 |
Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-04-2011 19:41 | Ag-nes (2295 punktów) | Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
19 na 19 | Z okazji niedzieli palmowej mam przykład, jak niektórym katolikom "uderza palma". Cytat:Jeśli Polacy nie będą chrześcijanami, to będą potworami. Rozmowa z katolickim publicystą Tomaszem Terlikowskim W artykule: Polska ustami BogaI niektóre kwiatki z tegoż artykułu: Cytat:Co zrobić z ustawą antyaborcyjną? - Zmienić. To jest zgniły kompromis, dla nas nie do zaakceptowania. Zgodnie z polskim prawem morduje się 549 osób rocznie - to są oficjalne dane za 2009 rok. Dla mnie podstawą jest całkowity zakaz aborcji i jak on będzie, to możemy się dalej sprzeczać. Cytat:Płód. - Nie. Człowieka. A czy ja mogę uważać, że płód? - Możesz sobie uważać, co chcesz. Tyle że nie masz racji. Cytat:Czy w sprawie in vitro mamy szansę się w Polsce spokojnie dogadać? Bez krzyków? - Tak, przy prostym założeniu, że in vitro będzie zakazane. itd., itp. Czytając takie wypowiedzi zastanawiam się czy są granice nietolerancji, ignorancji, egoizmu, ciemnoty i jeszcze wielu innych "przymiotów" fanatyków religijnych? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#331 10 na 10 | liliac (147340 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > > ile par bezdzietnych nie ma dzieci bo nie chce> Ale dlaczego nie chce?Bo nie. Nie wszyscy lubią dzieci. Nie wszyscy lubią szczeniaki. Nie wszyscy lubią lody waniliowe. Proste. > Z wygodnictwa? Bo chcą się bawić, chodzić na balangi i uprawiać clubbing?Tak mi się jakoś wydaje, że nie powinno cię, Grabowska, jakoś szczególnie obchodzić, na co ktoś wydaje swoje prywatne fundusze i jak spędza swój wolny czas. Może chadzać na balangi, może oddawać się literaturze, może eksplorować kosmos, może hodować dżdżownice. Nic ci do tego. > Jak na starość będą uprawiać apteking, to może pożałują.A może nie pożałują. I nadal nie jest to twoja sprawa. > Nie chce, bo ich nie stać w tym pieprzonym państwie, gdzie nie mają ani mieszkania, ani stałej pracy, ani jakichkolwiek perspektyw na przyszłość?Strasznie głupie jest, Grabowska, to co dzisiaj wypisujesz. Istnieje niemała populacja ludzi z własnymi mieszkaniami i pracą, którzy też nie są zainteresowani potomstwem. Pomimo satysfakcjonującej sytuacji finansowej. Daj już spokój z tym trollingiem. |
#332 8 na 8 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Ale prawie każda też,jeśli nie jest tak czy inaczej chora, pragnie mieć dzidziusia, uroczego różowiutkiego i pachnącego bobaska.Zmartwię Cię, Grabowska. Bobaski zwykle są upaprane, zaślinione i śmierdzą. Stan, o którym mówisz, występuje wyjątkowo i krótko. O "wiecznie pachnącym bobasku" może mówić tylko obiekt z mózgiem zalanym hormonami, albo uszkodzonym. Może też jakimiś hormonami. Jak by nie było - walnęłaś pani, jako wół o klepisko...
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
#333 7 na 7 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | No to tak trzeba było od razu. "Statystyczna", a nie "normalna". A trzeba jeszcze uwzględnić takie czynniki, jak ten na przykład, że kobieta, która już ma dziecko/dzieci, może ich więcej nie chcieć. No nie chce kolejnego i już. I cała "normalność" wali się w gruzy. Jak to powtarzam przy każdej takiej okazji, statystycznie Ty i Twój pies macie po trzy nogi. Ceterum censeo, znaczy
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#334 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> A o instynkcie macierzyńskim to Pan nie słyszał? Instynkt można stłamsić, zagłuszyć, zepchnąć w głębiny psychiki. Lecz potem się to odbija na psychice kobiety. Potem hoduje różne pekińczyki i małe dupelki, aby zaspokoić instynkt.Trele morele. Przecież to absurd. Może Twoje pobożne życzenie. Znam mnóstwo kobiet, które nie mają dzieci i z psychiką u nich jest w porządku. Instynkty mają zwierzątka. > Najpiękniejszą rzecz w życiu kobiety, dającą jej sens życia, radość i poczucie spełnienia przedstawia się jej jako coś okropnego, czego najlepiej się pozbyć.A mówiłam, uważaj na bandę! To nie. Nie słucha, a potem sadzi takie kwiatki, jak powyżej.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#335 8 na 8 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> Ale prawie każda też,jeśli nie jest tak czy inaczej chora, pragnie mieć dzidziusia, uroczego różowiutkiego i pachnącego bobaska.Dziecinniejesz na stare lata, profesorowo. Nic mnie tak nie wkurza, jak takie ciumcianie w stylu słodkiej idiotki.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#336 1 na 1 | PanBuk (6257 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Zmartwię Cię, Grabowska. Bobaski zwykle są upaprane, zaślinione i śmierdzą.Tu, troszkę się wtrącę  bo jest pewien, wyjątek, mi znany... nie jednostkowy, ale faktycznie słabo zauważalny... Niania/zastępcza "matka"... Znam przypadek, kiedy pani zajęta zawodowo migiem zatrudniła ową i dziecko widziała raz dziennie wieczorem - śliczne, umyte, wypachnione.... Aczkolwiek, w tzw towarzystwie dzielnie zabierała głos o trudach wychowywania, co niekoniecznie w jej przypadku było prawdą... > Stan, o którym mówisz, występuje wyjątkowo i krótko. O "wiecznie pachnącym bobasku" może mówić tylko obiekt z mózgiem zalanym hormonami, albo uszkodzonym. Może też jakimiś hormonami. Jak by nie było - walnęłaś pani, jako wół o klepisko...? a jak się idzie miastem i widzi przepiękne istoty, z pijanymi brudnymi chłopami co to zamiast mydełka mają antyperspirant 72h  bo na mycie nie ma czasu? to też wyjątkowy stan  ? Mam wrażenie, że te opowieści to takie "wyparcie" tego co w koło naprawdę... Chociaż, racje przyznaję Ci w 100% procentach  !!!
