Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
150.433.650 wizyt
Ponad 1062 autorów napisało dla nas 7289 tekstów. Zajęłyby one 28737 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 950 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Doprawdy, nie imponują mi zbytnio ludzie, którzy oświadczają: "Spójrzcie na mnie! Jestem tak wspaniałym tworem, że wszechświat musiał mieć jakiś cel". Nie, wspaniałość tych ludzi wcale mnie nie olśniewa.

Dodaj swój komentarz…
kobieta - sztuka zycia w spoleczenstwie obywatelskim
To najbardziej aktualny z Pani tekstow, jaki ukazal sie na Racjonaliscie.
W panstwach rozwinietych szkola jest tym idealnym polem, gdzie rozgrywa sie walka o wolnosc wyrazania (rozne formy)-wolnosc slowa. Pedagogika mowi, zeby stwarzac takie sytuacje, stosowac takie sposoby nauczania - interakcja, dialog, katalogowanie pracy przez ucznia, pisanie wolnych i tematycznych tekstow indywidualnie i grupowo - zeby na wszystkich poziomach edukacji mlodzi ludzie przyswajali sobie charakterystyczne umiejetnosci egzystowania i brania udzialu w spoleczenstwie obywatelskim. Oczywiscie, w razie potrzeby musza dokonac koniecznych przemian w szerszym wymiarze niz wlasne spoleczenstwo - obecna sytuacja w jakiej znajduje sie swiat- nie tylko jakies sporadyczne zmiany. Szkolnicwo jest sila napedzajaca rozwoj spoleczny w przyszlosci, wiec im wczesniej sie zaczynie, tym lepiej. Potrzeba czasu, zanim mlodzi ludzie zrozumieja funkcjonowanie tych mechanizmow i naucza sie dokonywac wlasciwych wyborow i szukac adekwatnych rozwiazan. Obok wiedzy: warosci, uczucia, intelekt zajmuja centralne miejsce w procesie - przemiany musza byc dlugoterminowe. Rodzice, uczniowie i szkola to jednosc.
Dziekuje za artykul.
Autor: kobieta Dodano: 20-06-2008
Reklama
Blackfield
Tekst ciekawy. Chciałbym jedynie dodać, że pojęcie "sztuki" jest również bardzo szerokie. I nie zawsze zgodne z naszymi wyobrażeniami. To co dla jednej osoby jest sztuką, dla innej może być nic nie wartym kawałkiem papieru lub płótna. Z drugiej jednak strony najważniejsze dla twórcy powinno być jak on sie "czuje" w swoim dziele a nie to co o nim myślą inni. Ale właśnie od tych "innych" będzie zależało czy dane dzieło będzie (lub nie) zaliczane do sztuki, ponieważ jak wiadomo człowiek jest marnym sędzią we własnych sprawach.
Autor: Blackfield Dodano: 20-06-2008
autorka - Od autorki podziękowania
dziękuję za komentarze do moich tekstów. Szczególnie mocno pani podpisującej się jako KOBIETA. Cieszą mnie pani oceny bardzo. Każdą krytykę cenię sobie również. Pozdrawiam
Autor: autorka Dodano: 20-06-2008
Karlitos. :) - "Zdaniem Karlitos. :)"
Potrzeba ekspresji występuje u każdego. Szkoda, że niektórzy ją tłumią. :/ Nie rozumieją tego, że ktoś ma talent... Potrzebę wyrażania siebie. Uwierzcie mi, że ktoś niedawno skomentował moją potrzebę ekspresji "Ooo już Ci wali." A o czym mówiłam? O moich studiach, o tym, że przeprowadzę najbardziej przekonywającą rozmowę kwalifikacyjną. Plis, nie tłumcie drugiego człowieka. Postawcie się na chwilę na czyimś miejscu.
Autor: Karlitos. :) Dodano: 01-07-2008
rajnotforsale - Krzyk Muncha
Autor: rajnotforsale  Dodano: 05-12-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365