 |
Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-04-2011 19:41 | Ag-nes (2295 punktów) | Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
19 na 19 | Z okazji niedzieli palmowej mam przykład, jak niektórym katolikom "uderza palma". Cytat:Jeśli Polacy nie będą chrześcijanami, to będą potworami. Rozmowa z katolickim publicystą Tomaszem Terlikowskim W artykule: Polska ustami BogaI niektóre kwiatki z tegoż artykułu: Cytat:Co zrobić z ustawą antyaborcyjną? - Zmienić. To jest zgniły kompromis, dla nas nie do zaakceptowania. Zgodnie z polskim prawem morduje się 549 osób rocznie - to są oficjalne dane za 2009 rok. Dla mnie podstawą jest całkowity zakaz aborcji i jak on będzie, to możemy się dalej sprzeczać. Cytat:Płód. - Nie. Człowieka. A czy ja mogę uważać, że płód? - Możesz sobie uważać, co chcesz. Tyle że nie masz racji. Cytat:Czy w sprawie in vitro mamy szansę się w Polsce spokojnie dogadać? Bez krzyków? - Tak, przy prostym założeniu, że in vitro będzie zakazane. itd., itp. Czytając takie wypowiedzi zastanawiam się czy są granice nietolerancji, ignorancji, egoizmu, ciemnoty i jeszcze wielu innych "przymiotów" fanatyków religijnych? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> Mówimy zarodek, płód gdy mówimy o zarodkach i płodach mówimy człowiek gdy rozmawiamy o człowieku.mówimy staruszek, niemowlak, dziecko , kobieta , mężczyzna, upośledzony, idiota itd. i cały czas mówimy o człowieku
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#347 7 na 7 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> to zaś jest usprawiedliwienie przez uprzedmiotowienie - równie tani chwyt. Niemcy też ludzi nie zabijali w obozach tylko podludzi.No to łubudu od ściany do ściany: Masturbacja to ludobójstwo (Daukszewicz). A ckliwy sentymentalizm to głównie metoda terlikowskopodobnych: "matka nosi dziecko pod sercem..." na ten przykład . A czemu nie "nad kiszką stolcową"? Chyba łatwiej położyć, niż podwiesić? 
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
#348 2 na 2 | astrotaurus (12445 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> mówimy staruszek, niemowlak, dziecko , kobieta , mężczyzna, upośledzony, idiota itd. i cały czas mówimy o człowiekuI mówimy też "człowiek - roślina", gdzie ten człowieczy człon jest tylko eufemizmem z rozpędu. A rzecz w skali szerszej idzie generalnie o władzę, a nie o uporządkowanie problemu. A już parę sztuk gnojków to rzecz najmniej ważna. 23 Stamtąd poszedł do Betel5. Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: «Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku!» 24 On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci. 25 Stamtąd Elizeusz poszedł na górę Karmel, skąd udał się do Samarii.
Każdy ma prawo do własnego zdania, ale nie do własnych faktów. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | Wynika z tego że potknięcia były potknięciami i nie można tego porównywać do "okresu błędów i wypaczeń" które słowa były tylko usprawiedliwieniem , bez pokrycia w faktach.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#350 5 na 5 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >Zmartwię Cię, Grabowska. Bobaski zwykle są upaprane, zaślinione i śmierdzą.> Tu, troszkę się wtrącę bo jest pewien, wyjątek, mi znany...To właśnie jest akcydentalność pachnącego bobaska - smrody wącha kto inny i kto inny się nimi zajmuje. Ja wyjątków nie znam, musiałam się zajmować trójką dzieci w wieku od "właśnie wynieśli z porodówki" do 9 lat (plus Brat, który jest już pełnoletni) i żadne nie zostawało suche, czyste i śliczne na długo. > ? a jak się idzie miastem i widzi przepiękne istoty, z pijanymi brudnymi chłopami co to zamiast mydełka mają antyperspirant 72h bo na mycie nie ma czasu? to też wyjątkowy stan ? Mam wrażenie, że te opowieści to takie "wyparcie" tego co w koło naprawdę...Nie odpowiadam za głupotę innych przedstawicielek mojej płci. Tak samo jak nie odpowiadam za półmózgie matki, których dzieci zachowują się jak zwierzątka i niszczą wszystko dookoła, co rzeczone mamusie podsumowują z uśmiechem "To tylko dziecko..". Jednym imperatyw biologiczny robi na szarych komórkach override, innym nie. Jedne chcą mieć dzieci w określonym czasie z odpowiednimi partnerami, inne polecą na to, co będzie. Nic nie poradzisz. Te, które dzieci mieć nie chcą, nie są widywane z Panami 72h 
