Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
187.267.433 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7363 tekstów. Zajęłyby one 29029 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 5310 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
W etosie humanistycznym nie ceni się wysoko gotowości do stosowania się przez kogoś do wydanego przez jakąś potężną władzę zakazu, którego racjonalność nie jest dla danej osoby uchwytna, tak że u podłoża posłuszeństwa leży jedynie albo strach albo czołobitność.

Dodaj swój komentarz…
wiktor13 - i bardzo dobrze
tak Polacy sobie wybrali tak mają.
Autor: wiktor13 Dodano: 06-07-2007
Reklama
Marcin - kraty
Kraty same nie pekną, trzeba je przepiłować. Na szczescie piły - importowane z zachodu, w dodatku z gwarancją - już są. Jedyne co pozostaje to wziac sie do roboty, nie zwazajac na stazników w długich sutannach. I może wreszcie promienie wolności rozświetlą ten jakże ciemny naród.
pzdr
Autor: Marcin Dodano: 07-07-2007
Raya - Święte słowa!
Ma Pani całkowitą rację! Chciałbym tylko dodać, że według mnie aborcja jest sprawą kobiety i wyłącznie jej i żaden mężczyzna nie ma prawa jej krytykować, czy mówić, co ma robić! A szczególnie prawa głosu na ten temat nie ma ksiądz! Czekam na kolejne Pani artykuły, pozdrawiam!
Autor: Raya Dodano: 08-07-2007
antykleryk - precz z religią
Od dawna powtarzam, że Polska nie będzie normalna jeśli nie wypleni się z korzeniami tej obcej słowiańskiej naturze zdegenerowanej religi jaką jest chrześcijaństwo.
Autor: antykleryk Dodano: 08-07-2007
salydus - Mord mordem zwalczmy
http://salydus.wordpress.com/

Na początku - aborcja (cóż za eufemizm! zupełnie jak ostateczne rozwiązanie - czym w istocie jest)nie jest sprawą li tylko kobiety. Tak jak sama nie zachodzi w ciążę, tak sama nie może mieć prawa o decydowaniu o życiu dziecka - ale to wtórny argument, choć wart podkreślenia - że dziecko wbrew powszechnej opinii (to w brzuchu oraz to już urodzone) ma dwoje rodziców.

To dla mnie przypomnienia, albowiem jedno jest najważniejsze: człowiek jest człowiekiem niezależnie od tego, czy już to sprawujący sztylet prawa zadekretuje. To, kto kim jest, określano w różnych epokach i miejscach - drogie miłośniczki mordu nie zapominajcie, że jeszcze nie tak dawno same byłyście uważane za pół-ludzi,którzy nie powinni się kształcić - bo po co, no i jak kobieta może cokolwiek pojąć...
Jeszcze nie tak dawno za zabicie kobiety przez mężczyznę nie było kary - to tylko prawo stanowione przez ludzi określa, kto kim jest.
Równie dobrze można by uznać, że kobiety między powiedzmy 20 a 22 godziną tracą prawa i można je gwałcić - na czas ten przestają - w obliczu prawa - być ludźmi i mieć prawa...

salydus.wordpress.com/
Autor: salydus Dodano: 29-07-2007
przemo_li
Radio słuchacz TOKfm nie jest żadnym logicznym argumentem.

Autorka zapomniała również że w czasach PRLu kobiety miały takie same prawa jak i mężczyźni tzn. mieli prawo do śmierci lub nieludzkiego traktowania kiedy za bardzo podpadli ustrojowi. Więc przytaczanie tego nie ludzkiego ustroju w kontekście obrony praw człowieka jest nieznajomością historii.

Bardzo proszę o jakieś linki co do uznania "Niemy krzyk" za manipulację.

Proszę również uzasadnić dlaczego ten film jest tak szkodliwy dla dzieci np. z gim. Proszę również wykazać że poczęte dziecko* ale jeszcze nie narodzone nie ma prawa do ochrony ze strony państwa (jak czyni to obecna ustawa), za to kobieta powinna mieć prawo do __dowolnego__ nim dysponowania.(Wystarczy odniesienie do innych materiałów z internetu).

*przyjmuję że płód to dziecko gdyż płód zawsze jest rozwijającą się istotą żywą(taki jest __obecny__ stan wiedzy medycznej), i zawsze rozwija się w istotę ludzką jeszcze w brzuchu matki(po porodzi mamy już przecież sprawnego człowieka) więc przyjmuję że płód już jest człowiekiem.
Autor: przemo_li Dodano: 18-10-2007
Teresa Jakubowska - do przemo_li
1. Nie wiem co sluchacz TOK FM powiedzialby na Pana komentarz. Gdzie tu brak logiki?
2. PRL - Pana opinia ma sens tylko co do epoki stalinowskiej czyli mniej wiecej do 1954 roku. Musi Pan byc bardzo mlody i powtarza Pan zupelnie nieuzasadnione tendencyjne opinie.
3. Film "Niemy krzyk" widzialam w telewizji francuskiej wtedy kiedy sie pojawil czyli w latach 80-tych i doskonale pamietam komentarze specjalistow francuskich na jego temat. Informacje na temat filmu znalazlam dzis na Wikipedii. Mozna tez go obejrzec, to Pan zrozumie dlaczego film nie jest dla dzieci ani malych ani gimnazjalnych. Jest szokujacy i sugeruje, ze plody tej wielkosci sa rutynowo przedmiotem przerywania ciazy, a to poprostu nieprawda. Nawet w Wk.Brytanii gdzie usuwa sie ciaze na zyczenie do 24 tygodnia, nie czeka sie z tym tak dlugo.
4. Plod jest zadatkiem na czlowieka i nie moze miec praw wiekszych ani nawet rownych niz kobieta, do czego dazy kosciol i jego fanatyczni wyznawcy. Moje stanowisko jest zreszta zgodne z systemami prawnymi wszystkich cywilizowanych panstw swiata i stanowiskiem Trybunalu Praw Czlowieka w Strasburgu (orzeczenie w sprawie Thi-Nho Vo przeciw panstwu francuskiemu).
Autor: Teresa Jakubowska Dodano: 18-10-2007
esterka - wolny wybór
Ogólnie artykuł mi się podobał jednakże dostrzegłam pewne nieściśłości. I tak, uważam, że przykład Alicji Tysiąc jest nie trafiony, osoba ta jest katoliczką i chcąc nie chcac musi przestrzegać zasad obowiązujących w jej kosciele.nie powinna więc usuwać ciąży, a żądanie rekompensaty finansowej jest dla mnie szokujące.Nie można wymagać od kościoła, aby uczył, że sex jest ok, skoro uwazany jest on za zło konieczne do rozmnażania, a osoby nim dotknięte za nieczyste.Zastanawiam się też nad tym, kto każe rodzicom wysyłać dzieci na religię, jeśli żądasz wolności dla siebie daj ją dzieck, po co ktoś ma mu wciskać kit na temat piekła i boga, którego w życiu nie widział? Człowiek sam się spycha w mroki średniowiecza wybierając religię, chrzcząc dzieci, przyjmując księdz po kolędzie, zapisując dzieci na religię, biorąc udział w życiu katolickim.
Autor: esterka  Dodano: 03-11-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365