Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
192.186.601 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7365 tekstów. Zajęłyby one 29038 stron A4

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 W jakiej walucie masz kredyt?
złoty
euro
frank
innej
już spłaciłem/am
nie mam
  

Oddano 30 głosów.
Opinia została dodana

Opinie naszych czytelników:
 1. 2010-01-14 - Krzysztof Jóźwiak

  Moja opinia o tej książce jest taka, że KAŻDY powinien ją przeczytać ;)

 2. 2010-01-15 - KarolG

  To powinna być lektura szkolna. Świetnie napisana, wspaniałe ilustracje (mam nadzieję, że kolorowe wkładki są również w polskim wydaniu), nic dodać, nic ująć.

 3. 2010-03-21 - Kołodyńska

  "Brakujące ogniwo" - już nie! W tej książce Dawkins zakończył polemikę z kreacjonizmem. Ewolucja - teraz wiemy, że tak właśnie było. Dla mnie, w tej książce ważniejsze niż ta polemika jest przypomnienie: "że rzeczywistości, jakkolwiek nieprzyjemnej, trzeba zawsze patrzeć prosto w oczy" i choć "istnieje ponura logika przenikająca świat natury" to jest to najwspanialsze widowisko świata, jedyne widowisko jakie rozgrywa się na oczach wszystkich, a które tylko niewielu spostrzega.

 4. 2010-06-15 - Starter

  Myślę, że przesadzacie przedstawiając świat nieprzychylny ateistom oraz teorii ewolucji. Mieszkam na WSI, a więc w centrum dewotyzmu, ortodoksji i zacofania światopoglądowego, a mimo to nikt tu nie robi przykrości ateistom, nawet gdy pracują w niedzielę, a co najważniejsze- większość ludzi uznaje teorię ewolucji za dawno już udowodnioną. Co prawda większość uważa, że ewolucja także jest wyższym planem Boga, ale jednak przyjmują do wiadomości działanie tego procesu.

 5. 2010-07-30 - Roxanne

  Książka niezwykła, niepowtarzalna, potrzebna........(etc.) Jako osoba, która od dawna podziwia profesora Dawkinsa, czekałam na nią z wielką niecierpliwością i po raz kolejny nie zawiodłam swoich oczekiwań. To rzadki dar - umieć odkrywać przed czytelnikiem arkana nauki w sposób subtelny i poetycki. Nie ulega wątpliwości, że autor "Boga urojonego" to potrafi. Przychylam się do postulatów innych oceniając i polecam ją absolutnie każdemu :)

 6. 2010-09-02 - TomaszM

  Po tej ksiazce zmienilem opis w rubryce "wyznanie" z "agnostyk" na "ateista". Opieranie sie faktom wbrew rozumowi to cecha szalencow. Ja nim nie jestem.

 7. 2010-09-05 - krutki

  Wreszcie książka napisana zrozumiałym dla laika językiem! Coś czego zdecydowanie brakowało mi w zrozumieniu otaczającego świata! Niesamowicie pobudzająca wyobraźnię, pokazująca jak w istocie prostym (choć w szczegółach skomplikowanym) i wynikającym niejako samym z siebie procesem jest ewolucja - tak w mikro, jak i makro skali. I choć odczuwam lekki niedosyt związany z niewyczerpaniem tematu, to jednak dzięki tej książce jeszcze bardziej zgłębiłem urzekające piękno praw przyrody. :)

 8. 2010-10-12 - kognitywista

  Doskonała pozycja ... Ale pamiętajmy, ze jest ona uzupełnieniem popularno-naukowego dorobku Mistrza, a nie jego posumowaniem. Nie zastąpi ona wcześniejszych książek Dawkinsa, choć jest z nich chyba najlepsza ...

 9. 2010-11-03 - Paulina Wojciechowska

  Wspaniała książka! Jako osoba od lat "indoktrynowana" teorią ewolucji, wreszcie mogę powtórzyć za innymi "A czy grawitacja to tylko teoria? Co zatem z ewolucją?"...Dawkins w świetnej formie. Książka zdecydowanie nie do jednorazowego czytania :)

 10. 2011-01-09 - esteta

  "Najwspanialsze widowisko świata. Świadectwa ewolucji", to nie tylko wspaniała lektura, ale również prawdziwa ozdoba domowej biblioteki. Przepiękne wydanie potęguje i tak niesamowite wrażenie, jakie wywiera na czytelniku. Pozycja ta zaspokaja potrzeby intelektualne oraz estetyczne, dlatego warto w nią zainwestować.

