Racjonalista - Strona głównaDo treści
Laickie korzenie Europy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
06-03-2010 18:09Ronin83 (156 punktów)Laickie korzenie Europy
Ocena 2 na 2
W ostatni czwartek miałem przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w spotkaniu PSR w Krakowie.

W trakcie rozmowy Mateusz wspomniał o planach zorganizowania... wykładów/spotkań (nie pamiętam dokładnie) mających na celu obalenie mitu o stricte chrześcijańskich korzeniach kultury europejskiej.
Kultura ta opiera się, wg tego co powiedział Mateusz, na trzech rewolucjach (buntach przeciw religii i Kościołowi), z których pierwszą był Renesans...

Mateuszu / Inni "Świadomi",
czy moglibyście przybliżyć nieco ten temat?

Bardzo mnie to zaintrygowało...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej..
#196
18-03-2010 02:01
 Ocena 4 na 4
spray (5875 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Psyk

>Informacja jakobym zrobił Malarii dobrze nie ma pokrycia w rzeczywistości.
Mają za to, i są widoczne, Twoje seksistowskie chwyty na poziomie ... wyżej przywołanym, panie racjonalisto-ateisto
Przypominam: debata w XIVLO; a przy okazji:
Czemu widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Jak możesz mówić swemu bratu: "Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku", podczas gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka brata swego. Nie ma drzewa dobrego, które by wydawało zły owoc, ani też drzewa złego, które by dobry owoc wydawało. Po własnym owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia, ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta.
Łk 6, 41-45

To pisałam ja, spray, ateistka

#197
18-03-2010 02:23
 0 na 4
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Kowalska
>>   Drodzy ludzie PSR-u. Pisze do was pochwałę członka pana Macieja Psyka.
>    Taaaak.... Mam nadzieję Malario, że wiesz co napisałaś.

Tak wiem. Pamflet, paszkwil albo coś w tym stylu, z lekką nutka autoironii. I jak widać panowie świetnie się bawią. A czemu pytasz?


Myślę, mówię i kształtuję się na zasadzie autonomii i odwagi intelektualnej, bez ograniczenia ideologiczną poprawnością.

#198
18-03-2010 02:30
 Ocena 4 na 4
Kowalska (14008 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Varia Malaria
>>    Tak, ja Adama znam osobiście. Jest jedną z najmądrzejszych i najlepszych osób, jakie w życiu spotkałam. Stawianie Go przez Ciebie w jednym rzędzie z Krystyną Wielu Nicków jest plugawe, głupie i tak pozbawione rozumu, że brak tchu!
> Wolność od myślenia.
>Równość i równiejśizm.
>Braterstwo wilków.

   Równiejsizm. Jak już.

   Wyglądasz Malario i psychicznie, i fizycznie (vide Twoje zdjęcie z profilu) na osobę bezgranicznie nieszczęśliwą, niezadowoloną i, nie ukrywajmy tego, chorą. Masz podkrążone oczy i wieczny w nich niedosyt. Czegoś Ci ewidentnie brakuje. I myślę, że właśnie Stada. Przyjaźni. Bratniej Duszy. Tego Braterstwa Wilków, które wyśmiewasz. Chcesz być Inna, ale boisz się samotności. Szukasz zatem innych podobnych, Samotników, przyklejasz się do nich, ale to sensu nie ma, bo chore i chore zdrowego nie dadzą.

   Pomyśl przez chwilę inaczej. Pomyśl, że wbrew pozorom głupia nie jesteś, i że można być w Stadzie wcale nie myśląc jak ono i niczego ze swojej indywidualności nie tracąc.

Czytała Krystyna Czubówna

>
Myślę, mówię i kształtuję się na zasadzie autonomii i odwagi intelektualnej, bez ograniczenia ideologiczną poprawnością.


   Weź mnie Malaria dalej już nie osłabiaj. Miła jestem przecież.

#199
18-03-2010 02:45
 Ocena 7 na 7
Abdu (1208 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Varia Malaria
>Pisze do was pochwałę członka pana Macieja Psyka. [...]

