Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.939.181 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3951 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Artur Patek, Jan Rydel, Janusz J. Węc (red.) - Najnowsza Historia Świata tom 4 1995-2007
Ludwik Bazylow - Obalenie caratu

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
Obcując z potworami, uważaj abyś nie stał się jednym z nich. Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w ciebie.
Komentarze do strony Normalne Państwo

Dodaj swój komentarz…
Kanapon - A podpiszę się pod powyższym
Ciekawe nierealizowalne :( propozycje. Obawiam się że autor może popaść w niełaskę u części publikujących tu osób za "obcesowe" (wg mnie normalne) potraktowanie prlu.

Z racji tego iż w tekście są czytelne i łatwo przyswajalne odniesienia do naszej rzeczywistości i brak w nim jakichkolwiek oznak antyklerykalnej a dętej zadymy czytało mi się go z nieukrywaną przyjemnością, którą potwierdzam niniejszym komentarzem...
Autor: Kanapon Dodano: 05-04-2005
Reklama
Marek Brudka - Idealizm..
Idealizm drogi Panie, idealizm. Piszę to z żalem, bo podzielam pańską tesknotę za praworządnym, dobrze zorganizowanym państwem.

Dlaczego idealizm? Coż, nie ma takiego aktu prawnego, którego nie można obejść zgodnie z prawem. Przykładowo proponuje Pan narzucić obowiązek informowania o sposobie finansowania wydatków związanych z każdym uchwalanym aktem prawnym. Otóż obowiązek taki istnieje od dawna, mianowicie do projektu każdej ustawy należy dołączyć informację o sposobach jej finansowania. Aż nie chce się w to wierzyć obserwując radosną działalność naszego parlamentu i rządu, prawda?

Dlatego myślę, że równie ważna jak przebudowa systemu prawnego państwa jest solidna praca nad zmianą świadomości społecznej oraz przywrócenie szacunku do prawa. Zgadzam się również z wagą wymogu równej odpowiedzialności prawnej wszystkich osób w państwie. Kto wie, być może to właśnie jest najważniejszym krokiem na drodze do państwa praworządnego. Tego wszystkiego jednak nie da się zrobić przewracając do góry porządek polityczny w Polsce..

Moja tęsknota do państwa prawa odzwierciedla zatem raczej potrzebę życia wśród ludzi praworządnych, a niżeli w państwie z nakazowym prawem do absurdu regulującym każdą dziedzinę działalności społecznej.
Autor: Marek Brudka Dodano: 06-04-2005
Andrzej Przepieździecki - Do Pan M. Brudki
Szanowny Panie! Nie jestem prawnikiem i o tym obiowiażku dołączenia informacji o sposobie finansowania nie wiedziałem, ale myślę, że to nie osznacza z trybuny sejmowej. Mnie chodziło o to żeby poseł musiał powiedzieć: Tą ustawę dla dobra górników wprowadzimy czerpiąc na to środki finansowe z uposażenai stoczniowców. Co do ostatniego akapitu to jestem tego samego zdania, tyle, że prowo stanowione można zmienić w pięć minut a na nowe społeczeństwo trzeba czekać kilka pokoleń. Zasył apozdrowienia Andrzej P.
Autor: Andrzej Przepieździecki Dodano: 06-04-2005
Tadeusz Muszyński - ble ble
Ble ble i prawdy oczywiste, żadnych rewelacji, to wszyscy wiedzą. Należy napisać co zrobić by było dobrze wszystkim, a to JŻP.
Autor: Tadeusz Muszyński Dodano: 21-09-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365