Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
154.600.351 wizyt
Ponad 1061 autorów napisało dla nas 7299 tekstów. Zajęłyby one 28800 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 2946 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Żyjemy w świecie rozbitych więzi; więzi rodzinnych, sąsiedzkich, lokalnych; zostały cwaniackie związki, które niektórzy czasem nazywają partiami. Pięcioprzymiotnikowy patriotyzm: romantyczny, religijny, wodzowski, nieudolny, nieuczciwy."
Komentarze do strony Talib w spódnicy

Dodaj swój komentarz…
andrzejewski jerzy - za dużo uwagi   5 na 5
Zgadzam się w 100% ale uważam ,że nie strzela się do muchy z Magnum 48'.Ta pani nie jest warta polemiki.Nie lepiej zamilczeć to coś na śmierć?
Autor: andrzejewski jerzy  Dodano: 31-01-2013
Reklama
romaro   16 na 16
Bardzo dobry tekst.

"Co za stwór podeszły wiekiem co kobietą być już przestał, a nigdy nie był człowiekiem, windujemy na piedestał? "

A kto ją na ten piedestał postawił? W imieniu czyich "wartości", żeby nie użyć słowa interesów, ta kobita występuję w sejmie i nie tylko.
Plując nienawiścią, wystawiła świadectwo sobie i chrześcijańskim wartościom. Przyklaskujący jej kler przypieczętował to świadectwo. Mam nadzieję na swoją zgubę, która zbliża się małymi krokami, lecz nim to nastąpi wiele jeszcze krzywdy uczyni.
Autor: romaro  Dodano: 31-01-2013
Dariusz Godyń   14 na 14
To że z mównicy sejmowej co chwila padają skecze, których nie wymyśliłby Monty Python nie jest problemem. Sale parlamentów pamiętają jeszcze większe wygłupy. Najgorsze jest to, że wygłaszający je mają tytuły naukowe i są czynnymi wykładowcami akademickimi. Jak mogą wyglądać wykłady takiego idioty po prostu nie starcza mi wyobraźni.
Autor: Dariusz Godyń  Dodano: 31-01-2013
vanswirr   12 na 12
ad Andrzejewski Jerzy - myślę że to błędne podejście. Jak będzie się przemilczać, to się tylko taki sposób myślenia i postępowania będzie ugruntowywać. Trzeba stanowczo i jasno się sprzeciwiać, bo każda ekstrema nie powstrzymywana zawłaszcza coraz więcej "terenu" społecznego.
Autor: vanswirr  Dodano: 31-01-2013
Ondraszek - Brawo.   13 na 13
Doskonałe porównanie, niestety doszliśmy do takich czasów, że przestała liczyć się dyskusja merytoryczna i siła argumentów, a zaczęła się era pomówień, oskarżeń i pospolitego chamstwa. Najdziwniejsze jest to, że ludzie ci liczą na szacunek i poklask. Pozwolę sobie nie zgodzić się z Panem "andrzejewskim jerzy", tego nie można przemilczać bo to tylko rozzuchwala, właśnie takie permanentne chamstwo trzeba zwalczać i napiętnować. Ta pani wystawiła cenzurkę sobie i reprezentowanemu środowisku. Pozdrawiam.
Autor: Ondraszek  Dodano: 31-01-2013
Stefan Dudziński - stefan  -34 na 36
Co do argumentów a mianowicie wyglądu i mimiki pani Krystyny Pawłowicz czy jest gorsza od pani Anny Grodzkiej?Nie wiem jak panowie oceniają urodę i wygląd jeśli pan a arykule zdecydował się poruszyć ten temat w artykule.Co do homoseksualizmu uważam że tacy ludzie powinni się leczyć tak jak alkoholicy a nie otaczać ich uznaniem.Takie jest moje zdanie.
Autor: Stefan Dudziński  Dodano: 31-01-2013
Tanaka   9 na 9
Problem w tym, że polski talban nie ma myśli. Myśli rozumianej jako swobodne, nieuprzedzone, uczciwe i pogłębione  rozważanie rzeczywistości, po to, by z myśli móc wyprowadzić słowo, które ma jakąś wartość, jest czymś dobrym, czym można obdarować innych i wspólnie się z innymi dzielić, rozdawać sobie nawzajem, by wszystkim żyło się godniej i lepiej.
Polski taliban ma mnóstwo słów, jedne bardziej puste, skłamane od drugiego. No i ma Czyn.  Czyn, bez myśli i bez slów. Z nicości do czynności. Oto esencja polskiego talibanu.
Autor: Tanaka  Dodano: 31-01-2013
galvani   10 na 10
 Nawiązanie do nazizmu bardzo trafne. Gestykulacja i histerycznie krzykliwy  głos tej kobiety zupelnie jak u Adolfa w latach trzydziestych i czterdziestych. jakby normalnie się nie dało wypowiedziec swojego zdania...
Autor: galvani  Dodano: 31-01-2013
romaro - Stefan Dudziński   22 na 22
"Co do homoseksualizmu uważam że tacy ludzie powinni się leczyć tak jak alkoholicy a nie otaczać ich uznaniem."
Tego typu ludzi, których pan jest reprezentantem leczy czas.
Czas wyleczył już ludzi z piętnowania sierot, jakoby miały być "bękartami". Wyleczy też i was z waszej ułomności.
Autor: romaro  Dodano: 31-01-2013
Ojciec Ateusz   8 na 8
Z dwojga złego już chyba lepiej mieć to indywiduum na świeczniku, gdzie można ją "podziwiać" i analizować w mediach na wszystkie strony - niż żeby miała "edukować" młodzież bez jakiejkolwiek kontroli nad sobą (vide stanowisko rektora WSAP w Ostrołęce).
 
