 |
Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 17-04-2011 19:41 | Ag-nes (2295 punktów) | Jak to sobie można podyskutować z katolikiem.
19 na 19 | Z okazji niedzieli palmowej mam przykład, jak niektórym katolikom "uderza palma". Cytat:Jeśli Polacy nie będą chrześcijanami, to będą potworami. Rozmowa z katolickim publicystą Tomaszem Terlikowskim W artykule: Polska ustami BogaI niektóre kwiatki z tegoż artykułu: Cytat:Co zrobić z ustawą antyaborcyjną? - Zmienić. To jest zgniły kompromis, dla nas nie do zaakceptowania. Zgodnie z polskim prawem morduje się 549 osób rocznie - to są oficjalne dane za 2009 rok. Dla mnie podstawą jest całkowity zakaz aborcji i jak on będzie, to możemy się dalej sprzeczać. Cytat:Płód. - Nie. Człowieka. A czy ja mogę uważać, że płód? - Możesz sobie uważać, co chcesz. Tyle że nie masz racji. Cytat:Czy w sprawie in vitro mamy szansę się w Polsce spokojnie dogadać? Bez krzyków? - Tak, przy prostym założeniu, że in vitro będzie zakazane. itd., itp. Czytając takie wypowiedzi zastanawiam się czy są granice nietolerancji, ignorancji, egoizmu, ciemnoty i jeszcze wielu innych "przymiotów" fanatyków religijnych? | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#376 1 na 1 | Dyshia (307 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Ale liczy się skutek, czy intencja?> Czyn szejka jest wysoce altruistyczny.Liczy się to, że widział w tym czynie korzyść dla swojej osoby. > Matka, która z błahej przyczyny pozbywa się dziecka jest niewątpliwą egoistką w poniższym znaczeniu tego słowa.Po raz kolejny trzeba Ci tłumaczyć, że "błaha przyczyna" maże być błaha z Twojego punktu widzenia. Nie Tobie decydować o tym, czy powód usunięcia płodu był dostatecznie ważny. A definicja, którą przytoczyłaś, trochę, choć istotnie, różni się chociażby od tej, którą mam w swojej encyklopedii pwn: egoizm , postawa życiowa charakteryzująca się dbałością o dobro i interesy własne bądź osób najbliższych oraz przedkładaniem ich nad dobro i interes innych; Radzę też poczytać o egoizmie w kontekście filozoficznym. |
#377 2 na 2 | Dyshia (307 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >ja zostanę przy kobietach > Ależ Ty możesz, oczywiście!  Ja natomiast pozostanę przy mężczyznach.  A taki inkubator/sztuczna macica to mi się marzy od ho-ho... Poród jest, że tak to ujmę, fuu...  |
#378 2 na 2 | Dyshia (307 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >>> Czy taki wymóg odpowiedzialności [za płód] dotyczy też mężczyzn?> >Owszem. Jak najbardziej.> ...> >Moim zdaniem odpowiedzialność za zarodek ponosi jego nosicielka.> Trudno dostrzec w Pani odpowiedziach konsekwencję (odpowiedzialność)..Ciekawe, kiedy sama zainteresowana ten fakt w końcu dostrzeże. I powie wreszcie "mea culpa". |
#379 3 na 3 | Alicja Duda (25557 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Ciekawe, kiedy sama zainteresowana ten fakt w końcu dostrzeże. I powie wreszcie "mea culpa".Do Grabowskiej może by dotarło gdyby ( co na razie jest sf.) każdy mężczyzna który zapłodnił kobietę bez jej zgody na ciąże musiał odsiedzieć 12 miesięcy w więzieniu. Znając chęci naszych władz do kontrolowania obywateli zebranie danych DNA od wszystkich obywateli jest tylko kwestią czasu. Kobieta nie zgodziła się na ciążę = 12 miesięcy dla tatusia mógł być ODPOWIEDZIALNY. Ale byłby krzyk panów 
Zmień politykę, głosuj na kobiety. |