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#337 3 na 3 | PanBuk (6257 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >Ale prawie każda też,jeśli nie jest tak czy inaczej chora, pragnie mieć dzidziusia, uroczego różowiutkiego i pachnącego bobaska.> Dziecinniejesz na stare lata, profesorowo. Nic mnie tak nie wkurza, jak takie ciumcianie w stylu słodkiej idiotki. "Dzieci, ach... tak, dzieci najlepsze są z cebulką, lekko zarumienione i z odrobiną czosneczku..." ale z czego to to, posólcie mnie - nie pamiętam  raczej nie z autopsji 
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#338 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Moim zdaniem odpowiedzialność za zarodek ponosi jego nosicielka.Kiedy Ty wreszcie, profesorowo, pojmiesz, że nikogo nie wolno zmuszać do ponoszenia odpowiedzialności za kogokolwiek? Czy za cokolwiek, bo trudno nazwać zarodek "kimś"? Przysiądź fałdów i skonstruuj inkubator, w którym będą się rozwijać ludzie od stadium zygoty w górę, od początku, znaczy. A od kobiet jazda.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#339 3 na 3 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | No i stało się. A ostrzegałam, żebyś za dużo na ten temat nie myślała? Ostrzegałam. To nie, jak zwykle nie posłuchała. Oto skutki.
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#340 2 na 2 | PanBuk (6257 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Trele morele. Przecież to absurd. Może Twoje pobożne życzenie. Znam mnóstwo kobiet, które nie mają dzieci i z psychiką u nich jest w porządku.  a nawet samodzielnie jedzą piszą i bywają na stanowiskach nie koniecznie kuchennych  ale przed takimi N_P_G raczej szybciutko schodzi na drugi krąg. Ot kwestia tzw osobowości  > Instynkty mają zwierzątka.no... czyli ja nie  ?????
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#341 5 na 5 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> no... czyli ja nie ?????Spokojnie, nie bój się, masz
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#342 2 na 2 | PanBuk (6257 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > A od kobiet jazda.skoro mam instynkt - a mam to jak widzę na piśmie - to ja zostanę przy kobietach  jakiś taki analogowo-tradycyjny ze mnie model.... 
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#343 2 na 2 | Tibor (1012 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Chyba, że jest skrajną egoistką i dla własnej wygody czy urody dokonuje aborcji.To jest wyraz przekonań Grabowskiej a.k.a. Grabowskiego. Każda kobieta, która z natury jest samobieżnym inkubatorem i odmawia odgrywania swojej roli jest parszywą egoistką. Grabowska przeniosła model państwa Platona na cały gatunek z tym, że najniższą warstwą społeczną są kobiety. Macie poświęcić wszystko dla dobra gatunku a Wasze indywidualne potrzeby i pragnienia to pies. I jeśli tylko któraś z Was ośmieli się mieć inne zdanie to Grabowska ma dla Was cały worek różnej maści i różnego ciężaru gatunkowego epitetów. Od stosunkowo łagodnego egoisty aż po morderców, eksterminatorów czy innych ludobójców. > No to może nie biologia, a embriologia. Jeden diabeł. Każdy normalny embriolog, ginekolog, czy położnik powie Ci kiedy się ludzkie życie zaczyna. W TRAKCIE ZAPŁODNIENIA JAJA PRZEZ PLEMNIK.Jeśli chcesz się zabawiać w reduktio ad absurdum - to ja optuję za tym, że nowy człowiek zaczyna się w jądrach, wszak bez rzeczonych plemników nic z zapłodnienia by nie było. > Ale prawie każda też,jeśli nie jest tak czy inaczej chora, pragnie mieć dzidziusia, uroczego różowiutkiego i pachnącego bobaska.Czy te pierdoły wypisujesz wszystkim na złość czy to przejaw atrofii mózgu?
"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...." |
#344 2 na 2 | Meretseger (61860 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > ja zostanę przy kobietach Ależ Ty możesz, oczywiście! 
Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. |
#345 -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> Usuwa się płody ewentualnie zarodki a nie człowieka. Znów tani sentymentalizm.to zaś jest usprawiedliwienie przez uprzedmiotowienie - równie tani chwyt. Niemcy też ludzi nie zabijali w obozach tylko podludzi.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|