kościół. W końcu ten "religiant" swego czasu podłączał się do ludzi takich jak Kuroń. A dla mnie szczytem wszystkiego było zaangażowanie swojej matki do prezydenckiej kampani wyborczej. To było takie: "No matka, dosyć wylegiwania się i taryfy ulgowej. Robota czeka."
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 24-09-2011
Celtyk - Władza tak jak narkotyk
Czytając artykuł a potem komentarze przypomniał mi się utwór CLOSTERKELLER "Władza".Osobiście uważam, że Rafał Poniecki ma sporo racji. Kaczyński zasmakował już tego narkotyku zwanego Władzą ... Od przegranej PiS w wyborach musi się od kilku lat zadowalać jej substytutem w postaci bycia ledwie PREZESEM partii - to zdecydowanie za mało jak na jego rozdęte i nieposkromione ambicje.    Niestety (a może stety...) w życiu bywa tak jak w słowach piosenki - ten "narkotyk" potrafi zabić, choć nie zawsze uzależnionego..., czego namacalny przykład mieliśmy ponad rok temu...Jeśli Prezes zostanie premierem to los naszego społeczeństwa rysuje się w nieciekawych barwach z wyjątkiem "wybranych"... Wolność obywatelska będzie miała tylko jedno "jedynie słuszne" oblicze, a jakie .... - chyba nie trzeba wyjaśniać.Z drugiej strony myślę sobie, że sami sobie (jako społeczeństwo) winni jesteśmy - jaki naród taka władza, a, że w sporej mierze naród CIEMNY, bo wyłącznie wierzy, zamiast jeszcze czasem samodzielnie pomyśleć, to i o światłych kandydatów trudno :(
Autor: Celtyk  Dodano: 25-09-2011
Zbyszek - Więcej odwagi
Szanowny Panie Profesorze.  Ten artykuł z 2007 r., nadal pozostaje aktualny. Znowu Jarosław K. ubiega się o nieograniczoną władzę i jego wypowiedzi świadczą, że jest pewien wygranej. Niestety, historia niczego Polaków nie uczy i nadal będą głosować na formację,  która już raz pokazała swoje prawdziwe oblicze IV RP.  Smutne to i wiele mówiące o mentalności znacznej części polskiego społeczeństwa. Myślę, że dzisiaj może Pan znacznie ostrzej formułować swoje sądy niż cztery lata temu. Pana ostatni wywiad na tym portalu jest godzien upowszechnienia. Za co dziękuję, Zbigniew GOCH, RACJA Polskiej Lewicy w Szczecinie
Autor: Zbyszek  Dodano: 06-10-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365