Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
192.464.467 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 71 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Uczyć się można praktycznie bez końca. A cóż właściwie ciekawszego nam pozostało."

Dodaj swój komentarz…
budzik - Z
Zorro, jaki komplemecik pod adresem SLD? SLD to największa partia lewicowa, dlatego mieli w panelu swojego przedstawiciela. Wiadomo, że antyfaszyzm i obrona mniejszości to domena partii lewicowych. Autor streścił zagadnienia z wystąpienia członka Sojuszu, tak jak to zrobił względem całej reszty mówców. Nie zauważyłem żadnego słodzenia. A lubię słodycze.
Autor: budzik Dodano: 04-06-2006
Reklama
Zorro - SLD?
I ten komplemencik pod adresem SLD...Spory niesmak pozostał. Autor nie odrożnia mowy gładzysza od mowy pozbawionej nienawiści. To nie jest to samo. Co mi z tego, że np. jakiś przywodca suprmocarstwa bedzie mowil "freedom", "democracy", gdy w tym samym czasie przez niego zginie kilkadziesiat tysiecy ludzi? Co mi z tego jak A.Kwasniewski powie "kochani nie klocmy sie" a cichaczem wycina spoleczensywu numery? Tylko ciemny plebs ogranicza sprawe do słówek.
Autor: Zorro Dodano: 04-06-2006
GregB - "samomaskowanie"
Nie rozumiem czemu zdanie typu "Nie jestem antysemitą, nie mam nic przeciwko osobom pochodzenia żydowskiego, ale są one nadreprezentowane w mediach" ma być przypadkiem "samomaskującego" się antysemityzmu (niezależnie od tego czy akurat jest to prawda czy nie - w końcu mylne zdanie a nienawiść to dwie różne sprawy).

Czy stwierdzenie że "na szczeblu dyrektorskim w Polsce jest 80% mężczyzn" robi ze mnie walczącego feministę? Chyba nie, dopóki nie zaczynam robić z tego problemu, starać się doprowadzić do zmiany sytuacji za wszelką cenę a tym którzy sa temu przeciwni przypisywać cech jakiegoś spisku zorganizowanego w celu ochrony owej 80-procentowej supremacji.
Autor: GregB Dodano: 03-06-2006
kimak - Poprawność polityczna
Mniemam, że uczestnicy spotkania z czystej delikatności, żeby nie być posądzonymi o nienawiść, nie napomknęli o mowie nienawiści wobec Polski i Polaków, w której celują Niemcy, Żydzi, a nawet ostatnio niestety również Włosi ( oczywiście mówię o niektórych przedstawicielach tych nacji). Chodzi mi tu o te "słynne polskie obozy zagłady". Przyjęło się zakładać, że nienawiść=antysemityzm. Proponuję być sprawiedliwym i dodać do prawej strony tego równania antypolonizm.
Mowa nienawiści nieobca jest większości środowisk i ludzi. Taka to już ludzka natura, a sądy owszem, powinny ścigać skrajne przypadki. Proszę nie zapominać jednak, że najważniejsza jest zmiana mentalności, bo niemożliwe jest skodyfikowanie wszystkich przestępstw i wykroczeń, a następnie ściganie ich.
Swoją drogą, to strach juz skomentować postepowanie państwa Izrael, by nie zostać antysemitą. Paranoja zaczyna zaglądać nam w oczy. Ale to chyba temat na inne sympozjum.
Autor: kimak Dodano: 03-06-2006

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365