Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
199.172.112 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 171 głosów.
Watykan zdemaskowany – mafia, zbrodnie, pieniądze
Dziedzina: Historia religii i Kościoła
Autor: Paul L. Williams
Tłumacz: Andrzej Dominiczak
Seria: Prometeusz
Miejsce i rok wydania: Warszawa 2006
Wydawca: Książka i Prasa
Liczba stron: 248
Wymiary: 14,5x20,5 cm
ISBN: 83-88353-91-8
Okładka: Miękka
Ilustracje: Nie
Cena: 30,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ]
OpisAutor to postać iście renesansowa: pisarz, filozof, historyk Kościoła i wieloletni konsultant amerykańskiego Federalnego Biura Śledczego (FBI) ds. międzynarodowego terroryzmu i przestępczości zorganizowanej. Posiada tytuł magistra teologii i doktorat z filozofii. Jest wykładowcą teologii, nauk humanistycznych, historii średniowiecznej i filozofii w University of Scranton w USA. Jego pisarski talent, wszechstronna wiedza i dostęp do archiwów amerykańskich tajnych służb sprawiły, że powstała książka niezwykła, zawierająca niepublikowane wcześniej dowody na bliskie powiązania Watykanu z najciemniejszymi siłami świata polityki i podziemia przestępczego.
Williams krok po kroku odsłania przed nami najskrytsze tajemnice Watykanu; wyjaśnia, w jaki sposób – dzięki układom z państwami faszystowskimi – z bankruta przedzierzgnął się on w bogacza i stał się wielce dochodowym przedsiębiorstwem, zaangażowanym m.in. w produkcję broni i środków antykoncepcyjnych; ujawnia kulisy współpracy Kościoła z międzynarodową mafią, tajniki gigantycznych oszustw finansowych i niepokojące fakty towarzyszące śmierci Jana Pawła I. Przedstawia wreszcie nieznane dotąd szczegóły afery pedofilskiej w Kościele amerykańskim oraz najnowsze rewelacje na temat uwikłania Watykanu w handel narkotykami i nielegalne składowanie toksycznych odpadów przemysłowych na terenie Polski.
Poznajemy całą mroczną historię Państwa Watykańskiego, od konkordatu z Mussolinim, po ostatnie lata pontyfikatu Jana Pawła II, gdy Spółka Watykan bez przeszkód prowadziła swoje często nielegalne, a zawsze moralnie dwuznaczne interesy.

Podziel się swoją opinią o tej książce..

Opinie naszych czytelników:
 1. 2006-03-21 - tttt

  A o wywoływaniu UFO przez biskupa Pieronka nic w tej książce nie ma??

 2. 2006-05-04 - perec

  Ksiazka wyjatkowa! Zrobila na mnie kolosalne wrazenie. Polecam kazdemu wyznawcy katolicyzmu i nie tylko. Warto wydac pieniadze.

 3. 2006-05-11 - JaSu

  Pozycja godna polecenia. Przeczytałem ją jednym tchem w ciagu jednego dnia urlopowego ! Niektóre fakty, które autor podaje czytałem wcześniej w prasie niemieckiej.

 4. 2006-06-27 - MafiapressPl

  Świetna książka. Afera z bankiem watykańskim kładzie się cieniem na cały współczesny kościół. Ciche przyzwolenie mafii na pranie pieniędzy w ich strukturach.

