Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.038.110 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4005 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Wszystkim, którzy przyjdą po mnie, oznajmiam na piśmie, że nie mam w co wierzyć na tym świecie i jedynym wyjściem jest absolutne zapomnienie. Chciałbym zapomnieć o wszystkim, całkowicie, zupełnie, nic już nie wiedzieć o sobie ani o tym świecie. Prawdziwą spowiedź można pisać tylko łzami. Ale moje łzy zatopiłyby świat, tak jak mój wewnętrzny ogień podpaliłby go. Nie potrzebuję żadnej podpory,..
Komentarze do strony Zdradliwa rodzina

Dodaj swój komentarz…
mrupio - "Coś jest na rzeczy"
Abstrahując zupełnie od treści artykułu, radzę Autorowi zapoznać się z właściwym znaczeniem zwrotu frazeologicznego "coś jest na rzeczy".
Czy ktoś jeszcze w ogóle używa go we właściwym znaczeniu?

Pozdrawiam.
Autor: mrupio Dodano: 15-06-2007
Reklama
mizantrop - Coś jest na rzeczy.
Według mnie autor poprawnie użył tej frazy. Całkowicie oczywiste jest, że RM staje się rodziną dla wielu swych słuchaczy, czasami nawet jedyną a nie tylko dodatkową, większą. Znam osobiście kilka takich przypadków, gdy osoba "zainfekowana" przez Radio Maryja uznaje je za prawdziwą rodzinę a z krewnymi żyje w niezgodzie. Staje się to najczęściej w wyniku konfliktów rodzinnych, braku akceptacji i zrozumienia przez najbliższych.
Rodzina RM jest prawdziwa!
Autor: mizantrop Dodano: 10-07-2007
konrad - Ehhh...
No powstało już tyle krytycznych artykułów na temat RM, że każdy następny staje się po prostu męczący... A i ten nic nowego nie wnosi, tylko ubiera w nowe słowa, to co jest pisane od Trybuny Ludu, przez Gazetę Wyborczą aż po Gazetę Polską...
Autor: konrad Dodano: 17-07-2007
Maria - nie zdradliwa-tylko zdrowa
Rodzina Radia Maryja-nie jest sektą-a tak wynikałoby z powyższego artykułu. Zadziwia mnie jak można subtelnie zmienić fakty przez interpretację. Jeśli sposob interpretowania zjawisk jest konsekwencją funkcjonowania w oparciu o przyjęty światopogląd-a tutaj zdaje się nim być racjonalizm,to jest dla mnie tym wiecej niepojete,dlaczego medium propagujące styl rodzinny-otwarty na kazdą osobę,ale odrzucajacego to co może stanowić zagrożenie dla jej bytu(np.łamanie podstawowych praw godności czlowieka prawa do: zycia, do solidarności, do przedsiębiorczości, do rozwoju itp) staje się przedmoitem t6ak zniechęcającej inerpretacji. Jestem studentką wydzialu instrumentalnego-wcale nie slucham tylko Radia Maryja-i nie czuję się przezeń wchłonięta-słucham innych rozgłośni(najczęściej 2-ki-też polecam:). Mam tez wielu przyjaciól-młodych,z ktorymi cenimy Radio Maryja-i świetnie się w Rodzinie RM czujemy...cóż-życzę podażania konsekwentnie drogą rozumu.pozdrawiam!
Autor: Maria Dodano: 09-10-2007
mrupio - "Coś jest na rzeczy"
"Coś jest na rzeczy" znaczy mniej więcej tyle co "była o tym mowa", "już o tym słyszałem".
"Rzecz" to po staropolsku "mowa" albo "słowo" - nie pamiętam.
Radzę skojarzyć to sobie z czasownikiem rzec albo ze śląskim rzykać (modlić się).
Autor artykułu użył tego frazeologizmu w znaczeniu "coś w tym jest". Nie mam wątpliwości, że o takie znaczenie chodziło autorowi - wynika to jednoznacznie z kontekstu.
Autor: mrupio Dodano: 30-10-2007
ryś - Rysiek
tekst jest żałosny; spodziewałem się burzy jak w "wybiórczej", a tu megalomania pisania byle coś przeciw, byle czymś napluć; obniżacie panowie poziom,może co dwie głowy to nie jedna , jak to bywało z policjantami- "trójkarze", może to was z tego bagna wyciągnie?! Bo przecież mądry włączy i po prostu posłucha i porówna
Autor: ryś Dodano: 30-11-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365