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >to zaś jest usprawiedliwienie przez uprzedmiotowienie - równie tani chwyt. Niemcy też ludzi nie zabijali w obozach tylko podludzi.> No to łubudu od ściany do ściany: Masturbacja to ludobójstwo (Daukszewicz).> A ckliwy sentymentalizm to głównie metoda terlikowskopodobnych: "matka nosi dziecko pod sercem..." na ten przykład . A czemu nie "nad kiszką stolcową"? Chyba łatwiej położyć, niż podwiesić?  No własnie o to chodzi - z jednej strony większe emocja, ale z drugiej bezsensowne uprzedmiotowanie, które ma wszystko usprawiedliwić.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >mówimy staruszek, niemowlak, dziecko , kobieta , mężczyzna, upośledzony, idiota itd. i cały czas mówimy o człowieku> I mówimy też "człowiek - roślina", gdzie ten człowieczy człon jest tylko eufemizmem z rozpędu.ale jak wspomniała już Grabowska mówimy płód ludzki i to nie jest eufemizm
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#353 -1 na 1 | Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >Ale prawie każda też,jeśli nie jest tak czy inaczej chora, pragnie mieć dzidziusia, uroczego różowiutkiego i pachnącego bobaska.> Guzik prawda. Nie masz pojęcia, ile kobiet nie chce mieć dzieci, ile par bezdzietnych nie ma dzieci bo nie chce a nie dlatego, że nie może.no niby ile 1% a może 2% ?? > Powtarzasz jakieś zasłyszane slogany.> Ważne jest by stworzyć warunki do rodzenia tym co chcą a nie zmuszać tych co nie chcą.Przecież nikt nikogo nie zmusza do współżycia (gwałt jest karany z urzędu) a bez tego dzidziusia na pewno nie będzie
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
#354 4 na 4 | Kowalska (14008 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Nie mam oczywiście na myśli prof. Dawkinsa. I jeszcze Dawkinsa dołożyłeś/łaś  Brakuje tylko ze dwóch kolejnych postów o tym, że gwałcenie dzieci im nie szkodzi, a pedofilia jest OK i już będzie całkiem fajnie, profesorowo.
"Historia przyznała rację papieżowi. Afryka doznała jedzenia." |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Macie poświęcić wszystko dla dobra gatunkuZrozum, że nie nakazuję rodzenia. Jak kobieta nie chce ,to niech w ciążę nie zachodzi. Niechaj używają z partnerem wszelakich dostępnych niezabójczych środków antkoncepc. Niech sobie nawet podwiążą jajowody lub nasieniowody! Ale odpowiedzialność polega na tym, że jak już powstał człowiek w wyniku zapłodnienia, to nie można go sobie ot tak wyskrobać łyżeczką jak galaretkę i wyrzucić do kubła. > nowy człowiek zaczyna się w jądrachAle po co kombinować? Wiadomo, że nowy człowiek zaczyna się od wniknięcia plemnika do jaja. Przecież na czym in vitro ,do cholery, polega? Nie hoduje się samego plemnika pobranego z jąder, tylko łączy się go z jajem. A po co? Po to, że inaczej nie byłoby człowieka! > Czy te pierdoły wypisujesz wszystkim na złość czy to przejaw atrofii mózgu?Może faktycznie świat się zmienił od czasów mojej młodości ,durnej i chmurnej, i teraz większość kobiet nie chce już mieć dzieci? I będzie tak jak w tych utopiach, "Nowym wspaniałym świecie" Czy "Seksmisji" że dzieci się w inkubatorach będą rozwijały, a potem jakieś instytucje będą je wychowywały? A może to tylko Ty znasz wiele takich kobiet, zapewne młodych jeszcze, i ulegasz złudzeniu niereprezentatywności próby. Tu by nam znowu badania pomogły. Trzeba by np. anonimowo zapytać z 1000 kobiet bezdzietnych losowo dobranych, aby próba była reprezentatywna, czy w przyszłości chcą mieć dzieci czy nie i aby jeszcze zaznaczyły a)nie chcę bo nie b)nie chcę bo nie mam warunków c)nie chcę bo nie lubię dzieci. Ja jednak nadal się skłaniam do twierdzenia, iż zdecydowana większość chciała by.