Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
190.821.078 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Wojna na Ukrainie skończy się w 2022?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 727 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie przywłaszczaj sobie żadnego prawa względem ludzi, którego oni sami ci nie dali, i nie przyznawaj żadnego względem siebie, którego im nie dałeś"
Komentarze do strony Laickość a prawa kobiet

Dodaj swój komentarz…
kobieta - proletariat kobiet
Kobiety musza sie wyzwolic z wielu struktur, ktore stworzyl dla nich patriarchat ale przede wszystkim, powinny wyzwolic sie z "proletariackich domkow", w ktorych siedza zamkniete , i gromadzenia roznych bubli, zeby je przyozdabiac. To tez sekret godnego przezywania kobiecosci i prawdziwego realizowania siebie, ktory nalozyli na kobiety czarno-purpurowi faceci.
Pozdrawiam
Autor: kobieta Dodano: 22-12-2007
Reklama
erykantykleryk - Świetny artykuł   1 na 1
Tekst mozna sobie smiało wydrukowac i poczytać kilkukrotnie, aby zarył się w pamięci.Już dawno nie spotkałem tak przystepnie napisanego tekstu o głównych zarysach laickości,świeckiego państwa,o prawach kobiet ( czyt. prawach wszystkich ludzi ).Myslę, że zwroty tu umieszczone będą rozumiane przez większość ludzi, tak więc przydadzą się podczas wszelakich dydkusji - bardzo często słowo laickość, bardzo trudno przetłumaczyć osobom o zindokrynowanych umysłach.
Autor: erykantykleryk Dodano: 25-12-2007
Ateistka- wegetarianka - Popieram Eryka   1 na 1
Takie artykuły należy jak najpowszechniej rozmieszczać. Ludzie muszą zdać sobie sprawę z tego, że społeczeństwo w którym mężczyźni uciskają kobiety (które stanowią zawsze nieznaczną większość) to NIE jest normalne społeczeństwo. Fakt, że takie tradycje trwają od lat nie jest żadnym argumentem. Nikt nie pytał kobiet, czy są szczęśliwe z przypisanymi im rolami, nie dawał im wyboru. A wręcz przeciwnie- robiono wszystko, by jak najbardziej ogłupić kobiety i sprawić, by naprawdę przestały wierzyć we własne siły (wiara czyni cuda, przywódcy religijni wiedzą o tym) Dlatego dopiero teraz ludzie (i to jeszcze nie wszyscy) zaczynają otwierać oczy, że stworzenie społeczeństwa "dominacji + poddaństwa" nie jest żadną sztuką.
Religie, które nie potrafią przystosować się do porządku świata i chcą głosić swe mizoginiczne herezje, niech lepiej same zamkną się w domach swych wyznawców i nie wychodzą na świat. Nie zrozumiem prymitywnego i agresywnego myślenia tych, którzy zrobili z kobiety piękną, bezwartościową idiotkę. Uwłaczałoby to mojej ludzkiej godności, gdybym to ja miała kogoś od zawsze traktować jak tępego śmiecia.

Jeśli Szatan istnieje, to religie są jego najnikczemniejszym wynalazkiem...
Autor: Ateistka- wegetarianka Dodano: 17-02-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365