Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
201.345.430 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 430 głosów.
Zakazana psychologia. Pomiędzy szarlatanerią a nauką
Dziedzina: Nauki o zachowaniu i mózgu
Autor: Tomasz Witkowski
Inne pozycje autora (1) | O autorze
Seria: Biblioteka Moderatora
Miejsce i rok wydania: Taszów 2009
Wydawca: Moderator
Liczba stron: 448
Wymiary: 14x20 cm
ISBN: 978-83-923427-1-7
Okładka: Miękka
Ilustracje: Tak
Cena: 36,00 zł (bez rabatów)
[ Pozycja niedostępna ]
OpisTo, że jak nigdy w historii żyjemy bogato, zdrowo i bezpiecznie, jest pochodną rozwoju nauki. Nawet mieszkańcy slumsów Kalkuty, żyją dziś lepiej niż w czasach potęgi Mogołów. Ale ta trwająca nieustannie rewolucja naukowa poddaje nasze codzienne życie wielkiej próbie dostosowania się do niej. Nasze przyzwyczajenia, obyczaje, wagi, które przypisujemy poszczególnym podstawowym wartościom, ulegają radykalnym zmianom, wywołując u niektórych z nas dyskomfort z samego życia. Dlatego tak wielką rolę odgrywają nauki społeczne, szczególnie te, których bezpośrednim celem jest nie tylko zrozumieć powody takiego stanu, ale i pomóc indywidualnemu człowiekowi zmierzyć się z otaczającą go rzeczywistością. Tomasz Witkowski napisał książkę ukazującą cienie jednej z takich nauk - psychologii. Zakazana Psychologia pokazuje mroczny obraz szalbierstwa intelektualnego, naukowego oszustwa prowadzącego, do wyrządzania szukającym pomocy szkody, czasami nieodwracalnej. Zmiany cywilizacyjne ostatnich lat prowadzą do powstawania szalbierstw naukowych nie tylko w naukach społecznych. Obchodzimy właśnie okrągłą rocznicę skandalu z zimną fuzją, a renomowane czasopisma Science i Nature musiały nie tak dawno odwoływać kilkanaście prac cudotwórcy mikroelektroniki. O tych, ukrytych w cieniu, grzechach nauki powinno się mówić pełnym głosem.
Z recenzji prof. dr hab. Łukasza A. Turskiego

Fragment zakończenia:

Niedouczeni i zupełnie bezkarni biegli sądowi są, w sensie jak najbardziej dosłownym, panami życia na salach sądowych. W otchłani psychobiznesu rodzą się coraz bardziej odrażające potworki.

Ta książka zaczęła żyć swoim życiem jeszcze w trakcie pisania. Dopominają się o nią czytelnicy, ale również ludzie, którzy padli ofiarą psychologów i psychoterapeutów, zdarzenia wymagające przypomnienia i tematy skrzętnie skrywane. Książka ta już przyczyniła się do tego, że niektórzy dziennikarze zajęli się tematami tabu i zaczęli realizować programy o negatywnych konsekwencjach psychoterapii, o kursach neurolingwistycznego uwodzenia, o udziale psychologów w wymierzaniu „sprawiedliwości” czy o etyce terapeutów. Oni również oczekują na tę książkę.

Książka pod patronatem portalu Racjonalista.pl

Podziel się swoją opinią o tej książce..

Opinie naszych czytelników:
  1. 2009-09-25 - Marcin Langer

    NIE CZEKAĆ, KUPOWAĆ!!! Ta książka jest absolutnym must-have'm nie tylko dla studentów psychologii i przede wszystkim wykładowców, którzy do dzisiaj raczą tych pierwszych Freudem, Jungiem, Klein, Wilberem, psychoanaliza postfreudowska itd. To książka dla każdego mieniącego się mianem racjonalisty, niebędącego zarazem ekspertem w dziedzinie psychologii i jej historii. Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się nad zakupem jakiegolwiek “poradnika” z NLP na okładce, zostałeś przegadany/zanalizowany przez zadufanego “psychoanalityka” (najczęściej studenta/studentkę I lub II roku psychologii, bo tacy najczęściej proponują wszem i wobec “terapię”), namawiany byłeś na “nową, cudowną terapię” przez szaloną koleżankę (tak, każdy musi mieć taką jedną) itd. , po przeczytaniu tej książki będziesz czuł się o wiele pewniej, stąpając po niepewnym do tej pory gruncie psychologii. Tak jak “Modne Bzdury” uodparniają na “wirusa postmodernizmu” nie-hard-naukowców, tak “Zakazana psychologia” stanowi doskonałe antidotum na wszelkie psychobzdury. Zwłaszcza, że nawet, ba, przeważnie!, ich wyznawcami są studentki psychologii, poszukujące “głębokiego duchowego sensu” w życiu i wciskające potem ten psychobzdurny sens wszystkim dookoła (tak, o was mówię, a zwłaszcza o Tobie, wyznawczyni psychoanalizy męcząca moich znajomych na Heineken Opener). MUSISZMIEĆ!

  2. 2009-12-22 - Agawa

    Autor demaskuje szarlatanów, którym zależy, żebyśmy wszyscy czuli się chorzy. Wmawiają ludziom, że byli w dzieciństwie molestowani, tylko o tym nie pamiętają, a wszystkie życiowe trudności, jak śmierć bliskich czy porzucenie przez partnera to "traumy" do przepracowania.W gabinecie, za odpłatą. Za nasze niepowodzenia odpowiada matka, która nas nie kochała i ojciec, który nas gwałcił. Wiekszość racjonalnie myślących ludzi od dawna kpiła z takich wymysłów, ale w tej książce mamy twarde dowody. Autor przeprowadził kilka prowokacji:-) Kiedyś lekarz przepisał mi na ból głowy psychotropy. Nie łykałam, po tej książce wiem, że słusznie.

  3. 2011-07-07 - Remo

    A jakiż to lekarz przepisał Ci na ból głowy psychotropy? Tuszę, iż lekarz, którego właśnie wymyśliłaś, gdyż, jak większość społeczeństwa, nie odróżniasz lekarza od psychologa. Różnica jest prosta - ten pierwszy raczej nie wciska kitu, albo robi to dużo rzadziej. I na pewno żaden lekarz nie przepisał Ci psychotropów "na ból głowy". Choć zdarzają się "maski depresji", to ta książka w ogóle nie ma nic do tego, stąd ta część Twojego komentarza jest bzdurna. A książka faktycznie dobra, chociaż co do samej prowokacji autora można mieć różne przemyślenia. Mimo wszystko uważam, że naprawdę warto przeczytać.:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..

Koszyk jest pusty

Pobierz katalog pozycji
1. Wojciech Giełżyński - Wschód Wielkiego Wschodu
2. Anatol France - Bogowie pragną krwi
3. John Brockman (red.) - Nowy Renesans
4. Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie
5. Wiktor Trojan - Axis Mundi
6. Barbara Włodarczyk - Nie ma jednej Rosji
1. Mariusz Agnosiewicz - Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
2. Mariusz Agnosiewicz - Heretyckie dziedzictwo Europy
3. Friedrich Nietzsche - Antychryst
4. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom I
5. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
6. Andrzej Koraszewski - I z wichru odezwał się Pan... Darwin,..
7. John Diamond - Cudowne mikstury. Podręcznik sceptyka
8. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom II
9. Vinod K. Wadhawan - Nauka złożoności. Trudne pytania,..
10. Kazimierz Czapiński - Dokąd kler prowadzi Polskę? Laickie..
1. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
2. Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Kiwony
3. Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
4. Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w..
5. Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
6. Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975)..
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)