Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.930.425 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7361 tekstów. Zajęłyby one 29025 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4582 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Jedynie matematyka i logika mogą utrzymać się w pustej przestrzeni czystego intelektu. Ale płacą za to cenę: związek z rzeczywistością.
Komentarze do strony Patriotyzm konstytucyjny

Dodaj swój komentarz…
perun - czyli nie ma wyjscia
dopoki tkwimy w przedszkolu racjonalista nie ma wyjscia , jak w czasie napadu swojego kraju przez inny kraj bronic tego kraju.MY jako Ziemianie to temat baaardzo odlegly , jesli w ogole mozliwy ...no chyba ze kiedys napadnie nas Ziemian jakas obca cywlizacja , wtedy nie bedziemy mieli wyjscia;]
Autor: perun  Dodano: 13-11-2010
Reklama
dobromeg - kraj racjonalistow
Dla racjonalistow nie ma "obcych" krajow. Jest jedna ziemia, jedna ludzkosc (dopoki gdzies z kosmosu nie pojawi sie obca cywilizacja zagrazajaca naszej planecie - ale to na szczescie jak na razie jest tylko hipotetyczne zmartwienie) - Heimatem jest nasza planeta. Jedynie takie podejscie do ludzkosci, uznawanie, ze jestesmy TYLKO MY, a nie "my i oni" gwarantuje, ze nie bedzie wiecej napadnia "obcych" panstw na "nas".
Obawiam sie jednak, ze to tego jeszcze ludzkosc nie dorosla. Kazdy musi miec "swoje" zabawki, o ktore bedzie walczyl do upadlego. Wydaje mi sie czasem, ze ludzkosc ciagle jeszcze tkwi w kosmicznym przedszkolu.
Autor: dobromeg  Dodano: 12-11-2010
PiotrB - hmm
W sytuacji napaści obcego państwa na kraj racjonalisty, w jaki sposób postępuje racjonalista? Poddaje się, walczy czy ucieka do Rumunii?
Autor: PiotrB  Dodano: 11-11-2010
CHOLEWA - Heimat, Vaterland   3 na 3
to już przeżytki, przeżytkiem staje się konstytucja europejska(in spe); przyspieszony jak nigdy dotąd rozwój nauki i techniki, ponadnarodowe a istniejące instytucje organizujące działania na całym globie, rozwój komunikacji wirtualnej, handlu międzynarodowego, współpraca w sprawie ochrony Ziemii, wymusza konstytucję światową, skłaniającą ludzkość w utrzymaniu jedności globalnej. Rozpowszenianie jęz. angielskiego idącego w parze z rozwojem cywilizacji w obszarze tego języka, rozwój turystyki, wymusza taką konstytucję. Tym bardziej, że mamy jedną Ziemię i jedną ludzkość pędzącą ku homogeniczności, mimo przeszkód istniejących( religie, terroryzm...). Heimatem jest wioska globalna. Na zakończenie chciałbym Autorowi podziękować za pokazanie wielu opinii na temat konstytucji i stwierdzić, że wiele sądów nt. nie było mi znanych.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 11-11-2010

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365