Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.987.498 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3981 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Żaden człowiek nie ma możliwości wyboru kraju, w którym przychodzi na świat, ani osobowości swoich rodziców. Dlatego nie istnieją racjonalne powody do prawnej dyskryminacji ludzi ze względu na ich płeć, rasę czy pochodzenie społeczne.
Komentarze do strony Kto utworzy rząd w Niemczech?

Dodaj swój komentarz…
dydymus - Zwycięży zdrowy rozsądek?   1 na 1
Ciekawa analiza. Niezależnie od tego kto zwycięży w wyborach mam nadzieję, że zwycięży również zdrowy rozsądek. Przyglądam się akcji plakatowej w Görlitz i muszę zauważyć, że bardzo widoczna w tym mieście jest NPD. O ile ugrupowanie jest niewielkie o tyle ilość plakatów rozklejonych w mieście jest zastanawiająca. Nie czytałem co prawda ich programu ale hasła na plakatach są dość jednoznaczne. Historia lubi się powtarzać.
Załóżmy, że ktoś wykorzysta trudną sytuację gospodarczą i wmówi Niemcom, że najlepszą drogą wyjścia z kryzysu jest "nacjonalizacja". Czy spanikowany naród nie ulegnie presji. Mamy dopiero początek sierpnia i nastroje obywateli niemieckich mogą się zmienić z dnia na dzień. Wystarczy, że niepokoje przerodzą się w realne obawy. Nie chciałbym ględzić ale ogólnie chyba nie wygląda to najlepiej.
 
www.racjonalista.pl/forum.php/s,236483
Autor: dydymus  Dodano: 01-08-2009
Reklama
abhaod - więcej bogatych, więcej biednych...
czarni z żółtymi obiecują gruszki na wierzbie, wzrośnie tylko liczba biedaków pracujących za centy, rosną czarne konta w Szwajcarii... koalicja czerwonych z zielonymi pociągnęła by bogatych do odpowiedzialności, zreformowała system bankowy i zapobiegła bankructwu państwa
Autor: abhaod Dodano: 02-08-2009
Morizt - poczekamy-zobaczymy
O wzrastajacej popularnosci liberalow w sondarzach wyborczych pisze i mowi sie od juz dluzszego czasu, zycze im jak najwiekszej ilosci poslow w Bundestagu; CDU-CSU juz jakos nie zbudzaja mojej sympati
Autor: Morizt  Dodano: 02-08-2009
Wendrychowicz
FDP, to taka dziwka do wszystkiego, jak nasz PS; może koalicjować z każdym. Tyle, że oni są o miliardy razy mądrzejsi i odpowidzialniejsi od naszego PSL. A tak w ogóle, to ci Niemcy, to jacyś nienormalni; w kampanii wyborczej mówią o kryzysie i jego przezwyciężaniu, a nie o przegranej wojnie I i II. Nie wytykają Rosjanom czerwonej flagi na Bramie Barndenburskiej w 1945 roku i nie chcą od Polaków korytarza do Gdańska.
Życzę im wszystkiego najlepszego. Chyba bym głosował na panią Merkel.  SPD po pajacu Schroederze jeszcze długo nie wróci do równowagi, niech wiec pozostaną u władzy chadecy.
Autor: Wendrychowicz Dodano: 19-09-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365