 5. 2007-04-16 - cath

  moim zdaniem jedna wielka bujda. Takie brednie moze wypisać nawet prezydent USA, czy Polski, udając że ma dostęp do różnych służb i wtyczek które o tym mu doniosły. Poprostu pic na wodę z kiepskimi dowodami. Za rękę nikogo nie złapali. Skoro takie rzeczy by się działy, to już dawno Papież gnilby w więzieniu, a poza ym napoleon bonaparrte (piszę małą bo nienawidzę tego zdrajcy Polski) już jednego do lochów wsadził i zaktowal tam i to bez żadnego powodu, poza głupkowatym tłumaczeniem, że ośmielił się przeciwstawić mordom, napadom i okupowaniu tego nicponia z feancji nie tylko swego ludu, ale i wiele państw europy. Nauczcie się ludzie czytać PRAWDY z PRAWDIZIWYCH żródeł, a nie karmić się plotkami (które nigdy nie są ani prawdziwe, ani sprawdzone) przestańcie się doszukiwać sensacji niezdrowej tam, gdzie one poprostu nie istnieją. KOSCIÓŁ jest do tego, aby głosić DOBRA NOWINĘ od czasów zmartwychwstania Chrystusa i do sprowadzania ludzi na drogę zbawienia, oraz świętości przez sakramenty, które ustanowił sam SYN BOZY który dał się upodlić grzeszikom i poprzez swą ofiarę (DOSKONAŁĄ) odkupić grzech pierworodny wszystkich ludzi świata i zbawić tych sprawiedliwych żyjacych wg zasad BOŻYCH. Syn Boży nie jest tyranem, który przyszedł na ziemię siłą zniewolić umysły ludzi, któym Bóg dał WOLNĄ WOLĘ. Chrystus nauczał słowem i czynił wielkie i niespotykane cuda, które pokazywały nieskończone miłosierdzie BOGA i oczyszczły ciało i ducha człowieka, który uwierzył. Błogosławieni ci co nie widzieli, a uwierzyli - to tyczy się waszej osoby... przestańcie poszukiwać w świętych ludziach rzeczy ktore należą do natury człowiea i ułomności, ale przestawcie się z poszukiwania tych złych i ciemnychh niedopowiedzeń na poszukiwanie tych pięknych i wuelkich czynów, ktore z pewnoscią pochodziły i poczhodzą od BOGA, lub dla BOGA. Zobaczycie, że jest warto i wyrwijci sie z tego szalonego kręgu podniecania się paskudztwami, bo przepadniecie na zawsze!!

 6. 2007-08-28 - Anita

  Coś w tym jest. Już w filmie Ojciec Chrzstny byl poruszony problem wspólpracy mafii z Watykanem.

 7. 2007-10-08 - liwiusz

  Jezus jest synem Bożym a następcy jego zwykłymi grzesznikami.

 8. 2007-11-21 - szkoda to czytać

  "Mądry pisze dla zabawy, głupi czyta bo ciekawy" - tak jednym zdaniem można skomentować tą książkę.

 9. 2008-03-05 - Odlogik

  Czy to nie wojna jednej korporacji przeciw drugiej? A ile w tym prawdy, jak się dowiedzieć? Lepiej poobserwować, pogadać z księdzem jak chodzi po kolędzie...

 10. 2010-05-30 - wątpiący

  Racjonalista nie dogada się z fundamentalistą odpornym na wiedzę.Wątpiącym polecam pozycje K.Deschnera z wykazami materiałów żródłowych.Pieniądze rządzą światem k.k.o tym najlepiej wie jako najbogatsza instytucja na świecie.Przeraża tylko bezmiar obłudy,zakłamania i pazerność na dobra doczesne.Idealnym obiektem do wykorzystania jest prosty człowiek im mniej wykształcony tym lepiej.KK zawsze trzymał z możnymi tego świata-cesarze,królowie,dyktatorzy,komuniści a co to szkodzi wszak nikt lepiej motłochu za pysk nie przytrzyma.W demokracji jest to samo sojusz polityka i kleru.Większość ludzi musi w coś wierzyć.Coraz więcej będzie wjerzyć w Boga uniwersalnego praprzyczynę wszechrzeczy.:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..

Koszyk jest pusty

Pobierz katalog pozycji
1. Wojciech Giełżyński - Wschód Wielkiego Wschodu
2. Anatol France - Bogowie pragną krwi
3. John Brockman (red.) - Nowy Renesans
4. Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie
5. Wiktor Trojan - Axis Mundi
6. Barbara Włodarczyk - Nie ma jednej Rosji
1. Mariusz Agnosiewicz - Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
2. Mariusz Agnosiewicz - Heretyckie dziedzictwo Europy
3. Friedrich Nietzsche - Antychryst
4. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom I
5. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
6. Andrzej Koraszewski - I z wichru odezwał się Pan... Darwin,..
7. John Diamond - Cudowne mikstury. Podręcznik sceptyka
8. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom II
9. Vinod K. Wadhawan - Nauka złożoności. Trudne pytania,..
10. Kazimierz Czapiński - Dokąd kler prowadzi Polskę? Laickie..
1. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
2. Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Kiwony
3. Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
4. Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w..
5. Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
6. Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975)..
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)