A może i ktoś niezdecydowany się kiedyś nad urną zawstydzi, czy to nie obciach popierać partię z taką "twarzą"?
Autor: Ojciec Ateusz  Dodano: 31-01-2013
Tadeusz Klonowski - radość purpuratów   8 na 8
Biskupi nie omieszkali pochwalić posłów, że nie dopuścili nawet do dyskusji w sejmie nad propozycjami ustawy. Poparli kołtuństwo. Niestety, PiS ma stały elektorat dający ok. 20 procent głosów. Jak zmobilizować zdecydowaną większość trzeźwo myślącego społeczeństwa żeby w najbliższych wyborach poszli do urn?
Autor: Tadeusz Klonowski  Dodano: 31-01-2013
Kamil Kłosiński   6 na 6
Sprostowanie-pani Pawłowicz już nie pracuje na WPiA UKSW,opuściła go z początkiem nowego semestru (październik).Oficjalnie(znam osoby,które miały "przyjemność" przez -na szczęście krótki - czas pisać pod jej kierunkiem pracę magisterską;o jej poziomie naukowym,którym tak bardzo lubi się ta pani chwalić,nie wypowiadały się zbyt entuzjastycznie) chce się poświęcić pracy w Sejmie.Nieoficjalnie-nawet jak na UKSW Pawłowicz to za dużo (zwłaszcza na stosunkowo liberalnym WPiA).Podobnie jak Ojciec Ateusz uważam,że to była rozsądna decyzja-lepiej widać jej głupotę w Sejmie niż na uczelni było nie było wyższej.
Autor: Kamil Kłosiński  Dodano: 31-01-2013
Stefan Dudziński - stefan  -14 na 20
Panie romaro nie nawołuję do prześladowania tego rodzaju ludzi tylko piszę że powinno się ich leczyć gdyż uważam że jest to ułomność,tak jak alkoholizm choć jednym i drugim z tym dobrze.Czas zapewne działa na niekorzyść takim ludziom jak ja,ale czy świat będzie lepszy to się dopiero okaże śmiem twierdzić że nie.Chcę równocześnie zapewnić że wiele artykułów publikowanych na tym portalu trafia mnie do przekonania.Wiele jest błędów kościoła które ukazywane w kulturalny sposób wpływają na moje poglądy,ale w omawianym temacie nie potrafię zmienić zdania.Panie romaro pan uważa że ja nie mam serca potrafię być nieczuły na los sierot na prawdziwe nieszczęścia -jest pan w błędzie.
Autor: Stefan Dudziński  Dodano: 31-01-2013
ratus - @Stefan Dudziński   10 na 10
Ma Pan zupełna rację, że omawianie wyglądu i mimiki pani K.P. jest równie nieeleganckie i nie do przyjęcia, jak podobne ocenianie pani A.G.

Natomiast bezsensowne zestawianie ze sobą alkoholizmu i homoseksualizmu, świadczące, że nie ma Pan zielonego pojęcia o tych sprawach powoduje, że za swoje dobre chęci zbiera Pan mnóstwo negatywnych ocen.
Zachęcam do dalszego czytania "Racjonalisty.pl"
Autor: ratus  Dodano: 31-01-2013
romaro - Stefan Dudziński   8 na 8
"Panie romaro pan uważa że ja nie mam serca potrafię być nieczuły na los sierot na prawdziwe nieszczęścia -jest pan w błędzie."