 11. 2011-01-31 - AltairSteam

  Książka napisana bardzo przystępnie, nie ma problemu ze zrozumieniem treści, które prof. Dawkins pragnie przekazać. Powołując się na twarde dowody naukowe, udowadnia, po pierwsze, że ewolucja jest oczywistością, a po drugie, iż w sposób całkowicie naturalny mogą dziać się takie cuda, jak ewolucja od wspólnego (najbliższego) przodka żyraf i okapi. Z czystym sercem mogę polecić każdemu, kto pragnie poszerzenia swojej wiedzy.

 12. 2011-02-10 - Maciej Malinowski

  Gdyby ktoś zapytał mnie którą książkę Dawkinsa polecam do przeczytania w pierwszej kolejności - odpowiedział bym bez wahania - Najwspanialsze widowisko....Ta książka to moim zdaniem swego rodzaju "brakujące ogniwo" w twórczości profesora. Dlaczego? - bo wprowadza łagodnie w świat ewolucji, a pierwsze rozdziały będą zrozumiane nawet przez 15 latka i pochłania się ją jak najwspanialszy przysmak. Kiedy moje dziecko zacznie już pytać o rzeczy trudne - dostanie właśnie tą książkę.

 13. 2011-04-21 - Kanadol

  Podzielam tu wyrazona opinie, ze ta ksiazka powiina byc lektura szkolna. Z mojej strony, chcialbym jednak dodac, ze wydana u nas w latach 70-atych "Na poczatku byl wodor" von Dittfuta-ksiazka, traktujaca o powstaniu wszechswiata i przedewszystkim o ewolucji, jest napisana przystepniej i znacznie ciekawiej, przez co nie chce umiejszac wpomnianego tutaj dziela. "Najwspanialsze widowisko Swiata", chociazby przyczyny napisania i wydania jej obecnie, uwzglednia "odkrycia" i doswiadczenia dokonane przez ponad 40 lat od czasu dziela von Dittfirta. PS. Nie jestem pewny pisowni nazwiska von Dittfurt...

 14. 2013-02-12 - Kluba

  To wspaniała książka. Mam dobre argumenty na udowodnienie kreacjonistom świadectw potęgi i działania darwinowskiej ewolucji. Pełna fascynacja.

:
 
 :
 
  OpenID
 Załóż sobie konto..

Koszyk jest pusty

Pobierz katalog pozycji
1. Wojciech Giełżyński - Wschód Wielkiego Wschodu
2. Anatol France - Bogowie pragną krwi
3. Ekke Overbeek - Lękajcie się. Ofiary pedofilii..
4. John Brockman (red.) - Nowy Renesans
5. Jan Wójcik, Adam A. Myszka, Grzegorz Lindenberg (red.) - Euroislam – Bractwo Muzułmańskie
6. Wiktor Trojan - Axis Mundi
7. Barbara Włodarczyk - Nie ma jednej Rosji
1. Mariusz Agnosiewicz - Kościół a faszyzm. Anatomia kolaboracji
2. Mariusz Agnosiewicz - Heretyckie dziedzictwo Europy
3. Friedrich Nietzsche - Antychryst
4. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom I
5. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
6. Andrzej Koraszewski - I z wichru odezwał się Pan... Darwin,..
7. John Diamond - Cudowne mikstury. Podręcznik sceptyka
8. Mariusz Agnosiewicz - Kryminalne dzieje papiestwa tom II
9. Vinod K. Wadhawan - Nauka złożoności. Trudne pytania,..
10. Kazimierz Czapiński - Dokąd kler prowadzi Polskę? Laickie..
1. Mariusz Agnosiewicz - Zapomniane dzieje Polski
2. Tadeusz Dołęga-Mostowicz - Kiwony
3. Wanda Krzemińska i Piotr Nowak (red) - Przestrzenie informacji
4. Katarzyna Sztop-Rutkowska - Próba dialogu. Polacy i Żydzi w..
5. Ludwik Bazylow - Obalenie caratu
6. Kerstin Steinbach - Były kiedyś lepsze czasy... (1965-1975)..
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365