Otwartość, jakiej najgorsze złamanie by się nie powstydziło! Powinszować.

>z takim członkiem można z powodzeniem konie kraść

Na zapach, czy jako lasso?


Ja wiem... ale nie mogłem się po prostu powstrzymać.

#200
18-03-2010 02:48
 Ocena 7 na 7
Psyk (14071 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi spray
>>Informacja jakobym zrobił Malarii dobrze nie ma pokrycia w rzeczywistości.
>Mają za to, i są widoczne, Twoje seksistowskie chwyty na poziomie ... wyżej przywołanym, panie racjonalisto-ateisto

"Prasa kobieca - powinni tego zabronić".

To, że sobie coś wymyśliłeś i masz nadzieję za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.

#201
18-03-2010 02:52
 Ocena 4 na 4
Abdu (1208 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Psyk
>Informacja jakobym zrobił Malarii dobrze nie ma pokrycia w rzeczywistości.

Nie wystarczyłoby: "Bez pokrycia!"?

:D

#202
18-03-2010 02:53
 Ocena 7 na 7
Psyk (14071 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Abdu
>>Pisze do was pochwałę członka pana Macieja Psyka. [...]
>Otwartość, jakiej najgorsze złamanie by się nie powstydziło! Powinszować.

Najlepsze, że to darmowa reklama.
Ale nic nie piszę, bo jeszcze Malaria napisze, że jej z ust wyjąłem. Znaczy z rąk.

To, że sobie coś wymyśliłeś i masz nadzieję za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.

#203
18-03-2010 02:58
 Ocena 6 na 6
Abdu (1208 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Psyk
>Najlepsze, że to darmowa reklama.

A miałeś problemy z tekstem do sygnaturki. Teraz podstawnie możesz sobie napisać: Członek z walorami.

#204
18-03-2010 03:01
 0 na 10
Varia Malaria (-68 punktów)
(zablokowany)
Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Kowalska
> i fizycznie (vide Twoje zdjęcie z profilu) na osobę bezgranicznie nieszczęśliwą, niezadowoloną i, nie ukrywajmy tego, chorą.
Ależ nie, w żadnym bądź razie nie ukrywajmy tego! To by było niezgodne z fundamentalnymi zasadami Oświecenia!
W wątku O zasadzie sprzeczności u Arystotelesa pan waligóra proponował mi zastanowienie się nad antagonizmem postaw (związanym ze zdobywaniem i propagowaniem wiedzy ) Wilhelma i Jorgego. I ja się zastanowiłam. Teczki należny ujawnić! Niech wszyscy się dowiedzą, że Varia M. tańcowała ze Zbyszkiem B. Ona z podkrążonymi oczyma a on bez gaci. Żadnej wiedzy tajemnej być nie może!

Spray, pisałaś coś w tym wątku o Sokratesie? Ten to dopiero miał nierówno pod sufitem, ho, ho... Piękne mamy te korzenie laickie. Tylko DLACZEGO owoce zgniłe?

PS. Chcesz moim wizerunkiem dzieci straszyć?


Myślę, mówię i kształtuję się na zasadzie autonomii i odwagi intelektualnej, bez ograniczenia ideologiczną poprawnością.

#205
18-03-2010 03:19
 Ocena 5 na 5
Kowalska (14008 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Varia Malaria
>> i fizycznie (vide Twoje zdjęcie z profilu) na osobę bezgranicznie nieszczęśliwą, niezadowoloną i, nie ukrywajmy tego, chorą.

>Ależ nie, w żadnym bądź razie nie ukrywajmy tego! To by było niezgodne z fundamentalnymi zasadami Oświecenia!
>Teczki należny ujawnić! Niech wszyscy się dowiedzą, że Varia M. tańcowała ze Zbyszkiem B. Ona z podkrążonymi oczyma a on bez gaci. Żadnej wiedzy tajemnej być nie może!