#380 2 na 2 | Elka I Ponura (7473 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | Błagam Cię, Grabowska, Ty już się już nie odzywaj, bo są pewne stopnie kompromitacji, których człowiek potrafiący czytać i pisać nie powinien osiągać. Zanim zaczniesz wpadać w spazmy - jak każde dziecko z dalszą rodziną na wsi, pomagałam przy koniach, krowach, owcach i świniach. Czekaj, jeszcze kury. Wychowywałam (od niemowlaka do ucznia) trójkę dzieci. Weź i nie opowiadaj mi bajek o rozkosznych zapachach wydzielanych przez całość wymienionych postaci, ok? Takie kity to możesz wciskać jakimś naiwnym mieszczuchom, co to krowę oglądają w reklamie, a dzieci oddają opiekunce. Ja wiem, jak to wygląda z bliska i własnoręcznie robione. Jasne, po pewnym czasie człowiek się przyzwyczai, nawet w chlewni. Co nie zmienia faktu, że chlewnia śmierdzi. I - bądźmy boleśnie szczerzy - małe dzieci, którym się ulewa, odbija i robią kupę po przetrawieniu głównie mleka (ew. późniejszych pokarmów uzupełniających), też śmierdzą. Pielucha przy przewijaniu nie daje fiołkami. Daje normalnymi wytworami jelit i nerek. Ktoś się tym lubi zachwycać? Proszę bardzo. Ja stwierdzam fakt - małe dzieci głównie śpią, jedzą i wydalają. Dwie z trzech tych głównych aktywności nie są pachnące. Tyle w tej kwestii. Jeśli chcesz się dalej kłócić o honor aromatu pieluchy, daj sobie spokój. Idź do jakiejś trzepniętej prolajferki tuż po ciąży, do niej taka ściema trafi.
Atheism is a non-prophet organization. George Carlin |
#381 1 na 1 | Dyshia (307 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > Już pisałam kiedyś, że w zeszłym roku byłam w Niemczech, i to w tych wschodnich landach, niedaleko Świnoujścia. I widziałam tam mnóstwo par z dwójką bądź trójką dzieci, uśmiechniętych i na luzie , szczęśliwych, bo pozbawionych problemów jak przeżyć do pierwszego.> Może to i były obserwacje jednostkowe, niereprezentatywne, ale jakoś w Polsce takich zadowolonych rodzin nie spotkałam.Och, to przecież proste. Chodząc po naszych nierównych, dziurawych, polskich chodnikach zapewne ciągle patrzysz pod nogi, by się nie potknąć. |
#382 2 na 2 | liliac (147340 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | Ale przyznam, że deklaracja, iż dziecko pachnie niczym krowa wydała mi się urocza  |
#383 1 na 1 | Tibor (1012 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > I dmuchną ci w twarz ciepłym, mlecznym oddechem swoim.Chyba z dupy strony stałaś, bo krowy to raczej wodę pijają 
"zdobyć serce dziewczyny jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka...." |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | to że coś nie jest doskonałe to nie znaczy że złe np. państwo
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> Często pokazują w telewizji krowy upaprane w gnoju, ale czy to wina krów, czy gospodarza?oczywiście że przepisów  trzeba wprowadzić przepis żeby krowy były czyste, albo przynajmniej że jak są brudne to są szczęśliwe.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
| AdamGr (3037 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | Widzisz ja tu mówię o wiernych, a ty się automatycznie przebierasz za adwokata instytucji. Wcale mnie to nie dziwi, reakcja prawidłowa, przewidywalna i...zamierzona, tyle że wypracowana bynajmniej nie przez wiernych (rozszerzam na liczbę mnoga , tak jest to częste i wzorcowe). KK doskonale rozumie, a bariery to sa, ale dla wiernych, w polityce to kwestia ceny. To wiernym się wtłacza że przekroczenie barier to "potknięcie". A "potknięcie" z natury swej rzeczy jest drobiazgiem i...może się zdarzać czesto z "przyczyn obiektywnych". Jeśli spojrzysz z innej perspektywy z czym masz do czynienia to może dojżysz jak pieknie się wszystko zazebia. Jeśli. Na co specjalnei nie licze, również z przyczyn obiektywnych. |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. |
