 |
Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-04-2011 19:41 | Ag-nes (2295 punktów) | Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
19 na 19 | Z okazji niedzieli palmowej mam przykład, jak niektórym katolikom "uderza palma". Cytat:Jeśli Polacy nie będą chrześcijanami, to będą potworami. Rozmowa z katolickim publicystą Tomaszem Terlikowskim W artykule: Polska ustami BogaI niektóre kwiatki z tegoż artykułu: Cytat:Co zrobić z ustawą antyaborcyjną? - Zmienić. To jest zgniły kompromis, dla nas nie do zaakceptowania. Zgodnie z polskim prawem morduje się 549 osób rocznie - to są oficjalne dane za 2009 rok. Dla mnie podstawą jest całkowity zakaz aborcji i jak on będzie, to możemy się dalej sprzeczać. Cytat:Płód. - Nie. Człowieka. A czy ja mogę uważać, że płód? - Możesz sobie uważać, co chcesz. Tyle że nie masz racji. Cytat:Czy w sprawie in vitro mamy szansę się w Polsce spokojnie dogadać? Bez krzyków? - Tak, przy prostym założeniu, że in vitro będzie zakazane. itd., itp. Czytając takie wypowiedzi zastanawiam się czy są granice nietolerancji, ignorancji, egoizmu, ciemnoty i jeszcze wielu innych "przymiotów" fanatyków religijnych? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#271 1 na 1 | Dyshia (307 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Ty natomiast zmieniłaś z mężczyzny na kobietę a to jest kłamstwo.> Nick może mieć dowolną płeć ale w informacjach powinna być podana prawdziwa.> Podając się za kobietę i głosząc takie właśnie poglądy powodujesz dysonans u czytających.Zamiast dociekać jakiej płci i czy w ogóle jakiejkolwiek jest prof. biolog, przyjmijmy, jak to do niedawna bywało, że jest czterdziestoletnim spoconym pedofilem pod jakimśtam nickiem. To z pewnością ułatwi dalszą ewentualną wymianę pogladów, a i podejście do tej osoby może się okazać bardziej adekwatne. Anonimowości nie przeskoczysz.  |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > zabawiasz się tym, co może kilku urologów uznałoby za penisa, więc na wszelki wypadek życzę miłej zabawy.Uwielbiam takie posty! I będę się zabawiała!
Wszystko ma swój początek i koniec. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > mowa o kobiecie zgwałconejKobieta zgwałcona różnie reaguje. Są kobiety zgwałcone, które pragną wychowywać dziecko z gwałtu. Były przykłady z wojny w byłej Jugosławii. Są kobiety, które nie chcą. Ale przecież jedyną alternatywą nie jest zabicie dziecka! Są inne, bardziej humanitarne rozwiązania! Dlaczego optujesz tylko za tym jednym wyjściem? ZABIĆ!!! Dlaczego nie docierają do Ciebie możliwości innych rozwiązań? To tak jak z karą śmierci. Korwin Mikke nie widzi nic innego, tylko wieszać morderców. Jak koń w klapkach na oczach! A tymczasem cała Unia uznaje to za barbarzyństwo! I być może przyjdzie czas, że aborcja za barbarzyństwo będzie uznawana. Czy nie przewidujesz takiej możliwości?
Wszystko ma swój początek i koniec. |
#274 4 na 4 | Dyshia (307 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | "> Krótko,krótko! Piszmy krótko!Zbyt złożone zdania układam, problemy z przesylabowaniem? > Nie subiektywne. Człowiek jako jednostka oraz przedstawiciel gatunku powstaje w trakcie zapłodnienia.Co do tego nie ma żadnych wątpliwości.To zadziwiające, że w dlaszym ciągu nie dostrzegasz, że to tylko Twoja subiektywna opinia. > I jeszcze raz powtórzę. Kobieta ma prawo decydować o WŁASNYM losie.I to przecież robi. Znowu przypominam, że z mojego subiektywnego punktu widzenia (odmiennego od Twojego subiektywnego punktu widzenia) kobieta w np. 5 tygodniu ciąży jest jedynym człowiekiem w obrębie swojego własnego ciała, więc nie decyduje o niczyim wiecej losie, jak własnym. > Ale ,stety, albo niestety, została tak skonstruowana, że rodzi dzieci.Nazwij ją po prostu inkubatorem z żywych tkanek, dla przejrzystości poglądów. A pigułka poronna została tak skonstruowana, by kobieta miała możliwość odwołania się od tego "wyroku" i różnych "niedociągnięć konstrukcyjnych" swego ciała, które z pewnością chętnie by poprawiła, gdyby miała taką możliwość. > I o ich losie nie ma prawa , moralnego, decydować.I znowu to samo, Ty masz moralne prawo decydowania o jej losie, a ona nie ma moralnego prawa decydowania o losie zarodka, zaimplantowanego w jej ciele. Jedynym złem i jedyną szkodą w tej sytuacji według Ciebie jest usunięcie z jej ciała garstki komórek. > Ale jak już zajdzie, to tylko szczególne okoliczności uprawniają ją do aborcji.Takie prawo jeszcze obowiązuje w Polsce. Ale jak mówiłam, u naszych sąsiadów prawo już teraz jednoznacznie określa, że kobieta ma niezmienne prawo do całkowitej wolności, niezależnie od tego, czy jest ciężarna, czy nie. Kwestia czasu...  |