   No no... Dostałaś rumieńców jak widzę od tego tańcowania. Krwotok z nosa na szczęście już Ci zatrzymaliśmy. Ale co pochlapałaś to pochlapałaś. I kręcisz się jak bączek, coraz szybciej. Na szczęście Malario, takie bączki, w końcowym rezultacie kończą kręcenie się miłą dla ucha melodią. I to tyle pożytku z bączków.

>Spray, pisałaś coś w tym wątku o Sokratesie? Ten to dopiero miał nierówno pod sufitem, ho, ho... Piękne mamy te korzenie laickie. Tylko DLACZEGO owoce zgniłe?

   A mówiłam, że Stada szukasz? Ech, Malaria, mnie nie oszukasz.

#206
18-03-2010 03:31
 Ocena 5 na 5
Psyk (14071 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Abdu
>>Najlepsze, że to darmowa reklama.
>A miałeś problemy z tekstem do sygnaturki. Teraz podstawnie możesz sobie napisać: Członek z walorami.

Rekomendowany przez całą redakcję "Kosmos pospolity".

To, że sobie coś wymyśliłeś i masz nadzieję za to umrzeć nie znaczy, że to wiesz.

#207
18-03-2010 15:15
 Ocena 1 na 1
lontri (16088 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi diogenes

Ja do łóżka chodzę tylko ze Stalinem; Kant, dla niepoznaki, leży sobie spokojnie nieco przykurzony obok lamki nocnej.

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT

#208
18-03-2010 17:35
 Ocena 3 na 3
Wolnomyśliciel (7257 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Juliusz C.

>Panie Zbyszku, ja Panu szczerze, z całego serca, życzę rychłego powrotu do zdrowia. Proszę potraktować me słowa jako spóźnione życzenia urodzinowe.
Potraktuję je jako życzenia imieninowe(17.03.), których nota bene nie obchodzę(życzenia oczywiście przyjmuję i odwzajemniam bez okazji, czemu zresztą obdarowywani dziwują się niepomiernie ).
Bez sensu jest obchodzenie czegoś, co zostało narzucone z zewnątrz, co jest sztuczne. Obchodzę wyłącznie urodziny, kolejną rocznicę mojego pobytu na planecie Ziemia, kolejną rocznicę doświadczeń z bycia "ludziem".
Za życzenia zatem dziękuję i odwzajemniam. Wszystkiego najlepszego!
Co do mojego zdrowia to niestety szwankuje od jakiegoś czasu, mój stan się pogarsza, mój czas się wypełnia. Przyjmuję to ze stoickim spokojem, w końcu śmierć jest częścią życia każdego człowieka.

Pozdrawiam - Zbyszek Bryłowski

Nie zgadzam się z tym co mówisz, ale oddam życie, abyś miał prawo to powiedzieć. [Voltaire(?)]

#209
18-03-2010 18:10
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi Wolnomyśliciel

>Co do mojego zdrowia to niestety szwankuje od jakiegoś czasu, mój stan się pogarsza, mój czas się wypełnia.
Nie opowiadaj głupstw, mam tyle lat, co Ty, nie strasz mnie Co się dzieje?
A że w naszym wieku zdrowie szwankuje, to żaden dziw. Od jakiegoś czasu mawiam, że gdy człowiek po pięćdziesiątce budzi się rano i nic go nie boli, to znaczy, że nie żyje

#210
18-03-2010 19:19
 Ocena 1 na 1
lontri (16088 punktów)Odp: Laickie korzenie Europy
W odpowiedzi spray

Przyczyną nieporozumienia jestem oczywiście ja (przynajmniej częściowo), ponieważ sam Huntington nigdzie nie używa pojęcia filarów - tak tylko mi się zakodowało w pamięci. Warto więc to teraz wyprostować. Huntington mówi, tak jak podkreśla to awitu, o pewnych podstawach porozumienia w relacjach międzyludzkich. Dla mnie brzmi to jeszcze bardziej bałamutnie niż filary.

BENE DOCET QUI BENE DISTINGUIT

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365