Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.347.849 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 430 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
John Brockman (red.) - Nowy Renesans

Znajdź książkę..

Złota myśl Racjonalisty:
"Przeszłość jest nauką dla przyszłości."
Komentarze do strony Erekcja u krzyża

Dodaj swój komentarz…
abhaod - POlityczny cynizm  -4 na 4
W realu było to rzucanie pustą butelką, po wódce, w demonstrującą babcię...media przejęły rolę cezara - POlityczne kibolstwo zwierząt, kler mył ręce....
antydziad.salon(*)zgode-narodowa#comment_2971387
Autor: abhaod Dodano: 14-08-2010
Reklama
CHOLEWA - Winnym jest   6 na 8
J. Kaczyński i tylko on powinien odpowiadać za tę samowolę . Reszta uczestników " obrońców krzyża " to narzędzia manipulatora psychopatycznego i sprawcy wojny polsko- polskiej , nie godzącym się z wynikami wyborów , przekreślających mozliwość ukrycia przestępstw dokonanych przez blizniaków , np. powiązanie ich z nielegalną działalnością ze SKOK - ami i na krzywdę depozytariuszy ok. 2. milionów członków ; wyprowadzeniem ich pieniędzy w ramach holdingu do Luksemburga. SKOK-i Stefczyka działają na zasadzie banku , jednak nie gwarantowały wypłaty 50 tys. euro w przypadku upadłości ; nie podlegały również nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego oraz nie czuły się zobowiązane do przechowywania rezerw w NBP. Interesy wspomnianego holdingu , działającego niezgodnie z prawem miały swoich "obrońców" u obu Kaczyńkich oraz u o. Rydzyka . Krzyż to tylko przykrywka.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 15-08-2010
piotreks1 - o Kaczyńskich jeszcze to -   2 na 2
Autor: piotreks1 Dodano: 15-08-2010
Khair el.Budar   7 na 9
Miliony Polaków bruka krzyż kopulując w mieszkaniach gdzie takowy symbol męki pańskiej i polskości jest powieszony. Nie wiem dlaczego prokuratora i policja nie reaguje na tak bezczelną i wulgarną obrazę uczuć religijnych?
Autor: Khair el.Budar  Dodano: 15-08-2010
Marcin G   1 na 1
Złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie pocałunku naprawdę miało miejsce czy to fikcja? Straciłem już poczucie rzeczywistości.
Autor: Marcin G Dodano: 15-08-2010
blondyn - zawiadomienie
Wszyscy straciliśmy poczucie rzeczywistości, ale znając Marcina Kruka to jednak fikcja krążąca wokół tego co bliskie rzeczywistego świata.  
Autor: blondyn Dodano: 15-08-2010
Silesius - Miło bluźnić?  -9 na 11
Cytat ze Słownika języka polskiego: "Bluźnierstwo-słowa uwłaczające temu, co jest uważane przez kogoś za godne szacunku, co jest przez religię uważane za święte. Bluźnierstwa przeciwko Bogu, przeciw prawdzie". Tyle cytatu.
Widzi Pan, to słowo ciągle jeszcze istnieje w języku polskim, a "Racjonalistę" odwiedzają także ludzie wierzący. To, co pisze Pan o Bogu w swoim tekście, a także o Krzyżu, to właśnie dobry przykład bluźnierstwa.
Jest Pan naprawdę nauczycielem?
Autor: Silesius Dodano: 15-08-2010
Paprocki   4 na 4
Świętość to patos, uwłaczanie świętości to każde naturalne zachowanie, radość życia, humor, ironia. Mnie bardzo obraża symbol w miejscu publicznym, który z taką sztucznością kojarzy mi się nieodłącznie.
Autor: Paprocki  Dodano: 15-08-2010
anna - to takie europejskie   1 na 3
To takie zabawne, że  młodzi, wkształceni, z dużych miast mogą sikac na znicze.
Autor: anna Dodano: 15-08-2010
Paprocki   5 na 5
o, gość z frondy. to może zobacz amatorskie filmiki na youtube, jak najbardziej medialny i zagorzały "obrońca krzyża" wrzeszczy: "pierdol się, kurwo, idź obciągaj Jaruzelowi, spermołykaczu jebany".
Autor: Paprocki  Dodano: 15-08-2010
anna  -1 na 3
A co to fronda? i co to znaczy spermolykaczu?
Namaste! :)
Autor: anna Dodano: 16-08-2010
św. Joanna
Drodzy państwo, ten krzyż to apel do władzy i społeczeństwa, by zaprowadzić tu teo-piso-krację! To jedynie słuszne! To jest prawdziwy kompromis!
Autor: św. Joanna  Dodano: 16-08-2010
Scorp - @Silesius   4 na 4
Sposób, w jaki sformułowałeś swój komentarz, sugeruje, że byłbyś w stanie napisać tekst nie gorszy od Krukowego w obronie uczuć religijnych obrażanych na Racjonaliście. Zachęcam, zrób to! Redakcja - na ile ją znam - nie boi się polemiki i na pewno go zamieści.
 
