Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.131.672 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 302 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:
Sklepik "Racjonalisty"

Złota myśl Racjonalisty:
"Co i rusz toczy się przez kraj lawina zorganizowanego debilizmu i niekiedy dociera tu, do nas, zwielokrotniona przez chytrość kolejnych szczebli państwowej mądrości."
« Felietony i eseje  
Boży wojownicy
Autor tekstu:

„Salon24” rozdarła bitwa o kondomy. Zastępy wrażych „kondomiarzy” przypuściły atak na obrońców bastionu naszej cywilizacji – Kościoła. Sam błądząc do grupy tej się zaliczyłem. Chciałem przeto przeprosić urażonych wiernych.

Zasadniczo bowiem Kościół robi swoje. Od początku istnienia bardzo interesował go seks — kto z kim, kiedy, w ilu, co mieli na sobie i co na to wszystko P. Bóg.

Ten zaś chyba nie ma zdania — od czasu kiedy powiedział Noemu żeby napełniał z rodziną Ziemię, zdaje się, że stracił zainteresowanie tematem. Sprawy łóżkowe w ogóle mało Go interesowały, bo pozostawił nierozwiązany problem swojego potomstwa. I tak miliard ludzi uważa że Mahomet był jego synem a drugi miliard, że Chrystus. Znalazłby się zresztą więcej boskiego potomstwa, ale że P. Bóg płodził w czasach gdy na ziemi nie było aparatów fotograficznych i dowodów osobistych, każda cywilizacja uważa, że ich ojcem był ktoś inny. Czy istotę tak podchodzącą do spraw rodzinnych można podejrzewać, że ma jakieś konkretne stanowisko w sprawie seksu, poza tym, by nie dać się złapać?

Zresztą może nie do końca przestał się interesować seksem, bo dwie wojny światowe świadczą, że pomysł napełniania Ziemi ludzkością przestał mu się podobać. Tak kiedyś myślałem. Teraz myślę że po prostu zajął się czarnymi dziurami. Są takie dwie w innej galaktyce o masie miliony razy większej od słońca, wirują wokół siebie i zasysają miliony słońc a chyba nawet inne galaktyki. Astronomowie mówią, że to poważna sprawa i myślę że P. Bóg może podzielać ich zdanie. W końcu to On przy okazji stwarzania Ziemi, ludzi wężów, much, bażantów, jesiotrów i innych kluczowych dla wszechświata elementów inwentarza, stworzył te tryliony galaktyk pełne czarnych dziur. No to teraz musi się nimi zajmować. Kiedyś ludzie rozumnie myśleli, że poprzestał na Ziemi, którą otoczył płótnem z dziurami na niebiański ogień, ale potem okazało się, że miał iście boski rozmach i postanowił dorobić do Ziemi cały wszechświat.

Zupełnie niepotrzebnie zresztą, bo zajęty czarnymi dziurami, nie miał kiedy sprecyzować swojego stosunku do palących kwestii: prezerwatyw, homoseksualistów, seksu przedmałżeńskiego, oralnego, analnego, grupowego, pozostawił więc Kościół i T. Terlikowskiego sam na sam w obliczu tych odwiecznych dylematów ludzkiej egzystencji.

KK i TT radzą sobie zresztą wybornie. Od zawsze czujni wobec wszystkich sytuacji w których człowiek ściąga majtki do tego stopnia, że gdyby 3 tys. lat temu prorok Lebioda powiedział, że z boskiego polecenia przekazuje niniejszym : „I rzekł On do sługi swego, iż wypróżniać się będziesz za wydmę zawsze od zawietrznej”, to każdy TT i każdy członek KK miałby cztery wydmy usypane wokół chałupy po dziś dzień i z poświęceniem walczyłby z klozetami.

Nasi dzielni boży wojownicy wyręczają więc P. Boga ze spraw na które On nie miał czasu i głowy. Proszę więc o więcej szacunku dla KK i TT, bo przecież każdy robi na własną miarkę.

My kondomiarze błądzący w sprawach poważnych, zajmijmy się tymczasem czymś na nasze skromne umysły. Na przykład kryzysem energetycznym i filozofią.


 Po przeczytaniu tego tekstu, czytelnicy często wybierają też:
SDRP i SLD wobec religii i Kościoła
Nie czepiam się życia kurczowo. Jestem ateistą

 Dodaj komentarz do strony..   Zobacz komentarze (10)..   


« Felietony i eseje   (Publikacja: 01-04-2009 )

 Wyślij mailem..   
Wersja do druku    PDF    MS Word

Michał Sędzikowski
Studiował filozofię, od pięciu lat mieszka w Anglii, publicysta "Nowego Czasu". Pisał dla Dziennika Polskiego oraz Wirtualnej Polski

 Liczba tekstów na portalu: 3  Pokaż inne teksty autora
 Poprzedni tekst autora: Świat bez jednej zmarszczki
Wszelkie prawa zastrzeżone. Prawa autorskie tego tekstu należą do autora i/lub serwisu Racjonalista.pl. Żadna część tego tekstu nie może być przedrukowywana, reprodukowana ani wykorzystywana w jakiejkolwiek formie, bez zgody właściciela praw autorskich. Wszelkie naruszenia praw autorskich podlegają sankcjom przewidzianym w kodeksie karnym i ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
str. 6452 
   Chcesz mieć więcej? Załóż konto czytelnika
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365