Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.083.968 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4028 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Musiała już minąć pierwsza pięciolatka po upadku komunizmu. Toczyły się wielkie spory o to czy zwycięstwo było klęską, czy klęska zwycięstwem. Tak wiele trzeba było zmienić, żeby kolejna generacja wybrańców mogła robić to co poprzednie – żyć kosztem najsłabszych w głębokim przekonaniu, że ich utrzymują? Kiedy nie dało się już dłużej być uczciwym i dobrym komunistą, trzeba było zacząć być..
Komentarze do strony Pielgrzymka do szklanego Boga

Dodaj swój komentarz…
memex - Racjonalista?
Tak, tak panie pisarczyku. Z takimi artykułami jak powyższy pański, witryna "Racjonalista" powoli powinna myśleć o zmianie nazwy na "antyklerykał.pl" tudzież "fikcje_i_fakty.pl". Eksponowanie swej niewyparzonej gęby i epatowanie wątpliwymi talentami do zjadliwych komentarzy nie ma raczej z racjonalizmem wiele wspólnego. Racjonalista to przecież człek z definicji opanowany i analizujący sprawy na chłodno. Pana natomiast płytkie emocyjki wyniosły daleko na głębokie wody, krańcowo odległe od wysp racjonalizmu.
Autor: memex Dodano: 05-06-2006
Reklama
magda.pon - a te niemieckie okrzyki...
Naród polski to taki jest podatny na wpływy...Cała ta afera z przylotem B16 wydawała mi się bardzo dziwna, tym bardziej, że naród niemiecki nie pokochał swojego rodaka papieża. Za to Polacy nawet do słynnego okna Jana Pawła II wpuścili Benedykta, pewnie za to, że nauczył sie kilku zdań w języku polskim. Za to Polacy, którzy nie pałają miłością do nauki języków obcych wypisali na flagach słowa niemieckiego uwielbienia. Nie rozumiejąc ich zbyt dobrze...POLACY szybko zapomnieli o tym, że Janowi Pawłowi należy się szacunek. Wpuszczając do miejsc kultowo jego B16 nie wykazali się szacunkiem...zakrawa to na bezmyślność, na chęc zastąpienia Jana Pawła II kimkolwiek, bo Benedykt z przydomkiem pancerny wcale nie zasłużył jeszcze na tak wielki szacunek i uwielbienie....nie pokazał miłości do ludzi, na razie nieudolnie macha łapciami, co jest raczej zabawne niz dostojne
Autor: magda.pon Dodano: 11-06-2006
Janek Biernat - Zwycięstwo Krzyżaków?
To ma być racjonalizm??? Ten stek głupstw? Zwycięstwo Krzyżaków na Błoniach? Jakich Krzyżaków? Jakie zwycięstwo? Autorowi chodziło najwidoczniej tylko o to, żeby ktoś zauważył jego luzactwo myślowe, które za racjonalizmem nic, a nic nie ma wspólnego. Podobało mu się tak po prostu, tak prywatnie, tak niezobowiązująco, powiedzieć, że na Błoniach zwyciężyli Krzyżacy, i to wszystko. Ale wyraźnie powiedzieć, że do tłumu przemawiał tam "zwciężający Krzyżak" lub jakiś jego kontynuator nie chciał, bo na tyle odwagi luzaka nie stać. Niech czytelnik się domyśli, jeśli jest racjonalistą. Wystarczyło mu odwagi tylko na głupawe insynuacje, z których - w przypadku pytań - ma nadzieję wyjść obronnym pytaniem: "Przecież tak nie napisałem!".
Autor: Janek Biernat Dodano: 14-06-2006
Daedalus - zbyt emocjonalnie
Tekst bezwzglednie za mocno nacechowany emocjonalnie, a inwektywy tylko zniesmaczaja. Ironizujac Autor powinien byc bardziej subtelny, tymbardziej ze ma sporo racji. Wszyscy wiedza jakie sa realia, sam mam nieraz podobne mysli jak Autor, jednak tekst powinien byc "godny". A nie jest. Zakonczenie nieco zbyt enigmatyczne.
Pozdrawiam
Autor: Daedalus Dodano: 18-06-2006

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365