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłóść. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Bobaski zwykle są upaprane, zaślinione i śmierdzą.No tak! Jak je matka zaniedbuje, nie kąpie, oliwką JOHNSON'S Baby nie naciera to potem taki jest skutek. Często pokazują w telewizji krowy upaprane w gnoju, ale czy to wina krów, czy gospodarza? Czysta, zadbana krowa nie śmierdzi , tylko pachnie mlekiem. Jak bobasek.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłóść. |
| AdamGr (3037 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | Nie zauważyłeś dośc istotnej kwestii? Nie BYŁY a SĄ. Oczywiście nie te same,ale na miare współczesności - w większosci przypadków. A wiec masz ciągłosć, nie jakąś tam brudną historię gdzie stma i kiedyś tam, że ktoś to wykopuje żeby dowalić z "nielubienia" a innych irytuje grzebanie w śmeitniku. Ja nie będe nikogo na siłę przekonywał aby cos dojrzał co mu stoi przed oczami, widzą to inni zatem nie można przypuszczac że to zwidy. Wierny też powinien mieć jakąś etykę i nie przyjmowac z zadowoleniem pasztetu posmarowanego dźemem. Niety tak jest i ci co ta kanapkę pogryzaja doskonale wiedza (zdecydowana większosć) że pod dźemem jest stary pasztet. Dlaczego tak jest? Bo myśla naiwnie że KK jest nasz , zrodzony w Polsce , zrośnięty. A to nieprawda, w każdym państwie KK podlega Watykanowi, państu , które ma własne interesy polityczno-gospodarcze, jak każde świeckie. Dodatkowo każde przedstawicielstwo KK w danym pańśtwie musi zadbac o swoje potrzeby. Zatem wierni są na kórym miejscu? Na 3. KK nie jest kościołem narodowym, a wiekszosci tak właśnie się wydaje. I tak ma się wydawac. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > może ich więcej nie chciećJak nie chce , to niech nie ma. Ja też, jak nie chcę mieć pieska, to go nie biorę. Ale jak już wezmę, to klamka zapadła. I podobnie uważam jeśli chodzi o dzieci. Jeśli jak to się mówi, wpadnie, chociaż się zabezpieczała, no to trudno. Aborcja w takim przypadku powinna być wyjściem ostatecznym, jakby już nie wiem co groziło, głód, smród, nędza i ubóstwo. A często się okazuje, że jest wyjściem pierwszym, bo w sumie najłatwiejszym, najprostszym. Hop-siup i po problemie! A czy rozważa się inne wyjścia? Raczej NIE , no bo przecież Pani Wanda Nowicka walczy o to aby aborcja była chlebem powszednim.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłóść. |
| PanBuk (6257 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Często pokazują w telewizji krowy upaprane w gnoju, ale czy to wina krów, czy gospodarza? Czysta, zadbana krowa nie śmierdzi , tylko pachnie mlekiem. Jak bobasek.jak napisać? oddać pociąganie nosem? szy szy? fy fy? bo ja tu czuję jakowąś perwersyję  za dużo słów zapacho-dajnych... Oj??
Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T. |
#360 -1 na 1 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > z psychiką u nich jest w porządkuAle co to znaczy z psychiką w porządku? Przecież nie musi od razu popaść w ciężką psychozę. Wystarczy, że cierpi po cichutku, że przełyka w milczeniu gorzką łzę, patrząc z zazdrością na szczęśliwe, uśmiechnięte matki, tulące w ramionach swoje rozszczebiotane pociechy. Albo bierze sobie fajtłapę i nieudacznika za partnera, aby opiekować się nim jak dzieckiem. Albo znowu jakiego młokosa, dziecko nieomal jeszcze, który potem ją z młodszymi zdradza. I znowu cierpi.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłóść. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|