#275 5 na 5 | Dyshia (307 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Dlaczego optujesz tylko za tym jednym wyjściem? ZABIĆ!!!Po "eksterminować" i "unicestwić" pojawił się kolejny główny gwóźdź programu, "ZABIĆ". Przypominasz mi kanarów w moim mieście, którym ktoś na szkoleniu sprzedał tekst, że jazda na gapę to kradzież. Teraz w całym mieście wyzywają ludzi od złodziei, bo nie skasowali biletu za 1,20 zł. To ciekawe, że kodeks karny nie kwalifikuje tak tego czynu. > Dlaczego nie docierają do Ciebie możliwości innych rozwiązań?Albo nie czytasz ze zrozumieniem tego, co piszę, albo po prostu pomijasz niektóre dość istotne wypowiedzi, obrazujące w pełni logikę mojego rozumowania. A więc ponownie i krótko, specjalnie dla Ciebie: nikt nie chce wprowadzić NAKAZU aborcji, tak jak Ty chciałabyś, by obowiązywał jej ZAKAZ (zauważ, że mamy doczynienia z dwiema skrajnościami). Ja, oraz inni przeciwnicy obecnie obowiązującej w naszym kraju ustawy antyaborcyjnej, chcemy jedynie, by kobieta mogła się poddać w świetle prawa takiemu zabiegowi, jeśli uzna, że zachodzi taka konieczność (co powinno być jej indywidualną decyzją do określonego wieku płodu). I nadal pozostają inne możliwości,o których nigdzie nie wspominałam, bo są to nie o nie toczy się tu spór, jak urodzenie dziecka (najpopulaniejsza), urodzenie i oddanie do adpocji. Myślałaś, że ich nie dostrzegam? Czy może masz na myśli inne, których faktycznie nie dostrzegam?  edit: Dodam, bo może i ta wiedza jest Ci obca.  Zalegalizowanie aborcji nie sprawi, jak się pewnie Matki Polki obawiają, (oraz sutannowi ojczulkowie, którzy w niektórych przypadkach mają osobisty interes w tym, by dzieci było pod dostatkiem) że nagle aborcji zaczną się poddawać wszystkie kobiety. Ilość przeprowadzanych zabiegów prawadopodobnie w ogóle się nie zmieni, zmienią się tylko warunki, w jakich będą przeprowadzane. Ponadto dziewczyny chcące się poddać aborcji i bezpieczny sposób nie będą musiały brać kredytu, by przeprowadzić zabieg za granicą, w celu zachowania pełni zdrowia. |
#276 1 na 1 | Dyshia (307 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> Uwielbiam takie posty! I będę się zabawiała!Zatem have fun. Ciekawe czy ten rodzaj zboczenia został już opisany... |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > jeśli uzna, że zachodzi taka koniecznośćA ja mogę uznać, że zachodzi konieczność zlikwidowania mojej bogatej babci. Bo potrzebuję jej kasy. No tak to postępować nie można! Pytasz dlaczego egoizm jest złem. Dlatego, że nie liczy się z innym. Homofobi nie liczą się z gejami i lesbijkami. I dlatego nie zgadzają się na związki partnerskie. Niektóre kobiety nie liczą się z prawem do życia swoich dzieci,nienarodzonych. Ktoś inny nie liczy się z tym, aby w danym kraju pisać nazwiska obcojęzyczne w pisowni oryginalnej. Sąsiad nie liczy się ze współlokatorami i urządza głośne nocne balangi. Bo wolnoć Tomku w swoim domku.Itp. > Myślałaś, że ich nie dostrzegam?A nie są one bardziej humanitarne niż aborcja? Czy też jesteś zwolenniczką tezy, że kobiety z rozkoszą poddają się aborcji i o niczym innym nie marzą jak zasiąść na fotelu ginekologicznym? Myślę,że aborcja jest dla nich ciężkim przejściem. I gdyby miały inną alternatywę to by raczej z niej skorzystały.
Wszystko ma swój początek i koniec. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> Ciekawe czy ten rodzaj zboczenia został już opisany...Pewnie nie, ale to nie ważne! Nie wszystko musi być sklasyfikowane.
