Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
166.259.235 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7331 tekstów. Zajęłyby one 28936 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kiedy będzie dostępna szczepionka na SARS-CoV-2 ?
Za miesiąc
Za pół roku
Za rok
Nie będzie możliwa
  

Oddano 493 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Jedynie dokładne i głębokie poznanie przyrody może rozproszyć lęk i mroki (..) trwoga przytłacza ludzi dlatego, że widzą wiele zjawisk na ziemi i w niebie, a nie mogą żadną miarą dojrzeć ich przyczyn.

Dodaj swój komentarz…
Wertak - Misja cywilizacyjna Polski.
Czyżby na Zachodzie nie było _ani_jednego_ kraju i _ani_jednego_ intelektualisty lub polityka rozumiejącego demokrację jako ustrój w którym prawo głosu mają wybrani?
W takim razie wypada pogratulować niewiarygodnego wręcz nadrobienia dystansu do przedwojennego Racjonalisty: to już nie wzorowanie się na krajach przodujących ale wyznaczanie kierunków rozwoju cywilizacji!
Polscy racjonaliści nie ustepują polskim katolikom; ci pierwsi zaniosą zachodnim barbarzyńcom światło zapomnianych przez nich idei Constant'a tak jak drudzy nauki Chrystusa.:)
Autor: Wertak Dodano: 15-11-2004
Reklama
Leszek Katnik - 2.000.000
Gratulacje, gratulacje i jeszcze raz gratulacje. Cel - 1.000.000 miesięcznie, a zacznie się dziać lepiej. Miałem taki sen. Na wszystkich bilbordach w całej Polsce wielki napis: "LUDZIE MYSLCIE - TO NIE BOLI!!! www.racjonalista.pl". Prawda, że piękny? Pozdrawiam, Leszek.
Autor: Leszek Katnik Dodano: 14-11-2004
Wertak - Pytanie
W przedwojennym Racjonaliście jest mowa o "wzorach krajów przodujących", Pan natomiast powołuje się w swoim komentarzu na "współczesne społeczeństwa zachodnie" .
Ponieważ na łamach obecnego Racjonalisty poważnie traktuje się propozycje pozbawienia części społeczeństwa praw obywatelskich ze względu na "nieoświecenie"(cokolwiek to znaczy) i brak zarobków chciałabym się dowiedzieć w których to cywilizowanych krajach są rozważane takie propozycje i przez jakie nawiska intelektualistów są firmowane. Dla mnie, jako (zapewne) nieoświeconej pozbawianie niewinnego człowieka praw obywatelskich jest zaprzeczeniem zarówno rozumu jak i aksjologii humanistycznej na którą sie Pan powołuje i dlatego niezmiernie mnie interesuje odpowiedź na to pytanie.
Autor: Wertak Dodano: 11-11-2004

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365