Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
154.518.690 wizyt
Ponad 1061 autorów napisało dla nas 7299 tekstów. Zajęłyby one 28800 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 2914 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Władzę ma ten, w czyich rękach jest studio telewizyjne, a szerzej - media w ogóle. Potwierdzają to krwawe walki, jakie w ostatnich latach toczą się o władzę w Bukareszcie, Tbilisi, Wilnie i Baku. We wszystkich tych wypadkach, buntownicy starali się zdobyć budynek telewizji, a nie lokale rządu, parlament, czy gabinet prezydenta."
Komentarze do strony Wojna końca świata

Dodaj swój komentarz…
Kowalski K. - Arcydzieło Vargasa Llosy   2 na 2
     "Wojna końca świata" Mario Vargasa Llosy jest arcydziełem literackim. Oprócz ciekawego tematu: opisu rebelii religijnej przeciwko republice, który w książce jest przedstawiany z wielu różnych punktów widzenia, jest majstersztykiem literackim. Bardzo, bardzo polecam tę książkę. Jest to jedna z najlepszych powieści jakie czytałem, a czytałem dosyć sporo. Polecam też inne ksiązki Vargasa Llosy, w większości są wspaniałe. Te najpoważniejsze to: "Rozmowa w Katedrze", "Święto Kozła" i "Miasto i psy".
    Dziękuję Autorowi artykułu za podanie wielu ciekawych informacji historycznych dotyczących tych wydarzeń i tego co było przedtem, wraz z całym kontekstem religijno-politycznym. Niestety, doświadczenie pokazuje nam, że fanatyzm religijny nie jest łatwo pokonać. Nawet ludzie wykształceni czasami mu ulegają. Siła wpojonych od dzieciństwa poglądów w pewnych warunkach przeważa nad rozumem, a nawet tylko zdrowym rozsądkiem. Mimo wszystko myślę, że chociaż małymi kroczkami, to jednak ludzkość zmierza w dobrym kierunku i liczba krwawych (i nie tylko krwawych) ekscesów religijnych będzie się zmniejszać. Ale to jeszcze pokoleń trzeba.
Autor: Kowalski K.  Dodano: 10-02-2010
Reklama
Adam Wojtkiewicz - Bardzo lubię
takie teksty. Świry są bardzo interesujące.
Dzięki.
Autor: Adam Wojtkiewicz  Dodano: 10-02-2010
irek - Sebastian i Anders  0 na 2
Nie tylko Król Sebastian na białym koniu nigdy nie wróci do Portugalii. Również generał Anders na białym koniu nie przybył do Polski. I całe szczęście.
Autor: irek Dodano: 10-02-2010
rudyment - Adopcja
Hm, mit chyba adoptowany być nie może... co najwyżej adaptowany
Autor: rudyment Dodano: 11-02-2010
malok  -2 na 2
Ciekawy eksperymetr , szkoda, że  został zniszczony przez siły zewnętrzne a nie upadł z przyczyn naturalnych. Pytanie,  czy taki organizm   by przetrwał i by się rozwijał.  Nie bardzo jestem przekonany do nazywania takiego tworu  formą komunistyczną,  jeśli mieli swoją własną walute , to musiały istnieć oddzielne podmioty gospodarcze. 


Kolejne konflikty religijne przeciwko republice z tysiącami ofiar pokazały, że nie ostudziło to fanatyzmu religijnego


A może inaczej. Kolejne konflikty antyreligijne przeciw monarchii z tysiacami ofiar pokazały, że instnieje fanatyzm antyreligijny . Dlaczego fanatyzm religijny jest zły, a fanatyzmu  antyreligijnego autor   nie  krytykuje. Paradoksem jest też, że demokratyczne republiki  przybierają formy wyzysku i niewolnictwa. Co widać w Polsce i Europie 
Autor: malok  Dodano: 11-02-2010
adam
czytałem książkę dość dawno (10 lat), ale faktycznie pamiętam że wywarła na mnie duże wrażenie. Jeżeli o artykuł to w sumie przyznam się że trochę jestem rozczarowany takie proste nawiązanie do tej wojny a potem powstania faweli jest co najmniej naciągane. Ta rewolta była raczej skutkiem biedy, zacofania i brutalności rządzących a nie przyczyną. Z tą wojną czy bez slumsy w Rio i przemoc tam ponująca miałyby się równie dobrze.
Autor: adam Dodano: 11-02-2010

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365