Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
187.922.721 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7363 tekstów. Zajęłyby one 29029 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 5492 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Zmieniają się prądy i poglądy, a apostołowie wciąż ci sami."

Dodaj swój komentarz…
Adrian Trybek - Dan Brown  -15 na 21
Jeżeli chodzi o tropienie chrześcijańskich swastyk, to Panu Agnosiewiczowi podrzuce trop. Będąc w 2008 roku w Reggio di Calabria zwiedziłem tamtejszą katedrę. Imponująca drewniana więźba dachowa upstrzona jest setkami swastyk. Dokładniejsze badania Pana Agnusiewicza mogłyby dowieść istnienia nazizmu już podczas podboju południowej Italii przez Normanów, kiedy pierwszą katedre w Reggio wybudowano. W najgorszym przypadku mógłby cofnąć datę do 1917, kiedy budynek odbudowywano. Szukając swastyk, Pan Agnosiewicz może udać się w okolice San Diego. Tamtejsza baza marynarki wojennej w Coronado ma takiż kształt.  Dodatkowo, tutaj już wkraczamy na teren polskiego antysemityzmu, jakże razi w oko ośrodek zdrowia w Łebie. Podobno powstał po wojnie, ale kto wie, może Oraczewski pokropił ten teren wodą w Międzywojniu.
Autor: Adrian Trybek  Dodano: 30-01-2013
Reklama
Jacek Tabisz   12 na 14
Bardzo ciekawy artykuł Mariuszu - ogólnie świetnie, że ostatnio dużo piszesz na swoim portalu, bo jakość od razu idzie w górę :-) Oczywiście aryjskie chrześcijaństwo nawiązywało do elementu, który śledząc historię chrześcijaństwa, był (i niestety nadal bywa) jednym z najważniejszych aspektów tej religii. Zauważył to sam Hitler w 1933 roku na  Konferencji Episkopatu Niemiec w Berlinie: "Kościół katolicki przez piętnaście stuleci traktował Żydów jak szkodników, zamykał ich w gettach i tak dalej, ponieważ zorientowano się czym są Żydzi. Ja odwołuję się do tych piętnastu stuleci". Ojciec protestantyzmu, Marcin Luter, też stanowił podstawę dla fuerera, o czym świadczą choćby cytaty z niego zawarte w mojej pogadance: www.racjonalist(*)p/s,7868/q,Czy.Luter.byl.dobry  . Po zapoznaniu się z wypowiedziami Lutra na temat Żydów nie powinno dziwić, że jego rocznica była obchodzona przez nazistów ogromnie uroczyście.
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 30-01-2013
Mariusz Agnosiewicz - @Trybek   22 na 22
Trybek, jeszcze przy moich poprzednich tekstach dotyczących polskiego antysemityzmu i islamu próbowałeś merytorycznie polemizować, choć nie bardzo ci to wyszło finalnie. Teraz widzę, że dałeś sobie już spokój z argumentowaniem i poprzestajesz na głupiutkich złośliwościach. Sugeruję jednak powrót do merytorycznych prób krytyki, bo kolejnej szansy pokpiwania nie dostaniesz. Powiedz mi więc w którym miejscu nie zrozumiałeś fragmentu o tym jak sam przytaczam obfite występowanie swastyki w świecie zachodnim na przestrzeni wieków, jak to niby ma negować określony kontekst antysemickich znaczeń przypisywanych swastyce. Czy wg ciebie Antyżydowska Liga nie była antyżydowska czy może nie była chrześcijańska? A może jej swastyka może być wyjaśniona kontekstem znaczeniowy, który zdołał mi umknąć? Po raz kolejny deformujesz moje nazwisko. Sugeruję, byś w końcu postarał się je opanować.
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 30-01-2013
Hotbit   8 na 8
Dzięki za świetny tekst ;)
Autor: Hotbit  Dodano: 30-01-2013
Tadeusz Klonowski - paradoks  0 na 4
Paradoksem jest, że wyznawcy żydowskiego boga stali się największymi antysemitami. Podobnie zresztą jak muzułmanie, którzy uznali Jezusa za drugiego po Mahomecie proroka. Wielu polskich polityków i przywódców było antysemitami lub tolerowali albo wykorzystywali antysemityzm do swoich celów. Nie można jednak odmówić im patriotyzmu i zaangażowania w działania dla odzyskania niepodległości. Dlatego pomnik gen. Hallera niech spokojnie stoi.
Autor: Tadeusz Klonowski  Dodano: 30-01-2013
Fascynat - Paradoksalnie?   2 na 2
A kto może lubić tych, co się wywyższają, a innych nazywają bydłem (czyli gojami)?.../odwołuję się tu do Feliksa Konecznego/. Wybraństwo-'naród wybrany', tutaj widać też bądź co bądź podobieństwo do nazistowskiej 'rasy panów'. Jak powtarza Koneczny za Talmudem „najlepszy z gojów zasługuje na to, żeby był zabity"...
