Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.198.242 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 417 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Słyszę czasami, że Polska ma do zaoferowania Zachodowi jakieś wartości moralne. Osobiście, jako mieszkaniec Zachodu, nie skorzystam. Jako przybysz z owej Polski czuję się trochę zażenowany. Na Zachodzie jest nie tylko więcej żywności i więcej dobrych towarów technicznych, więcej jest również miłości bliźniego."
Komentarze do strony W pogoni za brązowym karłem

Dodaj swój komentarz…
Czela - Elektryczny wszechświat.
Bardziej do mnie przemawia Immanuel Velikovski.
Elektryczny wszechświat jaki przedstawia Wal Thornhil o wiele lepiej tłumaczy te brązowe karły, kłopoty z białą i czarną materią jak i Bing-Bangiem.:) Wyjaśnia dlaczego galaktyki w centrum posiadają "czarne dziury", które są zupełnie innym zjawiskiem potężnych strumieni elektrycznych wyłaniajacych się z jąder aktywnych galaktyk uchodzących z ich jądra osi obrotu.

Jak tak dalej pójdzie to teoria względności w piętkę zaczyna porządnie gonić, co mi się szalenie podoba bo lubię nowe gdy jest " mądrzejsze i jasne w swojej prostotocie".
Autor: Czela Dodano: 21-10-2004
Reklama
Agnieszka Dutka - brązowy karzeł
Przedstawiłam w moim opracowaniu tylko jeden z modeli budowy wszechświata i brązowych karłów. Został on opracowany w oparciu o obserwacje i badania naukowe wykonane przez światowych specjalistów z astrofizyki i astronomii. Jak jednak twierdzą fizycy "cała ich praca jest wyczekiwaniem na ten jeden dzień, w którym nowe odkrycie postawi dotychczasowe modele zupełnie na głowie i przedstawi nam rzeczywistośc w zupełnie odmiennym świetle".
Autor: Agnieszka Dutka Dodano: 22-10-2004
edward.t - uwagi do artykułu o brązowych karłach
Przedstawione tu informacje nie mają w większości nic wspólnego z rzeczywistością. Na centrum gwiazd i planet działa z zewnątrz  przyciąganie grawitacyjne ze wszystkich stron i wzajemnie się równoważy. W środku tych obiektów  grawitacja i ciśnienie grawitacyjne są zerowe, nie występują tam żadne reakcje termojądrowe, jest pusta przestrzeń. Potwierdzeniem powyższego jest  ustalenie, iż w jaskiniach grawitacja zmniejsza się w głąb, a nie zwiększa,, również badające grawitację sondy kosmiczne ujawniły, iż grawitacja największa jest nad górami, a nie nad oceanami. Brązowe karły świecą słabiej, gdyż na ich powierzchni temperatura plazmy ze stopionych różnych pierwiastków wynosi tylko około 1000 stopni.
</span></span></span></font>
Autor: edward.t  Dodano: 19-11-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365