Ale zastanów się, czy Ty sam nie popełniasz bluźnierstwa w stosunku do innych religii. Jeżeli jesteś chrześcijaninem, to lekceważysz objawienie Mahometa, bluźnisz przeciwko Jedynej Prawdzie, jaką zawiera - a świętych męczenników wysadzających się w powietrze uważasz bluźnierczo za niepoczytalnych. W może kpisz sobie w duchu z ich wiary w te 60 czarnookich dziewic czekających na nich w raju?
 
Odróżniaj szacunek dla człowieka od szacunku dla jego poglądów.
-
Autor: Scorp  Dodano: 16-08-2010
Bartek Górecki - @ Silesius   1 na 1
Absolutna większość treści Racjonalisty jest bluźniercza. Jeśli Ci to przeszkadza nie odwiedzaj tego portalu. Możesz też złożyć doniesienie o obrazie uczuć. Ale próba wywarcia presji przez samo brzmienie słowa "bluźnierstwo" jest po prostu śmieszna.
Autor: Bartek Górecki  Dodano: 16-08-2010
Oniric - totem
Parę dni temu zetknąłem się z ciekawą opinią - ten krzyż przed pałacem prezydenckim to w istocie już nie tyle symbol religijny, ile plemienny totem. Totem objęty jest tabu - nie ruszajcie totemu bo się zemści i was porazi. 
Autor: Oniric  Dodano: 16-08-2010
Jacholek - Kafka   1 na 1
Niezly opis satyryczny w stylu Kafkowskim, troche pokretny bo trudno oddzielic fakty od dywagacji. Bawi gra slow (erekcja, erectus etc) ale przydalaby sie takze analiza nieco glebsza psychologiczno - socjalno - polityczno - religijna. By the way, zdarzalo mi sie kiedys obserwowac stare panny calujace stopy Jezusa na krzyzu w sposob wrecz nieprzyzwoity. Jakos innym wierzacym to wydawalo sie nie przeszkadzac a mnie wrecz razilo. Czy to nie paradoks ?  
Autor: Jacholek  Dodano: 16-08-2010
JanWalentyŻur  -1 na 3
ACH JAK WIELE BIEDNYCH DUSZ, ZOSTAŁO POTĘPIONYCH WCHODZĄC NA TĘ STRONĘ JEDNAK BEZKONSERW.BLOX.PL MOŻE WAS OCALIĆ JEŚLI NIE JEST ZA PÓŹNO W OCZACH PANA BIAŁEGO JEZUSA!
Autor: JanWalentyŻur Dodano: 18-08-2010
zagala - Jacholek-Kafka
Zgoda, tylko powiedz jak wygląda całowanie stóp w sposób nieprzyzwoity?
Może tylko z egzaltacją?
A skąd wiesz ,że były to stare panny? Pewnie widziałeś to jako młody chłopak i każda mająca trochę więcej lat kobieta,  jawiła Ci się jako stara panna. 
Zgoda , nie koresponduje to z higieną.
Faktem również jest, że tego typu zachowania wpajane są wiernym w celu podświadomego ugruntowania w nich poczucia własnej małości.
Pardon, czepiam się,  prawda? 
Autor: zagala  Dodano: 21-08-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365