Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.281.765 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 427 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
Każdy, kto chce być chrześcijaninem, powinien wyłupić oczy własnemu rozumowi.
 Felietony i eseje » Felietony, bieżące komentarze

List otwarty do biskupa Tadeusza Pieronka
Autor tekstu:

Zażenowany Pańską piątkową wypowiedzią dla prasy chciałbym wyrazić swoje oburzenie i zaapelować o zdrowy rozsądek, którego najwidoczniej Biskupowi zabrakło w ostatnim czasie. Pańskie słowa mówiące, iż "szefowie LiD mogą sobie tak szczekać" są lekko mówiąc niekulturalne, a właściwie zaczerpnięte z rynsztoka. Najbardziej szokujące jest, że padły one z ust człowieka, który to uważa siebie za sumienie narodu. Świadczy o tym chociażby kolejna wypowiedź Biskupa argumentująca potrzebę budowy Centrum Opatrzności Bożej z publicznych pieniędzy: "Dziękujemy Bogu za niepodległość, nie tylko my wierzący, ale wszyscy, którzy zostali obdarzeni tą wolnością. I sądzę, że społeczeństwo ma jakieś wewnętrzne przekonanie, że po tylu, tylu latach jest pewien gest narodu wobec tego dobrodziejstwa, jakie go spotkało".

Zapewniam Biskupa, że nie wszyscy Polacy dziękują za wspomnianą wolność Bogu, a już na pewno nie chcą uczynić tego poprzez budowę kolejnej niepotrzebnej świątyni katolickiej. Zdaję sobie sprawę, z tego iż jest to niewygodne dla Biskupa, ale w kraju tym żyją również wyznawcy innych religii, dlaczego więc mają finansować owe przedsięwzięcie? Ponadto zasadność owej inwestycji jest podważana również przez znaczną część katolików. Podejrzewam, że również oni mogą czuć się obrażeni słowami Biskupa, w których sugeruje, iż osoby nie zgadzające się z ideą tej kosztownej budowli wolałyby siedzieć w niewoli.

Chciałbym na koniec zaapelować do Biskupa o zastanowienie się nad swoją działalnością, jako osoby duchownej. Piątkowa wypowiedź była bowiem daleko odbiegająca od nauk Jezusa Chrystusa. To przykre, że trzeba apelować do osoby tak wysoko postawionej w kościelnej hierarchii o pamięć o tak podstawowych zasadach wiary, jak miłość do bliźniego. Niewiele wspólnego z chrześcijańskimi wartościami ma również zamiłowanie do mamony. Zapewniam Biskupa, że nawet największe fundusze czerpane przez Kościół Katolicki z polskiego budżetu nie sprawią, iż przybędzie mu wyznawców.

Mimo wszystko z wyrazami szacunku.

Warszawa, dnia 5 stycznia 2008r.


 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
List otwarty do Dyrektora XIV LO we Wrocławiu
Na lekcje religii? Jestem za chociaż jestem przeciw

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (11)..   


« Felietony, bieżące komentarze   (Publikacja: 06-01-2008 )

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Łukasz Markowski
Sekretarz Zarządu Krajowego Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 5679 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365