Swastyka zdaje się pochodzi od pogańskiej swarożycy, symbol ten został wypaczony. Podobnie to unoszenie ręki w przywitaniu ('heil Hitler'), to bardzo stare przywitanie, rodem ze starożytności, oznaczające że 'nie jestem uzbrojony' - z dużej odległości rzeczywiście najskuteczniejsze.
@Adrian Trybek: Poszperać trochę po Google Earth i można zobaczyć gdzie funkcjonują kryptonaziści ;)
Autor: Fascynat  Dodano: 30-01-2013
mieczysławski - ks Jankowski   3 na 3
Ks Jankowski tłumaczył antysemityzm tym, że Jezus nie był Żydem, ale Galilejczykiem.
Większość katolików nie postrzega patriarchów i proroków starotestamentowych jako Żydów.
Autor: mieczysławski  Dodano: 30-01-2013
hubin - @Tadeusz Klonowski   1 na 1
Rozumując w ten sposób należałoby Dzierżyńskiemu pomnik postawić w RP, w końcu nikt tylu komunistów i obywateli radzieckich nie wymordował...
Jestem przekonany, że RP obejdzie się bez pomników nowych, z tymi które mamy nie potrafimy sobie dać rady.
Autor: hubin  Dodano: 31-01-2013
Edzio - przesada   1 na 1
Swastyka była symbolem u ludów prasłowiańskich (też germańskich, skandynawskich, indyjskich) no i co z tego.Nie miała nic wspólnego z faszyzmem i rasizmem,to dopiero przypisano jej w XX wieku.Jeszcze w międzywojniu niektóre polskie samoloty ozdobione były znakiem swastyki-symbolem szczęścia.Indianie w Ameryce Południowej też używali tego symbolu-no ich o nazizm to raczej trudno posądzać.A ze Adolf zrobił z tego symbol nazistowski to już inna sprawa.
Autor: Edzio  Dodano: 31-01-2013
Mariusz Agnosiewicz - eh...   8 na 8
Edzio, czytałeś w ogóle tekst, który "komentujesz" czy po prostu wyrzuciłeś z siebie to, co wiesz o swastyce? Litości...
Autor: Mariusz Agnosiewicz  Dodano: 31-01-2013
rysiek   4 na 4
Bardzo ciekawy opis mało znanych otchłani głupoty i antysemityzmu oraz ich obecności w Polsce. Pokazuje też, kto rzeczywiście inspirował nazizm i jego zbrodnicze działania.
Autor: rysiek  Dodano: 31-01-2013
galvani
Tak to juz jest z symbolami,  orzel heraldyczny tez niejedno ma oblicze...
Autor: galvani  Dodano: 31-01-2013
Edzio  -1 na 1
Czytałem tekst.I bardzo mi przykro, że w Polsce działały takie organizacje.Ale sama swastyka jako symbol nic tu winna nie jest.Aha, i jeszcze w Tybecie jest symbolem religijnym.Niektóre ludy azjatyckie sympatyzowały z nazistowskimi Niemcami, bo mieli za znak swastykę, a więc musieli mieć podobne wierzenia i byli dobrymi ludźmi,no nie miały te ludy pojęcia o ideologii nazistowskiej.To uratowało tych Niemców co na ich przeżyciach powstał film "7 lat w Tybecie".Właśnie swastyka-Tybetańczycy przyjęli ich jako "pobratymców".Nie wiedząc nic o faszyzmie.Chodzi mi o to, że przed Adolfem to był symbol neutralny.To tak jak z krzyżem celtyckim-dla jednych to symbol neonazizmu, dla innych chrześcijaństwa, a jeszcze dla innych Irlandii...
Autor: Edzio  Dodano: 31-01-2013
nobodylikeyou - Edzio   4 na 4
To przeczytaj raz jeszcze, ale ze zrozumieniem. :) Za słowa klucz nie posłuży Ci nazwisko: Adolf Josef Lanz
Autor: nobodylikeyou  Dodano: 31-01-2013
Edzio - ocena zdjęcia
Co przedstawia zdjęcie?Skąd wiadomo, że ci cywile po prawej stronie są Polakami?Mogą być to Niemcy zamieszkali w Polsce.Ten co obcina Żydowi brodę nie wygląda na Żyda-nie ma brody ani pejsów.Na fotografii widać dużą zażyłość cywilów z żołnierzami niemieckimi-to chyba nie Polacy...
Nie rozumiem tego na siłę zohydzania Polski i Polaków.Nie byliśmy tacy najgorsi...Choć takie organizacje potępiam jak opisane w artykule p.Agnosiewicza.Tylko, że to nie przerodziło się potem w legion SS Polen  jak w innych krajach podbitych przez Niemców bywało.
Autor: Edzio  Dodano: 01-02-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365