Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.020.851 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3996 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Dzisiejszemu światu jest potrzebna nie tyle energia termojądrowa, ile raczej energia zamknięta w ludzkim sercu, którą trzeba wyzwolić."
Komentarze do strony Główne zasady konkordatu

Dodaj swój komentarz…
tycoon5 - to nie jest racjonalizm ani rzetelnosc   1 na 1
w artykule jest pelno emocji i to dyskwalifikuje autora jako "racjonaliste" chyba, ze znaczenie tego slowa ma byc takie, jak dla czynnosci zwanej racjonalizowaniem - czyli wlasne emocje ubieram w pozory logiki. Czy autor i wlasciciel portalu moglby napisac o sobie cos PRAWDZIWEGO? Skad jego postawa, poglady, dlaczego ta strona a nie inny sposob na znajdowanie porzadku we Wszechswiecie (czy na pewno o to chodzi?)? Portal niby uniwersalny ale tak, jak chinskie wyroby- jak znasz angielski to poczytasz opisy, jak nie - to nie. A niby robi go Polak (?). Moze facet do szkoly nie chodzil i nie zna apelu " Niechaj to narodowie wzdy postronni znaja ze Polacy nie gesi i swoj jezyk maja." (cyt z pamieci - kiedys tego w szkole uczono). Zeby zobaczyc jak inni to robia wystarczy wejsc na strony niemieckie. Poza tym dziwny to racjonalista, ktorego partnerem jest "Neutrum" organizacja jak najbardziej ideologiczna a w niektorych kwestiach wrecz fanatyczna (por def. fanatyzmu) Slusznie zapewne wlasciciel portalu napisal, ze odwiedzaja go przede wszystkim ludzie, podzielajacy zamieszczane tu poglady. Tylko jaki ma sens przekonywanie przekonanych? Zeby przypadkiem nie zmienili przekonan? Nie wiem, czy istnieje czlowiek bez ideologii ale w tej witrynie na pewno nie ma czlowieka bez oszukiwania siebie lub innych. I to jest smutne. Jesli to ma byc "racjonalizm" to ja moge byc krawcem. Odnosi sie wrazenie, ze humanizm (podobnie jak w dobie rewolucji francuskiej - specjalnie pisze mala litera) sceptycyzm , racjonalizm maja tylko jedno odniesienie- religie a tak naprawde chrystianizm. Dziwne to wszystko- artykuly o chrzescijanstwie, dowcipy o chrzescijanstwie, ksiazki o ciemnocie chrzescijanskiej. Mozna zespolowi redagujacemu jakos pomoc zaleczyc te obsesje? ps na wszelki wypadek zalaczam definicje racjonalizmu ze slownika PWN "1.przekonanie o sile i możliwościach poznawczych rozumu ludzkiego oraz o konieczności kierowania się nim we wszelkim działaniu
2. filoz. kierunek filozoficzny w teorii poznania, przyznający rozumowi główną bądź wyłączną rolę w procesie poznania, negujący znaczenie innych źródeł wiedzy" i ani slowa o religii, uff :)
Autor: tycoon5 Dodano: 27-07-2005
Reklama
Fronczak - moje uwagi do konkordatu
Minęło ponad 20 lat od podpisania konkordatu. Ponieważ Kościół stale i na każdym kroku przekracza zapisane ustalenia,jak i to ,że pewne zapisy się zdezawuowały. Należy zmienić całkowicie konkordat.Zrezygnować z wielu zapisów obciążających kosztami państwo. I tak - nauczanie religii powinno wrócić do Kościoła łącznie z kosztami ponoszonymi przez państwo.Tak zwana posługa pasterska powinna się odbywać na zasadach wolontariatu tj.dalej może trwać jak do tej pory lecz bez obciążania państwa tymi kosztami/szpitale,wojsko,więziennictwo,policja/ to są świeckie instytucje i sprawa powinna zostać w gestii Kościoła Państwo jest wolne od obowiązku płacenia za ZUS i chorobowe duchownych .Państwo skończy ze wszystkimi przywilejami dotyczącymi kościoła. Kościół zacznie się utrzymywać ze swego majątku nagromadzonego latami i 1% podatku płaconego przez każdego wierzącego + tacy kościelnej. Nie ma żadnego powodu ,żeby Kościół dalej żerował na państwie i obywatelach.Kościół należy traktować jak każdą organizację pożytku publicznego z opodatkowanymi finansami,ponieważ obecny Kościół stał się instytucją usługową i niczego nie czyni bezinteresownie. Jedynie za dotowaniem zabytków bym pozostał jako dobru narodowemu. To jest tylko ogólny zarys zmian które należałoby wprowadzić.
Autor: Fronczak  Dodano: 09-08-2018

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365