Absolutnie tak nie uważam. W omawianym temacie nie potrafi zmienić Pan zdania, czy raczej nie chce? Społeczeństwo w poprzednich, przecież nie tak jeszcze odległych czasach, miało problemy w zaakceptowaniu dzieci "panny", sierot. Bało się ich. Dlaczego? Bo te dzieci były mniej wartościowe? Postrzeganie ludzi o odmiennej orientacji jako mniej wartościowych jest tą samą ułomnością. Wiem doskonale, że nie nazwałby Pan dziecka "bękartem" dzisiaj, ale czy gdybyśmy się przenieśli w czasie, jest Pan pewny jaki miałby stosunek do dzieci z "nieprawego łoża"?
Autor: romaro  Dodano: 31-01-2013
Ratatoskr - @Stefan Dudziński   18 na 18
Osobiście uważam, że wyznawcy wiary w jakieś niewidzialne byty powini się leczyć, bo to z ich strony wyraz jakiejś ułomności intelektualnej - takie jest moje zdanie.

Urody zać niczyjej nikt w w.w artykule nie oceniał. Oceniał pozawerbalny język narracji.
Autor: Ratatoskr  Dodano: 31-01-2013
Paralaxa
Chcę dodać + dla wypowiedzi Ratatoskr i system "mówi" że już dodałem i nie chce mi tego zaliczyć. Wcześniej także w ten sam sposób. Jednak do niektórych - tutaj, prz tym wątku - zaliczyło.
Czyżby ktoś tak skonstruował system punktacji tutaj, że działa wybiórczo podobnie jak na Interii  Pl ?
Autor: Paralaxa  Dodano: 01-02-2013
Jacek Tabisz   8 na 8
Ważne i świetnie napisane. Wbrew uspokajającej opinii ateistów niechętnych do działania, a nawet wrogich wobec tych co działają, 20 lat lekcji religii w nowym/starym stylu daje 1/3 społeczeństwa popierających takich polityków, jak pani profesor Talib. Trzeba o tym pisać, trzeba protestować, lenistwo i milczenie tylko karmią takich polskich Talibów, a coraz więcej młodych nosi się moherowo.
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 01-02-2013
Antyislamista  0 na 4
Nazwanie Pawłowicz talibem w spódnicy jest powaznym nadużyciem, niestety środowiska "liberalne" nie są wolne od werbalnych manipulacji. Jest to nadużycie przede wszystkim w stosunku do kobiet afgańskich, zabijanych przez talibów choćby za to, że chciały sie uczyć. Znaj proporcję, panie Czarnecki.
A swoją drogą - nic nie mam przeciwko osobom trans, poznałem kilka z nich w Bangkoku, kapitalne kobietki... i całkowicie rozumiem, że mężczyzna może zapragnąc być kobietą. Ale mam jedno pytanie: Dlaczego brzydką?
A teraz mnie linczujcie.
Autor: Antyislamista  Dodano: 01-02-2013
Edzio - a kto takich wybiera?   5 na 5
A wybiera ich naród bo takich chce.I wszystko.Jakie społeczeństwo tacy posłowie a społeczeństwo mamy  prymitywne i religijne i homofobiczne z domieszką antysemityzmu conieco
Autor: Edzio  Dodano: 01-02-2013
romaro - Stefan Dudziński   1 na 1
"Wiele jest błędów kościoła które ukazywane w kulturalny sposób wpływają na moje poglądy,ale w omawianym temacie nie potrafię zmienić zdania."

Rozumiem Pana. Powiem Panu więcej - jest Pan bardziej uczciwy w tej wypowiedzi od niektórych osób od których otrzymał minusy. Tolerancja to nauka. To nie wygląda tak różowo żeby z dnia na dzień sobie powiedzieć - od dzisiaj jestem tolerancyjny. Niech Pan wejdzie na pierwszy lepszy portal, i zauważy, że na początku albo na końcu niemal każdej wypowiedzi "obrońca" homoseksualistów daje pewien sygnał ogółowi (o ile go nie znają) - ja jestem hetero. Czy to jest nieuczciwe? - nie. To są pierwsze kroki w nauce.
Autor: romaro  Dodano: 01-02-2013
Szarycz Zbigniew - do p. Dudzińskiego   2 na 2
Panie Stefanie, na miłość boską, homoseksualizm nie jest chorobą! To jest przypadłość genetyczna, powszechna wśród wszystkich badanych pod tym kątem gatunków. Ponoć średnia wynosi ok. 8 procent, czyli matka natura na 100 osobników produkuje 8 homo.
Czy się komuś podoba, czy nie...
Autor: Szarycz Zbigniew  Dodano: 02-02-2013
Edzio - @andrzejewski jerzy   4 na 4
 Nie lepiej zamilczeć to coś na śmierć?   Hitlera też próbowali przemilczeć i co z tego wyszło???
Autor: Edzio  Dodano: 02-02-2013

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365