Wszystko ma swój początek i koniec. |
#279 1 na 1 | Dyshia (307 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > > Ciekawe czy ten rodzaj zboczenia został już opisany...> Pewnie nie, ale to nie ważne! Nie wszystko musi być sklasyfikowane.Na tym polega stały progress nauki, że nowe odkrycia są opisywane, klasyfikowane itp. Więc może i nie musi, ale powinno, w interesie całej ludzkości. |
#280 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> Myślę,że aborcja jest dla nich ciężkim przejściem. I gdyby miały inną alternatywę to by raczej z niej skorzystały.Już Ty, profesorowo, lepiej więcej o tym nie myśl, bo jeszcze myśliwym zostaniesz i co to będzie? Na ten temat nie należy myśleć (co znaczy nic innego, jak tylko wyobrażać sobie), na ten temat trzeba coś wiedzieć.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#281 1 na 1 | Tibor (1012 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Gdybym się podpisała "Latający Potwór Spaghetti" to co? Czy to by coś zmieniło?No pewnie żeby zmieniło. Toż to nikczemna blasfemia by była. Podpadałoby pod Art. 196 KK.
"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...." |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > czterdziestoletnim spoconym pedofilemZaraz, do diabła, dlaczego spoconym!? Przecież są antyperspiranty. A poza tym używam wiatraczka co mi owiewa to i owo.  Przepraszam za kształt tego antyperspiranta, ale nie ja go wymyśliłam. 
Wszystko ma swój początek i koniec. |
#283 5 na 5 | Tibor (1012 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Niektóre kobiety nie liczą się z prawem do życia swoich dzieci,nienarodzonych.A Ty pomimo wielu argumentów z maniackim uporem (godnym lepszej sprawy) nazywasz płody dziećmi. Cytuję z pamięci "dziecko rozwija się pod serduszkiem" - jeśli uciekałaś/eś z lekcji biologii to nie powinnaś chwalić się swoją ignorancją. Chociaż znane jest powiedzenie "ignorance is bliss" i jak widzę wzięłaś to sobie, do serca pod którym wg Ciebie rozwijają się dzieci. I nagle wg Twoich lekcji anatomii zwykła pompa pełni rolę mózgu, i jest blisko związana z prokreacją i ciążą. > Myślę,że aborcja jest dla nich ciężkim przejściem. I gdyby miały inną alternatywę to by raczej z niej skorzystały.Ależ mają, chociażby tabletki "po", których jakieś zindoktrynowane pojeby w niektórych środowiskach zwane lekarzami nie chcą wypisywać na receptach bo im religia nie pozwala. Chyba, że zaraz nam napiszesz, że dziecko jest dzieckiem już w momencie ejakulacji. Wtedy te obrzydliwe tabletki "po" będą traumą dla kobiet (wszystkiemu winnych wg Ciebie). I żeby te "niedouczone, tępe i dające dupy baby" ochronić przed traumą aborcji wpędzisz je w traumę donoszenia i wychowywania niechcianego dziecka. Przepraszam za kolokwializmy. W którymś z postów napisałaś "przykłady z Jugosławii" - tiaaaa. "kobiety z Sarajewa nie usuwajcie dzieci, kobiety z Sarajewa, tak papież Wam zalecił" (Big Cyc). Wprawdzie apel był do muzułmanek, nad którymi papież nie ma żadnej władzy, jednak wydźwięk tego apelu wiele mówi o apelujących. Zwróć uwagę że, najczęściej tego typu apele wygłaszają faceci. Pamiętne protesty przeciwko statkom "women on waves" w Polsce - jak oglądałem zdjęcia i reportaże w TV to uderzające było to, że kobiety stanowiły może 30% liczby protestujących.
"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...." |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Toż to nikczemna blasfemia by była.Ale czy odbiór poglądów Potwora różniłby się od recepcji poglądów Grabowskiej, której też do potwora jest już niedaleko? Innemi słowy, jak sugeruje Pani moderator, czy inaczej odbierałbyś poglądy Grabowskiej niż Grabowskiego?
Wszystko ma swój początek i koniec. |
#285 3 na 3 | Tibor (1012 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > > Toż to nikczemna blasfemia by była.> Ale czy odbiór poglądów Potwora różniłby się od recepcji poglądów Grabowskiej, której też do potwora jest już niedaleko?> Innemi słowy, jak sugeruje Pani moderator, czy inaczej odbierałbyś poglądy Grabowskiej niż Grabowskiego?Niestety tak. Masz prawo wyrazić poglądy w każdej kwestii. Jednak recepcja tych poglądów jest uzależniona również od płci. Za przykład przytoczę jeden z ostatnich art. na Racjonaliście. W Indiach większość kobiet uważa, że kobiety mogą być bite (czy nawet powinny - przytaczam z pamięci) przez mężów. I jeśli takie zdanie wygłasza kobieta - to myślimy "zniewolona i nie wyobraża sobie innego życia". Jeśli coś takiego powie facet to pomyślimy "sadystyczny, tępy s*******n". www.targetofopportunity.com/hooters_protest.jpgnawet wygląd ma wpływ na recepcję poglądów 
"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...." |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|