> bo krowy to raczej wodę pijają Ale jak nieomal Pan Jezus wodę w mleko cudownie przemieniają.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >>Guzik prawda. Nie masz pojęcia, ile kobiet nie chce mieć dzieci, ile par bezdzietnych nie ma dzieci bo nie chce a nie dlatego, że nie może.> >no niby ile 1% a może 2% ??> Tak na oko ponad 50% kobiet w wieku rozrodczym. Bo albo jeszcze nie chcą ( bo je nie stać, bo są za młode, bo się uczą, albo już nie chcą bo urodziły tyle ile chciały i za stare na wychowanie dziecka. A do tego dochodzi około 5-10 % tych co dzieci nie chcą.na oko to chłop w szpitalu umarł, a poza tym pisałaś o parach bezdzietnych, a nie o za młodych, uczących się czy jakichś innych. > >Przecież nikt nikogo nie zmusza do współżycia (gwałt jest karany z urzędu) a bez tego dzidziusia na pewno nie będzie> Takie zdanie spokojnie może wygłaszać tylko impotent.Uff dobrze że w nerwach je pisałem bo pomyślałabyś że jestem impotentem jeszcze. > PS> I po raz tysiąc dziewięćsetny któryś na tym forum trzeba napisać, że: środki antykoncepcyjne czasem zawodzą ( są za drogie, zbyt niedostępne, nieakceptowane przez organizm)a kobieta w Polsce często jest przymuszana do stosunku przez męża, partnera, o gwałtach przez obcych nie mówiąc.No właśnie o gwałtach nie mówmy czy o innych przestępstwach, bo to jest margines, zaś po 2000 piszę że za określone czyny są określone konsekwencje, które trzeba ponosić. Jak ktoś pije to może się upić, jak ktoś uprawia sex to może sie zarazić jakąś chorobą albo zajść w ciążę. Teraz tylko trzeba rozważyć czy ciąża jest chorobą/złem itd. czy nie. Ja uważam że nie. Tym bardziej nie można karać za to człowieka który w wyniku tej ciąży ma szansę się urodzić.
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > małe dzieci, którym się ulewa, odbija i robią kupę , też śmierdzą.Ale tylko wtedy. Przecież nie cały czas im się ulewa i srają i szczą. My też jak robimy kupę to śmierdzi. Ale to są fragmenty. Między nimi bobaski są rozkoszne i pachną. Jak są umyte i przewinięte.
Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość. |
| Konowal (6291 punktów) | Odp: Jak to sobie można podyskutować z katolikiem. | > >>Usuwa się płody ewentualnie zarodki a nie człowieka. Znów tani sentymentalizm.> >to zaś jest usprawiedliwienie przez uprzedmiotowienie - równie tani chwyt. Niemcy też ludzi nie zabijali w obozach tylko podludzi.> Nie, to jest semantyka - dział językoznawstwa, zajmujący się znaczeniem w języku.> A to co Ty opowiadasz to jest eufemizm.> >mówimy staruszek, niemowlak, dziecko , kobieta , mężczyzna, upośledzony, idiota itd. i cały czas mówimy o człowieku> j.w. semantyka, znaczenie wyrazów i ścisłe definicje po to by nie zafałszować przekazu, do czego jak widzę dążysz. A jeśli nie zauważasz istotnej różnicy mówiąc trup i niemowlak to ...Pewnie masz rację bo językoznawcą nie jestem, ale oczywiście mi chodzi o to że obydwie strony stosują tanie chwyty, ale taktyka Kalego sie nie sprawdza na tym poziomie dyskusji, no chyba że się ją chce sprowadzić w dół
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie Rozumiej, abyś mógł wierzyć - wierz, abyś mógł zrozumieć. św. Augustyn |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|