Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
205.601.433 wizyty
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7362 tekstów. Zajęłyby one 29015 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Kto wygra wybory 2025?
Karol Nawrocki
Rafał Trzaskowski
Sławomir Mentzen
Szymon Hołownia
  

Oddano 56 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
(..) dlaczego ktokolwiek miałby ufać Bogu albo też w ogóle uznawać jego istnienie? Jeżeli "dlaczego" znaczy "na jakich podstawach, podobnych tym, do których odwołujemy się, przyjmując hipotezy naukowe" - odpowiedzi nie ma, jako że nie ma takich podstaw.
Nowinki i ciekawostki naukowe
Wydarzenia
Cuda zdarzają się w... nauce! (29-11-2012)

Harmonijna i pokojowa współpraca Iranu, Pakistanu, Egiptu, Turcji, Palestyny, Cypru oraz Izraela ma miejsce na terenie Jordanii przy wsparciu UE. Synchrotron Sezam (Sesame) to wspólny projekt naukowy państw Bliskiego Wschodu, rozwijający się ponad narodowościowymi i religijnymi podziałami. Projekt jest wzorowany na europejskim centrum naukowym CERN, którego powstanie miało także służyć m.in. nawiązaniu współpracy pomiędzy zwaśnionymi w I połowie XX wieku państwami. Osobą stojącą na czele rady zarządzającej Sezamu jest Brytyjczyk Prof. Sir Chris Llewellyn Smith, były dyrektor CERN.

Czym jest synchrotron? Służy do przyspieszania strumienia cząstek przy użyciu pola elektrycznego. Odpowiednia synchronizacja pola magnetycznego utrzymuje cząstki o zwiększającej się energii kinetycznej na odpowiedniej orbicie kołowej. Urządzenie ma wiele zastosowań, m.in. w: badaniach leków w przemyśle farmaceutycznym, badaniach wirusów i białek, analizie materiałowej i strukturalnej w materiałach półprzewodnikowych, krystalografii czy diagnostyce obrazowej w medycynie.

 


Hotbit


Dodaj komentarz do wiadomości..  Zobacz komentarze (3)..

Nauka - sondaż Racjonalisty

 Neuroenhancement, czyli chemiczne wspomaganie pracy mózgu to:
sposób na optymalne wykorzystanie ludzkiego potencjału
pożyteczna dziedzina badań naukowych
kolejny krok ku dehumanizacji człowieka
chwyt marketingowy przemysłu farmaceutycznego
zwykła życiowa konieczność
nie mam zdania
  

Oddano 26303 głosów.


Reklama

Racjonalista wspiera naukę. Dołącz do naszych drużyn klikając na banner!
 
 
 
Więcej informacji znajdziesz TUTAJ
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365